Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.06.2019. - 22:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 14 Next   Idi dole
Autor Tema: Promena antifriza/rashladne tečnosti i ozracivanje sistema  (Pročitano 121221 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
boki01
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 48
Auto: Clio 1,5 Dci

« poslato: 03.10.2008. - 12:11 »
Podeli temuIdi gore

Sipao sam antifriz u Twingo. Nece da povuce vodu. Hladnjak je potpuno hladan. Napominjem da je termostat o.k. i da je radio pre zamene rashladne tecnosti.

Gde da ga ozracim? Na vrhu hladnjaka ima jedan mali cepic za ozracivanje!? Isto tako, cini mi se da i na kucistu termostata ima cepic za ozracivanje? Moze mala on-line dopisna skola  :arrr Hitno mi je, plz.
« Poslednja izmena: 12.12.2011. - 03:07 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Ljubitelj Francuza i dizela
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #1 poslato: 03.10.2008. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

ja sam vidio na cliu da ima odma na crijevu kod posudice za antifriz jedan serafic za odzracivanje
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.10.2008. - 18:13 »
Podeli temuIdi gore

I gore kod onog dela za grejanje, bar kod mene na 18-ici..
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #3 poslato: 03.10.2008. - 23:30 »
Podeli temuIdi gore

trebalo bi da je cepic na hladnjaku ili na crevu za vodu(iznad termostata odprilike)ili cak na oba mesta
Sačuvana

Nisu sale za umove male
stator
Gost
« Odgovor #4 poslato: 04.10.2008. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

koji motor imas?
D7F,D4F,C3G?
Hladnjak odzracujes na cepu na vrhu hladnjaka,uglavnom je dovoljno odvrnuti ga za 90 stepeni.
odzracivanje motora se vrsi na crevu koje ide prema grejacu kabine. pogledaj na glavi motora sa leve strane (desne,ako stojis
ispred auta). na nekim motorima imas plastican cep na kucistu termostata. (mali,crne boje)
Sačuvana
drMarty
Gost
« Odgovor #5 poslato: 06.10.2008. - 11:03 »
Podeli temuIdi gore

Naravno upali grejanje.
Sačuvana
boki01
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.10.2008. - 11:15 »
Podeli temuIdi gore

Odzracen 

1,2 v16V motor sa 55kw ili 75ks iz 2001. godine.

Pored otvora u gornjem desnom uglu hladnjaka, potrebno je odvrnuti cepic na termostatu (ispod kucista filtera vazduha) i na crevu za grejanje kabine koje se nalazi na desnoj strani motora, odmah iznad posude u kojoj je tecnost za kocnice.
Sačuvana

newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #7 poslato: 07.10.2008. - 14:19 »
Podeli temuIdi gore

koliko si antifriza i vode stavio? koliko ide u sistem?
Sačuvana

dusant
Gost
« Odgovor #8 poslato: 10.10.2008. - 15:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja mislim da u sistem ide 5 l rashladne tecnosti tako da mozes da sipas 2 ili 3 l antifriza, nisu zime kod nas bas toliko hladne, mozda je i zlatna sredina najbolja 2.5 l to je mislim -38, a toliko hladno sigurno nece biti.
Sačuvana
boki01
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.10.2008. - 10:06 »
Podeli temuIdi gore

5,5 lit ide u sistem.

Dusane, ako sipas pola/pola, 50% destilovane, 50% 100-procentnog antifriza, dobijes -32 
Sačuvana

edy
Gost
« Odgovor #10 poslato: 23.12.2008. - 02:45 »
Podeli temuIdi gore

Imam po meni cudan problem ,kada krenem sa autom a ne pustim ga da on odradi svoje u startu kada je hladan ,poslije nekog vremena kazaljka od temperature buvalno zakuca u crveno,kada ostavim auto na leru par minuta otprilike nekih 5-7 minuta sve je normalno i mogu tako voziti po cijeli dan sve za 5,znaci samo kada ga krenem sa hladnim motorom mozda poslije nekih 7-10 minuta voznje auto oce prokuhat i cujem kako nabija pritisak u crijevima i na cepu hladnjaka,ne znam sta je iskreno,lupam mozda ima josh zraka u sistemu posto je auto malo gadno kada hoces ozracit sistem hladjenja,kod mene rucno moras uradit ozraku,imaju dvije ozrake ,jedna poslije same vodene pumpe a druga ide sa malog hladnjaka za grijanje kabine.

EDIT: Spojene teme
« Poslednja izmena: 22.12.2010. - 20:46 od strane SlObOdNi » Sačuvana
PremieRacing
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 40

« Odgovor #11 poslato: 23.12.2008. - 09:46 »
Podeli temuIdi gore

Mozda termostat ne radi dobro i ostaje zatvoren... Najjeftinije je da njega prvo zamenis.
Sačuvana

.
Nesa car
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Reno 5

« Odgovor #12 poslato: 06.12.2010. - 19:09 »
Podeli temuIdi gore

E ovako ljudi,

Imam r5 campus 1990god 1.1 motor i imam problem sa ozrakama.Naime na crevu od pumpe do grejača kabine koje sam kupio pre par meseci poceo je sistem da dobija vazduh( primetio sam male balončiće) na spoju plastike u koju se šrafi sam šraf i gume creva.To crevo sam zamenio istim takvim ali sam na njemu uspeo  stezanjem da otkinem glavu  šrafa  .Onda sam razbusio patrljak u crevu i stavio šraf sa starog creva ali sam i njega otkinuo .Napominlem da nisam jako stezao i da je spoljna temperatura bila oko 0.Creva su  proizvodjača  Metalcaucho

Pitanje glasi :
                      1.  da li i gde ima da se kupi posebno ozračni ventil kao na slici koju sam okačio (sliku sam skinuo sa sajta radnje kod nas  u kojoj vise nemaju ventil) ili da se nadje crevo ali da ima kvalitetano rešen sistem ozraka npr.da je sraf od metala kao što mi je na crevu od hladnjaka do pumpe?
                      2. da li je pametno uzeti polovna creva sa stranca?

EDIT: Spojene teme
« Poslednja izmena: 22.12.2010. - 19:00 od strane SlObOdNi » Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« Odgovor #13 poslato: 06.12.2010. - 22:08 »
Podeli temuIdi gore

Ma nista ne fali i da uzmes sa nekog rasturenog R5,samo gledaj da je ventil(tockic) za ispaustanje vazduha ok i da crevo nije busno.Ja imam i metalne i plasticne tockice za ispaustanje vazduha,sve to radi ok,cak plasticni i bolje od metalnih.
Sačuvana

borkostar
Gost
« Odgovor #14 poslato: 06.12.2010. - 22:26 »
Podeli temuIdi gore

Stavi i metalni srafic tog koraka pa dodaj teflona ili gumicu i nece da curi
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 14 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.491 sekundi sa 43 upita.