Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.11.2019. - 20:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 15 Next   Idi dole
Autor Tema: Steering not locked - steering locked - (ne) zakljucan volan  (Pročitano 128083 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: Megane 1.5dCI

« poslato: 31.10.2008. - 11:08 »
Podeli temuIdi gore

Auto nece da upali na parkingu kod sava centra. Kada ubacim karticu i start napise wheel locked i nece da upali, na kkratko se upali service, onda izvadim karticu i napise wheel not locked. Nece da upali a parking se placa   Ima neko ideju sta je problem i da li mogu nesto da pokusam da ga upalim?  

edit Promenjen naslov topica
« Poslednja izmena: 26.10.2010. - 13:53 od strane fLiP » Sačuvana

idemo dalje =)
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #1 poslato: 31.10.2008. - 11:12 »
Podeli temuIdi gore

Uh...to mu dođe kao da je volan zaključan...jesi probao da ga cimaš levo desno?Nagađam samo,meni na cliu kad je zaključan volan ne može da se okrene ključ u bravi.Ne znam kako funkcioniše to sa karticom?? 
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 31.10.2008. - 11:42 »
Podeli temuIdi gore

pogresio sam, poruka je stiring not locked/locked. ali problem ostaje. hit auto je blizu ali ne rade teren, serviser je ipak rekao da bi mogao doci za 50 evrice.
neka ideja kako ovo sam da resim?
Sačuvana

idemo dalje =)
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #3 poslato: 31.10.2008. - 11:48 »
Podeli temuIdi gore

Pokusaj samo da das kontakt
nemoj da palis auto...
mozda ce ti tada otpustiti. A ako ne onda stavrno nemam ideju. Pokusaj i ovo sto je dogac rekao, prilikom davanja kontakta cimni volan malo levo desno... mozda pomogne. Stvarno ne znam. Sad

Potrazicu sada na naetu da vidim mogu li nesto da nadjem!

Best Answer - Chosen by Voters
Is the steering turned fully one way or the other?
The instruction manual says never stop the engine with the steering on full lock, as the electric steering lock will engage, but will have problems disengaging.

If this is the case, then try turning the wheel one way when trying to start the car, and if that fails, try turning it the other way (it will be quite heavy to do this). This worked once on my Mégane.

If the steering is near the straight ahead position, there must be a fault with the wiring or solenoid for the electric steering lock, and you'll probably have to get a dealer to sort it.

* 1 year ago

Source(s):
I have a 2003 Mégane 1.9dCi.

evo odgovora
« Poslednja izmena: 31.10.2008. - 11:55 od strane fLiP » Sačuvana

Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #4 poslato: 31.10.2008. - 12:05 »
Podeli temuIdi gore

Druze znam sta je u pitanju imao sam taj problem, prvo si me zbunio kad si rekao wheel locked ali kad si napisao steering locked to je vec mnogo jasnije.
Ne mozes ti tu mnogo da uradis sam, Megane ima taj problem sa tom bravicom koja zakljucava i otkljucava volan i treba samo da se molis bogu da nije crkla jer je papreno skupa opravka tj. zamena.
Pisano je ovde vec o tome.
Meni se to isto desavalo nekoliko puta, jedno vreme cesce i samo od sebe se popravi i dodje sebi. Bukvalno izadjem iz kola sacekam par minuta, zakljucam otkljucam auto i ponovo probam i radi  sta da ti kazem, glupo zvuci ali tako je 
« Poslednja izmena: 31.10.2008. - 12:28 od strane Mr.Black » Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #5 poslato: 31.10.2008. - 12:07 »
Podeli temuIdi gore

kod volvoa se isto to pojavljuje... Sad Lik kaze da postoji mogucnost da nestane ta poruka kada se iskljuci akumulator na jedan sat(pazi da li imas kod za radio).

Drugi je pricao da se to lako menja... a to me sada buni. Postovacu taj odogor ovde pa ako pomogne bice super.

It may be the key card is at fault, but you can eliminate that by trying the spare card.
If the engine cooling fan is running all the time when you try and start the car, there is probably a fault in the wiring between the injection computer and the UPC ( lighting ecu).

If the car is parked with the wheel hard against the kerb it maybe exerting to much pressure on the steering lock, preventing it from releasing, if it won't release it wont allow the engine to start.

Otherwise it is probably the steering lock itself, it is coded to the immobiliser system on that vehicle.
it is quite easy to replace and can be accessed from under the dash on the drivers side.
It is held in place by a 30 torx bolt, which is left hand thread.

No special tools are required to code the new one, as it is done automatically by the immobiliser system.

If the car is under three years old it should be covered by the warranty

* 11 months ago
« Poslednja izmena: 31.10.2008. - 12:07 od strane fLiP » Sačuvana

lolevf
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: 2003 MEGANE II 1,5dCI

« Odgovor #6 poslato: 31.10.2008. - 12:22 »
Podeli temuIdi gore

Hebiga probaj ovo ako je samo pobrljavila brava:  card in slot, feet off all pedals, press the start button for 5 seconds, steering will unlock.
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #7 poslato: 31.10.2008. - 16:43 »
Podeli temuIdi gore

Jel si uspeo da resis problem??
Sačuvana

Nisu sale za umove male
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 31.10.2008. - 19:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne, nisam. Ili uslovno receno da, zvao prijatelja da ga odvucemo do hit auta, rekli su do ponedeljka nista nece moci da urade, mada sam imao blagi utisak da su se serviseri zaverencki gledali kada sam ih pitao da li mogu da pretpostave sta bi moglo biti. Eto me silom prilika u servisu u kome nisam planirao da servisiram auto i zabrinut sam. Usput pricao sam i sa serviserom koji mi je trazio 50e da dodje i pogleda i objasnio sam mu da je to puno da neko samo pogleda a da ne resi problem.      sam jer me je ostavio, usput na parkingu koji sam morao da platim vise nego sto sam planirao a dodatno sam jer comp nije dozvolio da se startuje motor i ako je volan bio otkljucan. Sada razumem one na forumu koji su pisali kako je voziti, upravljati i kociti sa ugasenim motorom, vrlo tesko.

Pitam se da li je ovo cest slucaj, jer ako jeste, sta raditi kada se to desi na nekom mestu koje nije na kilometar od ovlascenog servisa. Nadam se da postoji neki odredjeni razlog zbog cega se ovo desilo, jer ako je u pitanju neki gremlin to bio veeeeliki minus. A planiro sam da putujem ovaj vikend. Eto jedne dobre stvari u svemu, moglo mi se to desiti negde mnogo dalje.
Sačuvana

idemo dalje =)
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #9 poslato: 31.10.2008. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

Tacno  znam sta je prob.      Ispod volana elektronska brava se drzi samo na jednom specijalnom zavrtnju.  Specijalan je zato sto moze da se odvrne samo kada je brava otkljucana+ odvrce se na suprotnu stranu.   U slucaju da je otkljucan volan mehanizam moze da se skine.

Problem se dogodi kada se zavrtanj olabavi. Mehanizam se u tom slucaju zaglavi. Auto nece da upali zato sto mehanizam stoji u jednom polozaju.  Nemoze da odradi zadatu radnju.  Ako je duze vremena labav opiljci struganog metala jednostavno zaglave mehanizam i kraj 

Losa vest je da kosta oko 350eurica.

Upozorenje. Ako nekome padne napamet da sam demontira -elektronski deo aktivirace zamku koja trajno zakljucava volan.

Nesmem vise da pricam jer bi mogao da otkrijem sve tajne Renaultovog sistema zaklucavanja.   :angel:

Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #10 poslato: 31.10.2008. - 22:14 »
Podeli temuIdi gore

Samo ti pricaj druze,mozda ce kolegi biti od pomoci tvoj savet da ga ne oderu majstori(ako nije neki kvar)
« Poslednja izmena: 31.10.2008. - 22:15 od strane Boki » Sačuvana

Nisu sale za umove male
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #11 poslato: 31.10.2008. - 22:38 »
Podeli temuIdi gore

Samo ti pricaj druze,mozda ce kolegi biti od pomoci tvoj savet da ga ne oderu majstori(ako nije neki kvar)

Mogu to da popravim...  Imam sve rezervne delove  :angel: 

Meni se to desilo u Nedelju.  Mucio sam se do utorka i .....

Mozda jednostavno odglave mehanizam bez zamene.  Imam pozitivna iskustva sa pomenutim servisom.   

Mnogo gora varijanta je kada bi ostao zakljucan. 
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 31.10.2008. - 22:54 »
Podeli temuIdi gore

Mogu to da popravim...  Imam sve rezervne delove  :angel: 

Meni se to desilo u Nedelju.  Mucio sam se do utorka i .....

Mozda jednostavno odglave mehanizam bez zamene.  Imam pozitivna iskustva sa pomenutim servisom.   

Mnogo gora varijanta je kada bi ostao zakljucan. 

Bas sam o tome razmisljao, definitivno je gora varijanta da je ostao zakljucan, verovatno sada ne bi bio u servisu. Cekam ponedeljak da vidim sta ce reci. Taj mehanizam .... 

EDIT: 15:23 2008-11-03

Posto sam od jutros zvao hit auto servis i svaki put mi je odlagao da kaze sta je sa autom na po 5 minuta za koje je trebalo da mi javi, a u prevodu je tih 5 minuta trajalo po sat, dva  i vise nakon cega sam morao svaki put da zovem servisera. Poslednje sto i je rekao je da mu nisu tu svi majstori i da gleda ali da nije siguran sta je, da li uch (sta je to?) ili nesto vezano za volan ali da ce da bude skupo i  da nece moci danas da resi i da ne dolazim po auto. Kako moze da zna da ce skupo da kosta ako ne zna sta je?!

Trazeci po netu resenje, naisao sam na ovo. Kada bih to mogao provereti pre nego sto u hit autu smisle sta je kvar.
« Poslednja izmena: 03.11.2008. - 15:51 od strane sasha » Sačuvana

idemo dalje =)
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 03.11.2008. - 20:56 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih ti preporucio da ga odshlepas kod nekog drugog... prvo to! A drugo pitaj na jos par mesta(ovlascenih servisa), jer to je izgleda cesta greska kod megana i klija...
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #14 poslato: 03.11.2008. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

takav majstor
Cim taj nije siguran sta je verovatno nije ni pogledao auto,mislim da je najbolje resenje sto ti predlozio fLiP. Takav kvar se veoma brzo ustanovi samo zavisi koliko traje popravka
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 15 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.183 sekundi sa 45 upita.
anything