Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.11.2019. - 21:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 Next   Idi dole
Autor Tema: Steering not locked - steering locked - (ne) zakljucan volan  (Pročitano 128085 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
francez27
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Renault Scenic 2

« Odgovor #195 poslato: 16.06.2016. - 12:41 »
Podeli temuIdi gore

Upalio sam na gurku i oterao do majstora malo pre sam bio do njega posso je blizu i kaze nije alnaser ni automat kaze da ne dobija struju do alnasera od kontakt brave??? Strah me da ne moze da mi resi problem a izgubio sam dan u subotu idem na more. Sta li moze da bude dal nekom pada nesto na pamet cisto da uputim majstora, on je elektricar nije elektronicar i nema dijagnostiku.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #196 poslato: 16.06.2016. - 14:02 »
Podeli temuIdi gore

Kontakt brava na Scenicu ? hmm.. moze samo da ne dobija struju od ECU-a ili nekog releja .. je li ti se iskljuci crvena lampica ?
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #197 poslato: 16.06.2016. - 14:05 »
Podeli temuIdi gore

Baš tako, moglao bi biti relej, ili neki osigurač. Ako je ovo drugo, onda treba naći i uzrok pregorevanja.

Hajde Nišlije, preporučite čoveku majstora koji ovo može da reši.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
francez27
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Scenic 2

« Odgovor #198 poslato: 17.06.2016. - 12:49 »
Podeli temuIdi gore

Problem resen, majstoru sam nagovestio na osigurace i posle pola sata me zove da idem po auto, kaze da izbacio neki osigurac fora nije pristupacno mora da se skine nesto da bi se doslo do njega pretpostavljam da su ili osiguraci ili neki relej ispod filtera za vazduh u kutiji. Uglavnom problem resen.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #199 poslato: 17.06.2016. - 13:00 »
Podeli temuIdi gore

Odlično! Ipak, ne bi bilo loše da ti majstor pokaže koji osigurač i gde se nalazi. Ideš na put, pa je bolje da umeš sam da ga osposobiš. Osigurač obično ne pregori bez razloga.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #200 poslato: 17.06.2016. - 15:03 »
Podeli temuIdi gore

Tek dada vidim temu jbg. Drago mi je da si resio...

Iz kog si dela grada ako hoces da ti preporucim nekog majstora za reno vozila?
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
valjan
Scenic
Na mreži Na mreži

Starost: 45
Auto: Scenic II phI 1.9 dCi 130KS 2006.

« Odgovor #201 poslato: 13.09.2016. - 15:47 »
Podeli temuIdi gore

Juče ujutro žena ostavila klinca u školi, sela u kola, upalila, dobila grešku steering locked, ugasila ga, i više nije mogla ni da otključa volan, ni da upali. Ja popodne kad sam stigao sa posla otišao do kola (na svu sreću pa je škola na 5-6 minuta peške od kuće), probao sve fore koje sam ovde pročitao na forumu, skidao i klemu sa akumulatora na sat vremena pa vraćao, ma kakvi, nema šanse da se otključa, čuje se da cakne jedno pet puta, verovatno neki magnet pokušava da uvuče polugu nazad, i ne uspe, i eto opet greške na displeju. ELM dijagnostika ne radi kad motor nije upaljen, probao sam da vidim hoću li uspeti nešto, ali ništa... Kaže meni majstor "došlepaj ga kod mene", ali se sad pitam kako će ga uopšte dići na šlep kad su točkovi zaključani i blago smotani ulevo. Bio danas ženin brat kod kola sa par majstora, ali je jedina varijanta da skinu ceo stub, odnesu kod njih u radionicu, pa da vrate... Ujutro zovem AMSS, pa neka se snađu kako će dići na šlep, nadam se da onaj sigurnosni mehanizam koji je spomenut ovde, kad se ušrafi kuka napred u branik, da radi...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #202 poslato: 13.09.2016. - 16:02 »
Podeli temuIdi gore

Huh,, znaci nista nije pomagalo ni cimanje volana levo desno pri paljenju ..
Sačuvana

xrgrands
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Grand scenic II ph2 2.0dCi automatic

« Odgovor #203 poslato: 13.09.2016. - 16:10 »
Podeli temuIdi gore

Meni je to juce upalio, ali mi je bio prazan akumulator. Spojio na kablove i upalio normalno. Ne kosta te nista da probas. 
Sačuvana

valjan
Scenic
Na mreži Na mreži

« Odgovor #204 poslato: 13.09.2016. - 17:56 »
Podeli temuIdi gore

Ma nije akumulator, sve ostalo funkcioniše bez problema, kad je akumulator prazan onda iskače još 1.001 durga greška, najčešće ona za parking kočnicu. Lepo se čuje da cakće magnet i pokušava da uvuče šipku, i posle petog pokušaja jednostavno stane i izbaci grešku... Ne može ni samo da se demontira kutija sa bravicom, pa da se tako proba popravka, moraće majstor da buši da oslobodi pa da menja komplet sve...

EDIT: Odšlepao me jutros AMSS, stigli su tačno u 8 kako smo se dogovorili, bez problema su podigli kola na kamion (vidi se da su iskusni) uz malo cinculiranja i trikova (točkovi su bili smotani blago ulevo kad se volan zaključao), i reče majstor kad su istovarili kod njega u dvorište da će biti gotov sutra ili prekosutra, mora prvo da izbuši šraf da oslobodi mehanizam, pa kad ga skine videće u kakvom je stanju, odneće prvo kod bravara da ga sredi, pa ako ne uspe menjaće celu bravu... Sad samo da vidim koliko će moj novčanik biti olakšan... 
« Poslednja izmena: 14.09.2016. - 12:26 od strane valjan » Sačuvana

valjan
Scenic
Na mreži Na mreži

« Odgovor #205 poslato: 15.09.2016. - 20:25 »
Podeli temuIdi gore

Javio majstor da je brava zamenjena, ubacio je polovnu jer je stara neupotrebljiva, morao je da je izbuši da bi je uopšte odvojio do stuba ispravljača, sve ukupno 9.500 sa rukama i kodiranjem i ostalim kerefekama, idem sutra po kola.

Edit - evo kako izgleda razvaljena brava, koga zanima:

Sačuvana

SomiKnight
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Scenic II 1.6 16v 2006

« Odgovor #206 poslato: 13.02.2017. - 16:14 »
Podeli temuIdi gore

Dodjem ja kuci, ugasim auto, posle 5 minuta nece da upali, steering not locked. Probao akumulator da otkacim, da vrtim volan, nista.
Procitam ovde za taj sraf, skinem plastiku, pritegnem sraf, 2-3 kruga bio labav, i upali auto.

Nadam se da je to to, da nece se ponoviti i da opet placam popravku, smucilo mi se vise.

Inace, kako je drugima koji su samo pritegli sraf, vraca li im se problem ili im je dotezanje resilo?

Usput to resim za eto 3 minuta, ali izvadim ja i onaj osigurac od 15A da proverim, i stisnem nezgodno tako da mi i osigurac i ona stipaljka zuta izlete i upadnu u otvor levo. Pa sam malo odvojio onu plastiku napred i plastiku uz rub, i pritom naravno polomim spojnicu ali vratilo se na mesto nekako i stoji cvrsto. Tu izgubim vise vremena nego za osnovni problem.

Eto, meni je za sad pritezanje resilo problem, i jos da napomenem da sam prilikom parkiranja stao nekako u stranu na blagi nagib, mozda je to uticalo u kombinaciji sa olabavljenom kutijicom da izbaci gresku.
« Poslednja izmena: 13.02.2017. - 16:15 od strane SomiKnight » Sačuvana

Aca BG
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megane 2 1.5 dCi 74kW

« Odgovor #207 poslato: 17.10.2017. - 12:32 »
Podeli temuIdi gore

I meni se olabavio šraf bravice volana, zavrnut i sad je sve OK. To je ovaj manji na slici, sa desne strane volana.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka

« Poslednja izmena: 19.10.2017. - 08:28 od strane Aca BG » Sačuvana

dufko
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Megane II 1.6 16v GrandTour

« Odgovor #208 poslato: 17.10.2017. - 21:50 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam prošle godine imao ovaj problem, bravica je bila izgubila struju. Muku smo mučili majstor i ja danima dok nismo našli uzrok. Kad je brava dobila struju izvadili smo sigurnosni šraf i spakovali je nazad tako da ako opet bude problem bar je brava skinuta, neće biti problema sa volanom.

Послато са Lenovo P1m уз помоћ Тапатока

Sačuvana

vogijevac
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault megane 1.9 dci

« Odgovor #209 poslato: 27.06.2018. - 12:36 »
Podeli temuIdi gore

Jutros riješio problem sa bravom nakon javljanja greške da je volan otključan, nakon člega auto nije htio da upali. Problem je nastao tako što sam parkirao auto sa točkovima udesno od kojih se jedan naslanjao na ivičnjak. Nakon što sam skinuo dotičnu bravu, koju možete vidjeti na slikama, ustanovio sam da je sa strujom sve OK, ali jednostavno poluga ostaje uvučena u bravu i ne zaključava volan. Otvaranjem mehaničkog dijela brave sam ustanovio da je zbog prethodno opisanog načina parkiranja pologa (koja ima ulogu jezička brave) ostala u uvučenom položaju van domašaja zupčanika koje pokrećemali elektromotor. Ručno sam zvukao polugu u izvučeni položaj i vratio u svoje ležište. U početku nijesam mogao bravu utvrditi sa šarafom (kontranavoj) ali sam je pridržavao rukom i uspio upaliti auto, kao i uvrnuti šaraf i utvrditi bravu. Sada sve radi bez problema.
Žao mi je što nijesam napravio slik da možda nekome olakšam posao i eventualno sačuvam koju kintu.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.198 sekundi sa 37 upita.