Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.06.2019. - 22:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 7 Next   Idi dole
Autor Tema: Skripi pri okretanju volana  (Pročitano 61326 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dzolaja
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Reno Clio 1.5dci

« poslato: 05.12.2011. - 15:48 »
Podeli temuIdi gore

S obzirom da trebam da menjam homokineticki, tacnije celu poluosovinu jer krcka kada skrecem u levo pa ne znam da li se to cuje zbog nje ili ne?
Da li u mestu ili u toku voznje okretanjem volana levo ili desno skripi kao neki servo uredjaj ili sta vec, prvo sam mislio da skripi plastika (maska volana) ali sam ustanovio da se ipak cuje u trapu...

Ako nije zbog homokinetickog sta bi moglo da bude?

pozdrav
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Clio 1.2 8V 2000

« Odgovor #1 poslato: 25.02.2012. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

Da citiram dzolaju " ... u mestu ili u toku voznje okretanjem volana levo ili desno skripi kao neki servo uredjaj ili sta vec ...". Daklem vidim da drugu nitko odgovorio nije, ali neću ja da otvaram novu temu. Mome Cliju se dešava isto : dolaskom volana u krajnju lijevu ili desnu točku čuje se zvuk sličan proklizavanju klinastog remenan ili ko da kolješ svinjče. Pa prosim lepo ako tko znade kako se provjerava ispravnost servo ulja, nivo ulja (posuda neprozirna), ispravnost servo sklopa a bez odlaska kod babe gatare Renault servisa. Raspišite se braćo !!!
Sačuvana

Don Gagione
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: senic 1 1.6 Privilege nekad... twingo 1.2 ko zna koja je oprema

« Odgovor #2 poslato: 25.02.2012. - 20:35 »
Podeli temuIdi gore

meni je skripalo kad smotam isto i zamenih prednje diskove i nema zime vise....
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.02.2012. - 22:24 »
Podeli temuIdi gore

Kočione diskove ?
Sačuvana

Don Gagione
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: senic 1 1.6 Privilege nekad... twingo 1.2 ko zna koja je oprema

« Odgovor #4 poslato: 25.02.2012. - 22:26 »
Podeli temuIdi gore

da prednje samo diskove zasto bem ga
Sačuvana

nenadt
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: scenic

« Odgovor #5 poslato: 25.02.2012. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

meni je skripalo kad smotam isto i zamenih prednje diskove i nema zime vise....
nikad mi ne bi palo na pamet da moze zbog diskova da skripi....i meni se ponekad desava skoro necujno kad skrenem u levo
Sačuvana

tera
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Scenic RX4 20 16v

« Odgovor #6 poslato: 26.02.2012. - 00:49 »
Podeli temuIdi gore

Da citiram dzolaju " ... u mestu ili u toku voznje okretanjem volana levo ili desno skripi kao neki servo uredjaj ili sta vec ...". Daklem vidim da drugu nitko odgovorio nije, ali neću ja da otvaram novu temu. Mome Cliju se dešava isto : dolaskom volana u krajnju lijevu ili desnu točku čuje se zvuk sličan proklizavanju klinastog remenan ili ko da kolješ svinjče. Pa prosim lepo ako tko znade kako se provjerava ispravnost servo ulja, nivo ulja (posuda neprozirna), ispravnost servo sklopa a bez odlaska kod babe gatare Renault servisa. Raspišite se braćo !!!
trebalo bi u posudi sa uljem da bude granicnik,kad skines cep vidjet ces u posudi nesto kao lijevak i u njemu mozda poneku crticu.... ....a svakako malo pregledaj letvu volana,da nije vlazna...obicno se to desava kad fali malo servo ulja
Sačuvana

momiska
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault Scenic I ph2 1.9dci 2003

« Odgovor #7 poslato: 26.02.2012. - 00:52 »
Podeli temuIdi gore

na nekim autima zna da skripi kad nedostaje ulje u servu za volan
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 26.02.2012. - 10:24 »
Podeli temuIdi gore

P.S.   Prije 20 dana bo sam na tehničkom pregledu i nisu ništa prigovorili za donji postroj. No rušili me zbog kočnica pa sam došao za tjedan dana ponovno. Tad se drugi kontrolor kad je smotao volan i čuo taj zvuk još i za.ebavo sa time okrećući volan i prizvodeći taj zvuk iritirao kolege na tehničkom. Kad je .vršio samo mi je dobacio da si provjerim servo jer da je to zvuk od njega. Il je tip krajnje neozbiljan il nije zasad ozbiljan kvar kao što mi je rekao i serviser (neovlašteni).
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #9 poslato: 27.02.2012. - 13:29 »
Podeli temuIdi gore

Ako škripi kao stara vrata u horor filmu velike su šanse da se neka opruga sprema da ode u večna lovišta... Trebalo bi to proveriti što pre, jer opruga kad pukne može da proleti kroz gumu, a to baš i nije poželjno u vožnji.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
zelimir
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: laguna 2 1.9 dci privileg 88kw

Najteže je naučiti nenaučenog učitelja

« Odgovor #10 poslato: 27.02.2012. - 15:17 »
Podeli temuIdi gore

Ako škripi kao stara vrata u horor filmu velike su šanse da se neka opruga sprema da ode u večna lovišta... Trebalo bi to proveriti što pre, jer opruga kad pukne može da proleti kroz gumu, a to baš i nije poželjno u vožnji.
I kod mene je bila ista prica opruge amortizera........
Sačuvana

zelimir
DarkoJ
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Megan 1.5 dci 106 ks

« Odgovor #11 poslato: 27.02.2012. - 19:01 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene se škripanje javilo posle zamene šolja amortizera. Urađeno opet posle nekoliko dana i sve bilo ok.... Toliko za ovo javljanje...
Sačuvana

Zrnke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Scenic III Xmod 1.5 dci

« Odgovor #12 poslato: 27.02.2012. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene se u petak javilo to skripanje, majstor danas zamenio solju amortizera i sad je sve ok. Kod mene je problem bila solja amortizera, zamena kostala 60e
Sačuvana

tera
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Scenic RX4 20 16v

« Odgovor #13 poslato: 27.02.2012. - 23:54 »
Podeli temuIdi gore

P.S.   Prije 20 dana bo sam na tehničkom pregledu i nisu ništa prigovorili za donji postroj. No rušili me zbog kočnica pa sam došao za tjedan dana ponovno. Tad se drugi kontrolor kad je smotao volan i čuo taj zvuk još i za.ebavo sa time okrećući volan i prizvodeći taj zvuk iritirao kolege na tehničkom. Kad je .vršio samo mi je dobacio da si provjerim servo jer da je to zvuk od njega. Il je tip krajnje neozbiljan il nije zasad ozbiljan kvar kao što mi je rekao i serviser (neovlašteni).
ama dospi dec ulja u servo i eto......
Sačuvana

r3d
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: R19 16V

watatata

« Odgovor #14 poslato: 28.02.2012. - 00:03 »
Podeli temuIdi gore

Ili je servo letva/ulje ili solja amortizera. Kad ode lezaj na solji, on zna skripati.
Sačuvana

Renault Sport
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 7 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 40 upita.