Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.05.2019. - 10:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 15 Next   Idi dole
Autor Tema: Steering not locked - steering locked - (ne) zakljucan volan  (Pročitano 121174 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 45
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #15 poslato: 04.11.2008. - 11:57 »
Podeli temuIdi gore

Juce sam otisao do Hit Auta da vidim da li je bar sklonjen auto sa mesta gde sam ga ostavio. Ipak su ga uvezli u servis i pogledali i konacno ustanovili da je otisla bravica (mehanizam) i da je opravka 21.000din , da deo nemaju na lageru i da ce MOZDA biti gotovo u petak. Nemam reci.
Sačuvana

idemo dalje =)
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #16 poslato: 04.11.2008. - 13:26 »
Podeli temuIdi gore

Hebote koja cifra  stvarno je previse ali sta sad da radis, ja jedino nisam siguran dali to moze da se opravi pa da te izadje jeftinije  ovo je stvarno puno!!!
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #17 poslato: 04.11.2008. - 15:16 »
Podeli temuIdi gore

Hebem ti k*urac,stvarno je mnogo!250eurica za bravicu..... Eto takve stvari me jos uvek "odgovaraju"od kupovine novijeg auta
Sačuvana

Nisu sale za umove male
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #18 poslato: 04.11.2008. - 15:43 »
Podeli temuIdi gore

Mogao si se raspitati za ovo vreme... Tvoja je stvar ako zelis da ti pogledaju na drugo mesto. Jeste da ce te slep kostati, ali pre toga se raspitaj pa uradi. Sto je mnogo mnogo je... meni se jednom desilo da brava blokirala, zvao sam jednog bravara dosao covek za kratko vreme (bila je nedelja ujutru) i rasturio bravu, odneo kod sebe u radionicu da vidi u cemu je problem i namestio je za sve 20-30e.  Ali to kada se posreci pa bude tako...

U ovlascenim servisima su ti majstori u fazonu daj kupi novo i zameni, drugacije ne moze kod nas...
Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 04.11.2008. - 16:26 »
Podeli temuIdi gore

Raspitao sam se koliko sam mogao , stvarno mi je vreme bilo ograniceno jer sam auto morao skloniti sa parkinga. U medjuvremenu probao sam sve sto sam znao ili procitao ovde ili sto mi je neko drugi rekao. Jedino nisam probao ovaj poslednji nacin sa linka koji sam objavio u postu, da proverim osigurac na samom akumulatoru. Osim toga, mrtav auto se izuzetno tesko slepa, kocnice su (gotovo) neupotrebljive, volan tesko mota, pogotovu jednom rukom jer je druga na rucnoj, jedva sam ga odslepao do hit-a koji je bio samo na 1-2km od parkinga. Najveci problem je bio sto ispravan auto nisam mogao da odvezem (jer bc nije dozvoljavao da pokrenem motor ), npr kod kuce pa da natanane vidim sta i kako ili bar do nekog servisa u koji imam vise poverenja.

A ovo u hit-u me ne cudi, sada samo mogu da potvrdim glasine da tamo menjaju sve sto stignu novim delovima bez obzira da li kvar moze da se resi drugacije (jeftinije). 
Sačuvana

idemo dalje =)
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #20 poslato: 04.11.2008. - 19:09 »
Podeli temuIdi gore

Osim toga, mrtav auto se izuzetno tesko slepa, kocnice su (gotovo) neupotrebljive, volan tesko mota, pogotovu jednom rukom jer je druga na rucnoj, jedva sam ga odslepao do hit-a koji je bio samo na 1-2km od parkinga.

Izvini ovo me buni, Megane ima sigurnosni sistem da pri slepanju auta,
oslobadja volan tj. normalno mozes da ga motas, omogucava normalno koriscenje kocnice (nozne)
s tim da si za slepanje, napred na braniku navrnuo onu takoreci kuku sto dolazi sa autom koja se nalazi u gepeku 
« Poslednja izmena: 05.11.2008. - 14:21 od strane Mr.Black » Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 05.11.2008. - 17:51 »
Podeli temuIdi gore

Izvini ovo me buni, Megane ima sigurnosni sistem da pri slepanju auta,
oslobadja volan tj. normalno mozes da ga motas, omogucava normalno koriscenje kocnice (nozne)
s tim da si za slepanje, napred na braniku navrnuo onu takoreci kuku sto dolazi sa autom koja se nalazi u gepeku 

Ima i cini mi se da je neko na forumu pisao o tome ali nisam upamtio. Nije lose sada opet pomenuti kako se to ukljucuje ako neko zna. Btw volan je bio oktljucan i kocnice su radile, ali sve je zahtevalo mnogo napora, volan sam mogao jednom rukom da okrecem ali tesko prilicno, a kocnice su toliko teske bile da sam odustao i kocio rucnom. Da li ukljucenje "moda" za slepanje promenilo stvar, ne znam.

Btw, bila je jos jedna stvar koju sam mogao da uradim , sa neizvesnim rezultatom. Mogao sam da pozovem policiju i kazem da je auto neko pokusao da obije i da je auto ostao bolikaran, oni naprave zapisnik ja probam preko kasko os. da naplatim stetu. Sta mislite, da li bi proslo (bez vidljivih tragova obijanja)?
« Poslednja izmena: 05.11.2008. - 17:53 od strane sasha » Sačuvana

idemo dalje =)
Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #22 poslato: 05.11.2008. - 18:02 »
Podeli temuIdi gore

A sto bez vidljivih tragova? kamen u ruku! 

Salim se...mislim da ne bi proslo tako! 
Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 05.11.2008. - 18:47 »
Podeli temuIdi gore

A sto bez vidljivih tragova? kamen u ruku! 

pa da. nego nesto razmisljam, ok auto je star 3g i ta bravica je crkla. da li su 3-4 godine vek trajanja te bravice?! ili da okrenem drugacije pitanje, da li je moguce izbeci da se bravica kvari?

Pade mi na pamet da otvorimo temu gde bi napravili listu kvarova sa nekom orjentacionom cenom popravke kao i kratku info kako kvar izbeci ili odloziti odrzavanjem, odredjenim nacinom koriscenja i sl. Nesto informativno kao child board "nije lose da znate...". To bi bilo korisno.
Sačuvana

idemo dalje =)
Mix
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Megane II ph2

« Odgovor #24 poslato: 05.11.2008. - 19:56 »
Podeli temuIdi gore

Pa bilo ti je tesko skteranje i kocenje jednostavno sto ti nije radila servo pumpa za kocnice (za volan ja mislim da je na Meganu II elektricni servo, meni je isto servo pumpa), to je sasvim normalna stvar kad auto ne radi i tu nema pomoci osim ako ne startujes motor.
E pa meni se desilo da mi sve to otkaze u voznji, mozes onda zamisliti kako mi je bilo veselo kad se to desilo, a sve to samo zbog debila iz AC Markovic
Sačuvana

Ako je voznja brodom plivanje onda je voznja avionom letenje
amply
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: megane I grandtour 1.4 16v

« Odgovor #25 poslato: 09.11.2008. - 11:14 »
Podeli temuIdi gore

@sasha

Da li je  :renault1: popravljen?  Kvar - bravica ili nešto treće?
« Poslednja izmena: 09.11.2008. - 11:32 od strane Boki » Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 09.11.2008. - 23:35 »
Podeli temuIdi gore

Evo da javim. Ustanovili su da je ipak bravica, deo i ruke 25.000 din. Na to sam uzeo 8% popusta kao clan RKS pa je izaslo manje.      planirao sam zimske gume da kupim a ne bravicu. Pitao sam sefa servisa u hit autu da li mogu da ocekujem da je bravica potrosni deo tj da li ce me ovo doci na svakih 2-3g (pod uslovom da ne promenim auto  ) i rekao je da je od kada je on u servicu zaista retko vidjao taj kvar, sto uvecava moj maler, ali je hteo da me utesi i rekao da je dobro sto nije Laguna jer za nju ista bravica kosta 650e   

Uzeo sam auto u petak, bas sam bio ljut ali sada, veceras dok sam vozio nekako me sve to proslo, ide ko mecava  i uzivancija za voziti, steta sto tako neki kvar pokvari ugodjaj totalno.

Ono sto mene vise zanima je kako da sprecim da mi se opet desi isti kvar, sta bih mogao da pogledam, pazim, zategnem na toj bravici... ili se to ne moze?!
Sačuvana

idemo dalje =)
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: meg sport 225

« Odgovor #27 poslato: 10.11.2008. - 01:14 »
Podeli temuIdi gore

Evo da javim. Ustanovili su da je ipak bravica, deo i ruke 25.000 din. Na to sam uzeo 8% popusta kao clan RKS pa je izaslo manje.      planirao sam zimske gume da kupim a ne bravicu. Pitao sam sefa servisa u hit autu da li mogu da ocekujem da je bravica potrosni deo tj da li ce me ovo doci na svakih 2-3g (pod uslovom da ne promenim auto  ) i rekao je da je od kada je on u servicu zaista retko vidjao taj kvar, sto uvecava moj maler, ali je hteo da me utesi i rekao da je dobro sto nije Laguna jer za nju ista bravica kosta 650e   

Uzeo sam auto u petak, bas sam bio ljut ali sada, veceras dok sam vozio nekako me sve to proslo, ide ko mecava  i uzivancija za voziti, steta sto tako neki kvar pokvari ugodjaj totalno.

Ono sto mene vise zanima je kako da sprecim da mi se opet desi isti kvar, sta bih mogao da pogledam, pazim, zategnem na toj bravici... ili se to ne moze?!
Jesi li dobio staru bravicu nazad  ? 

Cena je skroz ok.  Servis u novom sadu mi je za istu trazio 350.

Mislim da stara moze da se namesti. 
Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 10.11.2008. - 12:48 »
Podeli temuIdi gore

Jesi li dobio staru bravicu nazad  ? 

Cena je skroz ok.  Servis u novom sadu mi je za istu trazio 350.

Mislim da stara moze da se namesti. 

U autu je bila u kutiji bravica, mislio sam da su ostavili pokvarenu. Medjutim kasnije su me zvali iz servisa i rekli da je ta ispravna i da treba da im vratim, a da ce oni meni dati moju pokvarenu, trebalo je neko da dodje po nju kod mene kuci u petak/subotu ali jos uvek nije.
Sačuvana

idemo dalje =)
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #29 poslato: 10.11.2008. - 12:49 »
Podeli temuIdi gore

Kao sto rekoh, kolega je mogao da ustedi pare. Ali necemo o tome sada. Sad Sa druge strane treba naci dobrog bravara da to sredi...

Kolega drago mi je da si to sredio. Dugo je trajalo. Sto sigurno ne ide u tvoju korist svo ovo izgubljeno vreme.

hmmm proveri ti to. Smiley Mozda je koriscena Smiley

Kakvi tupani. Stvarno su neodgovorni!
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 15 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.139 sekundi sa 49 upita.