Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.05.2019. - 11:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 57 58 59 60 [61] 62 Next   Idi dole
Autor Tema: Problemi sa bravama i pratecim mehanizmima  (Pročitano 239184 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #900 poslato: 07.04.2019. - 05:48 »
Podeli temuIdi gore

https://www.youtube.com/watch?
v=HI69NVAHhXI

https://www.youtube.com/watch?v=0_KHa3pr5Rc
« Poslednja izmena: 07.04.2019. - 05:50 od strane cika mili » Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: Renault Clio 2

« Odgovor #901 poslato: 07.04.2019. - 09:57 »
Podeli temuIdi gore

E super, sad sam pregledao klipove, ovaj drugi je za zadnja vrata.
Ne izgleda mi preterano komplikovano, cim mi stignu podizaci sa ebay-a skidam tapacirung.
Hvala puno !!! 
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #902 poslato: 07.04.2019. - 14:40 »
Podeli temuIdi gore

Nema na čemu. Tu smo da pomognmo kome treba i može se pomoći. 
Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #903 poslato: 07.04.2019. - 16:58 »
Podeli temuIdi gore

Jos jedno pitanje, nadam se da nije glupo.
Nasao sam na YT neki snimak gde se skida tapacir i menja ovaj podizac (actuator) na zadnjim desnim vratima.
S obzirom da je kompletna brava za zadnja leva vrata okrenuta suprotno od brave za desnu, da li to znaci da podizaci za leva i za desna vrata nisu isti?
Pronasao sam malopre ovo

https://www.ebay.com/itm/153437192595?ViewItem=&item=153437192595

Tu pise ista oznaka za deo ((7702127213), pise Left/Right, a pise i da je za prednja vrata..
Da li to znaci da je ovaj deo isti za prednja i za zadnja vrata..? Pretpostavljam da nije isti za leva i za desna..

Izvinjavam se sto postavljam milion pitanja, al glupo da narucim pogresnu stvar (na primer dva leva podizaca..).

Poz!
« Poslednja izmena: 07.04.2019. - 16:59 od strane standstand » Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #904 poslato: 07.04.2019. - 17:57 »
Podeli temuIdi gore

Aktuator je isti za sva vrata. Pripremi se na krvave nadlanice, dosta je zeznuto otkaćiti polugicu koja ide s vanjske kvake na bravu. Ostale dvije šipke (sa dugmeta za zaključavanje i unutarnje kvake) idu lagano. Nakon 2 promijenjena na meganu i 3 na Thaliji gotovo da mogu napamet to otkačiti. Par puta mi je puknuo plastični klin na vanjskoj kvaki, ali lako se zamjeni vijkom od 4mm.
Jedino se sjećam da je prije 5-6 godina na meganu bio obrnut polaritet pa sam morao zamijeniti mjesta žicama jer bi se sva vrata otvorila, a ova s novim motorićem zatvorila, pa provjeri prije vraćanja tapacirunga dali radi ispravno. Ovi novi aktuatori sa linka koje sam prije mjesec dana stavljao na Thaliu su bili OK.
Malo teže ide i skidanje kurble prozora, treba prste ili alat podvući pod prsten i sve skupa povući snažno van. Puno lakše i to i panel vrata ide s ovim jeftinim kliještima sa ebaya:

https://www.ebay.com/itm/Car-Door-Upholstery-Trim-Clip-Removal-Plier-Tool-Combo-Dash-Panel-Moulding-/232472469676?hash=item36207060ac
« Poslednja izmena: 07.04.2019. - 18:03 od strane frenchkey » Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #905 poslato: 07.04.2019. - 19:00 »
Podeli temuIdi gore

Aktuator je isti za sva vrata. Pripremi se na krvave nadlanice, dosta je zeznuto otkaćiti polugicu koja ide s vanjske kvake na bravu

https://www.ebay.com/itm/Car-Door-Upholstery-Trim-Clip-Removal-Plier-Tool-Combo-Dash-Panel-Moulding-/232472469676?hash=item36207060ac

A tek zakaciti kad sklapas...        Morao sam izvaditi i spoljnu bravu i dvojica jedan spolja jedan sa unutrasnje strane nagoditi tu zeznutu polugicu.

Inace aktuator sam samo naspricao WDom i razradio rucno pa proradio, znam da nije trajno resenje i da ce kad tad opet zakazati ali tako je kod nas, privremena resenja najcesce postaju trajna 
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #906 poslato: 07.04.2019. - 19:39 »
Podeli temuIdi gore

Da, da, to sam htio reći, zakačiti kad sklapaš! Noćna mora 
Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #907 poslato: 07.04.2019. - 20:32 »
Podeli temuIdi gore

E super, sad sam pregledao klipove, ovaj drugi je za zadnja vrata.
Ne izgleda mi preterano komplikovano,

Khm, da na tom klipu ne izgleda kao NASA projekat, ali na ovom koji sam nasao kasnije, nije bas maciji kasalj,, https://www.youtube.com/watch?v=hi0ACiBvTeI

Frenchkey, hvala PUNO za razjasnjenje u vezi aktuatora, da ne ganjam jadne kineze da mi traze levi i desni aktuator..  

Ovaj alat sa ebay-a izgleda super, na jugicu sam nekad koristio stari dugacki srafciger za to (msm, na jugicu nije bila neka umetnost da se skine tapacir, nigde nije nista lepljeno, nikakve zive gume ni silikoni, najveci problem bio da ne polomis rucicu za spustanje stakla, a zabice su bile obicno lose tako da sa alatom i bez alata lagano pucaju..)

Sto se tice kačenja tog problematičnog dela tj. polugice, da li je to ovo?

http://prntscr.com/n8qsq5

Frenchkey, šteta sto mi Split nije bliže, kad već imas iskustva sa zamenom aktuatora, da mi pomogneš samo u nekim kritičnim trenucima  
Da prostudiramo uz neko lagano vince, roštilj, i tako to  

Možda da pokušam bez skidanja svega da dođem do aktuatora sa WD40, ali sto reče Bistro verujem da to nije neko trajno rešenje, ali znamo svi najčešću sudbinu tih privremenih rešenja (ako nešto radi - ne pipaj  )

Momci, hvala puno još jednom!

POZZ!

PS Off topic pitanje, nadam se da admini nece da se naljute an mene - kako mogu da premestim temu koju sam stavio na pogresan podforum?  

« Poslednja izmena: 07.04.2019. - 21:11 od strane standstand » Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #908 poslato: 07.04.2019. - 23:41 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam se vise mucio sa tu polugicu sa slike ali drugi kraj koji ide ka vanjskoj bravi koji se kvaci na neki kao navoj kao sraf kako da se izrazim. Ovaj spoj sa slike sam namestio vani a nezgodno je bilo povezati drugi kraj ove poluge i nije da je komplicirano nego nedostupno i tesno a kad uvuces ruku tamo lako mozes da je poderes.
Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #909 poslato: 08.04.2019. - 00:26 »
Podeli temuIdi gore

Bistro, kao sto rece kolega, "Pripremi se na krvave nadlanice"..
Vise posla za doktora nego za auto-mehanicara 
Izgleda kada projektuju ne razmisljaju kako ce neko to da popravi, namesti,  nekada.. 
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #910 poslato: 08.04.2019. - 18:12 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam se vise mucio sa tu polugicu sa slike ali drugi kraj koji ide ka vanjskoj bravi koji se kvaci na neki kao navoj kao sraf kako da se izrazim. Ovaj spoj sa slike sam namestio vani a nezgodno je bilo povezati drugi kraj ove poluge i nije da je komplicirano nego nedostupno i tesno a kad uvuces ruku tamo lako mozes da je poderes.

Da, taj navoj je zeznut, ima neku kopču kojom se određuje duljina polugice pa je bolje ne dirati jer onda vanjska kvaka otvara tek pri kraju povlačenja ili na samom početku tek kad je malko podigneš. Taj spoj sa kvakom je preko nekog plastičnog klina koji je meni dvaput puknuo pa sam stavljao kraći vijak M4 s maticom i zatukao čekićem navoj na kraju da se ne odvija.
Bolje je taj dio ne dirati nego samo ovu plastičnu žabicu sa slike smaknuti prema dole onda polugicu lako izvadiš van. Malo teže je vratiti tu žabicu i polugicu jer radiš naslijepo, ali uz par psovki i krvave ruke ide i to. 
Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #911 poslato: 08.04.2019. - 20:43 »
Podeli temuIdi gore

Razumeo. Znaci taj drugi deo ne diram nego skidam onaj sa slike.
Rukavice i nesto za smirenje, da obavezno pripremim, trebaće Smiley
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #912 poslato: 08.04.2019. - 20:51 »
Podeli temuIdi gore

Sa srecom, izvesti kad uradis, bas me zanima dali ces uspeti da naslepo to spojis, ja nisam uspeo zato sam skidao i spoj sa vanjske brave 
Sačuvana

standstand
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #913 poslato: 08.04.2019. - 22:29 »
Podeli temuIdi gore

Dogovoreno!
Samo da stignu aktuatori iz Kine i bacam se na posao   
Sačuvana

nikolicdn
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Laguna Coupe

« Odgovor #914 poslato: 27.04.2019. - 19:39 »
Podeli temuIdi gore

Ne mogu danas da otključam bravu gepeka na burazerovoj Renault Laguna 3 Hatchback.

Vrata gepeka se par puta nisu mogla zatvoriti i to sam rešavao mrdajući na levo beli plastični delić u samoj bravi što je i jedino čemu se i može prići.

Sada vrata nikako ne mogu da otključam. Ovo je drugi put da se dešava, prvi put ni sam ne znam kako sam uspeo da otvorim, nasumično sam otključavao i zaključavao, palio i gasio auto, ubacivao i izbacivao karticu i pritiskao dugme na gepeku...

Šta je po sredi?

Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 57 58 59 60 [61] 62 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 37 upita.