Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.09.2014. - 20:13 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 35 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: EGR ventil  (Pročitano 88849 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 23
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« poslato: 23.12.2008. - 20:19 »
Podeli temuIdi gore

citao sam milion puta o EGR-u, i skontao koja je njegova poenta, al nikako i to kada se cisti? kako se prepoznaje dal je on?
tj kako preventivno srediti EGR da ne bi bilo nekih problema sa njim...
mozda je glupo, al 
Sačuvana
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #1 poslato: 25.12.2008. - 00:59 »
Podeli temuIdi gore

Ne diraj ništa i samo prži.Viši obrtaji mu prijaju,veruj mi,3 god. vozim po gradu vrlo malo otvoreno i samo prži,to je jedina preventivna mera.
Sačuvana
PremieRacing
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: L is200

« Odgovor #2 poslato: 25.12.2008. - 09:03 »
Podeli temuIdi gore

To sa 'przenjem' izgleda isto kao i resenje za glupi FAP filter   

Samo viskoka temeratura u izduvnoj grani i nema problema... Click, dali je to tacno?
Sačuvana

.
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.12.2008. - 16:50 »
Podeli temuIdi gore

Glupa ekologija. Princip je da se on otvara i omogucava recirkulaciju izduvnih gasova (citaj, ubacuje ih u usisnu granu) kao nedovoljno sagorelih. Drugim recima, pri brzoj voznji se on otvara i izduvni gasovi ulaze u saug granu i vracaju na ponovno sagorevanje. AKo se to desava cesto, onda ne gine njegovo ciscenje i ciscenje cele usisne grane, sa sve lopaticama turbine u tezim slucajevima.
da li je on otvoren ili ne, zavisi od mnogo faktora, najvise od stitskanja gasa, tako da u principu svako stitskanje gasa (naglo) dovodi do njegovog otvaranja i prljanja usisne grane.. Aproksimativno i uslovno receno (dakle ne bas sasvim tacno, ali hajd') on se otvara na negde 2500-2750 rpm.

Sačuvana
Alhemičar
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #4 poslato: 25.12.2008. - 17:11 »
Podeli temuIdi gore

Kako se manifestuje da je EGR ventil pokvaren,i da li ga svaki dci tj. common rail diesel motor ima,iako pretpostavljam da DA!?Da li onda brza voznja tj. naglo stiskanje gasa pogoduje ili steti samom funkcionisanju EGR ventila?Nisam uspeo najbolje da shvatim ih prethodno napisanih postova.Za pocetak to je mojih par pitanja .. 
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 25.12.2008. - 17:16 »
Podeli temuIdi gore

1. Gotovo svaki moderan benzinski/dizel motor ga ima. EGR je uveden u upotrebu sedamdesetih godina proslog veka.
2. svako naglo stiskanje gasa sa puno cadji/garezi prlja ventil. Vise steti usisnoj grani nego samom ventilu. U najlosijim slucajevima, u usisnu granu od natalozene cadji ne moze jagodica prsta da se uvuce.
3. Sam ventil funkcionise kao solenoid.
4. simptomi: slabije vuce, i visi dimi auto. U ekstremnim slucajevima moguc je otkaz turbine (ukoliko je ugradjena) zbog pregrejavanja.
5. sto je auto noviji, to je moguce vise problema sa kvarom EGR-a (Exhaust gas recirculation valve).

I evo vam slika'

Sačuvana
Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #6 poslato: 25.12.2008. - 20:17 »
Podeli temuIdi gore

click, hvala, a jel moze on da se izvadi, da se ocisti? a da to ne kosta ne znam kolko? ne pitam samo zbog sebe nego i zbog komsije koji ima lagunu 2, sa istim motorom... njegov normalno vuce, normalno se ponasa, al malo dimi...
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 25.12.2008. - 20:33 »
Podeli temuIdi gore

Moze da se ocisti, ako nije stradao. Mislim da ciscenje nije mnogo skupo, par desetina evra 
Sačuvana
Alhemičar
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #8 poslato: 25.12.2008. - 22:21 »
Podeli temuIdi gore

Moze da se ocisti, ako nije stradao. Mislim da ciscenje nije mnogo skupo, par desetina evra 

Pa vidis,to nije lose odraditi recimo na svakom trecem servisu ili na svakih 50.000km recimo,cisto onako preventivno,pogotovo ko vozi dizel sa turbinom..pod uslovom da samo ciscenje i skidanje ne steti EGR ventilu i ostalim delovima vezanim za njegovu funkciju ali kontam da ako se to strucno odradi da ne moze skoditi.

P.S. Nisam znao da ga i benzinci imaju,valjda sam stekao pogresan utisak jer se uglavnom vozaci dizela zale na njega.

Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Cagliostro
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio

« Odgovor #9 poslato: 26.12.2008. - 10:57 »
Podeli temuIdi gore

Glupa ekologija. Princip je da se on otvara i omogucava recirkulaciju izduvnih gasova (citaj, ubacuje ih u usisnu granu) kao nedovoljno sagorelih. Drugim recima, pri brzoj voznji se on otvara i izduvni gasovi ulaze u saug granu i vracaju na ponovno sagorevanje. AKo se to desava cesto, onda ne gine njegovo ciscenje i ciscenje cele usisne grane, sa sve lopaticama turbine u tezim slucajevima.
da li je on otvoren ili ne, zavisi od mnogo faktora, najvise od stitskanja gasa, tako da u principu svako stitskanje gasa (naglo) dovodi do njegovog otvaranja i prljanja usisne grane.. Aproksimativno i uslovno receno (dakle ne bas sasvim tacno, ali hajd') on se otvara na negde 2500-2750 rpm.

evo kako to izgleda u praksi:
http://www.dailymotion.com/video/x6g482_vanne-egr-clio-ii4-campus-dci_lifestyle

Koga zanima da se sam bakce sa skidanjem i ciscenjem EGR, postoji cela ''foto reportaza''...
Mogu da postavim slike.
Inace preporucuju da se to radi na svakih 40000-50000 km 
Sačuvana
pmilovanovic
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: RENAULT Megane II 1.5 dCi 86 KS 2003.god.

« Odgovor #10 poslato: 29.12.2008. - 01:31 »
Podeli temuIdi gore

Koga vise zanima ima i na

http://www.forum-auto.com/les-clubs/section21/sujet377515-210.htm
Sačuvana
mupe
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #11 poslato: 31.12.2008. - 14:36 »
Podeli temuIdi gore

Čekaj, ako sam dobro skontao ovo na francuskom - ovo je uputstvo kako da se montira ventil koji ne radi - tj. da se ubudće izduvni gasovi ne ubacuju u usis, što je sasvim dobra ideja.
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 31.12.2008. - 14:38 »
Podeli temuIdi gore

Pa i nije bas.. na taj nacin mozes da opteretis vise turbinu
Sačuvana
Crazy Laguna2.2dCi
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: 2 x Laguna 2 ph 1, ph2

« Odgovor #13 poslato: 31.12.2008. - 14:45 »
Podeli temuIdi gore

Idi u servis i iskljucuj taj ventil. Ja vozim vec 5 godina bez EGR ventil.
Sačuvana

I don't drive fast, I only fly low.
RENAULT RULES!
mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #14 poslato: 25.04.2009. - 23:58 »
Podeli temuIdi gore

Meni se desava na istom autu da izbaci dosta dima crnog. To mi se desava u drugoj i trecoj brzini na manjim obrtajima, izmedju 1500-2000 obrtaja. Poslije nista. Vozio u servis sve pregledano i kazu sve u redu. Dizne sam reparirao prosle godine, ciscen je EGR itd.
Uvijek je izbacivala crni dim ali manje. Kada sam primijetio da izbcuje malo vise desilo se sledece. Vozio sam auto putom 160km/h...kada sam stao nesto je "proletilo" kroz auspuh...zveketalo da se bolje izrazim. Tdda je pocela da izbacuje dim vise. Sada nakon 15 dana se kolicina dima smanjuje. U ovlastenom servisu mi radi kolega i kaze da je sve u redu. Misli da je moguce da je izbacio cadj u auspuh???. Jedan opet kaze da je moguce da se raspao katalizator. Auto ide sasvim dobro ali me taj dim nervira.
Cuo sam neke price da je moguce da kad izbacuje crni dim da vuce fals zrak itd. Nemam pojma. Najvise me nervira kad kazu sve ok a ono dimi.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 35 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.29 sekundi sa 49 upita.
anything