Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.

Renault - delovi, održavanje, problemi, unapređivanje vozila > Tuning

Chip tuning

(1/376) > >>

Dogac:
Toliko popularna tema ali i velika nepoznanica na nashim prostorima (vazhi i za mene  :) )
Reshio sam da chipujem moj nejaki motorchic i da izvuchem koliko mozhe.Svaki konjic ce mu dobro doci narochito kad radi klima.
Uradicu to , pa mozhe se reci, u koliko toliko proverenoj firmi, i nije mi zhao para iako znam da cu dobiti svega par konjica od chipa.
Sad me stvarno zanimaju vasa mishljenja, narochito ako neko zna malo vishe o ovoj temi (posebno to da li ce mi chipovanje nashkoditi motoru jer o tome se svuda najvishe raspravlja!!)
 :help:

Click:
Moje iskustvo i saznanje je da se to ne isplati uopste, a pogotovo ne kod atmosferskih motora male zapremine, gde je efekat minimilan, a cena ipak znacajna. Sto se tice trajnosti, naravno da motor trpi. Osnova svega je "guranje" vise goriva u motor i teranje u vise obrtaje. Kao logicna posledica toga je da trpi svi delovi, pogotovo dihtunzi i da treba protocni (otvoreni) izduv da bi motor lakse disao, tj izbacivao gasove. U svakom slucaju, ja to nikada ne bih radio svakodnevnom autu.  :wavey:

Exception®:

--- Citat: click  24.03.2008. - 22:07 ---Moje iskustvo i saznanje je da se to ne isplati uopste, a pogotovo ne kod atmosferskih motora male zapremine...

--- Kraj citata ---

Isto ovo sam ti i ja danas rekao preko telefona ;)

rimA:
Na atmosfercu nema kaj štetiti ALI totalno neisplativo na tvom autu to raditi.
Da imaš 1.6 pa ajde ali 1.2, nema se kaj tu izvuć...

Moja preporuka je da niš od toga za 1.2

Dule:

--- Citat: dogac  24.03.2008. - 22:17 ---Hehe, da znash da bih mogao skinuti malko stomachic...
Pa vi ako ovako nastavite odustadoh ja od chipa i to vrlo brzo!  :tup:

--- Kraj citata ---

Ma da imas Clio III 1.2 TCE onda ajde...tu se da za neke male pare moze znacajno podici snaga, ali u tvom slucaju neznam koliko se to isplati.
Recimo moj 2.0 T se u Zagrebu za 200 E moze pojacati sa 165 KS na 200 KS i to vec ima smisla, ali sad da ides izvlaciti nekih 5 KS...mislim da ipak nema smisla. :nezna:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju