Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.09.2019. - 20:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 16 17 Next   Idi dole
Autor Tema: Lezajevi tockova  (Pročitano 128009 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #195 poslato: 09.06.2015. - 08:49 »
Podeli temuIdi gore

Pa nije to toliko da se moze primetiti, ipak je matica stegnuta, medzutim kad doteze, ode oko milimetar-dva jos. Lezaj je menjan pre oko 2 god. Uopste ne zuji. Pneumatski pistolj kao onaj za tockove sto koriste vulkanizeri i u F1.
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #196 poslato: 09.06.2015. - 08:55 »
Podeli temuIdi gore

Stavi novu maticu, ako se opet popusti, onda stavi lepak za navoj. Uzmi za privremeno osiguranje, nemoj onaj za trajno.
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #197 poslato: 09.06.2015. - 09:03 »
Podeli temuIdi gore

Tako je i majstor u servisu predlozio, jos dok je bilo dobro isti dan, on rekao to da ako opet popusti da predlaze to sa lepkom ili sta vec.. al gde da nadzem takav navoj?
Sačuvana

milan035
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna II privilege 1.9dci, BMW F30 318d

« Odgovor #198 poslato: 09.06.2015. - 09:06 »
Podeli temuIdi gore

U vecim prodavnicama auto delova ima da se kupi i matica i lepak za osiguranje navoja.
Sačuvana

Više ne odgovaram na privatne poruke koje su u vezi sa stručnim delom foruma.
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #199 poslato: 09.06.2015. - 10:27 »
Podeli temuIdi gore

Bistro, da li lse ta matica odvija u smeru okretanja točka?

Za proveru sile zatezanja 280 NM možeš uzeti polugu 1 metar dužine i na kraju okačiti teret od 28kg umanjen za 1/2 težine poluge, u horizontalnom položaju mora držati teret.
« Poslednja izmena: 09.06.2015. - 10:36 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #200 poslato: 09.06.2015. - 10:47 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne mogu bas, jer ovo radim u ovlasceni reno servis pa ne mogu ih "uciti" kako da mi popravljaju auto i koju silu da upotrebe, kazem mesecima sam bio kod raznih servisa, na teh. pregledu, svi su rekli da je pozadi sve kako treba i ne treba se menjati nista, bio cak i u ovom ali drugi majstor nije pronasao sta je, zatim slucajno padnem na temu sa njegovom kolegom koji mi rekao pusti ti mog kolegu, daj da i ja vidim to i odmah znao, ja sam bio skeptik ali kad je dotegnuo, zaista nestalo lupkanje. Steta sto je bilo kratkog veka. Navoj je obican - desni.
« Poslednja izmena: 09.06.2015. - 15:46 od strane Bistro » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #201 poslato: 09.06.2015. - 10:52 »
Podeli temuIdi gore

A točak, levi ili desni? Mislim, možda postoji neki razlog da ga sam točak (ako je levi) odvija.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #202 poslato: 09.06.2015. - 11:16 »
Podeli temuIdi gore

Oba tocka. Stim da je desni nesto vise lupkao, bar mi se tako cini jer ne moze se precizno utvrditi odakle dolazio lupkanje, mi smo dotegnuli oba i lupkanje prestalo. Kad je na podignutom autu majstor proveravao tresao tockove desni se nesto vise javljao ali to je bilo saaasvim malo, zato nisu na dizalici uspeli niko da otkrije a u voznji je drugacije. Levi je imao saaasvim malu luftu, toliko malu da nismo sa sigurnoscu utvrdili dali je uopste ima, nije ovo bio defekt tipa kad majstor podigne auto, proveri heblom silene ili amortizere i odmah kaze to i to ne valja treba se menjati, a to i to dobro. Sve u zadnjem trapu smo mrdali, tresli, auspuh, pa cak i reg. tablicu.. To je kao neki vise plasticni zvuk. Kad je pistoljem dotegivao maticu ja sam sa strane gledao dali kljuc ide i video da je milimetar dva dotegnut, posto pneumatski, znas ono kad je stegnuto pistolj vise ne vrti ili sasvim malo doteguje zvukom"tktktktk" kao kod tockova kod vulkanizera i majstor nema dobar osecaj dali ide ili ne, poenta je da je nakon toga lupkanje u voznji prestalo. Sad sam se setio da je dotegivao tockove, pa proveravao dali nakon toga tocak tj. lezaj slobodno vrti, pa opet dotegivao pa opet provera, valjda provera dali ce od prestezanja lezaj blokirati (ovo je moje tumacenje)

EDIT:

Dovoljno je zategnuti , ali zatezanje je sa 280 NM .
To mora da bude poluga od 1m .Neznam koliku silu imaju pneumatski pištolji , ali sa njim nije dovoljno zatezanje.

@Milenko_M Zasto bas 280NM, jel to precizan podatak? Znaci i poluga od 1M.

Za proveru sile zatezanja 280 NM možeš uzeti polugu 1 metar dužine i na kraju okačiti teret od 28kg umanjen za 1/2 težine poluge, u horizontalnom položaju mora držati teret.

@Sebastijan hvala, imam prijatelja koji ima momenat-kluc do max. 40 Kila nije mi problem naci alat

Danas kupio tubu lepka za privremeno osiguranje matica, nije skupo, nesto manje od 3Eura

U servisu sve dizalice i majstori zauzeti, zakazali me tek za sledecu nedelju ili najsigurnije kazu za 2 nedelje tako da ih necu cekati

« Poslednja izmena: 09.06.2015. - 15:46 od strane Bistro » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #203 poslato: 09.06.2015. - 16:09 »
Podeli temuIdi gore

Da bi bio siguran (ako niste na neki drugi način utvrdili), obeleži flomasterom maticu da bi video odvija li se ili to nešto drugo popušta pa bude labava.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #204 poslato: 09.06.2015. - 21:19 »
Podeli temuIdi gore

280 NM piše u uputstvu , a za moj je 220 NM.Poluga se uzima da bi snaga bila veća.Ako uzmeš od pola metra polugu onda moraš da upotrebiš veću silu.To je fizika a ja sam davno išao u školu.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #205 poslato: 09.06.2015. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

Snagu ne možeš da povećaš, imaš je onoliko koliko si snažan. Povećava (ili smanjuje) se sila. Za polugu dužine pola metara za 280 NM treba oko 56kg.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Sava1.6
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Reno clio 1.6 16v

« Odgovor #206 poslato: 06.09.2015. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav ljudi, interesuje me da li su svi prednji lezajevi za clia 2 isti ne vezano za opremu koju poseduje, jbg slabo se razumem i da li pasu od jos nekog drugog modela, koje marke uzimati da nisu neki fals?
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #207 poslato: 07.09.2015. - 20:01 »
Podeli temuIdi gore

Odeš na ovakav sajt , odabereš svoj auto za koga tražiš delove i onda biraš deo koji ti treba.
https://www.rexbo.de/skf/radlagersatz-vkba3525?c=100579#vehicles
Dole uvek ima navedeno " passende fahrzeuge"  odnosno za koja sve vozila pasuje taj deo.
Ovaj prednji lager pasuje za puno modela .
Sačuvana

dejan espace
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: espace 4

lep sam espace

« Odgovor #208 poslato: 04.03.2016. - 18:55 »
Podeli temuIdi gore

.evo ovako....nazalost zbog finansiske situacije.....zamenio mi majstorlezaj desnog tocka....vozim auto i pocne da mi kilometraza igra,dobijam turing do 5500 obrtaja u leru.....stucanje...i sve to dok mi na tabli ne ispise service +abs lampa + trouglic,e tad je sve normalno ( sem sto nemam abs)...
pitam majstora posto sam citao svasta jel lezaj namestio dobro ( jer ako ga je okrenuo pogresno pa vratio ,verovatno je ostetio senzore ili magnete pa kazu da mora novi lezaj)  on kaze jeste al da ne zna sta se desava sa kolima,da nije do njega i da je lezaj propisno ugradio,prikljuci dijagnostiku i kao izbrise al posle 1 km voznje opet isto. sad kaze da mi ne radi alternator i da puni 13.5.
i da zbog ne konstantnog punjenja brljavi tabla i km sat, ja ga pitam a sto stalno isto pali ( kad se auto ugasi on obrise service abs...) on kaze tako baguje.....zakazao sam kod auto mike u utorak u 8.
pitanje je sad  da li je alternator ili losa ugradnja lezaja, 
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #209 poslato: 04.03.2016. - 19:17 »
Podeli temuIdi gore

Ležaj nemože da se okrene pogrešno.Ali prilikom vađenja starog i prilikom presovanja novog treba imati odgovarajući alat.Verovatno je oštećen ABS prsten ili senzor .
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 10 11 12 13 [14] 15 16 17 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 37 upita.
anything