Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.11.2019. - 21:51 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 13 14 15 16 [17]   Idi dole
Autor Tema: Lezajevi tockova  (Pročitano 129510 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Astrea kv
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 61
Auto: Laguna III 2.0 dCi 150 KS automatik Initiale; Twingo 1 1.2 16V Initiale

« Odgovor #240 poslato: 22.07.2017. - 09:22 »
Podeli temuIdi gore

Juče sam zamenio tastu ležaj na prednjem desnom točku Twinga. Od kako je auto kupljen brujao je u levoj krivini a na pravcu ne. Kada je skinuo glavčinu sa ležajem majstor počeo da me ubeđuje da je ležaj još uvek dobar i postavio ozbiljno pistanje jesam li uopšte siguran da je u pitanju ležaj. Naravno , posle zamene u rivini ništa se ne čuje - okretao sam se malo u jednom kružnom toku dok su me neki malo čudno posmatrali ... Kupio sam Fag-ov ležaj ali proizveden u Koreji ...
Sačuvana

toda81
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Megane 1.6 benz + landirenzo sekvent

renault megane 1.6 16v

« Odgovor #241 poslato: 03.09.2018. - 08:04 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam pre par dana isao kod majstora da mi zameni zadnji desni lezaj tocka na meganu 1.6 karavanu 2005.god. Brujalo je kao ludo, a ja sam mislio da je zbog guma koje su 17-ice i da je takav zvuk motora, ali sam pogresio. Sada je auto skroz tih. Ovo mi je prvi reno. Zamenio sam i svecice jer je i njima bilo vreme za zamenu. Ovo su proizvodjaci lezaja i svecica.
Delove sam kupio kod Olivera u PO jer covek ima najkvalitetnije delove za francuska vozila kod mene u gradu.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Sačuvana

toda
berni1756
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Grand Scenic 1.6 dci 130ks Bose edition

« Odgovor #242 poslato: 24.02.2019. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

Malo da oživim temu.

Zadnji put kada sam bio kod mog majstora, mi je ispričao jednu baš neobičnu priču vezano za Grand Scenic III (verujem i Scenic III isto). Bio je par dana pre mene lik na zameni prednjih ležajeva točkova. Lik je ladno kupio i doneo mu SNR ležajeve od Lagune II (tako stajalo i na kutiji na oznaci - pokazao mi), a da se montira na Scenic III.

Kaže, tako mu u prodavnici Delmax predložili i upoređivali i sa šublerom, i po dimenzijama kako na samim kutijama, tako i fizički, sve se slaže. Interesantno je da ležaj od Scenica taj isti SNR (sa drugom kodnom oznakom) košta 10.800 po kom, a od Lagune je pazario po 5.000 din po kom.

Majstor mu kazao da će da montira na njegovu odgovornost, međutim, kada je skinuo, uverio se i on da je jednostavno to to. Ama isti ležaj, sa istim položajem ABS senzora, montirao bez problema, lik se i dan danas vozi na tim ležajevima. 

Koje fore samog Renaulta pa i ostalih proizvođača delova    999
Sačuvana

Odgovoran sam samo za ono što kažem, ne i za ono što ste vi razumeli...
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #243 poslato: 24.02.2019. - 23:19 »
Podeli temuIdi gore

Mogu ležajevi biti istih spoljašnjih dimenzija a različite oznake. Tada im nisu kotrljajući elementi isti što znači da mogu biti namenjeni za različita opterećenja.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #244 poslato: 24.02.2019. - 23:40 »
Podeli temuIdi gore

Berni ipak tu nešto ne štima.
Laguna II ima napred lagere   : 83 45 39  spoljni unutrašnji debljina
a Megane III kao i Grande Scenic III  80 42 39

Pri tome Laguna II ima iste kao Laguna III .
Sačuvana

berni1756
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Grand Scenic 1.6 dci 130ks Bose edition

« Odgovor #245 poslato: 25.02.2019. - 11:58 »
Podeli temuIdi gore

Msm meni nit iz dzepa ni u dzep ali na sajtu: http://renault.epcdata.ru/scenic3/19189/mechanical/perednie_nesushie_elementi/hvostovik_tormoznoy_disk/01024697/4/ stoji za Grand Scenic 3 kao oznaka ležaja 402101877R. Pretragom po tom broju dela se dobija da je recimo:

Parts Details Article №: W413479 Manufacturer: DENCKERMANN
Outer diameter [mm]:83
Inner diameter [mm]:45
Width [mm]:39

Ne verujem da bi majstor imao ikakvih razloga da me slaže niti da izmišlja priču bez potrebe... više je rekao kao dobronamerni savet...   
Sačuvana

Odgovoran sam samo za ono što kažem, ne i za ono što ste vi razumeli...
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #246 poslato: 25.02.2019. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

Da sada sam i ja video pretragom po raznim sajtovima izmešano .Tako da izgleda da kupovina unapred prema svim tim podacima nije sigurna dok se deo ne skine i vidi šta je stvarno.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 13 14 15 16 [17]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 30 upita.