Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.03.2019. - 00:00 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 16 Next   Idi dole
Autor Tema: Elektronski merač nivoa ulja u motoru, poruke za ulje na tabli...  (Pročitano 96497 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mimi1980
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Renault 5 1,4 & Ford Fiesta 1,4 Tdci 2007

« Odgovor #15 poslato: 06.01.2010. - 19:36 »
Podeli temuIdi gore

Blasar,mjerio sam nivo ulja na ravnom,u garaži.I to uvijek činim kad je motor hladan,(prije prvog paljenja).
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault Laguna II 1.8 16v (120ks) privilege

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #16 poslato: 06.01.2010. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam sta da vam kazem osim da kod mene mjerac na boardu pokazuje tacno, i ja ponekad mjerim ulje na sipkici ujutru prije paljenja cisto da budem miran.
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #17 poslato: 09.01.2010. - 10:22 »
Podeli temuIdi gore

Kada je lagi parkiran uz uzvišenje, pali pola crtica ,a kada je na levi ivičnjak parkiran,hoće da upali jednu ali tek pred zamenu,jer tada je verovatno već potrošio nekih 100-200 grama ulja pa mu taj nagib doda lažno očitavanje.Ja verujem bordu,proverio sam.Sve se to izjednači u horizontali ako je ulje vruće.
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #18 poslato: 09.01.2010. - 11:41 »
Podeli temuIdi gore

Ako je sipkica kao na clio 3 onako izuvijana ko joj moze verovati nekako mi to ne moze izmeriti tacno

Presao sam sa cliom preko 50000km a prvi servis bio na dve god ili 22000km,dva puta menjano ulje nikad nije pokazalo ni potrosenih 10g ulja
RENAULT   dok mi na seat-u (benzin) takodje slican motor znalo potrositi solidno za 10000km i ako nov auto a odmah po zameni ulja u njihovom servisu je bio skoro na min (vracao se da pitam,kazu vozi i ne brini nista tako treba) dok je renault malo iznad sredine posle zamene
« Poslednja izmena: 09.01.2010. - 11:43 od strane Stragi21 » Sačuvana

mimi1980
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault 5 1,4 & Ford Fiesta 1,4 Tdci 2007

« Odgovor #19 poslato: 09.01.2010. - 18:21 »
Podeli temuIdi gore

Stragi,kod mog Clia II(1,4 16v),šipka je ravna,relativno mala i žute boje.Lako se može očitati nivo ulja.Jedini problem je što nije na dohvat ruke,nego zavučena.Kad sam prvi put otvorio haubu jedva sam je našao.
Juče sam ponovo provjeravao nivo na displeju.Sada prikazuje 4 kockice(bilo 5).A i imam osjećaj,gledajući šipku,da se malo smanjilo u odnosu na prošli put.To je valjda dokaz da i board radi.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #20 poslato: 09.01.2010. - 20:23 »
Podeli temuIdi gore

Ja nikad nisam imao problema po tom pitanju . Od prvog dana mi svi kružići (kvadratići) stoje na max. (svih pet komada) i tako je do svakog sledećeg servisa.

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
akaboka
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 32
Auto: Clio III,1.2 16v

« Odgovor #21 poslato: 21.01.2010. - 23:41 »
Podeli temuIdi gore

na mom klio displej,sto se tice ulja,uopste ne radi.Pokazuje sta se njemu pokazuje.Ne znam uopste sta je problem?otisla sam do servisa,on resetovao i kao to je to!?A naravno da to nije to,jer se ulje menja na 15 000km,a ja sam od poslednje zamene ulja presla odredjenu kilometrazu,pa se nikako nece poklopiti...On se iskljuci mnogo pre planiranog perioda,iskljuci se pre predjenih 15 000km,tako da ja kontrolisem preko sipkice.Mada se ne opterecujem mnogo,jer to menjam na svakih godinu dana u servisu,a kako kazu nema potrebe ranije,jer ni malo ulja ne potrosi.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #22 poslato: 22.01.2010. - 07:15 »
Podeli temuIdi gore

Ne razumem kako resetovali? Kad uključiš motor i kad ti na display-u ispiše "oil OK" tad stisni dugme BC-a i pokazaće ti nivo ulja
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
akaboka
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Auto: Clio III,1.2 16v

« Odgovor #23 poslato: 23.01.2010. - 13:55 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam koje je to dugme BC...

Meni cesto zna da pise OIL da je 0.1 kao na rezervi....
Sačuvana

pablo1986
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio phase II

Let's Do It!!

« Odgovor #24 poslato: 23.01.2010. - 15:45 »
Podeli temuIdi gore

Tako je i kod mene ponekada...A kada stoji ukoso,ponekad mi na displeju pokaze da nikada nema ulje,upalim auto i posle 3,4min ugasim,upalim ponovo,a ulje na polovini.... A na meracu je konstanto preko pola....uzas...
Sačuvana

.....It's now or never.....
aleksandar.o
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: laguna 2

« Odgovor #25 poslato: 23.01.2010. - 20:11 »
Podeli temuIdi gore

pravilo je da se ulje meri kada je auto na ravnom ,tako da kada je auto na ivicnjaku ili sl onda ne treba obracati paznju na merac u kolima vec spustiti auto na ravno pa onda obratiti paznju
elektronika je dobra stvar ali ipak nije tesko da se povremeno uzme krpica i prover i na meracu nivo ulja ...
Sačuvana

intruder
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio Mk1Ph3 1.9D

« Odgovor #26 poslato: 02.09.2010. - 17:24 »
Podeli temuIdi gore

Ima li ova kazaljkica još neku ulogu sem da premeri ulje kad dam kontakt? Jer kad startujem motor ona se zakuca dole i u toku vožnje ne mrda.
(Faktički postoje dve skale jedna ištampana i druga koja se upali kad je dat kontakt)
Da ne pominjem da nikad nije izašla iz crvenog polja. [Redovno proveravam nivo ulja na štapić]
Sačuvana

Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #27 poslato: 02.09.2010. - 18:42 »
Podeli temuIdi gore

vjerovatno ti je onaj davac tih informacija vezanih za kolicinu ulja ili crkao ili su se pokidale zice, kod mene se to zamastilo bilo jednom prilikom i kazaljka mi je stalno skakutala palila se pampica i kad treba i kad ne treba.
Sačuvana

chika.doctor
Black Ninja
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: R19 TXE 1.7 F3N 66kW

Stefan Veselinović

« Odgovor #28 poslato: 02.09.2010. - 18:52 »
Podeli temuIdi gore

To zavisi od auta do auta, tj. od motora. Na mom R19 je gotovo ista tabla. Kad dam kontakt, i pre nego upalim auto, isto se tako dešava, mislim da meri ulje, ili pritisak pumpe za gorivo, jer se uvek čuje pumpa kako se aktivira, pa se podigne ta kazaljka visoko, pa kad upalim, ta kazaljka padne nazad. Kod R19 16v, ta kazaljka aktivno meri pritisak ulja dok motor radi.. Tako da bi tu možda i mogao da se napravi merač pritiska ulja, ali i ako ga nema, nije to ništa strašno..
« Poslednja izmena: 02.09.2010. - 18:54 od strane chika.doctor » Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
Blazar
Koleos
Van mreže Van mreže

Hajađuki Zamajaki

« Odgovor #29 poslato: 02.09.2010. - 18:59 »
Podeli temuIdi gore

kod mene je ta kazaljka na r19 mjerac ulja, koji pokaze koliko ima ulja kad se da kontakt i ta kazaljka se vrati na nulu kad se upali auto.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 16 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.528 sekundi sa 37 upita.
anything