Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 18:05 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 34 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: alternator / regler  (Pročitano 205756 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
makarije
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 49
Auto: Scenic III 1.5 dCi

dCi drajveri najbolji su frajeri

« Odgovor #15 poslato: 28.01.2010. - 08:37 »
Podeli temuIdi gore

dobar autoelektricar moze da ti resi taj takozvani diodni most - diod ploca ( velika je verovatnoca da diodni most pase od nekog drugog tipa automobila- jeftinijeg ) posto je kod svakog alternatora funkcija diodnog mosta ista
« Poslednja izmena: 28.01.2010. - 08:38 od strane makarije » Sačuvana

zenu dupe krasi a tortu orasi
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #16 poslato: 29.01.2010. - 00:14 »
Podeli temuIdi gore

Nista, uzeh ja jutros auto iz Reno Save, naplatili mi 1500 din montazu/demontazu/dijagnostiku, dali mi kataloski broj ako hocu da porucim...
360e je fabricki reparirani alternator sa garancijom od godinu dana a nov original 570e 

Odem ja kod tog lika na zvezdari sto mi je preporucio kolega, malo teze nadjem, dosta je zavuceno (ziveo GPS)... Rece da treba @#$%^ zenskog roditelja onome ko je montirao alternator jer je pola srafova poispadalo a da je otisao regler i da ce sutra zvati neku formu da vidi da li imaju na stanju ili mora da se poruci... tada ce znati i koja je cena a da je onaj zvuk od lagera... kaze da je originalni regler skinut i da je nesto budzeno sa strane  eto, kad kupujes polovan auto, koliko ga gledao uvek cd ostati nesto sto neces videti 

Elem, ja se jos uvek nadam da ce me izaci puno jeftinije nego da menjam ceo alternator...

Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #17 poslato: 30.01.2010. - 13:51 »
Podeli temuIdi gore

Eto, problem resen, promenjena ta diodna ploca i lezajevi alternatora, sada pali bez problema, odmah mi gasi lampicu na tabli i cini mi se da puno bolje ide auto

eto, cca 150e kostalo sve...
Sačuvana

v@x
Gost
« Odgovor #18 poslato: 04.03.2010. - 22:44 »
Podeli temuIdi gore

Unapred se zahvaljujem svima koji ce odvojiti malo vremena da mi pomognu sa mojim problem. Naime, vozim Clia '01 1.4 16v i pre neki dan su mi se upalila lampica STOP i lampica za akumulator. Mislio sam da je u pitanju neka greska s obzirom da je auto palio normalno i da se ni pocemu nije videlo da postoji neki problem (izuzev tih upaljenih lampica). Veceras se desilo sledece: upalio sam auto (upalio iz prve) i primetio sam da brisaci slabije rade (da ne kazem sporije)...presao sam nekih 500m, upalila mi se lampica za abs a ubrzo i lampica za servo i odjednom je servo prestao da radi. Stao sam, ugasio auto i to je bilo to. Nije hteo vise da upali. Uspeo sam da ga upalim sa kablovima ali se posle nekog vremena opet upalila lampica za abs i lampica za servo. Da li neko ima ideju o kakvom se problemu radi?

EDIT: Izmenjen naslov teme
« Poslednja izmena: 13.10.2012. - 11:05 od strane fLiP » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #19 poslato: 04.03.2010. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

Alternator ne puni? 
Moze li neko da ti premeri akumulator?
Sačuvana

zubo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: renault megan 1.5 dci 60 kw 82 ks

« Odgovor #20 poslato: 04.03.2010. - 23:45 »
Podeli temuIdi gore

Alternator ne puni? 
Moze li neko da ti premeri akumulator?
SlObOdNi sigurno si u pravu  .Meni se jednom tako pomalo sve pogasilo postepeno  ciko krenuo na put i na pola kupuj alternator uf al su me oderali u nevolji.Znam da mi je jedan autoelektricar rekao da alter.treba da puni oko 14,5 v.Nego vozi auto kod autoelektricara.
Sačuvana

aleksandar.o
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: laguna 2

« Odgovor #21 poslato: 05.03.2010. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

definitivno je akumulator ako si upalio sa kablovima
ali ako ti je normalno palio i od jednom posle voznje i kratkog stajanja nisi uspeo da upalis onda je problem u punjenju tj alternatoru a to je lako utvrditi
uzmes obican unimer i izmeris dok nije upaljen i onda izmeris kada je upaljen i mora malo da digne kada je upaljen,to bi bio dokaz da radi alternator kako treba i da puni kada radi auto
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #22 poslato: 19.04.2010. - 19:56 »
Podeli temuIdi gore

Uh... ja i alternator... 

Ono vece, krenem ja iz NS, upalim auto i krenem, kad ono, lampmice STOP i ona za akumulator svetlucaju. Ali, ne svetle stalno, tinjaju...
Pomislim, nemoj sada da ostanem bez struje, medjutim, stigao sam lepo za BG...

Ima li ko ideju sta to moze da bude? Pre dva meseca su zamenjeni regler, diode i lezajevi alternatora...
Sutra u 9 imam zakazano kod majstora kod koga sam radio sve to pre dva meseca...
« Poslednja izmena: 22.12.2010. - 13:27 od strane SlObOdNi » Sačuvana

aleksandar.o
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: laguna 2

« Odgovor #23 poslato: 19.04.2010. - 20:03 »
Podeli temuIdi gore

ako je ponovo otislo nesto od toga sto si menjao ,onda mora da nadje uzrok zbog cega to odlazi a ne samo da zameni ili popravi,ali to nije lako naci,morace mnogo da se ispituje i isprobava.
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #24 poslato: 19.04.2010. - 20:20 »
Podeli temuIdi gore

Da ti se nije popustio kais od alternatora   Verovatno si to prvo proverio al hajde da ipak pitam
Sačuvana

Nisu sale za umove male
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #25 poslato: 19.04.2010. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

prvo sam pomislio da je mozda akumulator, ali auto se lepo pali, radi najnormalnije a mislim da to ne bi bio slucaj da je do akumulatora...

dalje, pretpostavljam, a i Laguna22 misli da je moguce da negde bije na masu...

Ili je opet nesto otislo... cini mi se da opet s vremena na vreme neposredno par sekundi nakon paljenja opet cujem neko pistanje... ne kao prosli put, ali ipak se cuje, tako da su to verovatno lezajevi?

Cak, bio bih siguran da je to, da se ne desava jos nesto, a pocelo je u isto vreme da se desava - kada pritisnem kocnicu, na delic sekunde mi se upali lampica na tabli za maglenke 

kais alternatora - ne znam kako da proverim, osim sto sam ga gledao, deluje da se lepo okrece, mada, moguce da se opustio... inace je u dobrom stanju
Sačuvana

makarije
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 19.04.2010. - 20:32 »
Podeli temuIdi gore

- kada  stisnes kocnicu i upali ti se lampica za maglenke  -   masa     ( skini zadnje svetlosne grupe i proveri dzekove , masa nema dobar kontakt - mozes direktno izvuci jos jednu zicu na karoseriju i vise neces imati te probleme )
 - sto se alternatora tice ako se merenjem ustanovi da dobro puni ( a verovatno puni cim si bez problema stigao u bgd i posle ga redovno palio )  vrlo lako moze da bude tzv. diodna ploca iliti  diodni most
 - kada su ti remontovali alternator jesu li proverili remenicu ( lezaj ) 
« Poslednja izmena: 19.04.2010. - 20:39 od strane makarije » Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #27 poslato: 19.04.2010. - 20:42 »
Podeli temuIdi gore

^ bukvalno sam pogasio sve sto trosi struju dok sam vozio ka bg, osim farova... vozio u tisini bez muzike, i gledao kako svetle, nisu gubili na jacini...

sutra u 9 imam zakazano, nasao sam racun, rece da imam godinu dana garancije, pa se nadam da je nesto od toga sto je vec radjeno   

rekoh, mozda neko ima iskustva sa necim slicnim...
Sačuvana

makarije
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 19.04.2010. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

^ bukvalno sam pogasio sve sto trosi struju dok sam vozio ka bg, osim farova... vozio u tisini bez muzike, i gledao kako svetle, nisu gubili na jacini...

sutra u 9 imam zakazano, nasao sam racun, rece da imam godinu dana garancije, pa se nadam da je nesto od toga sto je vec radjeno  

rekoh, mozda neko ima iskustva sa necim slicnim...

imam ja iskustva sa necim slicnim

i ja sam par puta posle dana provedenog sa prijateljicom vozio u tisini , gledao kako svetle i sve mi se nesto palilo i gasilo pred ocima

ovo je bilo jace od mene  
« Poslednja izmena: 19.04.2010. - 21:00 od strane makarije » Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #29 poslato: 19.04.2010. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

Znam da je Nidza u pravu, i 100 puta se pokazalo da je tako, sto vise lickas auto sve mu vise fali...   kao i sa zenama  

Ali sta cu, jace od mene... i eto poleteo da vidim sta pise kad ono... prozivka   tako mi i treba  

EDIT:

Vratio se od majstora... premerili akumulator, uredno puni... rekao mi covek - sedi i vozi 

Sto je najgore, sada ne znam, strah me je da me auto ne ostavi negde na putu... a ceka me par duzih relacija 
« Poslednja izmena: 20.04.2010. - 17:07 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 34 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 39 upita.
anything