Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.07.2019. - 09:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 62 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa bravama i pratecim mehanizmima  (Pročitano 244640 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Ilic-PA
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: 2005. Clio 1.5 dCi

« Odgovor #15 poslato: 02.09.2009. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Citat
Pa nije bas kao ''changrljanje'' nego kao kad se elekromotor muci nesto da uradia ne moze pa kao da preskoci, nesto nalik zvuku ''ziiiiu''

To se i meni cuje na zadnjim levim vratima, culo se i na starom Sceniku, u servisu su mi rekli za to da moze da traje jos 5 god bez problema, i povezivali su to sa tim sto sam prao auto na "-"
Sačuvana

Živeo sam u 3 decenije, 2 veka, 2 milenijuma i 4 države, a tek mi je 20a!
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #16 poslato: 02.09.2009. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

To se i meni cuje na zadnjim levim vratima, culo se i na starom Sceniku, u servisu su mi rekli za to da moze da traje jos 5 god bez problema, i povezivali su to sa tim sto sam prao auto na "-"

dobro to, tebi rade vrata, ali meni se taj zvuk pojavio odkad mi se pokvarila brava na vozacevim vratima i nisu mogla da se otvore, cim sam popravio prestali si  i iritirajuci zvukovi.
Sačuvana

Adam
Talisman
Van mreže Van mreže

Auto: Kia Sportage 1.7 crdi

« Odgovor #17 poslato: 04.11.2009. - 18:26 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem sa bravom vozačevih vrata. Naime, pošto je ovih dana zahladnelo i kad mi je kartica duže vreme napolju, tj. na hladom, nece da reaguje (otključavanje/zaključavanje), pa sam ustanovio da baterija nece da reaguje na hladnom (kad zagrejem bateriju u ruci, sve normalno radi, al to sam posle skontao)...probao sam sa ''ključom''da otključam (pre toga nikad nisam preko ključa otključavao/zaključavao, pa mi nije bilo nimalo prijatno, jer je bio mrkli mrak,3h izjutra, a sva sreća da nikog nije bilo, neko bi pomislio da obijam auto ), skinuo sam ''kapicu'' i probo da okrećem ključ, a brava se ne otključava. Pa me zanima gde moze biti problem? dal mora da se menja cela brava? mada preko kartice otključava, najnormalnije radi, samo mehanički nece ...Zna li neko, predlozi??? Btw, uopšte nisam zadovoljan kako je Renault konstrujisao to mehaničko otvaranje vrata, te skini kapicu, pa otključaj, pa vrati kapicu, 100 pi#darija da bi usao u sopstveni auto...jako glupo...
Sačuvana

"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."
pmilovanovic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: RENAULT Megane II 1.5 dCi 86 KS 2003.god.

« Odgovor #18 poslato: 04.11.2009. - 19:40 »
Podeli temuIdi gore

Znam kako ti je bilo i rado bih cuo sta je u pitanju ako neko zna.
Sačuvana

Adam
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 24.11.2009. - 12:46 »
Podeli temuIdi gore

Konačno sam se nakanio i otišao u servis i sredio problem. Problem neotvaranja brave mehaničkim putem je bila neka opruga koja se otkačila...tako da je to rešeno, i ako nekad neko ima sličan problem da zna da je verovatno do opruge, jer usled slabog korišćenja, opruga se otkači...
Sačuvana

"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju. Strpite se. I dijamant je u osnovi ugljenik, ali je umeo da čeka."
Mr.Black
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane II coupe 1.9 dCi 120ks

I don't drive fast, I only fly low! by Belgiano

« Odgovor #20 poslato: 24.11.2009. - 14:14 »
Podeli temuIdi gore

Tek sad vidim temu  mene isto zezala brava od vozacevih vrata ali nije htela da se otkljuca ni daljinskim putem a ni rucno (kljucem) otera kod Cvijica i popravili je... moguce da je bila u pitanju isto ta opruga 
Sačuvana

Adam
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 24.11.2009. - 14:22 »
Podeli temuIdi gore

, al kako su mi rekli, ova pomoćna brava za mehaničko otvaranje nema nikakve veze sa klasičnom bravom preko kartice, tj. odvojene su brave, je*em li ga... 
Sačuvana

oktopod
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Laguna 2002 1.9 dci karavan

« Odgovor #22 poslato: 31.12.2009. - 00:09 »
Podeli temuIdi gore

Slučajno primetih kod oca na kolima, ne zaključavaju se suvozačeva vrata 

Ostala se lepo zaključaju, čuje se i motor gepeka ali suvozačeva ladno ostanu otključana.
E sad, njega zeza i suvozačev prozor, nikako da ode to da reši, neće da se spusti do kraja. Primetio sam i sa spoljnje strana gde je ona donja guma od prozora da ima 3-4 neke izbočine, kao recimo kad bi nečim tipa tup šrafcifer gurao tu gumu odozdo. Takođe sam primetio po slovnim oznakama na prozoru i poredeći sa vozačevim da se prozor nije skroz podigao. Možda mehanizam za zaključavanje nekako udara u prozor pa jedno drugom smetaju?

Nategao sam rukama koliko sam mogao uz istovremeno držanje prekidača u poziciji na gore (nas dvojica naravno, nisam oktopod stvarno Smiley ) i značajno ga podigao ali kao da je malo još uvek niži od vozačevog. Ovo sam uradio misleći da prozor nije lepo zatvoren, kod mene na Puntu kad je jedan malo spušten, uopšte neće da se zaključa i zapišti, pa sam mislio da nije neka tako fora.

Jel zna neko šta bi moglo biti? Nadam se da će ovaj opasan detalj konačno naterati ćaleta da skine tapacirung i pogleda ili ode da mu reše problem sajle tj podizača i usput vide i ovo...
Sačuvana

oktopod
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 28.01.2010. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Problem rešen, u pitanju je bila brava i motor brave, sve je zaliveno pa mora da se menja komplet  , cena, 11800 din (kurs EUR je 97)
Sačuvana

pmilovanovic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: RENAULT Megane II 1.5 dCi 86 KS 2003.god.

« Odgovor #24 poslato: 28.01.2010. - 21:43 »
Podeli temuIdi gore

Sta je zaliveno? I cime?
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #25 poslato: 29.01.2010. - 00:07 »
Podeli temuIdi gore

Potpuno isti problem sam imao i ja, cudno je kako nisam vidio ovu temu pa bih ti odgovorio na problem, ja sam kupio polovnu bravu tj. majstor je nabavio za 40E poslije mi je otvorio pokvarenu bravu i pokazao mi je kako je puklo jedno parce plastike, ali mora cijela brava da se mijenja...
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #26 poslato: 29.01.2010. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene nisu zakljucavala vozaceva ali popravljeno u garanciji ali sam siguran da nista nije menjano
Sačuvana

oktopod
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 30.01.2010. - 17:16 »
Podeli temuIdi gore

Sta je zaliveno? I cime?

pa brava tj deo koji zaključava je zaliven sa motorčićem,....u šta ne znam, valjda u tu neku gumu...  eating-smileys-emoticons17
Sačuvana

jocaclio
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: clio

« Odgovor #28 poslato: 14.03.2010. - 15:32 »
Podeli temuIdi gore

Klio 1.2 8v iz 2005 sa daljinskim (kljucem) normalno zakljuca uz dva zmiganja migavaca a nece da otkljuca vec samo migavci odrade dva puta i cuje se da brave jako slabo kliknu.Menjao sam bateriju i isto se desava sa oba kljuca dok otkljucavanje i zakljucavanje sa tasterom u autu radi dobro. Zna li ko u cemu je problem i kako ga resiti?

Edit: Izmenjen naslov
« Poslednja izmena: 14.03.2010. - 21:35 od strane fLiP » Sačuvana

kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Reno klio 1.5 dci

« Odgovor #29 poslato: 15.03.2010. - 21:53 »
Podeli temuIdi gore

Trebao bi skinuti tapacire sa vrata pa da vidis mozda je zapeo negde pa nemoze da se podigne,a moze da se spusti,samo pogledaj vozacevu stranu jel je taj glavni,to mozes i ti nije neki problem,jel da je pokvaren nebi zatvarao i palio zmigavce
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 62 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 37 upita.
anything