Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
01.10.2014. - 18:13 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 21 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa brisacima  (Pročitano 30296 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bobiska
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: Clio 2 ph.2 1.4 16v

« poslato: 15.01.2009. - 16:23 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam konacno resio , koliko vidim, cest problem kod renaulta - kada brisaci cas rade, cas ne. Pa evo da podelim sa vama, mozda nekome pomogne.
Simptomi su gore navedeni, znaci prednji brisaci ne rade nekoliko sati/dana, pa prorade i tako u nedogled, a ima varijanta kada neka od brzina, najcesce 2. najbrza, radi sporije nego sta bi trebalo. uzrok je isti - problem sa masom. Naravno, pretpostavka je da je ispravno sve do samog motora, znaci osigurac, rele "cakce", postoji struja u konektoru za brisac itd.
U tom slucaju dovedite zicom minus direktno sa akumulatora na metalni deo kucista motora brisaca (ili na kljesta brisaca). Ako tada brisaci prorade, odnosno ako ubrzaju do zadovoljavajuce vrednosti (zavisno od problema), onda je to dokaz da imate problem sa masom na motoru.
Skinete motor, otvorite plasticni poklopac koji se drzi sa tri strane nekim plasticnim bravicama (zao mi sto nisam slikao, malo mi se smrzle ruke  ) i sa njegove unutrasnje strane su kontakti na koje dolazi konektor/dzek. Dalje kontakti vode struju unutar motora nekim bakarnim/mesinganim trakama koje su delimicno utisnute u plastiku. Tu lezi zec. Jedna od traka, naravno ona od minusa/mase, je bila napukla toliko, da se rastavila na 2 dela i jedino je vlaga ili neka prljavstina ponekad davala kontakt. Zbog toga je bilo ono radi-ne radi i uzasno spora najbrza brzina. To sam zalemio jacom lemilicom i fercera bolje nego ikada.
Navodno su ti kontakti tanki i slabi da bi vrsili ujedno i ulogu osiguraca, odnosno da usled preopterecenja zbog zaledjenosti motora ili metlica brisaca, ne capne motor, nego kontakt. Toliko, pozz.
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9 dCi, Grand Scenic III ph1 1.9 dCi

« Odgovor #1 poslato: 15.01.2009. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

Ta masa zeza sve.
Odlicno je objasnjeno. Mislim da slike nisu toliko potrebne. 

Sigurno ce jos nekom koristiti.
Sačuvana
Vookela
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic 2 ph 2 1,9 dCi 96 kW DPF

« Odgovor #2 poslato: 15.01.2009. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

A da li ovo ima veze ako najbrza brzina uopste ne radi, nego se brisaci zakoce ?
Sačuvana
bobiska
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 15.01.2009. - 22:34 »
Podeli temuIdi gore

Pa kad` razmislim, rekao bih da je tu u pitanju ipak nesto drugo, ako je konstantan kvar, a ne povremen. Mada pitanje je malo sturo...jel krenu najvecom brzinom pa se ukoce, ili se ukoce kada iz 1. prebacis u 2. bez pokreta? Ako je ovo drugo, onda ima rezona da je slican kvar samo sto je npr. capnula kontakt traka od 2. brzine a ne od mase. Na zalost, za ovo vec ne mogu da garantujem.
Sačuvana
Vookela
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 16.01.2009. - 22:28 »
Podeli temuIdi gore

kad ukljucim na najbrze samo stanu ma gde su i ni makac. Nesto kontam da je do motora, ali onda uopste ne bi radili...
Sačuvana
bobiska
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.01.2009. - 09:16 »
Podeli temuIdi gore

Pa ima logike da je slican problem onom mom opisanom, jer u tom momentu povuce jaku struju i ako je negde slab kontakt, eto belaja.
Sačuvana
Vookela
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 18.01.2009. - 22:50 »
Podeli temuIdi gore

pozabavicu se ovim na sledecem servisu, javim sta je bilo...
Sačuvana
nikola01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: renault megane II 1.6 16v + TNG

« Odgovor #7 poslato: 08.11.2009. - 12:41 »
Podeli temuIdi gore

Dva puta za poslednjih 5 dana mi se desilo da brisaci prestanu da rade u voznji. Lepo krenem po kisi i rade 10-15 minuta i posle samo stanu. Nece da se mrdnu ni u automatskom modu ni kad sam izaberem brzinu kojom treba da rade. Kad se dovezem (nekako) i auto se ohladi posle opet rade normalno.

Ovo se ne desava svaki put, nego eto... kad mu dodje.

Da li neko zna sta se desava. Verovatno pregrevanje necega... Ovaj problem me prilicno izludjuje posto nikad ne znam kad ce da stanu ponovo, da ne pominjem bezbednost u voznji.

Svakako cu da odem u servis da vide sta je, a ako neko ima ideju sta bi moglo biti neka kaze.
Sačuvana
vgorenc
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #8 poslato: 08.11.2009. - 16:01 »
Podeli temuIdi gore

Probaj da ih pustis da rade duze vreme dok stojis u mestu (u leru ili ugasen)... Ne vereujem da je pregrevanje u pitanju, pre ce biti kontakt...
Sačuvana
nikola01
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 08.11.2009. - 19:05 »
Podeli temuIdi gore

Probao sam to vec... i nista, radili su lepo pola sata na parkingu. Ne mogu da uhvatim neko pravilo kad se to desava. Osim mozda onda kad mi najvise trebaju (tzv. marfijevo pravilo )
Sačuvana
vgorenc
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #10 poslato: 08.11.2009. - 19:06 »
Podeli temuIdi gore

pa mozda bas voda pravi kratak spoj??
Sačuvana
RS TEAM
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: megane

« Odgovor #11 poslato: 09.11.2009. - 00:30 »
Podeli temuIdi gore

a možda je flet kabl u volanu?
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
nikola01
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 09.11.2009. - 11:41 »
Podeli temuIdi gore

Nisam rekao da su mi pre dve nedelje cistili kanale za odvod kisnice koji su se zapusili, pa se jedan deo motora punio vodom, a i voda mi je ulazila u kabinu kroz ventilaciju. Kad su to ocistili voda je pocela normalno da otice ispod auta i rekli su mi da je sreca da mi brisaci nisu crkli od toga.

Jutros sam zvao servis i rekli mi da je to sto zezaju brisaci od te vode sto je bila tu i da sad mora da se menja motor brisaca. Nov kosta 220 evra, a polovan oko 100 evra.

Meni je tu nesto cudno, ako je crkao motor brisaca kako uopste rade. A i ako jeste zar ne moze to da se servisira nekako, a ne da se menja.
Sačuvana
Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #13 poslato: 09.11.2009. - 11:48 »
Podeli temuIdi gore

Kad prestanu da ti rade brisaci, da li ti rade zmigavci?
Sačuvana

Clio2 ph2 dci + Fluence 1.6 16v ph1
nikola01
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 09.11.2009. - 11:51 »
Podeli temuIdi gore

Sve radi osim brisaca.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 21 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 48 upita.
anything