Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.11.2019. - 15:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 16 Next   Idi dole
Autor Tema: Elektronski merač nivoa ulja u motoru, poruke za ulje na tabli...  (Pročitano 105279 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
AccA
Gost
« poslato: 21.01.2009. - 18:24 »
Podeli temuIdi gore

Ubedjen sam da je negde postojala ta tema, cak su bile postavljene slike meraca nivoa ulja ("sipke"), ali sada ne mogu naci. Naime. Kada sam kupio auto po boardu su bile popunjene sve one crtice (tj. bili su ispisani kruzici). Povremeno sam na boardu proveravao nivo ulja, ali na samom meracu nisam. Da li je i koliko to pouzdano.Takodje, sada mi je nivo  malo ispod pola, tj 2/3 kruzica. Da li bi trebao malo doliti ili je to ok nivo i mogu voziti tako jos par dana (s' obzirom da za koji dan trebam ici na prvi servis)?

Unapred izvinenje ako mi je ista (slicna tema) negde pred nosem, a ja je nisam uspeo naci....
« Poslednja izmena: 02.01.2011. - 09:38 od strane SlObOdNi » Sačuvana
PremieRacing
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40

« Odgovor #1 poslato: 21.01.2009. - 18:45 »
Podeli temuIdi gore

Pa druze, bez da gledamo u bob i da bacamo koske po podu, niko od nas ne moze vise da ti pomogne nego ti sam sebi...

Idi do auta, otvori haubu, proveri nivo ulja na pravom meracu, i znaces sto ti je ciniti!   

Nadam se da sam pomogao...
Sačuvana

.
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.01.2009. - 19:24 »
Podeli temuIdi gore

Nisu bas najprecizniji.. Znaci, sipkicu u ruke i proveri.. Mislim da ces pregurati do servisa..
Sačuvana

AccA
Gost
« Odgovor #3 poslato: 21.01.2009. - 19:46 »
Podeli temuIdi gore

Malo (vise) sam se oslonio na board pa haubu nisam ni otvarao (sem da dolijem tecnost za stakla).
Posto sada ne mogu naci taj topic (a tada nisam citao jer mi se nije ucinilo zanimljivim ili nisam imao vremena, nebitno), na kom nivou najbolje drzati nivo ulja na "sipkici". Svaki majstor kaze drugacije i (navodno) za svako vozilo vazi drugacije. Ja sam na prednodnom vozilu uvek drzao izmedju sredine i maximuma. Da li cu pogresiti ako i sada tako budem radio? Takodje, da li se i koliko vi oslanjate na board i ako je po boardu max (kao kada sam ja uzeo auto), da li je tada i na "sipkici: max, po vasim iskustvima?

Hvala/
Sačuvana
OTAC
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio III (1.2 - 16v)

kornjaca mi se pregrejala!

« Odgovor #4 poslato: 21.01.2009. - 22:32 »
Podeli temuIdi gore

na kom nivou najbolje drzati nivo ulja na "sipkici". Svaki majstor kaze drugacije i (navodno) za svako vozilo vazi drugacije. Ja sam na prednodnom vozilu uvek drzao izmedju sredine i maximuma. Da li cu pogresiti ako i sada tako budem radio?

e i mene ovo interesuje, jos nisam proveravao nivo ulja, a i nema potrebe,tek sam presao 7500 (RAVNO) km...i do servisa mi je ostalo 4 meseca, ili ako uspem da predjem 7500km (do onih 15),ali cisto da znam, vozim reno vec 8 meseci i ne znam koliko je ulja potrebno
Sačuvana

Najkraci put do zhenskog srca, je kroz pazushnu jamu... <3
Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #5 poslato: 21.01.2009. - 22:58 »
Podeli temuIdi gore

Kod nas je na Laguni dobro radilo, na 7000km koliko smo  pravili interval zamene ulja, i na pokazivacu na tabli i na sipkici je padalo od maximuma do 3/4. Pogledaj s vremena na vreme, nije to neko cimanje...
Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 21.01.2009. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Malo (vise) sam se oslonio na board pa haubu nisam ni otvarao (sem da dolijem tecnost za stakla).
Posto sada ne mogu naci taj topic (a tada nisam citao jer mi se nije ucinilo zanimljivim ili nisam imao vremena, nebitno), na kom nivou najbolje drzati nivo ulja na "sipkici". Svaki majstor kaze drugacije i (navodno) za svako vozilo vazi drugacije. Ja sam na prednodnom vozilu uvek drzao izmedju sredine i maximuma. Da li cu pogresiti ako i sada tako budem radio? Takodje, da li se i koliko vi oslanjate na board i ako je po boardu max (kao kada sam ja uzeo auto), da li je tada i na "sipkici: max, po vasim iskustvima?

Hvala/
Najbolje je da ima izmedju minimuma i maksimuma.. Ja drzim uvek na maksimumu, kako se sipa na servisu, nakon 10.000 km se i zatekne.. Kod mene odgovara nalaz na sipkici i pokazivac boarda (uvek na max), ali mi je savetovano u servisu da jednom mesecno proverim nivo ulja.
Sačuvana

amply
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: megane I grandtour 1.4 16v

« Odgovor #7 poslato: 22.01.2009. - 01:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja drzim uvek na maksimumu, kako se sipa na servisu, nakon 10.000 km se i zatekne.

U subotu sam prvi put menjao ulje van servisa i sipao upravo kao na servisu (do maksimuma). Inače posle 15000 na meraču je ulje bilo na maksimumu, znači da troši neku mizernu količinu ulja.
Sačuvana

ivankahn
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: MEGAN KARAVAN 1.5 105 KS

« Odgovor #8 poslato: 20.08.2009. - 00:08 »
Podeli temuIdi gore

na mom meganu pise (kad se otvori hauba natpis je uocljiv) da se nikako nesme ulje sipati do max inace rec je o meganu 1.5 dci 105 ks 6 brzina
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #9 poslato: 20.08.2009. - 15:28 »
Podeli temuIdi gore

Šta tačno piše? Ne sme da se sipa preko max, a ne do max. Ako te ne mrzi, prepiši tačan tekst.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #10 poslato: 20.08.2009. - 22:29 »
Podeli temuIdi gore

U subotu sam prvi put menjao ulje van servisa i sipao upravo kao na servisu (do maksimuma). Inače posle 15000 na meraču je ulje bilo na maksimumu, znači da troši neku mizernu količinu ulja.

Pa sad ti prodaj auto sa takvim motorom  Nema to vise da se kupi .  Kao moj stari clio.
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #11 poslato: 20.08.2009. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

Stari clio je bruka,od menjanja do menjanja ulja(7 000km)ne gledam na merac uopste a auto skoro punoletan
Sačuvana

Nisu sale za umove male
mimi1980
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault 5 1,4 & Ford Fiesta 1,4 Tdci 2007

« Odgovor #12 poslato: 06.01.2010. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Imam jedno pitanje,u vezi sa mjerenjem ulja.Naime,juče sam izvršio kontrolu nivoa ulja u motoru.Prema šipki nivo ulja je na sredini,između maksimuma i minimuma.Kad sam kasnije provjerio nivo ulja na displeju,pokazuje mi 5 od 6 kockica.Malo mi je čudno,jer bi realno bilo da pokazuje 3 kockice.Šta mislite o ovome?

Edit Spojene teme.Molim kolege da uvek pre otvaranja novog topika, koriste opciju SEARCH!!
« Poslednja izmena: 06.01.2010. - 14:48 od strane Dogac » Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #13 poslato: 06.01.2010. - 15:25 »
Podeli temuIdi gore

@mimi1980 ako ti auto nije stojalo na ravnom onda ti nece pokazati pravu vrijednost na sipki.... a mjerac na boardu pokazuje tacno i na neravnom i kada ne  sacekas da se slije ulje. Mjerac na boardu moze da pogrijesi za 1 kockicu... bar je tako kod mene.
Sačuvana

Rins
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane II, 1.5 dci, 86ks

« Odgovor #14 poslato: 06.01.2010. - 15:59 »
Podeli temuIdi gore

Ne bih bas rekao da merac na bordu pokazuje tacnu vrednost bez obzira na to kako je auto parkiran... meni taj merac jednom pokaze jednu crticu, jednom dve, ali kad odstoji na ravnom onda uglavnom pokaze 1 ili 2 manje od maksimuma....

« Poslednja izmena: 06.01.2010. - 16:01 od strane Rins » Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 16 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.169 sekundi sa 41 upita.
anything