Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.12.2019. - 20:43 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Sekvent plin+kn filter  (Pročitano 6297 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Vladisha
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Megane 2

« poslato: 26.07.2012. - 00:11 »
Podeli temuIdi gore

Izvinjavam se ako otvaram temu koja vec negde postoji al ja nisam mogao da je nadjem 
Zanima me sta se desava i sta sve mora da se odradi nakon ugradnje pecurke umesto originalnog filtera(imam sekvent plin),jer sam cuo da se nekome desavalo da explodira bombina i kuciste filtera...ne razumem se u mehaniku pa ajd da pitam kakve su posledice i dal to moze...zelim da dobijem malo jaci zvuk,jer sam ranije na starom matizu od 800ccm imao bas extra zvuk...

pozzzz 
Sačuvana

sagittarius82
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #1 poslato: 26.07.2012. - 09:25 »
Podeli temuIdi gore

to da explodira se uglavnom desavalo na fabrickom kucistu .. ali to je npr da nije nastelovano kako treba.. ja npr imam venturi plin i nemam tih detonacija i stavio sam original kn filter i super je .. ali opet bolje da pitas nekog krstenog plinskog servisera i on ce ti reci ...tako sam ja uradio zvao PanAG i oni mi isproveravali i rekli da moze i ja stavio
Sačuvana

cupoba
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Megane 3 Gt 2.0 dci 118kw

Baklava je baklava

« Odgovor #2 poslato: 04.09.2012. - 14:51 »
Podeli temuIdi gore

drugar kod plina ti je najbitnije da je struja dobra tj da su svećice nove i kablovi svećica da nigde ne probijaju i nikad neće napraviti detonaciju auto i kad budeš stavio kn filter opet ćeš morati voziti auto na štelovanje plina da se mape podese jer se sekvent plin šteluje naspram rada motora na benzinu a kad staviš kn filter auto dobija više zraka i više će ti trošiti da znaš
znači proveri svećice ili stavi nove nisu skiupe i obavezno stavi sa jednim krakom svećice provri kablove namontiraj kn filter i odvezi auto da mu mape ponovo podese i i bićeš prezadovoljan to ti kažem jer se bavim ugradnjom plina
pozdrav
Sačuvana

cupoba

Vladisha
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megane 2

« Odgovor #3 poslato: 05.09.2012. - 21:57 »
Podeli temuIdi gore

Hvala ti druze,cim namestim javljam rezultate
pozzz
Sačuvana

gl340
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Volvo 940/340

« Odgovor #4 poslato: 06.09.2012. - 15:24 »
Podeli temuIdi gore

drugar kod plina ti je najbitnije da je struja dobra tj da su svećice nove i kablovi svećica da nigde ne probijaju i nikad neće napraviti detonaciju auto i kad budeš stavio kn filter opet ćeš morati voziti auto na štelovanje plina da se mape podese jer se sekvent plin šteluje naspram rada motora na benzinu a kad staviš kn filter auto dobija više zraka i više će ti trošiti da znaš

Ovo je netacno, kod sekventa nema detonacije jer nema gorive smese u usisu osim malecnog dela neposredno ispred ventila na isti nacin kao sto je ima pri radu na benzin.
Osnovni problem samodetoacnije je losa smesa, i los rad usisnih ventila pa tek onda elektrika.I to uz vneturi princip rada a najvise zavisi od zapremine usisne grane i polozaja u odnosu na usisni ventill.

Sekvent sistem kao i bilo koji drugi sistem elektronske kontrole smese ne zavisi od fitlera vazduha niti se mapira promenom (starenjem) filtera jer to radi automatski ECU. Tako je vec 30 godina.

I na kraju, kolicina vazduha uopste na zavisi od marke filtera, cak uopste ne zavisi od toga da li filter vazduha postoji ili je potpuni izvadjen.

Ove osnove stvari nacina rada SUS motora ne bi trebalo zaboraviti kao univerzalne zakonitosti.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 30 upita.