Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
29.03.2017. - 12:06 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Ostecen auto neposredno pred put u inostranstvo - saveti, iskustva  (Pročitano 21284 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
incognito
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Megane III ph1 Coupe, 1.4 TCe 130

« poslato: 26.07.2012. - 21:21 »
Podeli temuIdi gore

Zdravo drugari,
Zadesio me neverovatan maler   - posao na povece putasestvije po Jevropi (sve rezervisano n' all), resio da svrnem na Eko pumpu u T. Bunara i ocesem se sa jednim likom tu kod Macure  

Rezultat stete, malko kriplovana Meggy   - nacisto polupan desni retrovizor, ulubljeno i ogrebano krilo i branik - nista preterano strasno (njemu jos nista nije ni falilo a 'ladno pokusao da mi iskamci 100€ za ogrebotinu manju nego sto su mene onomad na parkingu pipnuli) cenim da se ne moram mlatiti sa limarijom pre nego sto se vratim sa odmora, al' bez desnog retrovizora tesko da bi me pustili preko grane. Sto me dovodi do pitanja: kom bogu da se molim da ulovim i zamenim bar retrovizor (a ako moze i jos nesto drugo da se uradi tim bolje) i da se bar otisnem na putesestvije sutra - preskocicu Pestu pa odmah u Bec i bar ne bih pukao silne pare na propale rezervacije.

Sto se mene tice, ujutru cu zavrsiti sa kaskom i ostaje mi samo da trcim kod nekog ko moze to da sredi, ne mora ni Beograd mada sto bliza lokacija tim bolje. Sever skroz odgovara jerbo ionako idem navise a cenim da me nece panduri drkati.

So, neki predlog gde to mogu hitno n' odma' da sredim i sta da radim u ovakvoj situaciji? Kolike su uopste sanse da to nadjem igde na lageru i da mi odmah zamene znajuci koliko je beli Meggy Coupe prilicno retka stvar (cekao sam zadnji branik, kad me ona riba odvalila, skoro dve nedelje).

Blagodarim na svakom savetu  
« Poslednja izmena: 30.07.2012. - 19:09 od strane damal » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #1 poslato: 26.07.2012. - 22:38 »
Podeli temuIdi gore

Ostaje ti jedino da zoves servise odmah ujutu, pre svega ovlascene. Cini mi se da ces za M3 tesko naci negde u nekoj prodavnici koja nije ovlasceni servis. Bar da ima na otpadima negde...
Sačuvana

sagittarius82
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #2 poslato: 26.07.2012. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

dal postoji mogucnost samo da zamaskiras to jbg mislim na retrovizor... ako postoji odraid mislim da te nece bas cimati .. kakva vozila prolaze granice jbg
Sačuvana
zezam krizu
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: 207 1.4HDi, Fluence 1.5 dCi

« Odgovor #3 poslato: 26.07.2012. - 23:12 »
Podeli temuIdi gore

zovi najblize otpade sutra, cisto da potrefis taj retrovizor da imas kod sebe.
Sačuvana
incognito
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.07.2012. - 06:35 »
Podeli temuIdi gore

dal postoji mogucnost samo da zamaskiras to jbg mislim na retrovizor... ako postoji odraid mislim da te nece bas cimati .. kakva vozila prolaze granice jbg

Tesko s obzirom da je skroz odvaljen - nije odvaljena plastika i mehanika/motor kojim se drzi na vratima i tako to, ali sam retrovizor tj. ogledalo nacisto raspucano, maska je u delovima da se nisam ni mucio da je sakupljam, plastika jedva drzi migavac u mestu... Da mogu da se provucem ovako zakazao bih ja servis i preko grane pa taman da nabave dok stignem, ovako nema teorije da ga nekako zamazem 
« Poslednja izmena: 27.07.2012. - 06:37 od strane incognito » Sačuvana
damal
VIP
Na mreži Na mreži

Starost: 45
Auto: Renault Kangoo II 1.6 16V

« Odgovor #5 poslato: 27.07.2012. - 06:48 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da si i sam toga svestan, ali čisto da se i ja "napravim" pametan: nemoj da se zezaš da sa ulupanim kolima prelaziš granicu. Ako to i radiš (ne znam kakvog je stepena oštećenje) ponesi neki dokument da je oštećenje napravljeno u Srbiji (policijski zapisnik, zapisnik osiguranja). Možda je i suviše, ali možda da napraviš i prevod na engleski jezik.

Pošto si naveo da ćeš ići u ozbiljne zemlje, to kod tamošnjih policajaca može da izazove veliko interesovanje. Pogotovu ako vide i vozilo iz "egzotične" zemlje, koje je pritom novo a ulupano.....

Ne znam koliko dana ostaješ, ali ako je to par dana, možda ima ekonomskog smisla da uzmeš rent-a-car pošto si već sve bukirao.... Mislim da to bude oko 50-tak jura dnevno, zavisno od auta. Za kraće putovanje može da bude rešenje....

Eto, sa srećom !
Sačuvana

incognito
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 27.07.2012. - 06:57 »
Podeli temuIdi gore

Ih, da je par dana ne bih se ni cimao nego bih odlozio za posle popravke - rezervacije za par dana kostaju manje od moje odrane felne koju i onako ne pokriva kasko... Rec je o 15 dana i ruti Pesta - Bec - Prag - Minhen - Cirih - Milano - Firenca - Venecija - Pula, sveukupno u rezervacijama somic jura, pa sad ako ne mogu nikako da osposobim Meggy za put ko pristane da naplati manje za otkazivanje rezervacije ovako kasno - pristane... Pristojan Rent-a-car za tako nesto bi me taman izasao koliko i rezervacije a ne bih da rizikujem da se uputim na takav put tudjim vozilom...

Nista, sad cu ja do osiguranja da uslikaju i da mi dadnu odresene ruke pa onda vrti sve znane i neznane servise...
Sačuvana
damal
VIP
Na mreži Na mreži

« Odgovor #7 poslato: 27.07.2012. - 07:04 »
Podeli temuIdi gore

A to je već suviše dana za rent....

Međutim za takvu rutu - nikako bez onog dokumenta koji sam spominjao  
Sačuvana

Laguna2002
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Reno Laguna 1.9 dci

1.9 dci INITIALE

« Odgovor #8 poslato: 27.07.2012. - 07:14 »
Podeli temuIdi gore

Šte ti kažu u ovlašćenim servisima. Možda se i potrude da pronadju neki retrovizor ako se malo podmaže.
Sačuvana
jajajaja
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Megan II 1.4 16v sedan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #9 poslato: 27.07.2012. - 07:33 »
Podeli temuIdi gore

Heh bas mog komsiju pre neki dan udarila budala, trebao te noci da krene na more i budala uleti u nasu ulicu greskom a jednosmerna je, i polomi mu zglob i sve zivo, rekli mu u servisu minimum nedelju dana za popravku.

Maler
Sačuvana
Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 49

« Odgovor #10 poslato: 27.07.2012. - 08:14 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da izuzev sto bi verovatno morao da prijavljujes stetu na svakom ulasku u neku zemlju ne bi trebalo da imas problem. Ako imas popunjen evropski zapisnik ili izvestaj policije poneses obavezno sa sobom i to pokazes i kazes da se u putu desilo. Proveri sa osiguranjem, ali to bi trebalo da bude to. Mi smo uspeli iz Grcke na slepu da vratimo kumu Octaviu bez zapisnika, ali je bilo cimanje sa carinicima i policijom, narocito u Makedoniji. Doduse i bez desnog retrovizora ce ti biti cimanje u voznji tako da najbolje da nadjes ako uspes.
Sačuvana

incognito
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 29.07.2012. - 07:33 »
Podeli temuIdi gore

Sam' da javim sta sam na kraju uradio da ne ispadne da sam vas sve iscimao a da onda necu ni da se javim.

Vratio se na zlokobno mesto, uzeo onu polutku od maske retrovizora sto je ostala, kupio ogledalo (jedini deo retrovizora koji imaju na lageru) i resio da ga sam smandrljam kako znam i umem. Kupio beli duct-like tape i sve lepo umotao da se drzi, a onda crnom i belom izolirkom sredjivao 'estetiku', iz daljine nema sanse da se provali da se sav takav puknut razlikuje od onog zdravog (ionako je 100% funkcionalan, cak rade i grejaci, sklapanje i nivelacija ogledala). Krilo i branik rukama izvukao napred i sa vise od 20 meteri ne moze ni da se vidi da je cuknut. Rezultat - evo me u Pragu a da me niko usput nista nije pitao, zaustavljao ili sta vec (mada me jesu zagledali neki Polizei na pumpi). Na kraju je najveci posao bio ocistiti felnu jer je sva bila crna i prosarana ogrebotinama i samo je razredjivac mogao da skine pola onog crnila.

Nista usput prijavljivao nisam, a od papira samo imam nalog za popravku iz osiguranja, koji je na srpskom ali se lepo vide datumi, gde se desilo i tako to pa sad ako me neko zaustavi to je jedino sto mogu da dokazem. Prolazio pored brojnih patrola, ukljucujuci i sa 10km/h na 2m (cuknutom stranom) od budnog oka Austrijske policije (koja je usput mnoge druge 'selektovala' za proveru) odmah posle ulaska iz Madzarske i nish.

Usput, posto sam resio da ne verujem navigaciji koja me silno vrtela po Becu, krenem ja da verujem putokazima i zavrsim na nekom magistralnom E59 (a Austrijanci kakvi su - i to im je ulica, Weinviertler Straße) koji je neka kombinacija nase Ibarske i puta preko Divcibara - sto ne bi i bio neki problem (bar nije dosadno kao vozati po auto-putu) da nije sve vreme lila kisa kao iz kabla i bio totalni mrak pa sam jedva video skretanja i tako to, o svojoj traci i da ne govorim. No ono sto je bitno, i uprkos brzinama, sibanju vetra i onakve kisurine - moja zakrpa retrovizora nije mrdnula. Sad je Meggy cele noci sedela na kisi pa cu videti kako se drzi, cenim da ce neki delovi vec poceti da se razlepljuju, no nema veze, zato sam i poneo sav materijal da krpim usput

Hvala na odgovorima u svakom slucaju
Sačuvana
dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #12 poslato: 30.07.2012. - 11:15 »
Podeli temuIdi gore

eh...dobro je na kraju ispalo...
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #13 poslato: 30.07.2012. - 11:58 »
Podeli temuIdi gore

Prelepis neki karbon ili neku belu foliju preko da ga utegne i
Sačuvana

damal
VIP
Na mreži Na mreži

« Odgovor #14 poslato: 30.07.2012. - 19:09 »
Podeli temuIdi gore

Preimenovao sam temu jer moze da bude interesantna za ne-daj-Boze.......
« Poslednja izmena: 30.07.2012. - 19:11 od strane damal » Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 51 upita.