Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.03.2019. - 08:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi dole
Autor Tema: Skripi pri okretanju volana  (Pročitano 59172 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kocapro
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio II Dynamic 1,2 16V

..

« Odgovor #15 poslato: 28.02.2012. - 02:31 »
Podeli temuIdi gore

Jel skupa zamena solje amortizera i jel veliki posao to promeniti
Sačuvana

Forever;)
nenadt
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: scenic

« Odgovor #16 poslato: 28.02.2012. - 11:28 »
Podeli temuIdi gore

Jel skupa zamena solje amortizera i jel veliki posao to promeniti

i mene interesuje posto je solja za scenic I ?  Kad motam u levu stranu cuje mi se skripanje, samo kad motam levo
Sačuvana

kocapro
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio II Dynamic 1,2 16V

..

« Odgovor #17 poslato: 01.03.2012. - 04:43 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem koji jako iritira .....kada motam volan u levu stranu cuje se neko skripanje ,cvili nesto ,kao stara vrata kad skripe ,.....  auto ne lupa kad prelazi preko lezecih ,sve ostalo je ok ,ne trese volan na velikim brzinama ,nemam pojma sta je ,,,,,,,,,     Pomagajte             Clio 2   2003 god.
Sačuvana

Forever;)
microservice
Prijatelj RFS
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna 2.0 16v, Clio 1.4 16v

www.facebook.com/servismicro

« Odgovor #18 poslato: 01.03.2012. - 09:04 »
Podeli temuIdi gore

kocapro

kao sto sam ti rekao na pm, 99% ne valja lezaj solje maortizera ako zvuk dolazi iz tog dela, osusio pa skripi
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Clio 1.2 8V 2000

« Odgovor #19 poslato: 06.03.2012. - 10:13 »
Podeli temuIdi gore

Joj mene joj! Ulja u posudi ima. Ugurao sam čistu bijelu krpicu unutra, ulje je rozo/crvenkasto. Daklem ne fali ga. Kod vas je škripanje bilo na po jednoj strani, a kod mene na obje isti zvuk u decibel. 
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 10.03.2012. - 15:04 »
Podeli temuIdi gore

Uz pomoć prijatelja (metalobravar) krenuo sam u istraživanje. Otvorena hauba, motor upaljen, potpuno smotan volan u lijevo ili desno svejedno. Čuvši taj zvuk odmah je eliminirao metal kao uzrok. Tražio je da otvorimo posudicu za servo ulje i pokazao mi kako se ulje pokrene kad volan dođe u kranju točku, a do tada miruje. Očito je problem ipak u servu volana. Savjetovao mi je da isto ponovim na nekom navozu i odozdo odredim zvuk i priključke serva na letvu volana.
Sačuvana

live
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megan II 1.5dci 2003

brm-brm-brm

« Odgovor #21 poslato: 14.03.2012. - 01:01 »
Podeli temuIdi gore

Moj problem bivsi 
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=670.105
Sačuvana

yugoclio
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 14.03.2012. - 17:39 »
Podeli temuIdi gore

Ma ja! Čito sam to brate, hvala. Kod mene sve OK,  nikakvi metalni zvukovi, ništa lupkanje, zvrkanje. Ali kad smotam pun okret ( i u vožnji, provjerio) skviči ko svinjče na klanju.  Jako iritirajuće da poludiš. 
Sačuvana

danijel1987
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Reno Laguna 1.9 dci 88kw 120 privilege

« Odgovor #23 poslato: 14.03.2012. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi,takodje imam problem sa skripanjem pri okretanju volana. Naime danas primetim da kad u mestu pocnem da okrecem volan u desno,cuje se skripanje,kao kad se otvaraju stara vrata('al sam ga objasnio :-) ), u levo ne primecujem da skripi,samo kad pocnem u mestu da okrecem u desno i kada se krecem. Inace,to je kratkotrajno,na sekund,dva skripanje i prestane,nastavim da motam pun desni nema skripanje....ali na pocetku kada krenem da motam u desno,zaskripi.... Sta bi moglo biti??? Citam ovde,mozda letva volana,solja amortizera ili pak opruga???
Sačuvana

Don Gagione
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: senic 1 1.6 Privilege nekad... twingo 1.2 ko zna koja je oprema

« Odgovor #24 poslato: 14.03.2012. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

ja kad sam svo to sksicanje imao pri motanji u stranu bili diskovi prednji nikakve solje spone i ostali ekstremiteti od kola  :blink:mislim da sam jedinstven slucaj..
Sačuvana

live
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megan II 1.5dci 2003

brm-brm-brm

« Odgovor #25 poslato: 14.03.2012. - 21:39 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi,takodje imam problem sa skripanjem pri okretanju volana. Naime danas primetim da kad u mestu pocnem da okrecem volan u desno,cuje se skripanje,kao kad se otvaraju stara vrata('al sam ga objasnio :-) ), u levo ne primecujem da skripi,samo kad pocnem u mestu da okrecem u desno i kada se krecem. Inace,to je kratkotrajno,na sekund,dva skripanje i prestane,nastavim da motam pun desni nema skripanje....ali na pocetku kada krenem da motam u desno,zaskripi.... Sta bi moglo biti??? Citam ovde,mozda letva volana,solja amortizera ili pak opruga???
Mislim da je solja jer se kod mene isto cuje i to jako kratko kao metalna opruga kada se opusti. Meni su pre god. dana skidali te plasticne solje i posto nisu bilo skroz riknule stavili su "grafitnu mast" i bogami sigurno pola godine se nije nista culo, medjutim taj zvuk se ponovo vratio i ostao posle dovodjenja trapa u red pre neki dan. Koliko li kostaju nove i da li se isplati kupovati polovne
Sačuvana

danijel1987
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Reno Laguna 1.9 dci 88kw 120 privilege

« Odgovor #26 poslato: 14.03.2012. - 23:00 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je solja jer se kod mene isto cuje i to jako kratko kao metalna opruga kada se opusti. Meni su pre god. dana skidali te plasticne solje i posto nisu bilo skroz riknule stavili su "grafitnu mast" i bogami sigurno pola godine se nije nista culo, medjutim taj zvuk se ponovo vratio i ostao posle dovodjenja trapa u red pre neki dan. Koliko li kostaju nove i da li se isplati kupovati polovne

Nadam se samo da nije nesto ozbiljnije. Uravo tako,jako kratko traje ali bas onako zaskripi,kao sto kazes,kao neka metalna opruga kada se opusti. Nemam predstavu koliko bi kostale solje ali tu negde,3 - 4 hiljade za komad.... Videcu sta je sutra,pa ako mogu i ja da prodjem sa grafitnom mascu 
Sačuvana

Goxxy
Dassault Rafale
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: 2011. Renault Megane Rafale 1.5dCi FAP 110bhp EDC

Not all are as well equipped as a Renault Laguna

« Odgovor #27 poslato: 09.08.2012. - 22:07 »
Podeli temuIdi gore

Evo i ja da se prijavim sa istim problemom. Posle duže vožnje, počinje da škripucka baš kao što su kolege i prijavile - kao stara vrata. Malo okretanje daje taj odvratan zvuk, a posle duže vožnje se čuje tiho i prilikom prelaska preko ležećih policajaca. Da li su šolje amortizera (pretpostavljam) ili pak letva volana? Sutra ću pozvati servis da zakažem termin za pregled Mirage-a, a do tada svaki vaš savet ili odgovor bi bio više nego koristan. Hvala!
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #28 poslato: 11.08.2012. - 08:53 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene je škripanje prestalo nakon što mi je pukla prednja leva opruga. Promenio sam posle sve, opruge, amortizere i šolje i više se ne čuje ništa. Ipak, ne tvrdim da je problem bio do opruge.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #29 poslato: 11.08.2012. - 09:49 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene je škripanje prestalo nakon što mi je pukla prednja leva opruga.

Meni se tiho cuje neki dublji ton skripanja pri krajnjim levim i desnim polozajima u sporijoj voznji .. Na primer, odmah nakon isparkiravanja.. Skoro sam menjao solje i lezajeve amortizera, tako da nije to.. Solje se mnogo jace cuju
« Poslednja izmena: 11.08.2012. - 09:51 od strane wcyber » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 37 upita.
anything