Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.06.2019. - 17:17 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 11 Next   Idi dole
Autor Tema: Hladnjak rashladne tecnosti motora- Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 75322 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 47
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #15 poslato: 22.11.2011. - 15:16 »
Podeli temuIdi gore

Zato vam ovo i pisem, meni se jasno vidi na kazaljci, momenat kada se otvori termostat, kazaljka se spusti za 2-3mm i onda se nakon nekog vremena opet vrati na sredinu... To je neznatna razlika, zato se i pitam, cemu to...?
Sačuvana

Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #16 poslato: 22.11.2011. - 15:23 »
Podeli temuIdi gore

Pa brze se zagreje motor kad ga ne hladi direktno vazduh temperature -3 pri brzini od ~60 kmh
Sačuvana

Fluence 1.6 16v ph1 2011
Twingo 1.2 16v 2004
mixXx
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Megane Sedane 1.5 dci '07

« Odgovor #17 poslato: 22.11.2011. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

to je čisti šupljak

voda iz hladnjaka (koja je svakako hladna na -3 ili više) hladi motor tek kad se termostat otvori i ispusti ugrijanu vodu, a pumpa upumpa tu vodu iz hladnjaka u motor, koja ga tek onda i hladi.

šta to znači, da se motor grije kako se grije, i ima li karton ili nema na hladnjaku to nema veze, i kad se postigne odgovarajuča temp. motora, stupa na snagu voda iz hladnjaka.

šta tu radi karton, uporava hlađenje ugrijane vode koja dođe iz bloka motora, a na -3 ili više mislim da se slabo ta voda može zaštiti kartonom
Sačuvana

"Nothing is more powerful than an idea whose time has come." V.H.
damal
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Renault Kadjar (a mozda je i Nissan....)

« Odgovor #18 poslato: 22.11.2011. - 15:52 »
Podeli temuIdi gore

Na te kartone sam ja zaboravio nakon što sam prodao 2003 moj stari Opel Kadett kockicu.....
Jednom sam umesto kartona stavio rolo foliju (za pakovanje) oko maske - umal mi Kadett nije prokuvao na -5C 

Svakako, za moderne i ispravne automobile - ne bi trebalo ni pomisliti na te relikvije 20-tog veka. 
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #19 poslato: 22.11.2011. - 19:04 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih mogao da porazmislim o tome... Svi stavljaju kartone, jedino ja stavljam masku sa jos vise proreza
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #20 poslato: 22.11.2011. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Pa gde ti je pamet... 
Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #21 poslato: 22.11.2011. - 21:26 »
Podeli temuIdi gore

E pa prc...ja imam,doduše nije karton već folija za laminat i mogu reći da se lakše postiže radnu temperaturu. Kod mene je pokriveno oko 70% posto hladnjaka koji je inače veliki. S obzirom da i leti navrućini retko pali ventilator,možete misliti koliko treba vremena za tako nešto zimi. Hladjenje na mojoj 19-ici je odlično,ali zimi je temperatura nedovoljna.
Davno,1989 kad je moj ćale kupio R4 uz njega je dobio gumenu masku koja se kači na hladnjak preko zime.
MixXx je naveo u postu : voda iz hladnjaka hladi motor tek kad se termostat otvori i pusti vodu. -> leti DA, ali zimi se to teško može desiti.
Sve to ide od auta do auta. Meni nije problem da zaštitim hladnjak na minusu.
Sačuvana

Panta011
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna 3 ST 2.0 dCi 110kw

« Odgovor #22 poslato: 22.11.2011. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Cekaj bre Iggy, kako leti termostat funkcionise a zimi ne . Ako je ispravan radi na istom principu i na istoj temperaturi rashladne tecnosti i leti i zimi Kod tebe je moguce da je ostao zaglavljen u nekom delimicno otvorenom polozaju i tecnost stalno cirkulise tzv "velikim krugom" odnosno kroz hladnjak, pa to pokrivanje dela hladnjaka ima uticaja na brze zagrevanje.
Sačuvana

Ako nađeš put koji nema ni jednu prepreku, onda je to put koji verovatno ne vodi nikuda.
rele
Prijatelj RFS
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: panda '03,4-ka gtl '91,5-ica mkI '81

« Odgovor #23 poslato: 22.11.2011. - 21:55 »
Podeli temuIdi gore

To je old school fazon da sto pre dodje do grejanja u kabini i ako je jako hladno da motor radi na normalnoj radnoj temperaturi.
Ako ste gledali ice road truckers-e videli ste da svaki kamion na masci hladnjaka ima bas taj kozni pokrivac koji ima klapnu koja se otvara po potrebi tj u zavisnosti od spoljne temp.
Sačuvana

www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!
Piros
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 51

« Odgovor #24 poslato: 22.11.2011. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

Jedina "korist" tog kartona je da smanji hladjenje samog hladnjaka. Termostat se otvara tek po postizanju radne temperature i tada pocinje da cirkulise tecnost iz hladnjaka. Kartonom samo sprecavate da se ta tecnost brze hladi . To je sva mudrost, a sto se tice grejanja brze se zagreje samo  slucajevima kad termostat ne zatvara potpuno. To je moje misljenje.
Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #25 poslato: 22.11.2011. - 23:31 »
Podeli temuIdi gore

Ma,isto tako je bilo i sa obe prethodne 9-ke. Medjutim,to nije auto od 4-5 hiljada evreja pa da moram lupati glavu i razmišljati da li mu nešto fali.. Bez kartona je dobro, ali sa kartonom je odlično,tako da ja to njesra ne skidam dok god je minus.

Panta011: u pravu si,termostat funkcioniše i leti i zimi. Ovaj moj ima leti ekstra hladjenje,zimi lepo greje ali pri mirnoj (blagoj) vožnji pada mu radna temperatura i tu na SNAGU stupa izum 90-ih - karton i nema  2023
« Poslednja izmena: 22.11.2011. - 23:37 od strane iggy1607 » Sačuvana

kale
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: megan 1.9d

« Odgovor #26 poslato: 23.11.2011. - 00:37 »
Podeli temuIdi gore

mozda stavljaju karton da se auto slabije hladi i kad stoji...preko noci npr...da bi mogli lakse da upale. 90% posto automobila sa dodatnom opremom ''karton dihtung'' su dizeli . a inace dok se ne otvori celo kolo hladjena kroz motor pa preko hladnjaka , ne vidim  neku vecu svrhu...mada ,priznajem  primenjivao sam taj model  na 128ici 
Sačuvana

bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Scenic ll

« Odgovor #27 poslato: 23.11.2011. - 03:56 »
Podeli temuIdi gore

kod ispravnih automobila karton je cista glupost jedino moze imati malo uticaja na direktnu promaju oko bloka i tako za nijansu brze ugrejati motor

a sad pitanje

je li normalno da pri sp. temp. od -3 i normalnoj voznji do 2500 obrtaja(grejanje kabine max ventilator lvl 2 ) mom automobilu treba 12 km  puta da se zagreje na radnu temperaturu   

tako je od prvog dana kupovine preko zime da napomenem da je sve ispravno i vise puta proveravano dok je auto bio pod garancijom

koliko sam ja uvideo prija mu voznja preko 3000 obrtaja tada sve deluje perfektno ali to je u uslovime zimske voznje retko kada izvodljivo
Sačuvana

ljudi kazu da si los kada prestanes da se ponasas, onako kako njima odgovara
Panta011
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna 3 ST 2.0 dCi 110kw

« Odgovor #28 poslato: 23.11.2011. - 08:02 »
Podeli temuIdi gore

Bingo izgleda da je normalno posto je i kod mene identican slucaj A koliko sam citao i kod drugih koji voze dCi-jeve Nema druge, kapa sal i rukavice kao dodatna oprema preko zime
Sačuvana

Ako nađeš put koji nema ni jednu prepreku, onda je to put koji verovatno ne vodi nikuda.
mixXx
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Megane Sedane 1.5 dci '07

« Odgovor #29 poslato: 23.11.2011. - 19:42 »
Podeli temuIdi gore

kod ispravnih automobila karton je cista glupost jedino moze imati malo uticaja na direktnu promaju oko bloka i tako za nijansu brze ugrejati motor

a sad pitanje

je li normalno da pri sp. temp. od -3 i normalnoj voznji do 2500 obrtaja(grejanje kabine max ventilator lvl 2 ) mom automobilu treba 12 km  puta da se zagreje na radnu temperaturu   

tako je od prvog dana kupovine preko zime da napomenem da je sve ispravno i vise puta proveravano dok je auto bio pod garancijom

koliko sam ja uvideo prija mu voznja preko 3000 obrtaja tada sve deluje perfektno ali to je u uslovime zimske voznje retko kada izvodljivo
Bingo izgleda da je normalno posto je i kod mene identican slucaj A koliko sam citao i kod drugih koji voze dCi-jeve Nema druge, kapa sal i rukavice kao dodatna oprema preko zime

tako je normalno
Sačuvana

"Nothing is more powerful than an idea whose time has come." V.H.
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 11 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.131 sekundi sa 37 upita.
anything