Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
26.01.2020. - 12:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9] 10 Next   Idi dole
Autor Tema: Mali hladnjak, radijator kabine: zamena, problemi, saveti...  (Pročitano 91565 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #120 poslato: 09.12.2016. - 16:57 »
Podeli temuIdi gore

To je normalno, kad je recirkulacija vazduh kruži unutra, niti ulazi niti izlazi iz kabine. Disanjem se povećaba vlaga u vazduhu, kako vazduh ne izlazi napolje, počinje da zamagljuje stakla.

Tapatalk on Note3
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #121 poslato: 09.12.2016. - 17:18 »
Podeli temuIdi gore

U manjoj meri da i treba brzo da se osuši, ali ako mnogo magli i sporo osuši treba proveriti odakle toliko vode-vlage u vozilu.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bistro
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 51
Auto: Laguna2 2.2 DCi 2003 Initiale Auto: Megane2 1.5 DCi 2007

Siva Krstarica

« Odgovor #122 poslato: 09.12.2016. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

Pa pocinje da magli kao sto sam rekao minut - dva nakon recirkulacije ali jos brze odmagli nakon iskljucenja recirkulacije, u Clio od starog ne magli toliko...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #123 poslato: 09.12.2016. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Operi dobro stakla iznutra sa merom ili tako necim. A obrisi ih ubrusima..
Sačuvana

Jogi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic 1.9 dci

« Odgovor #124 poslato: 15.08.2019. - 23:23 »
Podeli temuIdi gore

Da li je neko imao problem sa Reno scenic da mu curi freon na unutrasnjem hladnjaku? I da li se moze rasturiti bez vadnjenja cele table prednje?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #125 poslato: 16.08.2019. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

Da li je menjan set dihtunga klime na tvom autu do sada?
Sačuvana

Jogi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #126 poslato: 16.08.2019. - 08:34 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da nikada nije menjano, uzet je auto pre mesec dana, uvezen iz holandije, mi smo mu prvi put menjali filter kabine, izgledao je kao ausvic  4u2ap3b sve sam usisao, ocistio koliko sam mogao oko usisa, od filtera vazduha, preko gornjeg dela, odvodne cepove proverio, sve gore ispod sofersajbne ocistio, oko motorceta, ali dihtunge nisam menjao. Ali krenuo sam nekom logikom, majstor kaze nigde ne pusta na vidnom mestu, ja odmah krecem sa rasturanjem donjeg desnog dela kod suvozaca, nadjem hladnjak, otkacim ga, i vidim mokro na poklopcu donjem, da li od kondenzacije, ali je neka boja zelena, a majstor stavljao dosta boje, pa cu videti kad ga skinem sta je problem. Ostala mi jos dva srafa od spolja koja drze hladnjak  ubio sam se dok sam i ovo poskidao. Ipak mislim da nije do seta gumica, gumice su  u spoljnom delu motora, i moze se videti boja da je na dihtungu, ali sve je moguce. Videcu pa javljam
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #127 poslato: 16.08.2019. - 08:36 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam pre 8 godina uzeo 7 godina star auto iz Holandije, i klima je drzala mesec dana od punjenja.. Tad su mi izmenjali 2 seta dihtunga gumica u reno servisu i klima posle drzala godinama

Slabo oni u Holandiji koriste klimu, tako da stradaju ti dihtunzi.. No, moguce svakako da kod tebe nije problem
Sačuvana

Jogi
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #128 poslato: 16.08.2019. - 08:42 »
Podeli temuIdi gore

Ako nista drugo, bar cu sve lepo ocistiti, jer je zacepljeno unutra, dobro je i hladilo dok je imao freon. Nego dal ja mogu izvuci hladnjak na dole, kad odsrafim ona dva torexa t25 sam nasao da su, ali je mnogo nepristupacno pa sam ga sinoc batalio, cak sam citao sinoc da je neko odsrafio nosace motora malo da moze da pridje (francuska posla).Ja jos uvek nisam video da je neko taj hladnjak menjao na scenicu? Ama nigde nista na netu nisam nasao, ni stranom, ni nasem, samo na laguni valjda nekoj neko menjao ili pitao nesto.
Sačuvana

Sayrus
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Scenic Sky 1,5 dCI

« Odgovor #129 poslato: 13.12.2019. - 10:35 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo svima, vec drugi put ove zime kako mi se desava da nemam parno (topao vazduh) u kabini. Juce sam proverio nivo antifriza (dok je auto bio zagrejan, vozen 30 minuta po centru grada) i bio je na minimum. Dospeo sam do maximum-a zeleni antifriz. Danas dok sam isao prema poslu nisam imao grejanje. Kako da znam dali se radi o klapnama koji regulisu ladan/topao vazduh ili se radi o malom radijatoru za grejanje (pretpostavljam da ovo nije hladnjak/radijator klime koji stoi od hladnjaka motora)? Radi se od Renault Scenic 1,5 dci 2007 godiste. Hvala unapred
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #130 poslato: 13.12.2019. - 10:43 »
Podeli temuIdi gore

Najsigurnije ces znati ako majstor proveri da li negde curi antifriz u vecoj kolicini, pa se stvara i vakuum u sistemu...

Je li klima digitalna? Ako jeste, mozda glave motorici / klapne za preusmeravanje toplog vazduha

Da li se motor ugreje na 5 crtica ?
Sačuvana

Sayrus
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #131 poslato: 13.12.2019. - 10:56 »
Podeli temuIdi gore

Ako curi antifriz primetio bi na podu garaze. Klima je digitalna. Motor postize radnu temperaturu (5 crtica). Dva meseca kako je zahladilo i celo vreme imam grejanje, ali zadesilo me samo dvaput da nema grejanje, zadnji put sad ujutru. Svako jutro kad upalim auto cujem neki zvuk koji (mislim) da dolazi iza instrument table, kao da nesto skripuce i to traje 2-3 minute i onda nema nista. Ne znam dali to upucuje na nesto. Praticu situaciju
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #132 poslato: 13.12.2019. - 13:01 »
Podeli temuIdi gore

Upucuje da verovatno crkava klapna zaduzna za preusmeravanje toplog vazduha
Sačuvana

Sayrus
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #133 poslato: 26.12.2019. - 13:17 »
Podeli temuIdi gore

Unapred se izvanjavam sto pisem i ovde (pored teme:Antifriz) ali povezano je nekako

Antifriz mi je bio na minimumu (na zagrejanom motoru) i dosipano do maksimum...grejanje imam 2-3 dana pa nemam 1 dan...posle neki dan da proverim nivo antifriza (na hladnom motoru) malo ispod minimum, opet dosipano malo iznad minimum-a...grejanje sam imao 7 dana za redom...ujutro opet nemam grejanje, proveravam antifriz (na zagrejanom motoru), na maksimum...dali je moguce da ima vazduzna rupa u sistemu ili termostat od vreme na vreme ne propusta antifriz pa mi zato varira nivo antifriza i ponekad nemam grejanje....ne znam od koju stvar da pocnem, pogotovo jer mozda ima veze sa senzorima a oni (koji su povezani sa ovom problematikom) su 4:
The 4 sensors are:
1 the evaporator sensor located in the "heating system" and fairly easily accessible from inside the passenger side, which could well be the problem one;
2 the interior temperature/humidity sensor located in front of the interior mirror;
3 the interior sun sensor on the top of the facia panel (round press in type sensor) &
4 the exterior temperature sensor - the dome that is below the LHS wing mirror

Mozda neko od isksutvo, na sta vas najvise asocira?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #134 poslato: 26.12.2019. - 13:21 »
Podeli temuIdi gore

Pretpodstavljam da imaš digitalnu klimu? U tom slučaju se preko dijagnostike mogu videti vrednosti ovih senzora
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 5 6 7 8 [9] 10 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.203 sekundi sa 38 upita.
anything