Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.10.2014. - 01:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 21 Next   Idi dole
Autor Tema: Renault megane generation 1,6 16v 100ks,nov auto problemi!!!  (Pročitano 34919 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
gavra01
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Renault Laguna II Karavan 1.6 16V

« Odgovor #15 poslato: 28.10.2011. - 00:43 »
Podeli temuIdi gore

ECO TOP SERVICE D.O.O.
Ovlašćeni servis Landirenzo autogas sistema
Ozrenska 66 Beograd
Telefoni:
011/3860-163
011/242-0588
063/8229-162

Vidi ti lepo sa njima oko TNG-a posto su oni i uvoznici i oni daju opremu za takozvanu fabricku ugradnju auto gasne opreme u sledeca nova vozila: RENAULT, DACIA, NISSAN,HYUNDAI, OPEL,CHEVROLET, FIAT i LADA.
Nadam se da ces resiti svoj problem!
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #16 poslato: 28.10.2011. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

posto su oni i uvoznici i oni daju opremu za takozvanu fabricku ugradnju auto gasne opreme u sledeca nova vozila: RENAULT, DACIA, NISSAN,HYUNDAI, OPEL,CHEVROLET, FIAT i LADA.

Mala ispravka. Ovlašćeni uvoznika i distributer za Renault servise za "fabričku" ugradnju je http://www.ekolukakey.com/
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #17 poslato: 28.10.2011. - 20:26 »
Podeli temuIdi gore

Kada sam kupio kiu pro sid,rečeno mi je da nema ugradnje,odnosno gubi se garancija.
Takođe ne znam da li ste znali da recimo opel ima samo određen broj modela  motora   za koji može da da garanciju ako se ugrađuje plinski uređaj i
to rade direktno u fabrici.Zabluda je da kada auto dođe iz inostranstva da ima ugrađen fabrički plin,skoro sva vozila imaju naknadno ugrađen uz
saglasnost upravo ono što rade i ovde.Sigurno nešto sjebano ili ne usklađeni kompovi od motora i plinskog uređaja.
Ipak dok platite uređaj,dodati još malo i eto ti proverenog dizela.
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #18 poslato: 28.10.2011. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

kakva je to fabricka ugradnja?

fabricka ugradnja je kada auto bude napravljen sa tim i tako uvezen... sve to sto je ovde "uz saglasnost" ugradjeno, nije fabricki
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #19 poslato: 28.10.2011. - 20:30 »
Podeli temuIdi gore

"Fabricka ugradnja" i to onakva da je sve uradjeno u fabrici ne postoji nigde.
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault kangoo dci

« Odgovor #20 poslato: 28.10.2011. - 20:34 »
Podeli temuIdi gore

kakva je to fabricka ugradnja?

fabricka ugradnja je kada auto bude napravljen sa tim i tako uvezen... sve to sto je ovde "uz saglasnost" ugradjeno, nije fabricki
+1 zato i nisam hteo benzinca,a da mi ovde ugradjuju plin.

Sigurno nešto sjebano ili ne usklađeni kompovi od motora i plinskog uređaja.
Ipak dok platite uređaj,dodati još malo i eto ti proverenog dizela.

Kao da sam tebe slusao kad sam kupovao Kangoo  
Sačuvana

Many people are alive only because it’s illegal to shoot them.
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #21 poslato: 28.10.2011. - 21:00 »
Podeli temuIdi gore

"Fabricka ugradnja" i to onakva da je sve uradjeno u fabrici ne postoji nigde.

Proveri recimo u opelu,naravno ako želiš novog opela mada sumnjam,ali samo određen broj motora određenih kubikaža i mora da se čeka da se nakupe porudžbe iz cele evrope.
Bilo u auto bildu čak i slike iz fabrike kako ugrađuju dok je još auto go,ali samo određen broj motora ima prilagođene legure i siceve ventila za gas.
Mada ne vidim da su nešto auti crkavali i koji nemaju namenjene siceve za plin.Kako bilo zeznuo sam se sa kijom,1.4 90 ks u gradu 10l,tako da mi benzinac više neće pasti
na pamet.
Sačuvana
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #22 poslato: 28.10.2011. - 21:14 »
Podeli temuIdi gore

Proveri recimo u opelu,naravno ako želiš novog opela mada sumnjam,ali samo određen broj motora određenih kubikaža i mora da se čeka da se nakupe porudžbe iz cele evrope.
Bilo u auto bildu čak i slike iz fabrike kako ugrađuju dok je još auto go,ali samo određen broj motora ima prilagođene legure i siceve ventila za gas.
Mada ne vidim da su nešto auti crkavali i koji nemaju namenjene siceve za plin.Kako bilo zeznuo sam se sa kijom,1.4 90 ks u gradu 10l,tako da mi benzinac više neće pasti
na pamet.

Ovo je verovatno novina. 
Ranije znam da su proizvodjaci kada auta sidju sa trake tovarili na kamion ili voz i slali u posebne pogone gde su isli na ugradnju plina. 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #23 poslato: 28.10.2011. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Pa i to je neka fabrika

Salim se, ali mislim da ste me razumeli...

Fabricki je ono sto Renault isporuci a ne ono sto RNS nakalemi na auto...
Sačuvana

Dule
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: razno

« Odgovor #24 poslato: 28.10.2011. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

Najveći broj Elektronskih jedinica za sekvent TNG, koji se ugrađuju kod nas, nisu primereni  za Euro 4 i 5 vozila. Znači za svako vozilo koje ima motorizovani leptir gasa, pripazite šta ugrađujete.
Ovo što RNS ugrađuje je strašnooo. LandiRenco--- može na Dacije 1.4 i 1.6 ali na Renaulte--- katastrofa.
« Poslednja izmena: 28.10.2011. - 21:39 Dule » Sačuvana
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« Odgovor #25 poslato: 28.10.2011. - 23:46 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da je u pitanju lose odradjen piln u Hit auto,mada cudi i dosta visoka potrosnja benzina na 100 km na cas ond 8,8 l.Doduse,nisi nam rekao u kojoj ste brzini vozili,je ima 5 ili 6 brzina itd.Ovde ima Dogac cinimi se taj motor kod megana na benzin ga vozi pa vidi sa njim koliko njemu trosi.Sto se tice opravke kvara na Plinu,tu je pravda na tvojoj strani,i treba da je dobijes,pokusaj da pretis inspekcijom,izmisli da imas rodjaka na visokoj funkciji i tome  slicno,jer takve stvari u kaubojskoj zemlji SRbiji vise vrede od svih advokata,dok isteras pravdu prodje vreme.Cak i iako nece da urade za sada oni,ti da ne bi gubio na vremenu i novcu mozes da odes kod drugog Reno ovlasceng servisa da ti pogedaju taj plin i da ti ga podese kako valja,daju racun sta je radjeno i onda kasnije naplatis preko suda.Mada verujem da Reno servisi nece da pljuju jedni druge narocito van Bg jer nisu toliko konkurencija medjusobno.ONo sto mene frapira je km od 11000 km za nesto vise od mesec dana.Taj ce auto samo za god preci 100.000 km,To je i za sluzbeni bas mnogo a verujem da ga mozda i voze razni vozaci sto svakako nije bas dobro za auto ali...
« Poslednja izmena: 28.10.2011. - 23:50 perica100 » Sačuvana
muamua
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault megane generation

« Odgovor #26 poslato: 28.10.2011. - 23:49 »
Podeli temuIdi gore

Plin je naknadno ugradjen,tj.oni su ugradili plin,nije stigao originalno, za automobil su mi rekli da mi je garancija neogranicena i da mogu da servisiram auto bilo gde .NA MOJE PITANJE I IZVAN zemlje ONI SU REKLI DA...cim sam primirisao u drugi servis tamo su mi rekli ne mozemo nista da vam pomognemo nismo vam mi ugradjivali plin....

Auto je 5brzina,cak su mi u servisu odradili test voznju mog vozila ja trazio i dobio napismeno koliko je trosio minimum je bio 7,8 .....on 130km na sat tuche 4000 obrtaja....
Automobil vozim samo ja i niko drugi....danas sam imao turu od 900km.....elem pre ovoga sam imao kia pro ceed van dizel 1,6 115ks kupljen u martu do septembra je bilo oko 39000...
« Poslednja izmena: 28.10.2011. - 23:54 muamua » Sačuvana

...LEVA TRAKA NIJE ZA SPORU VOZNJU
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #27 poslato: 28.10.2011. - 23:51 »
Podeli temuIdi gore

da li imas poseban garantni list za plin, ili samo na auto? Da li se pominje TNG uredjaj negde i gde?
Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« Odgovor #28 poslato: 28.10.2011. - 23:54 »
Podeli temuIdi gore

Plin je naknadno ugradjen,tj.oni su ugradili plin,nije stigao originalno, za automobil su mi rekli da mi je garancija neogranicena i da mogu da servisiram auto bilo gde .NA MOJE PITANJE I IZVAN zemlje ONI SU REKLI DA...cim sam primirisao u drugi servis tamo su mi rekli ne mozemo nista da vam pomognemo nismo vam mi ugradjivali plin....

Mogu da ti pomognu ako im platis  kao sto rekoh,onda ne bi trebalo da izgubis garanciju ako je radjeno u drugom REno Servisu,pod uslovom da napises preko advokata izjavu da ti servis koji ti je plin ugradi nije hteo da popravi kvar u garanciji na plinu.
  ILi na kraju da se javis kod MIrka Alvirovica na SAT emisiju.On jedva ceka takve slucajeve da objavi,  A mozda i ti imas vajde od toga jer je losa reklama za HIt Auto jako negativna po njih pa mozda ti otklone kvar i traze da se ponovo pojavis u emisiji i das izjavu da su popravili.Lopovi su to
« Poslednja izmena: 28.10.2011. - 23:55 perica100 » Sačuvana
muamua
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault megane generation

« Odgovor #29 poslato: 28.10.2011. - 23:56 »
Podeli temuIdi gore

Imam poseban garantni list za plin i koji je da bude zanimljivo na Dacia garantnoj knjizici...ne Renault vec Dacia.....za ovo drugo cu proveriti....
Jedna zanimljivost, na racunu za kola mi pise renault megane berlina generation ,a na uvoznoj deklaraciji renault megane generation generation...i sve se poklapa do najsitnijeg detalja....
Sačuvana

...LEVA TRAKA NIJE ZA SPORU VOZNJU
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 21 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.27 sekundi sa 46 upita.
anything