Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.06.2019. - 11:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 124 Next   Idi dole
Autor Tema: Chip tuning  (Pročitano 640981 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« poslato: 24.03.2008. - 23:03 »
Podeli temuIdi gore

Toliko popularna tema ali i velika nepoznanica na nashim prostorima (vazhi i za mene  )
Reshio sam da chipujem moj nejaki motorchic i da izvuchem koliko mozhe.Svaki konjic ce mu dobro doci narochito kad radi klima.
Uradicu to , pa mozhe se reci, u koliko toliko proverenoj firmi, i nije mi zhao para iako znam da cu dobiti svega par konjica od chipa.
Sad me stvarno zanimaju vasa mishljenja, narochito ako neko zna malo vishe o ovoj temi (posebno to da li ce mi chipovanje nashkoditi motoru jer o tome se svuda najvishe raspravlja!!)

Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.03.2008. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

Moje iskustvo i saznanje je da se to ne isplati uopste, a pogotovo ne kod atmosferskih motora male zapremine, gde je efekat minimilan, a cena ipak znacajna. Sto se tice trajnosti, naravno da motor trpi. Osnova svega je "guranje" vise goriva u motor i teranje u vise obrtaje. Kao logicna posledica toga je da trpi svi delovi, pogotovo dihtunzi i da treba protocni (otvoreni) izduv da bi motor lakse disao, tj izbacivao gasove. U svakom slucaju, ja to nikada ne bih radio svakodnevnom autu. 
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 24.03.2008. - 23:10 »
Podeli temuIdi gore

Moje iskustvo i saznanje je da se to ne isplati uopste, a pogotovo ne kod atmosferskih motora male zapremine...

Isto ovo sam ti i ja danas rekao preko telefona
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
rimA
Gost
« Odgovor #3 poslato: 24.03.2008. - 23:21 »
Podeli temuIdi gore

Na atmosfercu nema kaj štetiti ALI totalno neisplativo na tvom autu to raditi.
Da imaš 1.6 pa ajde ali 1.2, nema se kaj tu izvuć...

Moja preporuka je da niš od toga za 1.2
Sačuvana
Dule
Gost
« Odgovor #4 poslato: 24.03.2008. - 23:22 »
Podeli temuIdi gore

Hehe, da znash da bih mogao skinuti malko stomachic...
Pa vi ako ovako nastavite odustadoh ja od chipa i to vrlo brzo! 

Ma da imas Clio III 1.2 TCE onda ajde...tu se da za neke male pare moze znacajno podici snaga, ali u tvom slucaju neznam koliko se to isplati.
Recimo moj 2.0 T se u Zagrebu za 200 E moze pojacati sa 165 KS na 200 KS i to vec ima smisla, ali sad da ides izvlaciti nekih 5 KS...mislim da ipak nema smisla.
Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 25.03.2008. - 00:04 »
Podeli temuIdi gore

Na atmosfercu nema kaj štetiti ALI totalno neisplativo na tvom autu to raditi.
Da imaš 1.6 pa ajde ali 1.2, nema se kaj tu izvuć...

Moja preporuka je da niš od toga za 1.2
E vidish ti sad to!Meni je to najvazhnije da ne shteti a da li ce se primetiti snaga to ne mogu znati dok ne chipujem.I chovek mi je rekao ako ne budem zadovoljan vraca sve na staro i ne placam...
Sad treba biti pametan.
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
krca
Gost
« Odgovor #6 poslato: 25.03.2008. - 01:26 »
Podeli temuIdi gore

Lepo ti reče Dule, kile dole i veći je efekat  Sve u svemu grubo možeš da računaš da olakšavanjem auta za desetak kilograma dobijaš efekat kao da si trenutnu mašinu podigao za jednu konjsku snagu. Recimo izbaciš rezervni točak, zadnju klupu i skineš 20ak kg i izvukao si efekat 5ks bez dinara uloženog.
Sačuvana
Nenad
Gost
« Odgovor #7 poslato: 25.03.2008. - 04:09 »
Podeli temuIdi gore

Automobili koji izlaze iz tvornice imaju ECU sa širokim odstupanjima, kako bi rješili različitosti u proizvodnji, uvjetima vožnje, klimatskim i visinskim uvjetima, kao i razlikama u kvaliteti pogonskih goriva. Fino ugađanje (tj. tuning) nakon same proizvodnje za proizvođače nije isplativo.
Chipanjem auta  ( odnosno motora ) se korigira odnosno optimizira kako kut pretpaljenja (timing) odnosno trenutka ubrizgavanja, tako i količine goriva (tj. omjera goriva i zraka). Ove korekcije izvode se na dinamometru, tzv. real-time tuningom ( ili postoje gotove mape već, makar nebih to preporučio ) vožnja na dinamometru ne predstavlja veće opterećenje za auto od obične vožnje. Za održavanje sigurne radne temperature motora se koriste posebni ventilatori sa visokom efikasnosti hlađenja...
Eto, nadam se da je sad nešto jasnije...
« Poslednja izmena: 25.03.2008. - 04:22 od strane Nenad » Sačuvana
Sillypuppie
Gost
« Odgovor #8 poslato: 25.03.2008. - 04:57 »
Podeli temuIdi gore

ja to ne bi nikad čačako, a i tih koliko god konnja koje dobiješ ne može da se poredi sa npr. motorom veće zapremine a te povećane snage.

nema ništa bez par litara  i koje stotine Nm više, mani se KS - to je šarena laža 

Sačuvana
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 25.03.2008. - 08:53 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam se nadao da ce se tih 5,6 konjica osetiti na ovalo laganom autu.
Kazhem vam najvishe zbog klime, jer kad leti sednemo nas 4,5 pa krenemo do Zlatibora na bazen pa to je kao da vozim juga!!! 
A inache znam da je najbolje reshenje kupiti jachi RENO ali o tome nema govora bar josh 2 godine jer mi tad istiche lizing!
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #10 poslato: 26.03.2008. - 00:47 »
Podeli temuIdi gore

Prije nego sto pocnes bilo sta raditi na sadasnjem auticu dobro razmisli da li je to taj automobil ili motor na koji ces ulagati- da ne pojede car vajdu. Ako jeste onda moras sa povecanjem snage(nemora biti chip-ovanje) povecavati/poboljsavati ostale parametre-ovjes, kocnice. Moj bi ti predlog bio da ulozis u dobar ovjes i kocnice i ima da te veseli Vec su ti spomenuli olaksavanje. Da li ces chip-ovati ili ne to je tvoja stvar, nemam nekog iskustva sa tim, ali mislim da neces nista postici 1.2.-ne ocekuj cuda.........
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
hrco
Gost
« Odgovor #11 poslato: 26.03.2008. - 09:36 »
Podeli temuIdi gore

Govorimo o 1.2 motoru tako da s čipom 5 konj  je 5 konja pa malo auspuh pa usis pa se fino nabere! Dogac samo ti to čipiraj pa češ se iznenaditi!
Sačuvana
Nenad
Gost
« Odgovor #12 poslato: 26.03.2008. - 17:58 »
Podeli temuIdi gore

ma možeš ti staviti kakav god hoćeš auspuh, al 5 KS-a dobiti nećeš + za usis... na BMC stranici piše da ako staviš BMC CDA na sprta, dobiješ konja i konja, i koliko je konja dobio rain???

zato nemoj čovjeku pričat bajke i basne ako je stvarnost dalekoooooo drugačija...

moj savjet ti je dog, ako želiš veće perfomanse, prodaj auto i uzmi sa drugim motorom... iz 1.2 nemožeš puno izvući za sitne pare
« Poslednja izmena: 01.09.2013. - 20:42 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana
nebojsa
Gost
« Odgovor #13 poslato: 26.03.2008. - 18:09 »
Podeli temuIdi gore

Iskreno dogac, mislim da trebas imati u vidu sve sto je napisano, kao i to da u realnim uslovima chipovanje tvog motora je samo bacanje para. Da se ne ponavljam, ali chipovanje se najvise isplati radti za motore s tubrom, bilo da su dizel ili benzin..., ko sto su neki od tvojh drugara radili.
Realno, kolko ces tih 5ks dodatka osetiti, a koliko ce to sve da bude placebo, to je pitanje..., ali za toooolike pare stvarno mozes nesto "realno" uraditi na kolima, tipa vrlo dobre muzke, doplate za bolje felne itd itd....
No vidim da si 'zagrejan", i bezobzira sta mi pisali, ti ces uraditi sto mislis....samo da ti kazem da sam toliko drugara molio da ne daju pare na chipove, za obicne 1.2 -1,4 benzince, kao i to da ne bacaju pare na original remuse, i da se loze da su dobili od 3 do 5 ks....i niko me nije slusao, i posle par nedelja svu su rekli da sam bio u pravu i da su se zahebali....al boze moj...meni ni iz dzepa ni u dzep...

i shvati savet Nenada kao najprjateljski....ko hoce snagu, mora poci od veceg motora sa vise ks itd itd....
« Poslednja izmena: 26.03.2008. - 18:10 od strane Nebojsa » Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #14 poslato: 27.03.2008. - 01:24 »
Podeli temuIdi gore

Zna dog za sve to, već smo nas dvoje nadugo i naširoko raspredali na tu temu. Mali atmosferac+chip=yaye na trotinetu
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 124 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.247 sekundi sa 42 upita.