Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.02.2019. - 15:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 12 13 14 15 [16]   Idi dole
Autor Tema: Clio 3 - problemi i odrzavanje  (Pročitano 105320 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Oj
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38
Auto: Renault Clio 3 1.2 16V 55kW

« Odgovor #225 poslato: 19.04.2018. - 21:09 »
Podeli temuIdi gore

Delovi za veliki servis su oko 25000 din i plus ruke. Nije tačno da jedva ide i da puno troši već tačno troši i ide onako kako treba, 7.5 l po gradu, ide i manje ako nema gužve a ide sasvim lepo. 120 ide baš lako, ja ga vozim do 140, ide kao svaki benzinac atmosferski znači gas i obrtaji, nema ono kao dizel da se gnjavi na 1500

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sačuvana

amg79
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Suzuki Baleno 1.2 dualjet

« Odgovor #226 poslato: 22.04.2018. - 19:47 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj uopste da razmisljas, kupi dizela, ja ga imam 1.5 dci sa 86ks, 200Nm obrtni moment, ako znas o cemu pricam, vuce odlicno...tako sam i ja razmisljao posle Clio II, 1.5 dci, prodao ga i kao ajde da kupim benzinca, kao jeftniji kad se pokvari i zeznuo se kupio Corsu D 1.2, em slaba i teska, a trosi vise...tako da veruj mi bolje dizel, a i laksi za prodaju, ovaj moj je bas iz FRA stigao 2013. godine, naravno sve sam proverio kad sam ga kupovao, broj sasije, sta je radjeno u servisima u FRA i tako sam i dobio listu uz auto, posto Renault ima onu listu servisa, ne kao servisnu kjnizicu...Moze da se nadje na oglasima dobrih auta, ako ti treba mogu ti dati neke kontakte taj koji uvozi samo francuska vozila...
Sačuvana

Skic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio 3

« Odgovor #227 poslato: 30.08.2018. - 11:06 »
Podeli temuIdi gore

Da li je neko imao problem sa senzorima fabrickog alarma?
Pri vecim vrucinama kada auto ostane na suncu nakon sat,dva se upali alarm. Prozori inace zatvoreni, musica bez...
Sačuvana

angel1_z
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault clio III, 1.2 tce, 2008. god

« Odgovor #228 poslato: 05.01.2019. - 21:42 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav forumasi.
Pre nekoliko dana, kupio sam klio 3, 2008. godiste, 1.2 tce (74kw) sa petoro vrata. Uradio sam odmah veliki servis. Auto se lepo ponasa, videcemo u praksi. Ono sto sam primetio kao problem, to su brisaci. Video sam po nasim i stranim forumima pisu o tome, da je razlog neretko zapuseni odvodi ispod soferke pa motor bukvalno pliva u vodi i to posle izaziva smetnje, rad samo jedne brzine, dovodi do toga da brisaci "zaglupe" i sl....Moj problem deluje malo drugacije. Konkretno, ukljucim brisace npr na prvi stepen (radi povremeno), drugi kada radi brze i konstantno ili treci kada radi najbrze i sve radi kako treba....posle nekog vremena (10ak minuta ili vec duze, nema pravila) prestanu da rade brisaci. Kada se to desi ne radi ni zadnji brisac, ali i zadnji i prednji rade na komandu za brizganje vode, tada npr kada poprskam prednju sajbnu odrade kako treba ili samo malo ako pipnem kao brizgaljke on normalno predje jednom...zadnji brisac isto radi u tim situacijama kada mu dam komandu za brizganje vode na zadnju sajbnu...tako sam npr kad je bila kisica se dovezao do kuce (tako sto brizgam kao po malo vode i brisac brise posto nece ovako na normalnu komandu). Posle desetak minuta npr opet proradi bez bilo kakvog razloga, nista posebno ne uradim....samo proradi....ako je ostala rucica na najvecoj brzini onda kad proradi radi u toj najvecoj, ako je rucica na prvom stepenu za povremeni rad brisaca, onda kad proradi radi tako. Dakle kad rade, radi sve kako treba bez ikakvih znakova npr da je motor slab, da brisu slabijom snagom i sl...Otvarao sam slivnik ispod sajbne i ocistio...nije bilo nesto ni prljavo niti zapuseno, naprskao wd sprejom dzek koji dovodi struju u motor brisaca, a takodje poprskao i sve spojeve one mehanicke, zglobove sipki brisaca i sl...

Da li neko ima slicno iskustvo i sta moze biti kvar ili problem. Mehanicar koji mi je radio veliki servis kaze da to moze biti pitanje za elektricara nekog.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci , Megan 3 1,5 dci

« Odgovor #229 poslato: 06.01.2019. - 13:42 »
Podeli temuIdi gore

WD sprej nije za kontakte , on je za podmazivanje zarđalih šrafova itd.On može da nagriza kontakte i ako nemaš pravi sprej za kontakte dovoljno je i alkohol sipati.
Negde je loš kontakt uglavnom prema masi .
Sačuvana

wojislav013
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Modus 1.2 16v

« Odgovor #230 poslato: 06.01.2019. - 14:02 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko ima slicno iskustvo i sta moze biti kvar ili problem. Mehanicar koji mi je radio veliki servis kaze da to moze biti pitanje za elektricara nekog.

U pravu je taj majstor... potraži nekog odličnog električara

a verovatni kvar je relej brisača ... tj. potrebno je samo da se izvadi i vrati nazad   isti problem sam imao i sa cd player-om radi odlično onda mrtav pa opet radi odlično itd...  
PS i milenko je u pravi treba koristiti KONTAKT sprej (pored svega wurth-ov ima i lep miris 
« Poslednja izmena: 06.01.2019. - 14:04 od strane wojislav013 » Sačuvana

Zamolio bih dežurne ko-lektore da ne ispravljaju moje jezičke zavrzlame
angel1_z
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #231 poslato: 06.01.2019. - 14:12 »
Podeli temuIdi gore

U pravu je taj majstor... potraži nekog odličnog električara

a verovatni kvar je relej brisača ... tj. potrebno je samo da se izvadi i vrati nazad   isti problem sam imao i sa cd player-om radi odlično onda mrtav pa opet radi odlično itd...  
PS i milenko je u pravi treba koristiti KONTAKT sprej (pored svega wurth-ov ima i lep miris 

gde se nalazi relej, to bar mogu sam probati dok ne nadjem termin kod majstora nekog...citao sam za Iskra servis u vojvode vuka, da su dobri bas za probleme ove vrste, ali ako je do releja na izvuci i vrati onda mogu probati i ja to.
Sačuvana

wojislav013
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #232 poslato: 06.01.2019. - 14:25 »
Podeli temuIdi gore

gde se nalazi relej, to bar mogu sam probati dok ne nadjem termin kod majstora nekog...citao sam za Iskra servis u vojvode vuka, da su dobri bas za probleme ove vrste, ali ako je do releja na izvuci i vrati onda mogu probati i ja to.
Pa upravo zato sam ti i rekao da potražiš majstora ...
Tek sam počeo da sređujem svoj trenutni auto pa nisam još skontao sve zavrzlame oko istog medjutim iz dosadašnjeg iskustva tj tebi rade brisači kada ih aktiviraš preko pumpe a ne rade na direktnu komandu znači da je motor brisača ok , da su instalacije (kablovi) OK znači od kvarova ostaju jedino ručica i relej ... medjutim ako je ručica onda bi ti brisači trebali da rade u nekim brzinama , ali ti reče da oni postaju mrtvi i sami od sebe ožive ...

Ako stvarno hoćeš da mudruješ pa ... uradi klasičnu metodu tj. isprati kablove (kreneš od motora preme ručici i tu je negde na pola puta )
Sačuvana

angel1_z
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #233 poslato: 06.01.2019. - 14:35 »
Podeli temuIdi gore

Pa upravo zato sam ti i rekao da potražiš majstora ...
Tek sam počeo da sređujem svoj trenutni auto pa nisam još skontao sve zavrzlame oko istog medjutim iz dosadašnjeg iskustva tj tebi rade brisači kada ih aktiviraš preko pumpe a ne rade na direktnu komandu znači da je motor brisača ok , da su instalacije (kablovi) OK znači od kvarova ostaju jedino ručica i relej ... medjutim ako je ručica onda bi ti brisači trebali da rade u nekim brzinama , ali ti reče da oni postaju mrtvi i sami od sebe ožive ...

Ako stvarno hoćeš da mudruješ pa ... uradi klasičnu metodu tj. isprati kablove (kreneš od motora preme ručici i tu je negde na pola puta )

Sad kad udjem u auto sve radi fenomenalno 10ak minuta ili duze....juce ceo dan...odjednom bez vidljivog nekog postupka mog prestanu da rade (uvek se vrate uredno na svoje mesto, nikad ne stanu na pola sajbne ili slicno). U tim slucajevima, kada ni jedna brzina preko rucice ne radi, kao ni zadnji brisac takodje sto tada ne radi, komanda za prskanje i prednjeg i zadnjeg stakla radi i tada, osim prskanja, brisaci uredno obrisu i vrate se na mesto. Nakon protoka nekog vremena (10ak minuta ili duze) opet proradi sve normalno. To je situacija. Ako mozda nisam bio skroz jasan/

Zabranjeno je citirati prethodni post u celini, pročitaj oravila foruma !
« Poslednja izmena: 06.01.2019. - 14:50 od strane boree » Sačuvana

wojislav013
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #234 poslato: 06.01.2019. - 15:29 »
Podeli temuIdi gore

. Ako mozda nisam bio skroz jasan/

Poslao sam ti PM da ne širim polemiku više...
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 12 13 14 15 [16]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 33 upita.
anything