Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2017. - 13:48 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 77 Next   Idi dole
Autor Tema: Rashladna tečnost (antifriz)  (Pročitano 267090 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Click
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: 07.12.2008. - 22:47 »
Podeli temuIdi gore

Da li je motor prvi put bio zagrejan, a drugi put hladan? Ako je bilo tako, a 99% da jeste, ne dosipaj nista.
Sačuvana

bokim80
Gost
« Odgovor #16 poslato: 08.12.2008. - 09:20 »
Podeli temuIdi gore

Bas tako je bilo, dok sam ja otisao do majstora motor je bio zargejan, a kada sam ja gledao bio je hladan. Znaci nista ne diram, ok, hvala puno Click, mislim toliko korisnih stvari sam saznao od tebe, svaka cast majstore!
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #17 poslato: 08.12.2008. - 11:40 »
Podeli temuIdi gore

Ali ipak radi predostroznosti pogledaj jos koji put kakvo je stanje u posudi za vodu
Sačuvana

Nisu sale za umove male
bokim80
Gost
« Odgovor #18 poslato: 09.12.2008. - 12:04 »
Podeli temuIdi gore

Ali ipak radi predostroznosti pogledaj jos koji put kakvo je stanje u posudi za vodu
Provericu, hvala. Pozdrav!
Sačuvana
Sauriann
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #19 poslato: 13.12.2008. - 12:14 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi, u sevisu su mi pronašli gde auto gubi vodu. Koristili su neku pumpu za bocu od rahladne tečnosti kako bi povećali pritisak. Voda kaplje na gumici ispod hladnjaka za koju su mi rekli da se teško nalazi u prodaji sama već ide sa hladnjakom...Tako da je ostalo na tome da dosipam. Ima li neko neko drugo alternativno rešenje (neki prašak ili slično). Pozdrav
Sačuvana

shone
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane II 1.9 dCI

« Odgovor #20 poslato: 07.01.2009. - 13:29 »
Podeli temuIdi gore

to je definitivno najbolje resenje, radnici na omv- u nose taj merac po dzepovima, otici cu sutra da proverim. hvala

Jel i dalje na OMV-u imaju merac uvek ili? Da proverim pre nego sto se zaputim
Sačuvana

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.
Gile
Gost
« Odgovor #21 poslato: 08.01.2009. - 15:11 »
Podeli temuIdi gore

A, koj antifriz je ok za nase masine, verovatno g12 ali ima li nekih preporuka? Drugo, kad ugrejem auto i vozim neko vreme a onda stanem i desetak minuta radi u leru padne mu temperatura  za pola. Grejanje pritom radi a kontrolna tabla mi je digitalna, pa je to sa onim poljima tako da neznam koliko je tacno.Jer se pale po dva polja, a i gase po dva u zavisnosti dal se greje ili hladi. Motor je 1.5dci. dal` termostat sporije zatvara?
Sačuvana
shone
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 09.01.2009. - 13:09 »
Podeli temuIdi gore

Jos jedno pitanje, mesanje antifriza? procitao sam negde da nije dobro mesati ih?

I sta sada, moram da jurim isti onaj koji sam sipao prosle godine ili sta?

Ili se ovo odnosi samo na tipove antifriza?
« Poslednja izmena: 09.01.2009. - 13:10 od strane shone » Sačuvana

Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience.
drMarty
Gost
« Odgovor #23 poslato: 09.01.2009. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

Koliko znam ne nije preporučljivo da se mešaju.
Ti hoćeš da dosipaš ili da menjaš?
Sačuvana
shone
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 10.01.2009. - 11:20 »
Podeli temuIdi gore

Hteo sam da dospem, al posto nemam ideju koji sam pre koristio moracu da menjam.

Dva pitanja (opet )

1) Koji je najbolji za nase automobile tj da li ide tacno po modelu koji treba ili?

2) Da li ima neki "know how" gde je sve detaljno objasnjeno, ili je bolje da prvi put ne experimentisem pa da odem do servisa i da me oni nauce?

Hvala unapred 
Sačuvana

drMarty
Gost
« Odgovor #25 poslato: 10.01.2009. - 12:25 »
Podeli temuIdi gore

Za "model" antifriza ne znam,ali za prvo menjanje bolje idi u neki servis,možda još uvek postoji akcija besplatnog menjanja,pa tu nauči kako,gde i zašto.Što je sigurno-sigurno je.
Sačuvana
jejenche
Gost
« Odgovor #26 poslato: 17.03.2009. - 09:59 »
Podeli temuIdi gore

Kad sam skoro proveravao antifriz, kolicinski naravno, vrlo je blizu crtice MIN, ako ne cak i na njoj. E sad, tecnost je neke koliko sam ja uspeo da vidim plavicasto-zelene boje. Kako ja da znam koji antifriz da dolijem? 

Edit: spojeni topici

E posto sam zvao Renault, i oni su mi rekli da ako je zeleni antifriz kupim G12 i sipam i uzivam. Odem ti ja, kupim G12, neki nemam pojma koji, otvorim haubu, kad tecnost na MAX! 

Inace taj zeleni se menja na 2 god, a crveni na 5  Bar tako kazu!

Sad mi nije jasno kako mi je cas na min, cas na max????
« Poslednja izmena: 17.03.2009. - 18:25 od strane jejenche » Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 17.03.2009. - 19:06 »
Podeli temuIdi gore

Hladan motor-min
Zagrejan motor - max

Sačuvana

jejenche
Gost
« Odgovor #28 poslato: 17.03.2009. - 22:11 »
Podeli temuIdi gore

Hladan motor-min
Zagrejan motor - max

Sto ce reci? Da li da dolivam antifriz da bude izmedju MIN i MAX ili sta?
Sačuvana
bokim80
Gost
« Odgovor #29 poslato: 11.09.2009. - 21:49 »
Podeli temuIdi gore

Primetio sam juce kada sam dosipao tecnost za vetrobransko staklo da se na cepu od rashladne tecnosti sa spoljne strane nahvatala nekakva rozikasta pena, kao da je sasusena tecnost ili tako nesto. Nivo rashladne tecnosti kada je hladan je nekih 3-4mm ispod MIN, a kada je motor zagrejan nesto vrlo malo iznad MIN. Pretpostavljam da negde gubi tecnost, a to na poklopcu me je dodatno navelo na sumnju. Takodje kada sam u ovoj temi postavio pitanje ranije, bila mi je situacija da je tecnost kada je motor hladan na MIN a kada se zagreje negde na pola do MAX sto mi je Click potvrdio da je u redu bas kao i majstor koji mi odrzava kola. To mi govori da je od tada izgubio tecnost, sutra moram da odem do majstora da pogleda sta je u pitanju. Nadam se da nije nista ozbiljno.
Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 77 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 37 upita.