Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2018. - 14:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 245 246 247 248 [249]   Idi dole
Autor Tema: Motorna ulja za Renault motore  (Pročitano 691474 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 33
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #3720 poslato: 15.09.2018. - 11:48 »
Podeli temuIdi gore

Sredili su mi nesto u garanciji ali sam morao da se natezem. Nekih 300 eur kvarova.

Resio sam odradicu u ovlascenom bibo car u Pozarevcu.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Citroen C3

« Odgovor #3721 poslato: 15.09.2018. - 12:29 »
Podeli temuIdi gore

Pa, mislim da je to bitno bolja varijanta. Oni od kojih je kupljen auto sami određuju koliko je to 300 evra kvarova, pa na tvojih 300 evra mogu da nakarikaju čudo, a kakve su im namere su pokazali time što naplaćuju magnatec professional 12 evra po litri. Voleo bih da vidim kakva će ponuda biti ovlašćenog reno servisa, ali sam siguran da će odgovarajuće ulje po RN 0720 koštati manje.
« Poslednja izmena: 15.09.2018. - 12:29 od strane DS9 » Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3722 poslato: 15.09.2018. - 12:43 »
Podeli temuIdi gore

Prvi je ovlasceni drugi je kia. Ponuda ovlascenog servisa sadrzi i filter goriva, plus mogu i neki popust od 15% da sredim. I ne moram da se cimam za BG, i da cekam tamo 5 sati dok odrade...

« Poslednja izmena: 15.09.2018. - 13:00 od strane jajajaja » Sačuvana

Miki P
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna

« Odgovor #3723 poslato: 15.09.2018. - 18:18 »
Podeli temuIdi gore

Ponudjeni Elf Evolution RN Tech u gradaciji 5w30 postoji u dve varijante. Jedna je sa oznakom FE i odobrenjem RN 720, ACEA C4, dok je druga varijanta bez FE sa oznakom RN 700. Vama treba ova prva varijanta sa oznakom FE, RN 720, ACEA C4. To je odlican izbor u svakom pogledu.
Srecno!
« Poslednja izmena: 15.09.2018. - 18:23 od strane Miki P » Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3724 poslato: 16.09.2018. - 01:11 »
Podeli temuIdi gore

Sad bi jajaja mogao da napišeš ono pismo ovlašćenim, jer je navedeno ulje bez oznake FE bitno tanje (a i od onog magnateca) pa bi tek to bila greška, između ostalog. Cena navedenog ulja  je generalno uzevši relativno niska za ovlašćeni servis. Btw, već sam pre dve godine pisao da sje RN-Tech FE novi naziv  ulja Full Tech FE.  .

http://www.m.total.fr/543/655/EVOLUTION%20RN-TECH%205W-30_012015%20FR.pdf
https://www.gruppoapi.com/pdf/prodotti/EVOLUTION%20RN-TECH%20FE%205W-30.pdf

http://www4.total.fr/Europe/Spain/PDF/Catalogo_Elf_Automocion_Renault.pdf

Pored toga, sasvim je zanimljivo da je Renault dao odobremnje RN 0700 tom ulju RN-Tech 5W-30 (bez FE) čiji je viskozitet 9,9 mm2/s na 100 C - kada se zna da je ranije insistirao na bitno debljim uljima. To u praksi znači da su u isti koš stavili recimo SXR 5W-40 (dakle sadašnji naziv RN Tech 5W-40) i pomenuto RN-Tech 5W-30 (za ambijentalnu temperaturu u kojoj oba mogu da se koriste). Čovek onda može dobro da se češe po glavi šta je za motor (koji zahteva tu normu) pogodnije. Sad, sasvim je posebna priča što je tako nešto više od deceniju ranije uradila PSA, ali se to odnosi uglavnom samo na HDi tj. dizele. Sa takvim uljem naravno da nema greške kod najnovijih motora sa vrlo niskim tolerancijama, ali za motor star nekih desetak godina pa još koji je prešao npr. 200,000 to je prilično zanimljivo. Mislim, voleo bih da vidim neki reno benzinac koji je standardno za interval trošio do oko 1 L SXR ili NF ulja - koliko bi recimo u sličnim uslovima trošio taj RN-Tech 5W-30.   
« Poslednja izmena: 16.09.2018. - 08:53 od strane DS9 » Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3725 poslato: 16.09.2018. - 12:35 »
Podeli temuIdi gore

Vala ovo treba naucnik na budes da te ne zajebu. Poslao sam email ovlascenom pa cekam odgovor, a poslao sam i drugom za ponudu. Cene bi trebale iste ili veoma slicne da budu.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3726 poslato: 16.09.2018. - 15:09 »
Podeli temuIdi gore

Pa, proizvođači ulja, tj. Total odnosno Elf se nije potrudio da svoja ulja imenuje tako da ne ostavi prostora za grešku (a recimo i kod castrola ima sličnog).
U ovakvom slučaju može da bude i samo neobaveštenost servisera, jer mu ne pada na pamet da dva slova na kraju imena ulja prave suštinsku razliku između uslovno rečeno "srednje" debelog ulja koje ima sniženu količinu materija koja bi mogla da se nakupi u DPF, i vrlo tankog ulja koje ima duplo veću količinu pomenutih materija. Ko zna koliko je recimo RN-Tech FE ulja uliveno u najnovije benzinske motore koji zahtevaju tanje ulje (bez FE), a posledica toga je da je motoru pod recimo uslovima većeg forsiranja i/ili opterećenja -  to možda sasvim bilo odgovarajuće (i eventualno zgodnije nego propisano ulje).

To poslednje kažem recimo zbog ove slike dole koju sam načinio na priloženom linku. Više puta sam ponavljao da je ta lubrizolova alatka zgodna, ali takođe treba imatu u vidu da može biti i varljiva. Dole je slika koja upoređuje normu RN700 i RN720, pa se može videti da ova druga norma pokriva što i prva a da po nešto daje i dodatno, tj. da RN720 ne zaostaje u zaštiti motora u odnosu na RN700, čak šta više... Ko voli da se igra  biće mu zanimljivo (posebno u nedostatku detaljnih opisa zahteva/testova proizvođačkih normi)

https://online.lubrizol.com/relperftool/pc.html

« Poslednja izmena: 16.09.2018. - 15:18 od strane DS9 » Sačuvana

fantom_s
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault megane III 1.5 dci 81 kW

...

« Odgovor #3727 poslato: 17.09.2018. - 12:23 »
Podeli temuIdi gore

Usput,
na slici se vidi da iznad maksimuma ima još prilično ulja. Uzrok bi mogao da bude da si recimo nakon gašenja motora sačekao manje od npr. desetak minuta, pa je u samoj vođici/cevi merača ulje prešlo na šipku, tj. nije se sasvim slilo. Ili bi moglo da znači da šipka nije prebrisana, nego je samo jedanput izvučena. Inače takvi merači koji su šrafirani, mislim, <=xxxxxxx=========0 su teški za očitavanje jer se nivo ne vidi baš najbolje, a na toj tvojoj slici uopšte ne izgleda kao da je nivo do crvene crte nego dosta ulja ima i iznad toga.

Ja bih rekao da je mnogo preko maksimuma bar samo po toj slici, ili je eventualno posle vađenja bila okrenuta naopačke pa se dosta slilo prema rukohvatu. Vidi da ostaviš preko noći, pa kad budeš izvlačio šipku dobro je obriši, pa ponovo odmeri, super ako priložiš i sliku toga.

To da odstoji preko noći uglavnom ne podržavaju korisnička uputstva već samo navode da je potrebno neko manje vreme da se sačeka da se slije ulje (od 10-30 minuta), ali se odstajanjem preko noći postiže da se ulje donekle ohladi  i dobro slije pa je lakše očitavanje.
Uh, napravio sam pravu zbrku sa slikom.  Ulje inače mjerim ujutro, nakon što auto odleži preko noći a prije prve vožnje baš ovako kako ste opisali- na drugo izvlačenje. Tada sam i vidio stanje ali nisam uslikao pa pošto je teško objasniti do kog je nivoa jer ima milion onih polja uslikao sam mjerač u toku dana (odmah poslije vožnje i bez brisanja) i u paintu povukao crvenu crtu. Ujutro kad mjerim ulje bude tačno do te crvene crte, iznad je šipka potpuno suva. Tako je bilo i poslije malog servisa, ujutro kad sam mjerio ulje je bilo tačno na maksimumu pa zato mislim da majstor nije pretjerao sa količinom.
Sačuvana

Dolazim ti kao fantom slobode i zato pokaži šta znaš.
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3728 poslato: 17.09.2018. - 13:53 »
Podeli temuIdi gore

Ovlasceni servis je ispravio ponudu i ponudio motrio ulje sa 720 normom. Hit auto mi je poslao ponudu koja je komedija jer samo pise ulje 5w-30. Kazu da nema u nabavci tog FE ulja??

Sta li sve sipaju.

U sustini naruceno ispravno ulje i komplet MANN filtera za 10.000 pa nek ide zivot  cancan
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3729 poslato: 17.09.2018. - 15:14 »
Podeli temuIdi gore

Uh, napravio sam pravu zbrku sa slikom.   Ulje inače mjerim ujutro, nakon što auto odleži preko noći a prije prve vožnje baš ovako kako ste opisali- na drugo izvlačenje. Tada sam i vidio stanje ali nisam uslikao pa pošto je teško objasniti do kog je nivoa jer ima milion onih polja uslikao sam mjerač u toku dana (odmah poslije vožnje i bez brisanja) i u paintu povukao crvenu crtu. Ujutro kad mjerim ulje bude tačno do te crvene crte, iznad je šipka potpuno suva. Tako je bilo i poslije malog servisa, ujutro kad sam mjerio ulje je bilo tačno na maksimumu pa zato mislim da majstor nije pretjerao sa količinom.

Ok, sad je jasno da je na sllici neprebrisana šipka, nema veze važno da je potrošnja ulja uobičajena tj. normalna

Hit auto mi je poslao ponudu koja je komedija jer samo pise ulje 5w-30. Kazu da nema u nabavci tog FE ulja??

Sta li sve sipaju.

Pa sipaju šta imaju, džumle u sve motore. Šta zna dete (šta je sto kila) kakva je razlika između je acea a5 i c4? Je l` noviji motor, jeste, je l` u njega ide 5W-30, ide. Pa šta onda `oćeš, lepo piše 5W-30.
 Da se prekrstim

Treba vremena da se nekakav majstor ili čak i inženjer (koji se time nije bavio, ili samo spremao za ispit pa zaboravio) nauči da isti viskozitet ulja (tj. SAE gradacija) ima nekakv svoj raspon (od tanjeg ka debljem) koji nije mali, a pogotovo da se nauči kako u okviru iste gradacije  ima različitih ulja koja zadovoljavaju različite norme ne samo zbog svoje kinemantičke viskoznosti na radnoj temperaturi, nego i zbog svog sastava.

Neko to ne nauči, a neko nauči ali i dobro koristi za veći ćar. Мušterija naravno da neće sa svojim automobilom otići u neku laboratoriju da mu uzorkuju ulje iz motora i da onda angažuje advokata da se preganja sa servisom. Jer, između ostalog, i sipano ikakvo korektno/nefalsifikovano ulje namenjeno automobilima u poslednjih dvadesetak godina će motor manje/više bez problema progutati za jednu izmenu. Ako i bude problema, šansa da se krivica svali na neadekvatno ulje praktično ne postoji, tj. ne postoji šansa da se iz toga nadoknadi šteta od strane onog koji je sipao ulje.
« Poslednja izmena: 17.09.2018. - 16:43 od strane DS9 » Sačuvana

Miki P
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna

« Odgovor #3730 poslato: 17.09.2018. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

Motrio sa odobrenjem RN 720 je apsolutno odgovarajuce ulje. Motrio je brend kojim "rukovodi" Reno te je uz Elf fabricka preporuka. Motrio je brend rezervnih delova za Reno voila starija od 5 god.(zamenski delovi) Inace Motrio ulja su Lukoil ulja prilagodjena zahtevima Renoa Postoje druge gradacije I odobrenja, odnosno specifikacije te s toga vodite racuna za potrebim zahtevima.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3731 poslato: 17.09.2018. - 16:45 »
Podeli temuIdi gore

Btw, o motrio uljima i vezi sa lukoilom је bilo već pomena u ovoj temi pre godinu i po`.
 https://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=616.msg738064#msg738064

Ono što bih voleo da budem siguran, a nisam - da li Motrio ulja i za srpsko tržište puni Lukoil (najverovatnije da - jer je 2013. lukoil primarno motrio ulja namenio rumunskom dacia-renou).

Čisto lično, u tom slučaju bi ih preferirao pre elfa, al` samo lično.
S` tim što bih se onda najpre potrudio da nađem lukoilovo ulje koje ima odobrenje RN 0720, tj. Genesis Special C4
http://lukoil-lubricants.eu/sheet/data/AT/E/563111.
jer ga Motrio Premium nema, nego sam motrio navodi da bi moglo da zadovolji tu normu (što je pravno/formalno bitna razlika, a suštinski/hemijski najverovatnije i da nije).

Mislim,  čisto ako ćemo u detalje, pošto je motrio namenjen vozilima izvan garancije pa im se ne insistira na odobrenjima.
« Poslednja izmena: 17.09.2018. - 17:27 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 245 246 247 248 [249]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.146 sekundi sa 35 upita.
anything