Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 09:41 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15]   Idi dole
Autor Tema: Steering not locked - steering locked - (ne) zakljucan volan  (Pročitano 128802 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #210 poslato: 10.07.2018. - 18:44 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene nekoliko dana ne zakljucava volan. Cuje se da brava zakljucava i zakljucava, ali ne zabravljuje kako treba. Kad se pomera volan cuje se zvuk da jezicak krene u otvor na volanu pa izadje. Nekeko sam dosao do srafa koji drzi bravu, malo se otpusti i brava zabravljuje kako treba, kad pritegnem ne bravi kako treba. Pokusao sam da potpuno odsrafim bravu ali ne ide lagano pa sam odustao, namestio sam da zabravljuje, pa cu sutra da vidim sa majstorom kakve su prognoze.
Sačuvana

almighty
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megane II 1,9 Dci

« Odgovor #211 poslato: 18.08.2018. - 22:56 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav prijatelji! Kao i većina vas u ovoj temi imao sam problem "steering not locked - steering locked" prije par dana...jednostavno neće da se "javi" auto. Da ne smaram sa svim mogućim ovde navedenim pokušajima koji u mom slučaju nisu uspjeli, ispostavilo se da se pokvarila el. brava volana. Majstor je rasklopio, uspio da popravi mehanicki dio unutra koji je pravio problem, i ona sada radi. Ali mi je rekao da bih trebao da je zamjenim jer može opet da mi se ponovi...da li kroz 2 dana ili 2 godine, ne zna...
E sada...mene zanima jedno...a različita su mišljenja po tom pitanju...da li polovna mora da se kodira na moje auto ili ne? Čuo sam da je dovoljno samo ostaviti karticu u bravi i kontakt upaljen kada se mjenja, da samo auto odradi to...ali ne smijem da rizikujem veći problem! Molio bih nekoga ko to stvarno zna, a ne da je negdje čuo, kako se to radi i mora li da se dekodira...hvalaaa...
P.S.
Ovo sam negdje pročitao:
 "Steering lock is coded to the immobiliser system on that vehicle. It is quite easy to replace and can be accessed from under the dash on the drivers side.No special tools are required to code the new one, as it is done automatically by the immobiliser system.
E sad, da li ovo važi samo za novu, ili i za polovnu, to ne znam

Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #212 poslato: 19.08.2018. - 13:23 »
Podeli temuIdi gore

Ja ne bih zurio sa tim dok se ne pokaze da bas mora polovna. Vozi neko vreme dok ne vidis kako se ponasa. Inace, sustina je da je potrebna `prazna` memorija, koju racunar kodira prilikom prvog kontakta. To moze da se izbrise i na postojecoj isto kao i na polovnoj, a moze i da se prebaci cip sa postojece na polovnu. Vec zavisi da li je i koliko je sadasnja elektronika (ne)ispravna.

Mene zulja sto mehanicki nece da zakljuca volan, nego ostane na pola i `klakce` kad okrecem volan.
« Poslednja izmena: 19.08.2018. - 13:25 od strane zokce » Sačuvana

almighty
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megane II 1,9 Dci

« Odgovor #213 poslato: 19.08.2018. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

Ma problem mi je što za nekih 10tak dana idem na odmor u CG, pa bi bilo baš veselo da mi se to baš dole desi 
...pa bih radije to riješio prije polaska...ili ako ništa drugo, odradio to što treba na zamjenskom djelu i imao ga u gepeku. Šta je potrebno za brisanje postojećih podataka polovne brave volana?  Na koji način, nekim softverom, na šta se priključi, je li zna neko to?  connie_38
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #214 poslato: 20.08.2018. - 10:54 »
Podeli temuIdi gore

Treba ti programator, racunar i program, verovatno i lemilica a mozda i duvaljka. Ima na YT kako se to radi.
Sačuvana

bo ris
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #215 poslato: 26.07.2019. - 07:13 »
Podeli temuIdi gore

Evo i ja da se upisem u temu. Juce parkirao sa tockovima ulevo nika d to ne radim i juce nesto brzinski mamevrisao i tako ostavio auto. Usao da upalim i on ni da se javi upalio redovno kontakt al ne vergla i ma displeju stereng not locked ili locked nisam siguran i od tad nemogu upaliti auto. Koji se osigurac gleda, da napomenem da on sad redovno i otkljuca i zakljuca volan i pali servo i sve samo ne vergla

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #216 poslato: 26.07.2019. - 07:43 »
Podeli temuIdi gore

Možda treba obrisati greške sa dijagnostikom? Koliko puta si pokusao da upališ sa nategnutim volanom, a da nisi cimo volan levo desno da se otkljuca?

A možda ti je sad jednostavno crkao automat anlasera
Sačuvana

bo ris
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #217 poslato: 26.07.2019. - 07:47 »
Podeli temuIdi gore

Opet ja, evo krivca za moj problem dole na slici. Osigurac start-stop u motornom prostoru pored akumulatora

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 31 upita.