Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.01.2019. - 01:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 18 Next   Idi dole
Autor Tema: Srafovi za felne - celicne i aluminijumske  (Pročitano 111629 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
lakilucano
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 48
Auto: laguna 3, 1.6 16v

« poslato: 21.01.2012. - 10:46 »
Podeli temuIdi gore

Ima li neko saznanja da li ima razlike u srafovima za alu felne i celicne felne? Kupio sam celicne felne pa me interesuje mogu li sa mojim srafovima za alu felne usrafiti ove celicne?
« Poslednja izmena: 21.01.2012. - 12:58 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Djemba
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: U potrazi...

« Odgovor #1 poslato: 21.01.2012. - 11:59 »
Podeli temuIdi gore

Imam jedno pitanje... Koja je razlika izmedju srafova za alu felne i mojih fabrickih srafova za celicne?
Znam da je razlika u boji srafa, to mi nije problem, sraf se lako ofarba, nego postoji li jos neka razlika?
ET je priblizno isti, na fabrickoj 36, na ovoj alu koju sam nabavio je 38, da li ima razlike u duzini potrebnog srafa?
Sačuvana

Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...
mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #2 poslato: 21.01.2012. - 12:11 »
Podeli temuIdi gore

Oba šrafa imaju konusni prelaz od glave štafa ka telu-navoju ... razlika je što kod šrafova za Če felne taj konus izjedna sa celim šrafom ... Kod šrafova za Alu taj konus je poseban deo, tako da on nalegne na konus u Alu felni i ne okreće se,  nego se trenje javlja na kontaktu glave šrafa i konusa   ... Kod original Alu šrafova taj konus ne moze da spadne (da se skine) sa navoja jer je prvo on postavljen na telo štafa pa je onda valjan navoj i to su dve odlične stvari. Kod ne originalnih Alu šrafova konus se moze skinuti jer ima veci Fi od prečnika navoja i verovatno da je navoj rezan  

Edit: Greota je shebavati šrafove za Alu felne na Če felnama jer se oštećuje onaj konus    ... hebiga imam sva tri šrafa   
« Poslednja izmena: 21.01.2012. - 12:14 od strane mkrnjic » Sačuvana

Djemba
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.01.2012. - 12:18 »
Podeli temuIdi gore

Skapirao skoro sve... 

Dakle bilo bi glupo stavljati alu srafove na celicnu felnu, ali ako je obrnuto nije problem, jer je navoj na fabrickom srafu, koji sam dobio uz auto, narezan i ne moze nista da mu se desi...

A duzina srafa?
Sačuvana

Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...
mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 21.01.2012. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da ET felne ne sme da utiče na duzinu šrafova (barem kada su fabričke felne felne u pitanju, jer konstruktor mora da vodi računa da napravi stvari koje su št univerzanije. a i tvojih 2mm razlike su ništa ... na kraju podigni auto, stavi jednu novu felnu, zavrni i probaj dok je na dizalici ... ako počne da krlja onda nam rabota niš ne valja  ... Moje 17-tice imaju ET 49 ... a sa da su 15-tica sa ET 43 ... i ja sam se isto kao i ti malo plašio  ...

Če šrafovi na Alu felne  ... mislim moze nije da ne moze ... ali ... ono trenje o kome sam pričao sada će se javiti na kontaktu dva konusa između Aluminijuma (od felne) i Čelika od šrafa ... a u toj priči AL gubi, tj konus se oštećuje ... ali nećeš ti to non stop skidati i nameštati, pa da ga pohabaš ... jednom zavrneš i to je ...
Sačuvana

Boško
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: VW Passat B6 1.9tdi 2006g. Reno Clio III 1.2 16V 2007g.

« Odgovor #5 poslato: 21.01.2012. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Ima razlike,jer kada zavrces sarafe za alu felne na celicne,haba se konus na sarafima Ja sam bas juce kupio sarafe za alu felne,tako da imam visak sarafe za celicne felne   Ako si zaintresovan za kupovinu javi se na PM.
Sačuvana

Djemba
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.01.2012. - 16:18 »
Podeli temuIdi gore

Hvala 
Probacu svakako na prolece sa ovim postojecim srafovima...
Sačuvana

DarkoJ
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Megan 1.5 dci 106 ks

« Odgovor #7 poslato: 21.01.2012. - 16:24 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam fabričke alu 15 i čelične 14, koristim iste šrafove, ne vidim da ima nekih problema....
Sačuvana

Boško
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: VW Passat B6 1.9tdi 2006g. Reno Clio III 1.2 16V 2007g.

« Odgovor #8 poslato: 21.01.2012. - 16:29 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam fabričke alu 15 i čelične 14, koristim iste šrafove, ne vidim da ima nekih problema....  
                        Pa da nema razlike nebi se posebno pravili sarafi za alu felne,a posebno za celicne.Ima razlike i u sastavu materijala,i nije perporucljivo koristiti sarafe za alu felne na celicnim tockovima,a i obrnuto Sve se moze,ali posle bude "supa skuplja od mesa" kada nastane steta
« Poslednja izmena: 21.01.2012. - 16:30 od strane Boško » Sačuvana

ajra
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault scenic 2 Ph 1, 1.5 dci 78 kW dynamic 2006, Mercedes Benz E220 125KW

« Odgovor #9 poslato: 21.01.2012. - 21:11 »
Podeli temuIdi gore

Pored svega navedenog dodao bih i sledece iz licnog iskustva. Srafovi za celicne felne koji idu uz rezervni tocak npr na renault scenic su nesto kraci od aluminijumskih. No kako nisam obratio paznju stavio sam aluminijumski sraf na rezervni tocak i pri pritezanju mi je puko sraf za alu felne. No, da nevolja bude veca sraf koji je duzi krece da jede glavcinu. Sva sreca blizu mi je bio servis koji mi je skinuo pomenuti sraf, skidanjem diskova, a glavcina nije bila znacajno pojedena.. mozda napravljen jedan krug.. inace bih morao sve to da menjam. Josh jedna od niza gluposti u renault vozilima. a i eto josh jedan razlog zasto ne stavljati srafove za alu felne na celicne felne na renault vozilima.da inace srafove za alu felne diametra kljuca 17 nigde nisam mogao da pronadjem na otpadima, a kako nisam hteo da uzimam nijedan drugi precnik a koji ne odgovara standardnom kljucu (inace bih morao da nosim 2 kljuca da odvijam felne), otisao sam u AK Kompresor da kupim sraf za alu felne, kostao je neverovatnih 500 injak dinara. svako dobro
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #10 poslato: 21.01.2012. - 22:38 »
Podeli temuIdi gore

Ajd nesto i iz mog iskustva

Kada sam uzeo alu felne za clia, odem, kupim pre toga nove srafove, dam bogatstvo i sve srecan sto sam resio problem

Kad, posle godinu i po dana, krenem sa dragom na neku veceru, na Grzu, bogu iza tregera... Iz jedne rupe u drugu, skinuli asfalt, poneku sam i uspeo da promasim, kad jednu nisam...prednju levu
Pogleda me ona, ja sav siguran u sebe, otvorim gepek, uzmem dizalicu, kljuc, rezervni tocak (fabricki, sa celicnom felnom).

Jedino sto sam uspeo da skinem, bio je sigurnosni sraf, pomocu nastavka.
Ostali su bili manji, pa mi je fabricki kljuc proklizavao i nijedan sraf ni makac.
Tada se setio da nisam uopste obratio paznju na dimenzije srafova kada sam kupovao. Jedino mi je bilo bitno da mogu da se zaviju, broj navoja, duzina koraka...
Na srecu, spasila me AMSS kartica, posto nigde nikoga na putu... Zvao, pitaju sta se desilo, rekoh, samo mi ti prijatelju donesi kljuc

Dosli oni posle pola sata, promenili gumu i na kraju zakasnili na veceru... zatvorili kuhinju, posto smo i u startu kasno krenuli

Prva stvar koju sam ujutru uradio, otisao u prvu radnju sa auto delovima i kupio onaj kljuc pravoslavac, neka se nadje....
Sačuvana

mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 22.01.2012. - 01:16 »
Podeli temuIdi gore

potpuno se slazem za ključ ... bez onog krsta nista ... ovi fabrički cevasti će vrlo lako puci ako je neki šraf zapekao ili ga je vulkanizer malo jače pritegao ... i još sa njima mora da se pazi da lepo nalegnu na glavu šrafu da naravno ne bi puko OK-a
Sačuvana

DarkoJ
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Megan 1.5 dci 106 ks

« Odgovor #12 poslato: 23.01.2012. - 00:44 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam uporedjivao srafove sa svojih alu i sa drugog clia koji je fabricki sa celicnim felnama, i nema nikakve razlike ni u  dužini šrafa ni u navoju ni u onom konusnom delu.... Evo već druga sezona sa čeličnim felnama i istim šrafovima... Sam menjam točkove i nisam primetio nikakva oštećenja. Volim i ja da sve bude po PS-u, ali za još 16 šrafova nije bilo nikakve potrebe... 
Sačuvana

Kbas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Mégane 1.9 dTi RXT

« Odgovor #13 poslato: 01.03.2012. - 23:14 »
Podeli temuIdi gore

jel mi moze neko reci gde ima da se kupe srafovi za alu felne???
Sačuvana

Renault Mégane 1.9 dTi RXT
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #14 poslato: 02.03.2012. - 15:40 »
Podeli temuIdi gore

Trion SD, vitezova karajordjeve zvezde valjda im je adresa...
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 18 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 39 upita.
anything