Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.06.2018. - 06:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 123 124 125 126 [127]   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa kvacilom - korpa, lamela, druk lager, hidraulicni cilindri  (Pročitano 502269 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Fire
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Renault Megane 2 1.5 dci 2005 (106 ks) Sport Way, Laguna 2 1.9 dci 2005 (130 ks)

« Odgovor #1890 poslato: 22.05.2018. - 17:37 »
Podeli temuIdi gore

Ja ne verujem da uopste ima Laguna 2 sa takvom kilometrazom kod nas 
Sve su presle tu kilometrazu i verovatno vec menjali taj set
Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #1891 poslato: 22.05.2018. - 18:08 »
Podeli temuIdi gore

@wcyber Zato sam i rekao da zavisi od stila vožnje,ljudi kupe Lagunu sa navodnih 150-200k na satu i onda kažu kako Renault ne valja,kako je skupo a kvari se,a ne zaključuju da je kilometraža vraćena.
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: Nije dostupno
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1892 poslato: 23.05.2018. - 19:30 »
Podeli temuIdi gore

Samo blesav covek kod nas tu kilometrazu ne mnozi sa 2, pa i 3.
Sačuvana

bata
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 69
Auto: Renault Scenic

« Odgovor #1893 poslato: 24.05.2018. - 12:11 »
Podeli temuIdi gore

Evo i ja da se pohvalim i požalim.
Kupio sam Renault Scenic II 1.5dci 2007. Auto je izuzetno očuvan, lep spolja i iznutra. Na žalost nema puno dodatne opreme, npr nema tempomat, beskontaktno ulaženje i paljenje kola itd. Navodno prešao 240.000km.
Problem je što nisam mogao pronaći ni jednog majstora koji bi bio voljan da samnom ide i da gleda gomile krševa koji se nude na našem tržištu, kako na placevima tako i privatno. Pretraga je trajala gotovo mesec dana i na kraju sam uzeo ovaj na kojem nisam primetio niti jedan problem. Tek posle par dana sam primetio da je kvačilo malo tvrđe.
Odmah sam otišao kod majstora da vidim šta može da se uradi. Na dva mesta su mi rekli da mora kvačilo da se menja pošto je "tvrdo kao kamen" a za plivajući nisu sigurni. Inače čitajući po formu auto nije imao niti jedan simptom problema sa plivajućim. Cene za ruke su bile 80€ i 120€. Naravno otišao sam tamo gde je bilo jeftinije, s tim da su oba majstora dobra.
Na kraju priče tragedija. Kvačilo je bilo tvrdo jer se toliko istrošilo da je sa nitnama češalo o plivajući zamajac koji je takođe oštećen i mora da se menja. Još uvek ne znam koliko će biti ceh jer se trudim da ne razmišljam o tome. Uradiću odmah i veliki servis koji će biti još delovi nekih 200€ + 50€ za ruke. Najveći problem je hidraulični druk ležaj koji nisam mogao da nađem zamenski jer su svi bili bez manžetne!? pa sam poručio originalni Renoov koji je duplo skuplji, nekih 120€.
Sve u svemu druženje sa Renoom i dizel motorom nije počelo baš najbolje.
« Poslednja izmena: 24.05.2018. - 13:22 od strane bata » Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Citroen C3

« Odgovor #1894 poslato: 26.05.2018. - 00:34 »
Podeli temuIdi gore

Pre koju godinu je moj prijatelj sa meganom 1,5 dci iz 2011. god. doterao mom drugom prijatelju tj majstoru taj auto na zamenu kvačila. Zamajac je bio problematičan, kao i hidraulični druk lager. Koliko se sećam Luk-ov set  je tada bio oko 700 evra.

Sad, kupiti besprekoran polovan dizel za malo tj. povoljno para - je mislena imenica.

Al`, ako mu je osnovni problem to skupo kvačilo, koje je potrošni materijal, a ostalo u vrlo dobrom stanju - čovek nakon što preboli nekih 1000 evra (a pitanje je da li bi za te dodatne pare došao do boljeg primerka), može da otvori šampanjac jer će auto baš što se tiče kvačila još dugo fino da se vozi.

Onaj prijatelj s` početka priče kad nakon promene kvačila sede u auto, beše sasvim oduševljen - reče sasvim drugi auto.

Onaj drugi prijatelj, što je menjao delove - reče mi jednom prilikom u vezi kupovinu jeftinih polovnih automobila.(iz inostranstva): "Ne prodaju ih oni tamo što su dobri, negp što su loši" .
« Poslednja izmena: 26.05.2018. - 03:24 od strane DS9 » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1895 poslato: 26.05.2018. - 10:11 »
Podeli temuIdi gore

Kvačilo je potrošni materijal, sasvim je očekivajuće da ćeš ga.menjati na 10+ godina autu iz inostranstva. Koliko si uopšte platio auto? Verovatno ispod 3000
Sačuvana

sgorankg
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault SCENIC

« Odgovor #1896 poslato: 14.06.2018. - 22:44 »
Podeli temuIdi gore

Danas mi je papucica kvacila ostala u donjem polozaju. Pogledao sam o cemu se radi i video plasticnu kopcu koja se nalazi na kraju cilindra kvacila i koja spaja cilinder sa papicicom da je napukla i spala sa papucice. Pokusao sam da namestim ali ponovo spada, Pokusao sam i sa plasticnom vezicom da vezem ali oped spada... Da li ova kopca postoji(spojnica ili sta vec) postoji kao rezervni deo?
U pitanju je Clio 3 2017 1.5 DCI

« Poslednja izmena: 14.06.2018. - 22:48 od strane sgorankg » Sačuvana

Pozz
G.
rubirozans
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Modus 1.5 dci

« Odgovor #1897 poslato: 15.06.2018. - 10:52 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da ne postoji kao poseban deo. Imao sam sličan problem (Modus 1,5 dci, 2005.).
Nisam našao da se prodaje posebno.Na kraju sam kupio nov cilindar kvačila.
Možda nađeš kao polovan deo na nekom otpadu (komplet sa cilindrom).
Ništa te ne košta da sam probaš da učvrstiš vezu poluge cilindra i papučice kvačila.
Nadam se da ćeš uspeti. Srećno.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 123 124 125 126 [127]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 31 upita.
anything