Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.03.2019. - 21:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Pritisak u cevi za merač ulja, prska ulje iz cevi merača...  (Pročitano 16047 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: renault laguna 2 2,2dci 2002god

« poslato: 07.02.2012. - 17:33 »
Podeli temuIdi gore

laguna 2,2dci 02god    nasao sam izbacenu sipku od ulja u ventilatoru(sreca nije upalio ventilator ) i isprskano ulje svuda po motoru,ulje je na min.auto teze pali vec neko vrijeme mada pustaju i  dizne,kada upali radi normalno e sad neznam kako se ponasa u voznji jer je nisam vozio nekih 20 dana jer nije bila kod mene inace je trosila ulje otprilke na zadnjih 5 hilj km. od zamjene skoro litar i vidi se da je crijevo od turbine gornje sto ide preko motora bas masno od ulja.  koje su moguce dijagnoze  

edit:izmenjen naslov
« Poslednja izmena: 11.08.2013. - 17:23 od strane meganed97 » Sačuvana

vidak
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: Renault Scenic 1,9 dci

« Odgovor #1 poslato: 07.02.2012. - 17:48 »
Podeli temuIdi gore

Koliko mi se cini kada odu karike dolazi do "duvanja" gasova u karter i njihovog pritiska na otvor od sipke za merenje nivoa ulja. Povecana potrosnja ulja je jedan od simptoma ovog kvara. Ako ti ima ulja prema turbini znaci da postoji problem s ventilima ili su neki izduvni crkli  pa ne nalezu dobro ili su otisle gumice ...
« Poslednja izmena: 07.02.2012. - 17:56 od strane vidak » Sačuvana

Na kraju zivota necemo se setiti reci nasih neprijatelja. Seticemo se cutanja nasih prijatelja.
mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 07.02.2012. - 18:22 »
Podeli temuIdi gore

jeli to po tebi lici na generalnu,ulje je u crijevu sto ide od turbine u interkuler
Sačuvana

kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Reno klio 1.5 dci

« Odgovor #3 poslato: 07.02.2012. - 18:47 »
Podeli temuIdi gore

uuuuuuuu sinak to ne valja,vraca kompresiju i izbio je merac ulja,da nije izbio on izbilo bi na drugom mestu verovarno na karteru dihtung.Treba proveriti kompresiju mozda je karika pukla,ako budes imao srece mozda nece trebati generalna
Sačuvana

mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 07.02.2012. - 20:52 »
Podeli temuIdi gore

e neznam,nisam je jos vodio kod majstora danas sam je upalio i radila je jedno 10,15min u mjesto na jedno 1800,2000 obrtaja al nije izbacila sipku mada nije isto ka kad se vozi,mora sam je ugasit da ne upali ventilator jer bi se ulje razlecelo na sve strane treba oprat prvo sve
Sačuvana

amilos
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v 121hp

...

« Odgovor #5 poslato: 08.02.2012. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

Odvuci se do majstora i ne ganjaj ga i ne pali ga ako ne moraš. Da ne pogoršaš stvari... Javi šta je rekao majstor ali ne miriše mi na dobro...
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #6 poslato: 08.02.2012. - 07:34 »
Podeli temuIdi gore

A ima i mnogo jednostavnije objašnjenje. Sasvim je moguće da je oduška (iberlauf) zaledila i da uljne pare ne mogu da prođu. Rešenje - oprati odušku u toploj vodi i očistiti sve tragove ulja i druge nečistoće iz nje.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
MarkoJ-Nis
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Megane I 1.6 16v ph2

« Odgovor #7 poslato: 08.02.2012. - 10:21 »
Podeli temuIdi gore

laguna 2,2dci 02god    nasao sam izbacenu sipku od ulja u ventilatoru(sreca nije upalio ventilator ) i isprskano ulje svuda po motoru,ulje je na min.auto teze pali vec neko vrijeme mada pustaju i  dizne,kada upali radi normalno e sad neznam kako se ponasa u voznji jer je nisam vozio nekih 20 dana jer nije bila kod mene inace je trosila ulje otprilke na zadnjih 5 hilj km. od zamjene skoro litar i vidi se da je crijevo od turbine gornje sto ide preko motora bas masno od ulja.  koje su moguce dijagnoze 

Kada se ovakva ista situacija desila 2004. tada mom R11, nakon što sam ga odvezao kod majstora, samo je rekao GENERALKA
Ne bih da te plašim, ali mislim da ćeš i ti tako da završiš
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 08.02.2012. - 15:34 »
Podeli temuIdi gore

@mm - Pusti ove defetiste i njihove negativne prognoze! Leđenje iberlaufa po ovom vremenu je normalna pojava. Proveri iberlauf i javi šta si uradio.
Sačuvana

mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 23.03.2012. - 16:41 »
Podeli temuIdi gore

laguna 2,2dci 02god.  danas konacno sam pogledao lagunu za drugom majstorom,e sad iberlauf smo skinuli i on je cist i nije ubacen u karter dolazi sa gornjeg dijela motora i stoji samo pricvrscen za karter da li je to tako uredu (ja sam mislio da treba da ide u karter) palili smoi i gledali iber na njega ne duva nevidi se da nesto izbaca,ni na cep od ulja nema nekog velikog duvanja,pare jedino kad se sipka izavadi baca ulja.da li je moguce da je usisna grana zacepljena pa je doslo do izbacanje sipke,imali jos neka mogunost sta bi moglo da bude osim genarlne 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 23.03.2012. - 16:54 »
Podeli temuIdi gore

A jel ti izbacuje šipku i sada kada je toplo?
Sačuvana

mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 23.03.2012. - 17:14 »
Podeli temuIdi gore

nije mi vise izbacalo sipku,ali to auto se ne vozi mnogo rijetko kad u zadnjih 3 mjeseca,bila je velika zima kad se to desilo,brat je vozio u to vrijeme kad je izbacio sipku (samo kratku relaciju) tako da neznam sta je radio on i kolko je tako dugo vozio,ja sam vratio sipku i dolio ulja jedno 0,5l je ispustila i vise nije izbacala sipku al i dalje tesko pali
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 24.03.2012. - 07:08 »
Podeli temuIdi gore

To može, ali i ne mora da ima veze jedno s drugim. Ja ostajem pri onome da ti je bila zaledila oduška, a ima puno razloga zbog kojih može teško da pali.
Sačuvana

mexez
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane || 1.9dci

« Odgovor #13 poslato: 24.03.2012. - 17:16 »
Podeli temuIdi gore

izvinite, ali sta podrazumevate pod tim teskim paljenjem, koliko to dugo verga pre nego sto upali? meni je na -20 verglao mozda 5,6x pa onda upalio, da li je to dobro ili lose?
Sačuvana

singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #14 poslato: 24.03.2012. - 18:58 »
Podeli temuIdi gore

to je ok ,ne sekiraj se 
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.216 sekundi sa 47 upita.