Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Kuka za vucu za Renault automobile  (Pročitano 14836 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Byrkomi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Megan 1.5dci 2007

Dvoumim se jos koji megan da kupim?

« Odgovor #15 poslato: 25.06.2018. - 00:10 »
Podeli temuIdi gore

Malo da pokrenem ovu temu  .dobio sam kuku  marke brink za megan 2  .zanima me posto ima fabricku plocicu i komplet instalaciju , dal treba neki atest da se uradi i dal se to upisuje u saobracajnu i kad se bude montirala treba li na dijagnostici nesto da se uradi ili ne .
Sačuvana

dzekbauer
Gost
« Odgovor #16 poslato: 25.06.2018. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

Moja Laguna je imala naknadno ugrađenu kuku kad je dovežena iz Holandije. Kuka je sa pločicom i priključkom za struju. Na atestiranju za TNG su je uočili ali nisu ništa rekli. U prilog tome vidim da u knjižici za Lagunu postoji podatak o ugradnji kukue i podaci o maksimalnoj težini (masi) vučenog tereta, posebno za prikolicu sa i posebno bez kočnice.
Sačuvana
slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #17 poslato: 25.06.2018. - 14:06 »
Podeli temuIdi gore

Malo da pokrenem ovu temu  .dobio sam kuku  marke brink za megan 2  .zanima me posto ima fabricku plocicu i komplet instalaciju , dal treba neki atest da se uradi i dal se to upisuje u saobracajnu i kad se bude montirala treba li na dijagnostici nesto da se uradi ili ne .

Prvo se po broju šasije u COC-u proveri da li je vozilo proizvedeno s kukom. Pošto nije - ugradnja kuke čak i kada je odobrena od strane proizvođača ( nalazi se u katalogu odobrene dodatne opreme) se atestira.
Za atestiranje je potrebna:
-  izjava o prepravci sa opisom prepravke ( izdaje isključivo pravno lice ili preduzetnik) i
-  saglasnost predstavnika proizvođača vozila za izvršenje prepravke.

Ne upisuje se u saobraćajnu ali se u vozilu mora nalaziti potvrda/uverenje/atest za kuku.
Na dijagnostici se ne radi ništa. Ako vozilo ima zadnje parking- senzore može se javiti pogrešna detekcija prepreke pri svakom manevru sa prikolicom unazad.

Ovo sve gore napisano znam uopšteno ali ne znam detalje. Sigurno ima na sajtu amss-a, abs-a ili renault.rs šta i kako.

Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 25.06.2018. - 19:50 »
Podeli temuIdi gore

Ne upisuje se u saobraćajnu al negde ima trag, meni kad su vršili tehnički onda je tip što unosi podatke   ovog što je pregledao auto što nije rekao da ima kuku, pa je nešto prepravljao, meni se to desilo  

Jel moguće da ne piše na saobraćajnoj al kad se elektronski očita onda ima taj podatak , vrv da .
« Poslednja izmena: 25.06.2018. - 20:09 od strane boree » Sačuvana

Byrkomi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Megan 1.5dci 2007

Dvoumim se jos koji megan da kupim?

« Odgovor #19 poslato: 11.08.2018. - 10:11 »
Podeli temuIdi gore

A jel ista kuka za sve megan 2  kackete ili ima razlike po godistu?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #20 poslato: 11.08.2018. - 10:23 »
Podeli temuIdi gore

Saobraćajna se lako može pročitati, proveriću da li ima nešto. I ja imam kuku na autu

http://www.mup.gov.rs/wps/portal/sr/gradjani/dokumenta/registracija%20vozila/citac%20elektronske%20saobracajne%20dozvole/!ut/p/z0/jY49T8MwEIb_ijtkrM6JShTGiKESKGJgCV6qi2PCJeYuddyU9tfjSh0RYnu_9OgFAy0YxpUGjCSMPvl3Ux5eH5sy3-vipdrpXNdlva_0Q1Xotxyewfw9SAQaj0dTg7HC0X1HaOdT58ke7CWQTyLTs1gXGTM9BOxHZMp0L9Ppy3Ekdc9SG9xASwxoaUS1ypV8Ci1FtMp5N8UgvExOLShdGuHITvVyXcW7240iNE_NAGbG-Lkl_hBofwFC-z_gPJnucq43P2aovmU!/
« Poslednja izmena: 11.08.2018. - 10:25 od strane wcyber » Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #21 poslato: 12.08.2018. - 12:06 »
Podeli temuIdi gore

Prvo se po broju šasije u COC-u proveri da li je vozilo proizvedeno s kukom. Pošto nije - ugradnja kuke čak i kada je odobrena od strane proizvođača ( nalazi se u katalogu odobrene dodatne opreme) se atestira.
Za atestiranje je potrebna:
-  izjava o prepravci sa opisom prepravke ( izdaje isključivo pravno lice ili preduzetnik) i
-  saglasnost predstavnika proizvođača vozila za izvršenje prepravke.

Ne upisuje se u saobraćajnu ali se u vozilu mora nalaziti potvrda/uverenje/atest za kuku.
Na dijagnostici se ne radi ništa. Ako vozilo ima zadnje parking- senzore može se javiti pogrešna detekcija prepreke pri svakom manevru sa prikolicom unazad.

Ovo sve gore napisano znam uopšteno ali ne znam detalje. Sigurno ima na sajtu amss-a, abs-a ili renault.rs šta i kako.

Praksa je sledeća: na renault.rs se pošalje popunjen zahtev za prepravku vozila sa popunjenim podacima i navodom "ugradnja uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila". U prilog zahteva se dostavi fotografija identifikacione pločice na kuki i fotografija kuke na vozilu ili van vozila. Ako je kuka u bilo kojoj dokumentaciji proizvođača vozila dobija se potvrda da je "uređaj za spajanje vučnog i priključnog vozila homologovan od strane proizvođača homologovan za navedeni VIN/postprodajni tip vozila". Sa tom potvrdom nije potreban atest i tehnički se prolazi. Druga opcija, konkretno za "BRINK" kuke je slanje upita na https://brink.eu/en-int/customer-service/ na engleskom jeziku sa navođenjem svih podataka kuke koji su na pločici i pitanjem da li je homologovana za npr Megane2, Espace3 itd. Ako jeste, u roku od nekoliko dana se dobija odgovor sa homologacijom i dokumentacijom za montažu kuke. To se može priložiti uz fotografije i tražiti od renault.rs potvrda proizvođača da je kuka homologovana za dati postprodajni tip.
Cilj Agencije je da se vremenom dopune baze podataka opremom koja je homologovana da se ne bi morao raditi atest za uređaje i opremu koju su već homologovali proizvođači vozila. 
« Poslednja izmena: 12.08.2018. - 12:09 od strane slavko_bgd » Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #22 poslato: 13.08.2018. - 16:48 »
Podeli temuIdi gore

Pisao sam danas Bosal-u, pa cemo videti.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 13.08.2018. - 17:10 »
Podeli temuIdi gore

Iscitah danas saobraćajnu, nigde se ne spominje kuka
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 13.08.2018. - 19:43 »
Podeli temuIdi gore

Koliko sam shvatio neophodno je da se pribavi podatak o homologaciji konkretne kuke za konkretan automobil.
Ni kod mene nema ništa o kuki u saobraćajnoj.
Na tehničkom mi pomenu da ako kola nisu proizvedena sa kukom treba sa se obratim proizvođaču za nešto, nisam ga ni slušao, odjurio sam do majstora da skinem kuku, jer bih morao da investiram u novu saobraćajnu i tablice ako ne završim tehnički pregled isti dan.
Sačuvana

Francuski
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Megane II 1.5 dCi (2006 / 78 - 106)

« Odgovor #25 poslato: 10.10.2018. - 07:36 »
Podeli temuIdi gore

Procedura ugradnje kuke je sledeća:

1. Prvo se traži od Renault-Nisan ovlašćenog uvoznika iz Beograda potvrdu da se u konkretan model može ugraditi kuka. Šalje im se broj šasije. Renault pošalje predračun. Za megane 2 iznos je 12.000 dinara. Kada se uplati brzom poštom šalju potvrdu. Troškove slanja oni plaćaju.
2. Servis za ugradnju kuke, a koji je ovlašćen za to, na osnovu broja šasije, naručuje tačno određenu kuku.Obično traže, a na osnovu predračuna, da se uplati deo ili sve. Daje se i na rate. Uz kuku stiže potvrda o homogelizaciji i mnogo drugih dokumenata. Orginar o homogelizaciji kasnije se vraća a svi ostali papiri, ima ih puno, uzima kasnije MUP. Zato je dobro pre svega toga to fotokopirati. Kuka Galia sa ugradnjom košta oko 26.000 dinara.
3. Kada se ugradi kuka u servis periodično dolaze ovi iz agencije za atestiranje a u vezi atesta. Kada se atestira ne dobija se odmah atest već agencija to šalje u Beograd u agenciju za bezbednost. Sve ovo, sa mnogim taksama, košta 11.000 dinara.
4. Ide se na vanredni tehnički pregled koji košta 2.800 dinara. Dobija se fiskalni račun.
5. Tamo gde ste ugradili kuku podižete atest kada stigne, račun za sve prethodno kao i fiskalni račun.
6. Tada se ide u MUP i tamo vam kažu da se kuka ne upisuje u saobraćajnu niti uzimaju fotokopiju atesta za njihovu arhivu. Fotokopiju atesta, dokomunta homogelizacije i oba računa drže se u kolima. Ako policija traži, a to se nikada do sada nije desilo, pokažu se papiri.

Pozdrav i uživajte u kuki, mnogo je vredna !!!
Sačuvana

Francuski
zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 10.10.2018. - 22:29 »
Podeli temuIdi gore

Ma, j**o kuku, samo da se daju pare. Kome kuka koristi za posao, da zaradi, ok, inace su preterali.
Da ne zaboravim, hvala na objasnjenju, bar smo nacisto sta treba i koliko kosta. Inace, ispravan termin je `homologacija`.
« Poslednja izmena: 10.10.2018. - 22:32 od strane zokce » Sačuvana

Foppa
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane II 1.5dCi, 86ks

« Odgovor #27 poslato: 15.10.2018. - 11:56 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da ima dosta ljudi sa kukama na svojim kolima na forumu, pa me interesuje misnjenje, da li ima poentu uzimati auto koji na satu ima 150k, motor 106ks, 2010.

Dobar komplet opreme, ima servisnu istoriju do 2016. kada je bio na 98k, ali se bojim da nije motor izarcen zbog kuke. Motor i plivajuci, naravno.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 15.10.2018. - 13:02 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da nema poentu.. Ima poente kupiti samo nov auto za 15k + eura ..

Salim se, pa niko ti ne moze reci u kom je stanju konkretan auto.. ako je u dobrom stanju, kupis.. ako nije, ides dalje ..
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 36 upita.
anything