Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2017. - 09:29 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 27 Next   Idi dole
Autor Tema: Auto perionice - nasa iskustva  (Pročitano 112757 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Click
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: 24.03.2008. - 18:52 »
Podeli temuIdi gore

Eto, hajde da pricamo malo i o ovome.. Kakva su iskustva sa auto-perionicama. Mislio sam da stavimo samo pohvale, pri cemu cemo istaci uslugu i naravno cenu.
Posto je moja ideja, red je da ja prvi pocnem.. Naravno da niko ne opere moje automobile kao ja sam, ali to pranjeu kucnoj reziji je najcesce neizvodljivo.
U BG-u sam prao na par mesta. Mislim da najlepse urade u perionici ispod Gazele, cena je bila nesto oko 600 din pre jedno godinu dana. naravno, detaljno pranje spolja i unutra, sa ciscenjem svih spojeva plastike u unutrasnjost i ventilacionih otvora cetkicom  , uz podizanje haube i ciscenje onih plastika oko motora  ./
Druga perionica na Dusanovcu, na samom izlazu sa auto-puta. Pranje spolja i unutra 400 din, ne tako detaljno, ali ipak funkcionalno. Svako sesto gratis.
I navodno u Ljutice Bogdana, kada se krene uzbrdo posle stadiona sa desne strane, 500 din, navodno pranje i ciscenje nemackim 9citaj sonax) sredstvima.
I naravno, puskiranje na OMV-u..
« Poslednja izmena: 20.10.2012. - 08:43 od strane direstraits » Sačuvana

Dule
Gost
« Odgovor #1 poslato: 24.03.2008. - 18:59 »
Podeli temuIdi gore

U Hrvatskoj su najpopularnije samoposluzne praonice u kojima ubacis tokene u protuvrijednosti 5 Kn i sam peres pod visokim tlakom.
Tako i ja perem svoj auto najcesce jer se stvarno tako moze temeljito oprati, a usisavam ga ispred kuce.
Sačuvana
filo
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: meg sport 225

« Odgovor #2 poslato: 24.03.2008. - 19:38 »
Podeli temuIdi gore

U Hrvatskoj su najpopularnije samoposluzne praonice u kojima ubacis tokene u protuvrijednosti 5 Kn i sam peres pod visokim tlakom.
Tako i ja perem svoj auto najcesce jer se stvarno tako moze temeljito oprati, a usisavam ga ispred kuce.
To je EXTRA .  To sam video i koristio u Greece.   1e usisivac 2e pena 1 euro ispiranje visokim pritiskom. 

Omv pumpe  u Srbiji imaju nesto sto  bi trebalo biti slicno.  Nazalost nije ni blizu a i prave su derikoze. 
Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
Dule
Gost
« Odgovor #3 poslato: 24.03.2008. - 19:46 »
Podeli temuIdi gore

Ne volim prati u praonicama jer nisu temeljiti, operu cijeli auto, a ostave blato na gumama, ili operu gume, a preskoce felge, unutar blatobrana skoro nikada ne peru...uglavnom odem u takvu praonicu kojih u Osijeku ima u svakom dijelu grada i lijepo ubacim 20 Kn (3 E) i stvarno ga "ubijem" vodom.
Dobro je i to sto se ta voda uopce ne zadrzava na karoseriji i staklima i vec nakon kilometra voznje auto je skoro suh.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.03.2008. - 20:49 »
Podeli temuIdi gore

Da, to je voda sa nekim osmoza efektom..
Sačuvana

nebojsa
Gost
« Odgovor #5 poslato: 24.03.2008. - 20:55 »
Podeli temuIdi gore

Po meni, mislim da su cene pranja kod nas u BGD preterano skupe, jednostavno, mnogo je po meni, npr u Skoplju, meni za 2,5 evra operu auto i spolja i iznutra, znaci sve temeljito, pritom ne koriste sundjer, vec samo puske, voskiraju ga i prebrisu sve to krpom od jelenka i eto....nigde ogrebotine i vrlo sam zadovoljan, cena je svuda tamo ista.
Naravno posto ne zivim u MK, ovde se slabo lisim da perem kola upravo zato sto nemam poverenja, jer sam svuda video svasta...

Sta po tome mislim, picajzla sam po prirodi i nervira me kada se nesto preskoci ili kada tretiraju moj auto i svaki drugi ko da su ga dobili za 18ti:)..., Kada perem Thaliju uglavnom mi nije toliko bitno sta ce da rade, jer je siva boja metalik, i ako ga peru sundjerom nece se poznavati one sitne ogrebotine...a sto se tice Asteroida koji je crn tu je vrrrrlo zeznuta situacija...kao i za svaka druga kola.

Pozitivno iskustvo imam sa perionicom kod DEYTON pumpe, kada se krene ka zeleznickom mostu odma s leve strane ko salona za polovna vozila, stvarno su ispostovali sve sto sam rekao(uvek kazem da necu sundjerom nego sve da bude beskontakntim samponom), i auto je ispao extra...cena je solidna 400din, ali uvek imaju neku guzvu i jaaaaako teske narodnjake slusaju, takodje nema tamo gde da se sedne da se saceka.

Poceo sam da praktikujem OMW za samoposluzivanje, iskreno, volim da perem sam kola, i ako ih zeznem, znam da sam ih ja zeznuo...Meni npr 3 zetona sasvim dovoljna za sva 4 ona programa, sredim ga izvoskiram ga i sve 5, posle ga pobrisem sa dve dobre krpe i auto bez ogrebotina zasticen za 255din.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 24.03.2008. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

.

Poceo sam da praktikujem OMW za samoposluzivanje, iskreno, volim da perem sam kola, i ako ih zeznem, znam da sam ih ja zeznuo...Meni npr 3 zetona sasvim dovoljna za sva 4 ona programa, sredim ga izvoskiram ga i sve 5, posle ga pobrisem sa dve dobre krpe i auto bez ogrebotina zasticen za 255din.
Mislim da je ovo sasvim dobra fora i da uspesno deluje.. Jedino treba unutrasnjost srediti.. Vec sam rekao da niko ne moze da opere dobro moja kola kao ja sam. I primetio sam da su cistija posle mog pranja na pumpi nego posle njihovog 
Sačuvana

filo
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: meg sport 225

« Odgovor #7 poslato: 24.03.2008. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

Da, to je voda sa nekim osmoza efektom..
Danas sam kupio karcher K7.85 160bar. Fora je sto na sebi ima dva mala rezervoara za sredsvo za pranje. Moze li  u drugi rezervar  da se sipa neka vrsta voska ili sta vec.  Vec koristim Karcher tecnost za bezkontakno pranje.  Extra je! Plastika i gume izgledaju kao nove posle pranja.
Kako se nanosi tecni vosak ?      Nisam jos procitao upustvo za rukovanje. 
Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 24.03.2008. - 21:29 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da se nanese i utrlja suvom krpom, ali nisam ni ja nikad radio.
Sačuvana

Alhemičar
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #9 poslato: 24.03.2008. - 21:29 »
Podeli temuIdi gore

I ja sam ranije prao po raznim perionicama posto nikada nisam bio u potpunosti zadovoljan kako ga operu.Ali hajde to sto ga ne oper,oprace se sledeci put..nego sto ne ispiraju dovoljno dobro i dovoljno cesto svoje krpe na kojima im ostane puno sitnih kamencica i peska i onda tim takvim krpama brisu i struzu po mom autu..zato imam dosta tih jedva viljivih ogrebotina ali ipak vidljivih pod suncem 

U poslednje vreme u perionicu idem samo kada dobijem nagradno pranje posto sam na pumpi krcao 10 puta gorivo   
To je pumpa po imenu Avia,kada se udje u Veternik iz pravca Ns-a,iamju jako lepu perionicu i ne drljaju krpama vec auto pospricaju nekom tecnoscu,operu ga pod jakim mlazom i pre nego sta ga prebrisu,prodju onim plasticnim zavesicama po njemu kako bi skinuli 80% vode i onda ga na kraju samo lagano izbrisu.

Kada imam vremena odem i na vikendicu i fino ga detaljno operem spolja,ocistim i usisam unutrasnjost i to je 

Nedavno sam prao auto u tim samousluznim perionicama gde imas zeton,ubacis ga i peres vodom pod pristiskom.Za 100 din.(2 zetona),ja sam oprao komplet auto i to bez neke posebne zurbe..prvo ide sapiranje sa samponom a zatim ispiranje sa voskom.Kasnije stanem malo sa strane i fino ga prebrisem.Radi 24H non-stop i to mi se jaaako svidja..imaju oko 10-tak boksova tako da nikada nije guzva i max. se ceka 5 min.Nalazi se izmedju Novog Naselja i Nove Detelinare..na onoj poljani.Mislim da cu tu jako cesto prati svoj auto jer sam prezadovoljan a udaljeno mi je od kuce 500m.
« Poslednja izmena: 24.03.2008. - 21:30 od strane Clioman » Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
nebojsa
Gost
« Odgovor #10 poslato: 24.03.2008. - 21:36 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je ovo sasvim dobra fora i da uspesno deluje.. Jedino treba unutrasnjost srediti.. Vec sam rekao da niko ne moze da opere dobro moja kola kao ja sam. I primetio sam da su cistija posle mog pranja na pumpi nego posle njihovog 

da, cistija su def, i manje traje nego kada ti ga oni peru ...-meni onih 9 min sasvim dovoljno.

ppstoje takodje na OMWu jako dobri usisvaci, ne znam koliko je minut posto nisam koristio,al patosnice, s vremena na vreme odnesem na terasu, usisam ih, prebrisem unutrasnjost krpom i sve ko novo....uostalom i jeste novo ....mislim da je fora redovno odrzavati unutrasnjost, i tako ce uvek biti cistija
Sačuvana
rele
Gost
« Odgovor #11 poslato: 24.03.2008. - 21:47 »
Podeli temuIdi gore

Ja uglavnom sve svoje aute perem solo posto imam sve potrebno za to,H2O,dvoriste,makinu za pranje pod pritiskom i ostale stvarcice za poliranje ako je potrebno,i kao sto kazete sam to odradim najbolje
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #12 poslato: 24.03.2008. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Preko leta i kad god je lepo vreme, sam u svom dvorištu-usisavam, perem, peglam... . Definitivno najbolja varijanta. Kada je hladno ili kada me mrzi (što se često dešava ), nosim ga u perionicu 100 m od kuće. Od kad je otvorena perem kod njih i prezadovoljan sam. Veoma su pedantni a kompletno pranje (spolja i unutra košta 390 din.-cca 5 €). Inače, ovo samoposluživanje što je Clioman naveo koristim samo kada je baš hitno, npr. pred put i sl. Operem ga na brzinu, još brže ga prebrišem i onda gaaaas na pravcu (Duletova škola ) da se auto osuši . Inače, "alergičan" sam na pranje "od pola-do pola". Ili ga perem kompletno ili ga ne perem uopšte.
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 24.03.2008. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Zeton za usisavanje 5 min 80 din, da ti radnici srede unutrasnjost 180 din
Sačuvana

DEX
Gost
« Odgovor #14 poslato: 27.03.2008. - 08:26 »
Podeli temuIdi gore

Ja uglavnom sve svoje aute perem solo posto imam sve potrebno za to,H2O,dvoriste,makinu za pranje pod pritiskom i ostale stvarcice za poliranje ako je potrebno,i kao sto kazete sam to odradim najbolje
Takodje! 
Imam tu sreću da živim u kući (ipak je ovo mali grad), pa sam perem auto, što i najviše volim!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 27 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 47 upita.
anything