Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
12.11.2019. - 06:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Next   Idi dole
Autor Tema: Steering not locked - steering locked - (ne) zakljucan volan  (Pročitano 128095 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
karisikb
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Megan II 1.9 dci

« Odgovor #165 poslato: 09.10.2013. - 14:08 »
Podeli temuIdi gore

opet ja sa istim problemom,toliko o tome da me nije odrao isti problem se javio ali sad znam sta je,crkla ravica na letvi volana koju je navodno namestio.tako da ako ima neko ovu bravicu da proda neka mi se javi sto HITNIJEEEEEEE  065/345-3553
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #166 poslato: 09.10.2013. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

Sto mu ne reklamiras?
Sačuvana

Nisu sale za umove male
karisikb
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: 09.10.2013. - 22:38 »
Podeli temuIdi gore

krenuo za ns i auto na pumpi 20km pred ns stane.jbg,opet slep i u ns u servis,da se vratim za bg pa da mu nosim,onda opet za ns da montiram ne isplati se.kaze nije on protavljao nego kolega kod koga to nosi a on mu uzeo 20e.tako da za te pare ne mogu da se cimam
Sačuvana

undermaster
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Citroen Xsara 1.6 16v

« Odgovor #168 poslato: 23.10.2013. - 23:01 »
Podeli temuIdi gore

Ima li nekih novosti sa autom? Sta kaze drugi majstor ,u cemu je problem?
Sačuvana

karisikb
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #169 poslato: 04.11.2013. - 11:07 »
Podeli temuIdi gore

do brave je bilo,nije popravljena kako treba i opet jovo nanovo:)
Sačuvana

undermaster
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Citroen Xsara 1.6 16v

« Odgovor #170 poslato: 05.11.2013. - 19:44 »
Podeli temuIdi gore

i sta si uradio sa bravicom?Popravio svoju ili si kupio polovnu?
Sačuvana

jovanfasper
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault megan

« Odgovor #171 poslato: 19.11.2013. - 17:56 »
Podeli temuIdi gore

Juce parkiram auto ali ostavim namotane tockove u levu stranu i jutros da upalim...pise mi na italijanskom Fuzionevolante bloccate...sto znaci zakljucan volan i ne mogu da uplaim.
citao sam ovde iskustva i elem otvorim ja onaj poklopac ispod volana i nadjem tu crnu kutiju Valeo i vila je bas bas odsrafljena, znaci zavio sam je bar 2 kruga srafa...ali problem isti sta mi je ciniti ...

P.S.
U pitanju je   MEGAN 2 2003G 1.9dci

Da napomenem da je meni volan zakljucao ali to samo prokazuje na BC-u.inace mogu da ga okrecem normalno malo teze(fakticki nije zakljucao, ali prijavljuje da je blokiran)
da li ima nekog, da mi pomogne.
Procitao sam da je slican problem imao neko forumas koji isto tako namotao tockove i uspeo da odblokira tako sto je opet namotao na istu stranu i drzao dugme 5sec...meni to nije uspelo...napominjem da volen mogu da pomeram a pise da je zakljucan

evo da kazem da sam resio problem...Gospodin Zeljko zvani Zeljko Hrvat iz Obrenovca mi je resio problem zamenio je bravu i ponovo kodirao istu  za 50e...sve redi savrseno i imao je nekih 5 minuta posla posto sam ja vec sve plastike poskidao.
« Poslednja izmena: 20.11.2013. - 13:35 od strane jovanfasper » Sačuvana

zolee
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Grand Scenic 1.9 2004

« Odgovor #172 poslato: 23.01.2015. - 00:33 »
Podeli temuIdi gore

Danas u Subotici sam parkirao sa tockom u stranu. Ne znam sto sam ga zamotao pre gasenja, uvek ispravim.
Kada sam hteo da upalim izbacimi steering locked. Volan i jeste bio zakljucan. Kada sam stisnuo start culo se kako pokusava da otkljuca volan ali bezuspesno.
Ne znam ni sam sta sam radio al na kraju je upalio.
Sad punim gatje i cekam hoce li se ponoviti...

Jel ima neko neki fon nekog u okolini Subotice, Sombora, Vrbasa ko to provereno radi ako mi zatreba da imam? Nemam nameru da bacam pare na nov deo.

Jel ima neko sliku iz service manual, kako taj deo izgleda na Scenicu, tj., gde se tacno nalazi i kako se dolazi do njega?

Danas sam ugasio auto i zakljucao dok sam ostao unutra. Nisam cuo da nesto skljoca u volanu. Ostao je otkljucan. Koliko se secam, posto ovo nije prvi put da sam ga zakljucavao preko kartice dok sam unutra, nikad nisam ni cuo da nesto skljoca unutra.
« Poslednja izmena: 23.01.2015. - 09:26 od strane zolee » Sačuvana

petric
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane 2 1.4 16V Authetique

« Odgovor #173 poslato: 23.01.2015. - 21:26 »
Podeli temuIdi gore

Nemojte se zamarati sa time .Na mome dva puta to bacio ja se sasro i onda nista .Ne treba uvijek trčati majstoru .Kod renaulta pravilo je ne smotati volan  ništa drugo.Neki dan me zove frend ima mu sestra Clia kaže došla do auta i ne može okrenuti volan šta da radi upalila se tabla  .Sva se isprepadala .Kažem ja frendu nek mu sestra zaustavi prvog lika na cesti i na silu okrene volan .Naišao neki dečko nasilu okrenuo volan  greška se poništila i cura sad vozi naj normalnije.
Sačuvana

smuchac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Megane II Ph. 1

« Odgovor #174 poslato: 24.01.2015. - 13:15 »
Podeli temuIdi gore

Ako se desi da se zbog kvara u voznji zakljuca volan? Sta onda? Tih stvari me strah a za vas ne znam...
Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 44

« Odgovor #175 poslato: 24.01.2015. - 14:27 »
Podeli temuIdi gore

to nije problem samo ne treba smotati volan tj ako je smotan onda ga kontriraš da bi se otključao
Sačuvana

petric
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Megane 2 1.4 16V Authetique

« Odgovor #176 poslato: 24.01.2015. - 14:45 »
Podeli temuIdi gore

Ako se desi da se zbog kvara u voznji zakljuca volan? Sta onda? Tih stvari me strah a za vas ne znam...
Ne može se zaključati u vožnji.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #177 poslato: 24.01.2015. - 14:58 »
Podeli temuIdi gore

Danas u Subotici sam parkirao sa tockom u stranu. Ne znam sto sam ga zamotao pre gasenja, uvek ispravim.
Kada sam hteo da upalim izbacimi steering locked. Volan i jeste bio zakljucan. Kada sam stisnuo start culo se kako pokusava da otkljuca volan ali bezuspesno.
Ne znam ni sam sta sam radio al na kraju je upalio.
Sad punim gatje i cekam hoce li se ponoviti...

Jel ima neko neki fon nekog u okolini Subotice, Sombora, Vrbasa ko to provereno radi ako mi zatreba da imam? Nemam nameru da bacam pare na nov deo.

Jel ima neko sliku iz service manual, kako taj deo izgleda na Scenicu, tj., gde se tacno nalazi i kako se dolazi do njega?

Danas sam ugasio auto i zakljucao dok sam ostao unutra. Nisam cuo da nesto skljoca u volanu. Ostao je otkljucan. Koliko se secam, posto ovo nije prvi put da sam ga zakljucavao preko kartice dok sam unutra, nikad nisam ni cuo da nesto skljoca unutra.

Al si se isprepedao.. ovaj sluca je opisan cak i u uputstvu od auta, da ako se tako ostavi volan pod pritiskom, treba prilikom otkljucavanja volana osloboditi volan sile blagim guranjem u kontra stranu.. Inace ja uvek ostavljam volan ravno pri gasenju... A volan se inace ne zakljuca odma, nego tek kad se pokusa okretanje volana

Evo iz uputstva:
• The steering column remains
locked.
Steering wheel locked.
Move the steering wheel while
pressing the engine start button (see
“Starting the engine” in Section 2).
in some cases it will be necessary
to move the steering wheel while
pressing the starter button 3 to
assist in unlocking the steering
column; a message on the
instrument panel warns of this.
« Poslednja izmena: 24.01.2015. - 15:06 od strane wcyber » Sačuvana

xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Grand scenic II ph2 2.0dCi automatic

« Odgovor #178 poslato: 24.01.2015. - 15:38 »
Podeli temuIdi gore

I na starim automobilima, sa mehanickom bravom, ako smotas i nategnes volan pri vadjenju kljuca  mora malo da se nategne posle da bi mogao da se otkljuca.
Sačuvana

Ahbar Palamudin
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan Karavan 1.6-16V '00 & Megan Karavan 1.9 DCI '04

« Odgovor #179 poslato: 04.02.2015. - 15:09 »
Podeli temuIdi gore

E drugari, da se i ja pohvalim jer sam i ja imao problem sa tim problemom (STEERING LOCKED, STEERING NOT LOCKED).
Malo sam se pravio pametan pa sam sam skinuo električnu bravu da rastavim da vidim dali ima nekih nedostataka. Vidim da je sve ok i izvršim jednu modifikaciju - odsekao sam jedan deo jezička tako da nebi imao problem ako se električna brava pokvari u položaju zaključano. O tome ću kasnije. A zašto sam se pravio pametan. Pa zato što uopšte nije bilo do nje, nego do akumulatora koji je imao slab kapacitet. Poludeo sam skroz zato što treba da platim dekodiranje brave koja je inače bila ispravna.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 8 9 10 11 [12] 13 14 15 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 37 upita.
anything