Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.10.2014. - 17:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 ... 77 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa kvacilom - korpa, lamela, druk lager, hidraulicni cilindri  (Pročitano 153533 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #375 poslato: 13.03.2011. - 19:44 »
Podeli temuIdi gore

Pitaj za cenu remontovanih u ovlašćenim servisima.Mislim da su 30% jeftinije,a ima 1 god garanciju.
NA svojoj laguni sam menjao i izgleda kao da je iznova napravljena,zapravo oni ostave samo kućišta a sve potrošno se menja.
Sačuvana
lima
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: TWINGO

« Odgovor #376 poslato: 14.03.2011. - 20:43 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko ima predtsvau koliko moze da kosta set kvacila za TWINGO 2002. godiste.?
Sačuvana
nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: PEUGEOT 206 1.6 16V ,

« Odgovor #377 poslato: 15.03.2011. - 02:02 »
Podeli temuIdi gore

najbolji set kvacila je valeo,a cena kompleta kvacila za tvinga mislim da je negde oko 100 evra
Sačuvana
lima
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #378 poslato: 15.03.2011. - 11:31 »
Podeli temuIdi gore

hvala na savetu
Kvacilo mi je dosta tvrdo, ponekad se cuje skripa (kao da cvile misevi) kad pritisnem kvacilo.
Rekao mi je kolega da bi trebalo da zamenim set kvacila. Auto je presao 150.000...
Sačuvana
Djemba
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Megane II 1.6 16V, '03

« Odgovor #379 poslato: 15.03.2011. - 11:34 »
Podeli temuIdi gore

Vreme mu je... 

Jel visoko otpusta kvacilo?
Sačuvana

Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #380 poslato: 15.03.2011. - 11:38 »
Podeli temuIdi gore

To cvili pedala, a ne samo kvacilo. Treba da se podmaze ili da se zameni oprugica na pedali.
Ako ne proklizava lamela i ne podrhtava auto pri polasku ne diraj nista. Jedino sto ces da nabildujes levu nogu
Sačuvana

*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #381 poslato: 15.03.2011. - 12:48 »
Podeli temuIdi gore

da da pusta visoko
Sačuvana
nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: PEUGEOT 206 1.6 16V ,

« Odgovor #382 poslato: 15.03.2011. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

druk lager se je urezao u korpu 100% a i lamela je stanjena...gledaj da to sto pre zamenis dok ne prodje druk lager kroz korpu i ostavi te negde auto na putu pa te skuplje kosta slepovanje no zamena...
Sačuvana
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #383 poslato: 15.03.2011. - 21:45 »
Podeli temuIdi gore

druk lager se je urezao u korpu 100%

Zar se tad ne cuju karakteristicni zvuci iz korpe?

Kvacilo mi je dosta tvrdo, ponekad se cuje skripa (kao da cvile misevi) kad pritisnem kvacilo.

Je l mislis dok pritiskas kvacilo ili dok drzis pritisnuto kvacilo?
Sačuvana

*
Van mreže Van mreže

Auto: MEGAN II

« Odgovor #384 poslato: 19.03.2011. - 16:38 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima !
Da li je neko imao ovakav problem :
Ručica menjača na meganu II ima luft, znači i kad auto nije upaljen ručica slobodno šeta levo - desno. Sigurno se ne radi o držačima motora pošto ono nemaju nikakvu ulogu kad motor ne radi.
Očigledno je problem u onoj kutiji ispod ručice menjača pa ako je neko skidao nju ili imao iskustva sa ovakvim problemom molio bih da podeli to iskustvo.
Sačuvana
Djemba
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Megane II 1.6 16V, '03

« Odgovor #385 poslato: 19.03.2011. - 18:31 »
Podeli temuIdi gore

Meni rucica seta levo desno i ne obazirem se na to, tako je vec 4 godine koliko je auto kod mene i nemam nikakav problem... 
Sačuvana

Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #386 poslato: 19.03.2011. - 22:50 »
Podeli temuIdi gore

kutija ili sajle
Sačuvana

**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna ll GT , Ph1 , 1,9 dci

« Odgovor #387 poslato: 20.03.2011. - 01:22 »
Podeli temuIdi gore

Eh,i meni se smijesi trosak u vidu zamjene seta kvacila na Laguni.Zamajac je poceo ponekad da se cuje i to iskljucivo pri gasenju motora,lamela mi ne proklizava,nista ne trese ai nesto sam vise sav isprepadan sa ovim autom pa planiram to rjesavati u sto skorije vrijeme.
Doduse,majstor mi rece da se ne zamaram i da to sto mi ponekad (jednom u 15-20 dana),zamajac zalupa pri gasenju nije nista strasno i da vozim bez brige jer ce on bez ikakvih problema prevaliti jos mnogo,mnogo klilometara.Citao sam pazljivo ou temu a i ranije sam cuo za tu obradu zamajca pa me interesuje sta se podrazumijeva pod obradom i gdje se to moze odraditi?Moj drug,koji takodje vozi Lagunu sa istim motorom kao u mojoj je radio kompletnu reparaciju seta kvacila negdje u Bg,nesto su mu ako sam dobro razumio nitnovali lamelu,obradjivali korpu i zamajac i dodjavola.Laguna mu radi kao svajcarski sat
Drugi mi je prijatelj,nakon sto je shvatio da mu Megane radi poput IMT 539,kupio polovan zamajac,ugradio i takodje vozi bez problema pa me interesuje Vase misljenje i o tim stvarima,naravno,ako Vas ne mrzi 
Ja ipak planiram da ugradim nove korpu i lamelu a taj zamajac ako se vec moze sredit da sredim da ne bacam dzabe pare ako vec nije nuzda 
Sačuvana
b
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: MEGAN II

« Odgovor #388 poslato: 20.03.2011. - 12:40 »
Podeli temuIdi gore

Meni rucica seta levo desno i ne obazirem se na to, tako je vec 4 godine koliko je auto kod mene i nemam nikakav problem... 
Meni ne pravi problem za sada ali imam utisak da će da se poveća luft i onda može da bude problem da se pogodi brzina. Nisam mogao da nađem sliku unutrašnjosti kutije ispod ručice menjača jer tu valjda ima neka okrugla guma koja spaja ručicu i sajlu pa pretpostavljam da je tu problem. Možda je neko rešio problem pa da podeli iskustvo sa nama.
Pozdrav
Sačuvana
miodrag.ma
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: reno scenic 1 1.9dci

« Odgovor #389 poslato: 20.03.2011. - 20:07 »
Podeli temuIdi gore

kako da znam da je na laguni otisao set kvacila ili  plivajuci zamajac, kako se manifestuju kvar istog?
Sačuvana
Stranice: Prev 1 ... 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 ... 77 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.23 sekundi sa 43 upita.
anything