Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2017. - 13:50 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Reklamacija delova  (Pročitano 10767 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sumi 72
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 45
Auto: Renault Grand Scenic 1.6 16v

« Odgovor #15 poslato: 25.03.2012. - 23:44 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

trikosm
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane II 1.4 16V

« Odgovor #16 poslato: 26.03.2012. - 00:08 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault 5

« Odgovor #17 poslato: 26.02.2016. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Postovani Rendzeri,useprtljao sam se jer sam jako neiskusan po pitanju novonastalog problčema pa rekoh da iskoristim ovu temu da vas pitam za savet. Ne zanam gde da pojurim adekvatnu temu jer sam nervozan kao leptir.

Pre neki dan sam odvezao auto na reatest. Zamenjen mi je sat kod boce  ( Lovato ),sa nekim  izanjdjanim bas za razliku od bivseg koji je sijao kao nov. Elem,kazaljka iako imam jos 5 L plina pokazuje dosta iza  0. Kada sam sipao 8 L,pomerila se vrlo malo iznad nule. Sa 8 L mogu minimalno ‚100 km da predjem,a posle par 10-na km kazaljka pade skroz iza.

Da li da se vratim kod poznatog majstora za TNG ( po stelovanju male potrosnje plina ) i reklamiram mu da kazaljka  radi totalno bezveze za razliku od stare,ili da nastavim da vozim na plin da proverim koliko jos  mogu da predjem jer  mozda je podeseno na vecu potrosnju  ?

Znaci postovane kolege,da li da odmah u ponedeljak sa 5 l plina reklamiram kazaljku,ili da testiram potrosnju ?

Nisam cepidlaka niti stipsa neka,iskljucivo me interesuje preciznost kazaljke koja je nekada pre reatesta bila besprekorna. >POMOC !!!
Sačuvana

Ap0calypto
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Scenic 2001 1.9dCI

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #18 poslato: 27.02.2016. - 00:15 »
Podeli temuIdi gore

Zamisli sipam gorivo, kazaljka mi ne pokazuje da sam sipao. Da li bi ti cekao da se "slegne" da vidis da li ce se popraviti? Ja ne bih, ne bih reklamirao vec bih ulozio reklamaciju
Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 27.02.2016. - 00:33 »
Podeli temuIdi gore

Apocalyplo,pogresno sam se izrazio. ''Uloziti reklamaciju'',ali sam jaako besan pa oprosti na  trivijalnim stvarima. Kazaljka je pokazivala prilikom  punjenja plina i znaci  ''radi''.

Ukapirao sam sta hoces da kazes i sta mi savetujes mada tvoj navedeni primer nije bas slican ( kazaljka ne pokazuje  punjenje rezervoara ).

Hvala sto si munjevito reagovao i smirio me. ZvAO SAM COVEKA IZ AGENCIJE  ZA REGISTROVANJE KOJI MI  JE PREPORUCIO MAJSTORA I ODMAH UZ IZVINJENJE UJUTRU U PON. IDEMO DIREKT NA GAJBU KOD MAJSTORA.

Nikakav novac nije u pitanju,samo zelim da autic bude ''ko casa'',kao nekada ,ili obavezno 
Sačuvana

Ap0calypto
Laguna
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 27.02.2016. - 08:59 »
Podeli temuIdi gore

Ce bude sve ok
Sačuvana

Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
zeljkoci
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault fluence 1,6 16v, plin

« Odgovor #21 poslato: 27.02.2016. - 14:39 »
Podeli temuIdi gore

Postovani Rendzeri,useprtljao sam se jer sam jako neiskusan po pitanju novonastalog problčema pa rekoh da iskoristim ovu temu da vas pitam za savet. Ne zanam gde da pojurim adekvatnu temu jer sam nervozan kao leptir.

Pre neki dan sam odvezao auto na reatest. Zamenjen mi je sat kod boce  ( Lovato ),sa nekim  izanjdjanim bas za razliku od bivseg koji je sijao kao nov. Elem,kazaljka iako imam jos 5 L plina pokazuje dosta iza  0. Kada sam sipao 8 L,pomerila se vrlo malo iznad nule. Sa 8 L mogu minimalno ‚100 km da predjem,a posle par 10-na km kazaljka pade skroz iza.

Da li da se vratim kod poznatog majstora za TNG ( po stelovanju male potrosnje plina ) i reklamiram mu da kazaljka  radi totalno bezveze za razliku od stare,ili da nastavim da vozim na plin da proverim koliko jos  mogu da predjem jer  mozda je podeseno na vecu potrosnju  ?

Znaci postovane kolege,da li da odmah u ponedeljak sa 5 l plina reklamiram kazaljku,ili da testiram potrosnju ?

Nisam cepidlaka niti stipsa neka,iskljucivo me interesuje preciznost kazaljke koja je nekada pre reatesta bila besprekorna. >POMOC !!!

Nisi ti dobio drugi sat, nego drugi multiventil, koji sad verovatno ima i el.ventil za razliku od starog, koji to verovatno nije imao. Sto se tiče nepravilnog pomeranja skale prilikom točenja goriva.... to ti je sad malo problematično. Jedan multiventil može da odgovara za razne boce, samim tim neće isto pokazivati na razlicitim dimenzijama boca. Jedino rešenje je da ti majstor skine multiventil, kalibriše plovak prema tvojoj boci i sve vrati nazad sa novom gumicom. Pre štelovanja, rezervoar mora biti prazan. To je nešto što je majstor možda bio dužan da ti odradi pre ugradnje, ali razni su razlozi zašto to nije uradio. Počev od neznanja, nema se vremena itd. U svakom slučaju, to je sad posao za istog majstora koji ne bi trebao da ti naplati nista.
Sačuvana

Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 29.02.2016. - 13:23 »
Podeli temuIdi gore

Upravo se vratih iz servisa za TNG gde sam ulozio reklamaciju.

Glavni majstor-gazda,na moje izlaganje nije ni obratio paznju jos je podrugljivo ubacio da ni jedna kazaljka ne pokazuje oko 5 l plina. Ni ne pogledavsi me poslao je  momka  rekavsi preko q...ca ''idi vidi sta oce''. Iako sam objasnio da za moju malu bocu od 25 l,8 l je nekada podizala kazaljka  do trecine kako i treba. Na svako dodavanje plina pa i za 300 din. kada sam dekintiran bas ,nekada je kazaljka
 ''reagovala''.
  Ovaj mladi majstor  mi objasni da su to sad novi uredjaji i da magnet jednostavno '' lepi '' kazaljku,a da cim budem napunio  bocu neizostavno ce ''proraditi'' i pokazati da je boca puna.
Cista ironija,kazaljka ''zalepila '' iza 0 skrrooooz,a ja imam 5 L i mogu da se vozim komotno 60 km ( auto trosi 7 L ali ja mu tako dam fore,nekada  na ta smanjivanja kilometraze nisam ni primecivao da mi je boca do pola puna. Zatvorim gepek i pravac u ribolov, a ne moram da kupujem dodatno plin.,milina ).

Otici cu do drugog servisa da pitam  o cemu se radi,i da li je normalno da kazaljka ne reaguje na 5 l. Na zalost,moracu ponovo da placam usluge sad drugom majstoru jer jednostavno mislim da kazaljka treba da orjentaciono pokazuje koliko plina ima u boci.

Mozda sam nekom smesan sto sam zapeo za kazaljku,pa kazaljku,jer auto fantasticno radi na oba goriva sto je najbitnije. Ipak,mislim da je normalno znati da li imam jos 60 km da vozim, a da se ne cimam bez razloga i mozda kada mi bas zafali novac moram 1000 din da placam bezrazlozno.

Hvala svima koji su uleteli sa savetima i podrskom,ali na moju zalost nije ispalo kao sto rece nas dobri forumas : '' Ma bice sve u redu ''.

Ovom majsoru sto me nije udostojio ni da me saslusa, sledi ''nagrada ''

Sačuvana

Ap0calypto
Laguna
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 29.02.2016. - 20:02 »
Podeli temuIdi gore

Kakvi su to "majstori", katastrofaaaa. Inspekciju bi im poslao da ih pita za zdravlje
Sačuvana

singer
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: laguna 1.8 RT

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #24 poslato: 29.02.2016. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

@Mafke

Da ti nisi kojim slucajem piroćanac   
Sačuvana

. My only duty is to please your booty     I put my seeds into her bush of life
MilosM
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Megane 3 1.5 dCi

Transformed into human!

« Odgovor #25 poslato: 29.02.2016. - 21:40 »
Podeli temuIdi gore

Pokazivači količine/nivoa plina su neprecizni. Oni služe da ti od prilike pokaže nivo plina u boci i tako je na svakom uređaju. Veoma je moguće da ti ništa ne pokazuje za 5L plina, dok bi posle 10 verovatno skočila skala do pola, a to nije pola boce. Poenta priče je da se ne treba oslanjati na skalu na boci.
Sačuvana

We are ham operators, we are not normal!!
guslar
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Mazda 6

Ne prekidaj zenu kad cuti !

« Odgovor #26 poslato: 29.02.2016. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam samo jednom dočekao lampicu da se upali od rezervoara , nekako me strah voziti na rezervi . Nije ni to ok . Kada sam išao za Bosnu pa reko da naspem i goriva . Terao ga u rezervu . Bord pokazuje još bruka km a ja ne verujem u kada sam došao na pumpu i nasuo pyn ispostavi se da je bord bio upravu ostalo u rezervoraru još 24 l a ja se plašio da ću ostati bez goriva pa dosuo u Srbiji
Sačuvana

Mafke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 29.02.2016. - 23:34 »
Podeli temuIdi gore

Pokazivači količine/nivoa plina su neprecizni. Oni služe da ti od prilike pokaže nivo plina u boci i tako je na svakom uređaju. Veoma je moguće da ti ništa ne pokazuje za 5L plina, dok bi posle 10 verovatno skočila skala do pola, a to nije pola boce. Poenta priče je da se ne treba oslanjati na skalu na boci.

Veruj mi da sam imao precizan Lovato kao sat,i 3 l bi pomerilo kazaljku. Ne trazim perfekciju ali pokazivati  zalepljenu kazaljku iza 0 a imati i preko 5 l je NEOZBILJNO..

Bitno mi je da uvek imam uvek  po 7-10 l benzina u autu pa se ne bojim. Cisto da isteram svoje provericu kod koleginog prijatelja majstora  da li moze malo da se malo  preciznije iskalibrise.

Pirocanac nisam,a najvrednije poklone za musicarski ribolov sam bas od pirocanaca izdobijao i to sa njihovom placenom postarinom.

Ovaj majstor mi je nametnut od strane  coveka koji drzi agenciju za registrovanje,a posto sam zurio sve mi je odradjeno na brzaka. Sada cu odabrati moje ljude.  

P.S. Pola familije mi je u inspekciji i to oni najza.je....iji,koji samo cekaju SKOROJEVICE ,koji nicu kao pecurke posle kise. Ovaj majmun ije svestan kom se zamerio !
« Poslednja izmena: 29.02.2016. - 23:41 od strane Mafke » Sačuvana

guslar
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Mazda 6

« Odgovor #28 poslato: 01.03.2016. - 08:59 »
Podeli temuIdi gore

Vidi druže , nije da branim majstora ali u tri automobila sam ugrađivao gas i ni jedan nije bio precizan . Šta više imao sam astru sa fabričkim gasnim uređajem marke koltek koji je pokazivao u kabini na njenom metaču kada pređe da radi na gas pa i on nije bio precizan . Hoćeš da prijaviš inspekciji koja ga sigurno neće teretiti za tvoj merač nego će mu nakarikati još mnogo toga . I taj majstor hrani porodicu od tog servisa . Razmisli o tome . Pokušaj još jednom da razgovaraš sa njim . Ja stvarno ne znam da je iko imao precizan merač gasa od ljudi sa kojima sam bio . Što ne znači da ti izmišljaš . Možda je kod tebe bio baš tačan ali jednostavno ne pravi on merače pa da može da utiče na njihovu tačnost.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #29 poslato: 01.03.2016. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

Slažem se sa većim delom onoga što si napisao, osim sa onim - "i taj majstor hrani porodicu od tog servisa". Mislim, slažem se i sa tim, ali to nije opravdanje za bahat odnos, loš rad, korišćenje loših delova...
Sačuvana

Whatever the problem is, Clint Eastwood is gonna fix it.
Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 39 upita.
anything