Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.10.2014. - 02:33 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Mali hladnjak, radijator kabine: zamena, problemi, saveti...  (Pročitano 8949 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mupe
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #15 poslato: 19.10.2012. - 08:55 »
Podeli temuIdi gore

dobijaš da teraš auto u njihov servis ja recimo nisam znao da je tako lako zameniti i da si pitao mene rekao bih ti 100e isto jer na skoro svi kolima se skida instrument tabla sve sve

Ovo jednostano moram da prokomentarišem, iako je poruka odavno poslata. Majstori toliko precenjuju svoj rad da to nije normalno. 100€ za šta? Jel potrebno 5 dana po 8 radnih sati da se to uradi, čak i ako se skida tabla? Ja ne znam da li ste vi ljudi svesni koliko u ovoj zemlji zarađuju ljudi s fakultetskim diplomama (pravim, ne kao što je ona koju ima preCednik) na mnogo odgovornijim poslovima? 
Sačuvana
bulmil
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: clio 1.5 dci autentique

« Odgovor #16 poslato: 26.10.2012. - 11:12 »
Podeli temuIdi gore

jel može neko da mi objasni kako uopšte može da pukne taj hladnjak kad je ne dodirljiv?pitam pošto je i meni vrisnuo na kliju eno mi itison sav mokar od antifriza.a za opravku traže 12000 din.ruke 5 i deo 7 hiljada
jel ovo to čudo

pise da je proizvođač Valeo
« Poslednja izmena: 26.10.2012. - 12:01 bulmil » Sačuvana
vaske68
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: reno 5 campus

« Odgovor #17 poslato: 27.10.2012. - 22:32 »
Podeli temuIdi gore

Slabo poznajem reno jer sam ga skoro kupio pa se tek ucim,ali sam na svojoj petici menjao taj radijator kabine i morao sam da skidam celu instrument tablu .To jeste radijator kabine,ali da li je od clia to ce ti vec reci neko strucniji! Bar na renou 5 je bakarni radijator ali procuri na gumici koja spaja plastiku i sace radijatora.
Sačuvana
miloskl
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: CLIO II 1.5DCI

« Odgovor #18 poslato: 04.12.2012. - 00:35 »
Podeli temuIdi gore

Da li je neko sam uradio zamenu radiatora grejanja na clio II. Sve sto sam procitao je dosta uopsteno, tako da ne znam da li da se upustim u sam svoj majstor zamenu. Nasao sam polovni radiator za male pare pa me mami posto stari em lose greje em pusta paru i curi. Mislim da je poravka u ovlascenom servisu poprilicno skupa.  Zahvaljujem
Sačuvana
vaske68
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: reno 5 campus

« Odgovor #19 poslato: 04.12.2012. - 22:56 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da nije dobro stavljati polovan,jer ako ne valja sve se rastura ponovo tako da mislim da je nov jedino resenje.Eksperimentisati sa polovnim delovima koji su "teski za ugradnju" je riskantno-vrlo cesto se to zavrsi kao skuplja varijanta
Sačuvana
miloskl
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: CLIO II 1.5DCI

« Odgovor #20 poslato: 06.12.2012. - 11:19 »
Podeli temuIdi gore

Posto sam nov sa iskustvima o renou, bio bih zahvalan za preporuku, kako prodavnice tako i servisa.
Sačuvana
slavko_bgd
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Citroen C3 1.4MPI Exclusive+TNG

« Odgovor #21 poslato: 12.02.2013. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

Jel zna neko kako se skida radijator grejanja(kazance)  kod R5?  Imam probelem jer je izgleda kazance procurelo pa magli u kolima i gubi vodu.Spasili bi me ako bi mi reklai da nemora da se rastura cela arnaturna ploca itd.Da li se mozda kazance ne nalazi ispod mesta za kasetofon tj izmedju mesta gde su noge vozaca i suvoazaca?  Ima logike jer crevo iz motornog prostora bas na tom mestu dole kod pedale gasa ulazi u kabinu.

Tema je stara ali možda će nekome biti od koristi odgovor na ovaj post ( tags: Renault 5 Campus mali hladnjak radijator grejač kabine curenje zamena)

Ne mora da se rastura i vadi tabla ali zato moraju da se demontiraju pedale a donji deo vratila volana se mora odvojiti od letve volana. Kućište grejanja se mora osloboditi ispod šoferke u mot.prostoru i mora se demontirati srednja konzola u koju se smešta radio. Nakon toga, kućište grejanja se može spustiti naniže da legne na centralni tunel i rotirati tako da se radijator može povući u levo ka nogama vozača. Zbog vrlo malog raspoloživog prostora, bez obzira što se stari radijator može izvući, jako je teško naći tačan i povoljan položaj kućišta da se novi radijator ugura u svoje ležište a da pri tome ne puknu plastični priključci za creva i da sunđer-trake za dihtovanje ostanu na svom mestu. Nakon uglavljivanja radijatora sledeći problem je rotacija kućišta tako da priključci za creva neoštećeni izađu u motorski prostor. Treća operacija je vraćanje pedala na svoje mesto a najproblematičnija je montaža sklopa pedala kvačilo+kočnica. I na kraju kad se sve sklopi, treba vratiti u tačan položaj vratilo volana a jedan vijak M8/OK13 ispod volana zaviti tako da drži oslonac instrument-table ali da ne bude pretegnut, jer je ujedno graničnik gornjeg položaja pedale kočnice. Znači, ako se pretegne, kočnice blokiraju zbog nedovoljnog povratnog hoda klipa u glavnom cilindru (bez obzira što izgleda kao da je pedala "višlja" a ima slobodan hod).

Po mom iskustvu, lakše i pravilnije je da se demontira tabla. Gore opisani postupak radio sam na svom autu tri puta: prvi put, zadnji put i nikad više!
Sačuvana
majstor__98
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 16
Auto: Renulat Laguna

« Odgovor #22 poslato: 12.02.2013. - 19:20 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo ljudi pozdrav hteo bih da zamenim radijator (ladnjak )grejanja u pitanju je laguna 1 2.0 16v vovlo motor caravan u voznji ne ali kad auto prenoci kod papucice gasa ja ima gumeni patosnica i mala barica dali je to to i ako jeste objasnite mi molivas kako da se skida sa instument tablom i kako bez hvala u napred.
Sačuvana
vlada-r
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna 98 i Laguna06

« Odgovor #23 poslato: 18.07.2013. - 21:14 »
Podeli temuIdi gore

Poštovani moji prijatelji,evo me posle dužeg vremena na forumu.
Nisam gledao ovu temu jer sam ja to uspešno rešio i grejanje radi(zimi).Par njih mi se obratilo mailom i opsežno sam im opisao šta treba da rade(dva sata posla i 100 evrića u džepu).
Sve to mogu da objasnim za Lagunu 1,a za ostale automobile stvarno ne znam,pa čak ni za svoju Lagunu 2 i nadam se da neću to saznati.
Na mailu sam uvek dostupan.
Pozdrav
Sačuvana

jokiroki
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: reno scenic 2

...

« Odgovor #24 poslato: 10.09.2013. - 07:18 »
Podeli temuIdi gore

meni jako slabo pirka toplo u kabini,klapne i ventilator rade normalno,radna temperatura se stvori vec posle desetak km.,pa pretpostavljam da bi trebalo isprati radijator ako je neko radio ili skidao na seniku 1.9dci,2004god svaki savet dobrodosao.
« Poslednja izmena: 10.09.2013. - 07:20 jokiroki » Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.164 sekundi sa 41 upita.
anything