Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.12.2019. - 11:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 121 122 123 124 [125] 126 Next   Idi dole
Autor Tema: Chip tuning  (Pročitano 684982 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
VS_Renault
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Auto: Renault Megane MK3 (2009 gp.), 1.5 dCi / 63 kW

« Odgovor #1860 poslato: 16.10.2019. - 11:49 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav "Renoovci"  999

Mene zanima za moj Megane, "tuning". Sad, ne razumijem se najbolje da li je to chip tuning ili šta, ali komšo mi posjeduje dijagnostiku, putem koje (tako mi reče) može malo pojačati Megane-a. Sad, kako mi je objasnio, on će to uraditi tako što će poskidati nekakav softver (ili drajvere) za moj model i onda tu ima prostora za djelovanje kako reče nekih 10-20% ga pojačati da bude "jači". Mene zanimaju vaša mišljenja o tome, da li je to preporučljivo, da li utiče značajno na dugotrajnost ostalih elemenata koji trpe u svemu tome i sl. Da li je neko imao iskustva s ovim?

Hvala svima! 
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1861 poslato: 16.10.2019. - 12:09 »
Podeli temuIdi gore

Sve utice na sve ... na dugotrajnost utice i koliko cesto "cepas" gas do daske i bez chip tuninga

menjanje mape nije jednostavan posao.. ako hoces to da radis idi u neku ozbiljniju chip tuning kucu, da ne biste poremetili znacajno ubrizgavanje, pritiske i dotok vazduha
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1862 poslato: 06.12.2019. - 14:39 »
Podeli temuIdi gore

I, dobro, ko na kraju ume da čipuje F4Rt a da ne napravi karambol i da posle može da vrati na fabrička podešavanja ako mi se ne svidi? Ima li takvih? Bobo, neko drugi?
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Doda44
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Talisman Grandtour 1.6 160 EDC Initiale Paris, Koleos 1.6 130 Intens

« Odgovor #1863 poslato: 06.12.2019. - 15:20 »
Podeli temuIdi gore

Kukic  Banja Luka

http://kukic-tuning.com/

dolazi on i u BG, ne znam koliko cesto, posalji mu poruku ili mail
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1864 poslato: 06.12.2019. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

"Malo" je neozbiljan... Probam da nađem svoj auto, renault je u "ostalo". Onda odatle ima link na drugi sajt koji prodaje viagru...
Sačuvana

aboki85
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Scenic 2 ph1 2.0T, Kangoo 1.5dci

« Odgovor #1865 poslato: 06.12.2019. - 22:11 »
Podeli temuIdi gore

Ajde javi kad saznas :-)

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Sačuvana

Micija
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Grand scenic

TAXI Mičić

« Odgovor #1866 poslato: 07.12.2019. - 01:15 »
Podeli temuIdi gore

https://www.facebook.com/acchiptuning/
Ja sam ovdje svog reno sa 160 na 190 ks ustvati nasao je na probi na valjcima prije cipovanja oko 150 i dodao 30.
Mislio sam da je to prodaja magle ali svaku marku vrijedi. Drugi auto totalno.

Modriča Republika Srpska (BiH)

Sačuvana

TAXI Mičić tel. 065521620
Doda44
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Talisman Grandtour 1.6 160 EDC Initiale Paris, Koleos 1.6 130 Intens

« Odgovor #1867 poslato: 07.12.2019. - 08:20 »
Podeli temuIdi gore

"Malo" je neozbiljan... Probam da nađem svoj auto, renault je u "ostalo". Onda odatle ima link na drugi sajt koji prodaje viagru...

Ozbiljan lik u tom poslu, znam da je preko 15 godina u poslu ako ne i vise, zato sam rekao poruka viber ili mail, web stranica izgleda godinama ista, ionako je sve do tebe gdje ces i sta ces uraditi
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #1868 poslato: 07.12.2019. - 09:30 »
Podeli temuIdi gore

@mire zašto bi se uopšte zajbevao s time?

Sent from my P30 Pro

Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #1869 poslato: 07.12.2019. - 10:34 »
Podeli temuIdi gore

Je te chip kuce mapiraju auto uzivo tj simulirajuci uslove puta na valjcima ili samo flesuju postojece mape?
Sačuvana

horvat
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb

« Odgovor #1870 poslato: 07.12.2019. - 13:47 »
Podeli temuIdi gore

Dobro pitanje. Zapravo - to je i kljucno pitanje u procesu odabira tuning kuce.

Nedavno sam bas prosao tu proceduru i necu nikog kuditi niti preporucivati, ali cu napisati ono sta sam zakljucio.

Vecina tunera, za taj stage 1 (osnovni remap fabrickog auta), kupuje mape od neke tuning kuce, vama uprzi za neku novcanu nadoknadu (malo se ograde naravno), izvrte auto na valjcima, provere dijagnostikom da li je 'sve u redu' i to je to. U takvoj prici uglavnom NEMA finog podesavanja mape. I to je ono sto je kljucan problem. Kada ih budete zvali, samo pitajte da li rade korekcije na mapi ukoliko nakon cipovanja nesto ne bude kako treba. Uglavnom ce odgovori biti u stilu "te mape prave profesionalci koji se godinama time bave, uvek je iz prve sve valjalo ako vam je ispravan auto" i slicno. To naravno nije tako. I oni su uglavnom toga i svesni, medjutim, ako bi oni od svojeg dobavljaca trazili novu mapu, morali bi (najverovatnije) nanovo da je plate, te na taj nacin gube svu zaradu, i oni to jednostavno ne rade. Pustite price koliko je ko u tom poslu, nego samo postaviti kljucno pitanje - da li koriguje mape ili ih samo przi - to je to

Sudeci na osnovu ovog svega, optimalan izbor bi bio neko ko je bas sam 'developer' mape za vas konkretni motor ili da se u startu dogovori da se mapa pegla do 'savrsenstva', makar to ukljucivalo i ~ 4-5-6 rundi... Naravno takav tip tuninga je retko kad (ako je uopste ikad) moguce pronaci za ~ 150-200e koliko se krecu te neke pocetne cene toga.

Jos par stvari. Teze je tunirati benzinca nego dizela. Prosto vise je parametra pod kontrolom ECU-a i vise toga treba uskladiti.

Po meni, svaki vlasnik koji se odluci na cipovanje, ne treba tome da pristupi tako samo potrosacki, i ode prosto plati, i tera pun gas, nego bi (po meni barem) najodgovorniji pristup bio, da i vlasnik sam malo 'proveri' sve to. Najmanje sto moze je da se dijagnostikom loguje 'desired boost' i 'actual boost' negde na otvorenom putu, u 4. brzini, pun gas od ~2000 rpm pa do kraja. Za dizele bi trebalo jos snimati i duzinu ubrizgavanja, a za benzince bi bilo dobro i log sa lambde sonde. To se uradi pre tuninga, i posle, i onda kad se uporede dva loga - ne bi trebalo da ima vecih odstupanja. Naravno - vrednosti pritisaka moraju biti vece, ali dve krivulje moraju da se prate nakon tuninga, kao i pre.

Jos nesto - svaki tuner ce reci da pravi 'custom' mape spram vase - ali to ne znaci da ta mapa nije 'generic' mapa. Jeste, samo su joj vrednosti parametara snimljene u vasu originalnu. Ne znam tacno da objasnim, ali pretpostavljam da su u pitanju neki sigurnosni mehanizmi, pa nije moguce prosto jednu mapu uprziti svima, nego se svakom izmodifikuje njegova, ali na generican nacin...

Koliko znam, kvalitetno cipovanje benzinca, ne moze ispod ~350-400e da se uradi... Tj, barem ja jos nisam nasao, u Srbiji...

Dizeli mogu da se urade i za ~150e dosta solidno ...

Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1871 poslato: 07.12.2019. - 15:39 »
Podeli temuIdi gore

@mire zašto bi se uopšte zajbevao s time?

Snage nikad dosta. Realno, mnogo su veće šanse da ne uradim ništa jer niko ne ume da mi odgovori na pitanje koje sam postavio.

Ozbiljan lik u tom poslu, znam da je preko 15 godina u poslu ako ne i vise, zato sam rekao poruka viber ili mail, web stranica izgleda godinama ista, ionako je sve do tebe gdje ces i sta ces uraditi

Mene definitivno nije ubedio. Neko će reći da je to što sam video na sajtu nebitno, ali meni nije.

Je te chip kuce mapiraju auto uzivo tj simulirajuci uslove puta na valjcima ili samo flesuju postojece mape?

Upravo to i mene zanima i ne samo to.
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1872 poslato: 07.12.2019. - 16:28 »
Podeli temuIdi gore

Bobovci rade sa ecumasterom koliko sam upoznat. Posto renoovi racunari su zakljucani, radi se ili pigi bek varijanta ili se uzme drugi racunar.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1873 poslato: 07.12.2019. - 17:04 »
Podeli temuIdi gore

Ecumaster?
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1874 poslato: 07.12.2019. - 17:23 »
Podeli temuIdi gore

https://www.ecumaster.com/products/
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 121 122 123 124 [125] 126 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.19 sekundi sa 37 upita.
anything