Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2014. - 03:45 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 101 Next   Idi dole
Autor Tema: Da li ugraditi auto gas?  (Pročitano 135779 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
zeljkovas
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 30
Auto: renault r19 1.4

« Odgovor #210 poslato: 24.11.2010. - 15:14 »
Podeli temuIdi gore

Ma naravno plin je itekako isplativ ja vozim na pli kada je jos bio 24 din,ovo je sad nerealna cena ali videcete posle nove godine i praktikujem da sipam na kryo gasu a samo tu idem u servis jer su carevi.
Sačuvana
voodookotlic
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: megan II 1.6

« Odgovor #211 poslato: 24.11.2010. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

AKo cemo po onome sto smo iskusili, ja nisam video do sada ni jedan jedini auto koji se vozi na plin, a posle 6 meseci normalno radi na benzin, ima normalan ler i normalno vuce, bez cimanja i knedli.. Moze da upali, mada svakog dana uz sve vecu muku, i tih pola minute da odradi nekako... Pitao sam zasto je to tako? Rekose mi: Benzin koji inace prolazi kroz dizne ima i funkciju hladjenja istih. Kada se prebaci na plin, ako uredjaj i iskljuci benzinske dizne (sto nije uvek slucaj), one ostaju tu gde jesu, i izlozene su temperaturi,koja ih, kada su ostale bez hladjenja unistava tako sto utice na otvor na njima. A nisam pisao ono sto sam cuo na ulici od Kurte i Murte, vec od svog automehanicara. Smatram ga veoma adekvatnim da prica o tome, jer ima mnogo iskustva (sa plinom 99% losih), i razum mi govori da bi bilo pametno da poslusam njegov savet. Naravno,bez ljutnje.

Ja razumem da je neko protivnik neke vrste goriva, i potpuno prihvatam da brani svoj stav. Ali mislim da ni jedan auto na plin ne radi dobro na benzin je besmisleno. Ili reci da 99% iskustava sa plinom su losa... 

Da se razumemo, sve je trziste i potrebe sve uredjuju. Gotovo trecina automobila u Srbiji voze na TNG. Posto je gas prisutan dugi niz godina to moze da znaci samo jedno DA SU LJUDI ZADOVOLJNI I DA IM SE ISPLATI.

I ja sam dugo odolevao TNG, a kasnije sam se kajao sto ga ranije nisam uveo. Indikativno je i da su najveci protivnici oni koji voze na benzin.
Jasno mi je i da su neki ljudi imali probleme, ali verujem da je u pitanju losa instalacija. Ja, kao sto sam ranije navodio nisam imao ni jedan problem, i vec sam ustedeo blizu 2000 eura na 45.000 predjenih kilometara.

Kada drugi ljudi voze moj automobli, nikada ne primete kada ih prebaci sa plina na benzin. Auto radi IDENTICNO.

Smatram da i ako se zadrze ove cene, za svakog ko prelazi 20.000 i vise godisnje je i dalje isplativo.
Ako TNG nastavi da poskuljuje, prodajem ovog megija i kupujem dizelasa...

« Poslednja izmena: 24.11.2010. - 15:25 voodookotlic » Sačuvana
Laguna22D
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #212 poslato: 24.11.2010. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

Covek je iz price druge marke automobila, i namenjao se dizni, explodiranih protokomera i kojecega jos. Takodje, doslovno ni jedan auto nije radio identicno na oba goriva vise od 6 meseci, a pokusavali su svasta, i da ga voze na benz dok ne postigne radnu temperaturu, i svasta jos... Dakle,99% bogatog iskustva sa plinom su bila losa,ne pisem gluposti... A to sto je gas rasprostranjen kod nas samo znaci da je isplativ, ne mora da znaci i da su ljudi zadovoljni. I sam si rekao da ces, ako jos malo poskupi da kupis dizelasa. Da si toliko zadovoljan plinom kako kazes, nastavio bi da ga koristis,taman i bio malo skuplji (mnogo skuplji nece biti nikad). Jeftin je,i to je to.. Nemam ja nameru da ulazim u duel sa onima koji voze na plin, taman posla, samo znam da je neki opsti utisak oko plina da je jeftin, i da pravi problema. Kao sto za francuze kazu da su skupi delovi, za BMW-a da mnogo trosi, za Opela da truli.Mozda u pojedinacnim slucajevima to i nije tako, ali je to opsti utisak, i to svi znaju. Tu mora da ima nesto... Pa ko voli, ili mora...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Laguna2002
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Laguna 1.9 dci

1.9 dci INITIALE

« Odgovor #213 poslato: 24.11.2010. - 16:11 »
Podeli temuIdi gore

Prethodna dva auta su bila na plin i mogu reći sve najbolje. Igrom slučaja sam sada uzeo dizela, jer mi nije bilo važno koje je gorivo, već stanje auta i km. Najveći je problem u našim majstorima ( zamenjivačima delova ) koji kada vide plin u autu odmah sve svale na njega. Menjaju delove redom, pa dok ne pogode šta je crklo. Lako je tako biti majstor, a što se nekada zameni deo koji je ispravan i što nas to nekada košta i po par stotina eura, to nije njihov problem, PLIN JE ZA SVE KRIV.
E sada, što se tiče teme da li ugraditi plin, ja sam uvek za ali samo ako će te taj auto zadržati narednih par godina ili minimum 30 000 km. Novija auta uglavnom zahtevaju sekvent sistem za koji treba izdvojiti 600 - 700 eura ( sa atestom ) a kako  cena plina stalno raste računica je sve nepovoljnija u korist plina. Neko kaže da se plin isplati i ranije ali verujte da nije tako jer će te se više vozati. Kada je bio jeftiniji išao sam i u WC sa njim i na neka mesta gde bih zbog cene benzina dva puta razmislio. Tako mi se mesečna kilometrža sa nekih 1000-1200km podigla na minimum 1500 km.
Sačuvana
vasulopulos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Megan II Sedan 1.6 16v

190 km/h

« Odgovor #214 poslato: 24.11.2010. - 16:56 »
Podeli temuIdi gore

Evo da se i ja oglasim, moj prvi post na ovom forumu....
Vozio sam 2 godine fiata 1.2 na gas. Auto je prosečno trošio 8 litara, kombinovana vožnja. Za to vreme sam prešao 45k km. Zadovoljan ali ne potpuno, bilo je svega.
Najveći problem je prljanje dizni (čistio ih na 15k kad već auto nije hteo da pali, 40eur) , iako je uredjaj sekvencijalni i palio sam na benzin a i ponekad vozio kad ostanem bez plina duze relacije. Razlike u snazi motora nije bilo a čak je na gas vukao i bolje sobzirom da su dizne često loše radile pa je trokirao na benzinu. Za sve vreme nijednom nisam isao u servis niti menjao filtere za gas, znači održavanje = 0din. I da, postoji veoma realna opasnost da Vam crkne pumpa od goriva koja se vrlo često nalazi u rezervoaru a kako se vozi na rezervi  (često) dodje do pregrevanja i onda eto minimum 150eur majstorima. Sve u svemu po meni je najbolje benzinac i dobar posao, zaradis puno parica pa te bas briga koliko troši .
Sačuvana

"Brzine idu u H ....-Ti ćeš da me naučiš, kako idu brzine...-Ništa kažem hvala čika Momo..."
MilosM
Laguna
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio 1.2 D7F

Transformed into human!

« Odgovor #215 poslato: 24.11.2010. - 17:06 »
Podeli temuIdi gore

Sve zavisi kako se geda. Npr meni se sada ne isplati da ugrađujem plin, koji bi me koštao 700e, kvalitetan sa garancijom i da plaćam 62 din po litru, mnogo je.  Auto mi troši 5,5L na otovrenom, 8 po gradu. Skupo bre Smiley
Sačuvana

We are ham operators, we are not normal!!
vasulopulos
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Megan II Sedan 1.6 16v

190 km/h

« Odgovor #216 poslato: 24.11.2010. - 18:10 »
Podeli temuIdi gore

Sve zavisi kako se geda. Npr meni se sada ne isplati da ugrađujem plin, koji bi me koštao 700e, kvalitetan sa garancijom i da plaćam 62 din po litru, mnogo je.  Auto mi troši 5,5L na otovrenom, 8 po gradu. Skupo bre Smiley

Mislim da je sada 67din. I kada se doda potrošeni benzin pri paljenju izadje na oko 75-80din, isplatilo bi se tek posle predjenih 30k.....
Sačuvana

"Brzine idu u H ....-Ti ćeš da me naučiš, kako idu brzine...-Ništa kažem hvala čika Momo..."
MilosM
Laguna
Van mreže Van mreže

Transformed into human!

« Odgovor #217 poslato: 24.11.2010. - 18:21 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je sada 67din. I kada se doda potrošeni benzin pri paljenju izadje na oko 75-80din, isplatilo bi se tek posle predjenih 30k.....

To da, ali ne isplati mi se davati 700e za plin, a auto mi ne vredi više od 2500e
Sačuvana

sagittarius82
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #218 poslato: 24.11.2010. - 19:15 »
Podeli temuIdi gore

ne isplati se ili isplati to ce zavisiti od samog naroda dokle ce dopustati da ovi slepci nam uzimaju pare na razno razne gluposti.. svuda u ebenoj evropi cena normalna samo kod nas skace ko da je zlato u pitanju ... i sto onda ne daju standard ko svaka evropska drzava???
Sačuvana
lukaimasa
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Scenic II 1.9 dci, 130 ks

« Odgovor #219 poslato: 24.11.2010. - 19:18 »
Podeli temuIdi gore

Cena sekvent uređaja za renoov motor 1.6 16v, konkretno scenic I, sa toro bocom u rezervnom točku i pokazivačem plina u kabini je 550 evra. Servis koji to radi tvrdi da se zadržava fabrička garancija za renoa i hjundaia ukoliko se ugrađuje u auto koji je u garanciji.
Održavanja za plinske uređaje, pogotovo novije generacije, gotovo i da nema. Ko je stipsa može i da ne menja filter plina i po 30000 km. Za starije, venturi, sisteme menja se membrana na raspršivaču na 50000 km. Moja je vozila 85000 km i kada sam je menjao rečeno je da nije morala. Tako da priče o skupom održavanju ne piju vodu.

Glavno pitanje, za one koji razmišljaju o ugradnji, je: Zašto želite da ugradite plin? Ako je odgovor cena koštanja vožnje, onda ugradite plin, jer je i dalje najjeftiniji (ne računam CNG zbog njegove nerasprostranjenosti kod nas). Ako je odgovor nešto drugo, onda nemam savet za Vas.
Inače vozio sam do skoro lagunu I, koja je prešla na plinu 150000 km i to kod nas ugrađen.
Sačuvana

Realnost nije briga na koju se mi obaziremo.
Koža, klima, ABS, pa nemao ništa jes'!
sagittarius82
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #220 poslato: 24.11.2010. - 19:35 »
Podeli temuIdi gore

u potpunosti se slazem sa lukaimasa ... jbg ne mozes ni kod kurte i murte da ugradis ako bas zelis da imas ok sistem i da nemas problema i da te glava ne boli odes u prave servise i to je to
Sačuvana
MilosM
Laguna
Van mreže Van mreže

Transformed into human!

« Odgovor #221 poslato: 24.11.2010. - 19:44 »
Podeli temuIdi gore

u potpunosti se slazem sa lukaimasa ... jbg ne mozes ni kod kurte i murte da ugradis ako bas zelis da imas ok sistem i da nemas problema i da te glava ne boli odes u prave servise i to je to

Upravo to. Ne želim da prođem jeftino, a za uzvrat dobijem neko đubre, koje će da me maltretira, cima, slabo da ide. Hvala, ne treba Smiley
Sačuvana

sagittarius82
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #222 poslato: 24.11.2010. - 19:52 »
Podeli temuIdi gore

ranije nisi mogao da nadjes proverene servise.. danas ih imas dosta tako da pogledaj ko god da ugradjuje ebo 100e ako ti ugradi dobar uredjaj itd
Sačuvana
DIkan
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Scenic II 1.6 16v GPL Pack

« Odgovor #223 poslato: 24.11.2010. - 20:05 »
Podeli temuIdi gore

Ako prelazis bar 10 000 godisnje, ugradjuj i uzivaj! Ja imam fabricku varijantu, da ne valja ne bi ugradjivali fabricki. 
Sačuvana
MilosM
Laguna
Van mreže Van mreže

Transformed into human!

« Odgovor #224 poslato: 24.11.2010. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

Ako prelazis bar 10 000 godisnje, ugradjuj i uzivaj! Ja imam fabricku varijantu, da ne valja ne bi ugradjivali fabricki. 

Prelazim oko 25000km godišnje, ali opet se vraćam na vrednost auta i plina. Možda bi ga prodao, a neću nikada povratiti taj novac od plina
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 101 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.268 sekundi sa 41 upita.
anything