Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.07.2017. - 00:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 112 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa kvacilom - korpa, lamela, druk lager, hidraulicni cilindri  (Pročitano 352283 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #15 poslato: 19.03.2009. - 10:56 »
Podeli temuIdi gore

Nakon zamjene dizni i nosaca motora mislim da je malo kasno

A i ko mi garantuje za sledecu:)  (poznanik uzeo neki dan lagunu istu kao moju. provjerio u servisu i sve ok...nakon par dana otisla turbina)

Ma oticu do kolege koji radi u ovlastenom da to pogleda. Kada sam je uzimao svi su me plasili turbom...kod mene turbo i motor dobri a ostalo...
A dovescu je u red...polako.
« Poslednja izmena: 19.03.2009. - 11:01 od strane mali_veseljak » Sačuvana

gliga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Laguna II 1.9 dci

« Odgovor #16 poslato: 19.03.2009. - 12:04 »
Podeli temuIdi gore

Zameni taj cilindar. Ja sam imao isti problem kada sam kupio Lagunu. Dešavalo mi se da se zakače zupcanici zbog nedovoljnog odvajanja. Moja preporuka je da staviš nov, i to što pre. Ja sam prvo stavio polovan i puko 4500 din. bezveze i ništa nisam napravio. U decembru prošle godine nov cilidar me u ovlašćenom servisu koštao 7912,33 din. Račun je bio veći jer sam radio i dijagnostiku, ali cena samog cilidra je 06.12.2008 bila tolika.

Zbog cega si menjao dizne i koliko te to kostalo?
Sačuvana

mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 19.03.2009. - 12:34 »
Podeli temuIdi gore

A zasto sto pre? DA li moze da se nesto gore napravi ako se ne zamijeni? Trenutno mi se to rijetko desava. U servisu kazu da vozim dok ne pocne da smeta jer se nista drugo ovako ne moze ostetiti!?
Sačuvana

gliga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Laguna II 1.9 dci

« Odgovor #18 poslato: 19.03.2009. - 16:09 »
Podeli temuIdi gore

Dobro, meni se to dešavalo uvek kada upalim auto i iz prve prebacim u drugu, pa sam požurio zbog nedovoljnog odvajanja i zakačinjanja zupčanika. Drugo ne može ništa da se desi.
Sačuvana

serences
Gost
« Odgovor #19 poslato: 27.03.2009. - 01:07 »
Podeli temuIdi gore

imaš 2 cilindra za kvačilo(gornji i donji) ako se dobro sećam.Ja sam menjao prvo gornji oko 100 eur u ovlašćenom servisu( pošto kreten iz servisa nije ni pogledao koji ne radi). Tako sam na povratku sa mora zaglavio gore na planini(kvačilo ostalo dole i ni makac). Zovem ja dotičnog iz servisa( sa 1000 m nad.visine), a on mi kaže dolij malo ulja za kočnice.(pa ne znam baš koliko ljudi nosi sa sobom ulje za kočnice na put, pogotovo ne posle servisa odrađenog pred putovanje)
Da skratim priču. Stigao sam sa mora i pravac u servis.Kad tamo:
GOSPODINE PA NE IPRAVAN VAM JE CILINDAR KVAČILA(ALI SAD ONAJ DRUGI), PROVERIĆEMO KOLIKO KOŠTA PA ĆEMO VAM JAVITI.
I JAVILI SU MI POSLE PAR DANA      500,00 EUR

Tu sam završio priču sa ovlašćnim servisom Renaulta. Kupio sam na crno NOV cilindar za 200 EUR-a.

ovo je bilo 2007 godine. Od onda su se cene verovatno menjale, proveri prvo pa posle kupuj.

Pozdrav.
Sačuvana
mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 27.03.2009. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

A znam da cu da ureknem sada (pu pu pu) ali...vec petnaestak dana nista....sve radi normalno.
Interesantno je da kvacilo propada samo kada moj "dragi" brat blizanac vozi. Meni se nije ni jednom desilo.
Ima da mu odrzim kurs iz voznje.
« Poslednja izmena: 27.03.2009. - 21:34 od strane mali_veseljak » Sačuvana

fLiP
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #21 poslato: 15.05.2009. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

U toku voznje dok je brat vozio otislo mu je kvacilo. U guzvi po BG-u, kada je trebao da krene stisao je kvacilo ubacio je u brzinu i auto je samo trznuo par puta kao da lose hvata. Kvacilo je propalo i nije htelo da se podigne. Ugasio se.
Moguci simptomi koje sam ja primetio da ce se tako nesto dogoditi su(to je sto sam primetio mozda nisu svi): tvrdje kvacilo, blage vibracije na kvacilu kada se nasloni noga, cuje se neka buka u toku voznje pri konstantnoj brzini (mada bas se slabo cula, kada se stisne kvacilo onda se ne cuje ta buka).

Zatim je odvezen u neki burazerov servis (gde vec rade njegov auto koji tamo sedi skoro pa mesec dana, jer se ceka lezajeve za radilicu. Koji nemaju nigde u Srbiji. Ali standardne ne za prvu specijalu). Onda je decko sutradan nazvao i rekao da je otisao taj neki klip menjaca, zatim je rekao da je zamenio lamelu i druk lezaj (ali je uzeo od nekog drugog renao lezaj a od naseg je uzeo plastiku). Sve je ukupno bilo 450e i 3 dana je auto bio kod njega.
Sinoc je preuzet auto (dovezao ga je taj decko).

Kada sam dosao sa puta provozao sam ga. I prvi utisci su: Kvacilo vise nije tvrdo, nema da se cuje ta buka. Rucica menjaca mi koci kada hocu da ubacim u bilo koju brzinu, pri tome se to u voznji ne primecuje tj. skoro da ga nema, deluje mi da mi mnogo sporije ubrzava, slabije vuce u to sam 100% siguran!, kao da mi ne odvoji kvacilo do kraja, hvata negde na sredini, kada stisnem kvacilo naglo osecam kako mi papucica kvacila nekako poskakuje (pulsira) dok obrtaji opadaju.
Ako se budem setio jos nesto dodacu.

Zanima me sta bi moglo uzrukuje taj kvar na tom klipu-ventilu potiska kvacila, koliko je cena lamela (novih, polovnih), i zasto mi se manifestuju sada ovi problemi?!?!

Naravno sve ce to biti reklamirano! Ali zelim da se informisem pre toga jer mi je auto bas potreban. I ne zelim da zbog takvih gluposti i nemarnog rada neko drugi ispasta u nasem poslu...
« Poslednja izmena: 15.05.2009. - 14:49 od strane fLiP » Sačuvana

Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 15.05.2009. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

1. Nije klip, nego cilindar kvacila.. mislim da je on oko stotke, ali samo mislim
2. Garnitura kvacila (original) je oko 250 evra, koji evro gore/dole..
3. Kada se to sve menja, treba promeniti i kociono (da, kociono) ulje.. Pitaj ga da li  ga je promenio.. Ako je odgovor ne, zaboravi tog majstora odmah.
4. Ti si ocigledno imao problem sa druk lagerom..
5. nova garnitura kvacila ne sme da daje otezano menjanje brzina.. ne sme da odaje utisak da je auto tromiji...
Sačuvana

fLiP
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #23 poslato: 15.05.2009. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Jeste, menjao je kociono ulje.

Ponovo ce rastaviti menjac. Majstor koji je radio lamelu je zaebo stvar... Kako god to nije bilo dobro. Videcemo vec kada zavrsi auto.
Sačuvana

Rins
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Megane II, 1.5 dci, 86ks

« Odgovor #24 poslato: 26.05.2009. - 13:41 »
Podeli temuIdi gore

Pre jedno mesec dana krenulo je polako zezancija sa menjacem i kvacilom, prvo je zapinjao kad ulazi u trecu, onda je ispustao cudan zvuk kad se ubacuje iz 1. u 2., a sada zapinje i sada  sve brzine zapinju.

Auto kad je hladan radi savrseno znaci nikakvih simptoma nema ali vremenom posle recimo pola sata voznje pocinju pomenuti simptomi- pored toga dobijam nekakav cudan osecaj u kvacilu, nekad kao da se ne vrati skroz pedala i kao da ne pusta na istom mestu, kao da dodajem gas u prazno ne znam ni ja vise kako to da opisem...

Bio sam kod Mijatovica i on je predlozio da prvo zamenimo ulje pa da vidimo kako ce se ponasati... ulje zamenjeno problem ostao... neki kazu da treba ceo set kvacila da se menja neki kazu pogledaj cilindre...

Svaki savet je dobrodosao...
« Poslednja izmena: 16.01.2011. - 01:16 od strane SlObOdNi » Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #25 poslato: 26.05.2009. - 14:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam slican problem, samo meni zapinje kad izbacujem iz druge brzine, i to ne stalno! Manifestuje se kad npr vozim drugom u manjim obrtajima,i onda ocu da izbacim iz druge i ubacim u trecu. Kao da zapinje, pa ja moram malo jace da zapnem, da ga izbacim iz brzine! Ulje je menjano, ali iz predostroznosti, posto nisam znao sta je u menjacu! Imam utisak da se u manjim obrtajima napne motor i onda pritisne menjac koji ocigledno zaglavi onda. E sad, menjani su mi svi nosaci motora osim onog donjeg, koliko sa ja ukapirao nekog hidraulicnog.

Tebi bih savetovao da proveris prvo nosace motora!
Sačuvana
Rins
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 26.05.2009. - 14:13 »
Podeli temuIdi gore

Nosaci motora su provereni i oni su ok- stvar ocigledno nema veze sa nosacima vec sa nekom komponentom koja kad se pregreje prozurokuje pomenute simptome... barem je to neka moja logika ali danas ga opet vozim kod Mijatovica samo moram dobro da ga izmaltretiram da bi kad dodjem tamo covek mogao da sedne u auto da obrnemo krug pa da stekne bolji utisak sta zeza..
Sačuvana

MilosM
Gost
« Odgovor #27 poslato: 26.05.2009. - 16:15 »
Podeli temuIdi gore

I meni isto posle duže vožnje, počinje da lupa levi amortizer. A ovako po gradu, ništa. Npre odem u Bg i na putu nazad,počne da udara. Čim se ohladi, ništa se ne čuje i tako već 3 godine  .

Što se tiče ovog problema, majstor će ti kaže najbolje gde je problem. Moje neko lično mišljenje je da može biti lamela, ili korpa, da se nešto ne sinhronizuju kako treba.
Sačuvana
Rins
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 26.05.2009. - 18:17 »
Podeli temuIdi gore

Hehe - bio sad kod majstora, dogovor je bio da auto prethodno maksimalno izmaltretiram i ja se sat vremena vozao po visnjici i nista... covek seo u auto sve ide kao po loju... verovatno cu ici na zamenu seta kvacila kad legne neka kintica jer ne moze covek da zakljuci sta bi drugo moglo da bude..
Sačuvana

MilosM
Gost
« Odgovor #29 poslato: 26.05.2009. - 18:34 »
Podeli temuIdi gore

Hehe - bio sad kod majstora, dogovor je bio da auto prethodno maksimalno izmaltretiram i ja se sat vremena vozao po visnjici i nista... covek seo u auto sve ide kao po loju... verovatno cu ici na zamenu seta kvacila kad legne neka kintica jer ne moze covek da zakljuci sta bi drugo moglo da bude..

To ti je isti slučaj kao kod mene, počne da lupa i kad oteram kod majstora, neće da se čuje ni na krovu kada bi ga vozio. 
Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 112 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 37 upita.