Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.07.2019. - 02:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 16 Next   Idi dole
Autor Tema: Elektronski merač nivoa ulja u motoru, poruke za ulje na tabli...  (Pročitano 101251 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mimi1980
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Renault 5 1,4 & Ford Fiesta 1,4 Tdci 2007

« Odgovor #45 poslato: 28.02.2011. - 18:17 »
Podeli temuIdi gore

Pozdravljam sve kolege,
u mom Cliu sam nedavno menjao ulje itd. proveravam redovno nivo na mericu-sipku kako ko vec to zove.
Nivo po njemu je nesto iznad sredine prema max.
Kada ujutru proverim na racunaru od kola on pokaze da mi fali jedan kruzic odnosno ima sve kruzice sa leve na desno sem zadnjeg.
E sada, kada se vozika pa u toku dana ponovo proverim sa putnim racunarom onda su svi kruzici na broju i na merici ista situacija kao i ujutru.
Stalo je u njega oko 4.6L i presao sam oko 1000km i nista se na merici nije promenilo.
Dali da sipam jos onih 0.4L sto mi je ostalo ili da ostavim ovako?
Ko je u pravu? putni racunar ili merica?

Joda,dok sam imao Clia,bila mi je slična situacija kao i tebi.Po šipci,tek malo preko pola.A na displeju je uvek bilo 5 ili 6 kružića.

P.S.A odgovor na tvoje pitanje?Kako sam uzeo Fiestu,ostaje mi samo šipka.   Nema na displeju podataka o nivou ulja.Svakako veliki plus za Reno.  
Sačuvana

MarCoM
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault Clio 1.5 dci

« Odgovor #46 poslato: 28.02.2011. - 18:27 »
Podeli temuIdi gore

Ја sam  imao problem da nađem šipku kada se polomila,pa na jedvite jade našao u ovlašćenom servisu metalnu i odrali me...ali,nema veze.Ja,lično provereravam i jedno i drugo.BC kada se setim,a šipku bar jednom na 1000km.Do sada su se više-manje poklapali.
Sačuvana

Да се зна ко тресе шљиве,а ко чека у потоку!
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #47 poslato: 28.02.2011. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

Spojio sam teme,posto je vec pricano o tome.

Sto se dolivanja tice, nemoj da naspes ostatak odjednom. Malo po malo, da ne  bi imao uljepreko max. Moze se desiti da kada sipas 5l imas preko max crtice
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #48 poslato: 14.03.2011. - 22:12 »
Podeli temuIdi gore

Drugari, imam mali problem.
na bordu mi pokazuje da mi je ulje samo DVA KRUZICA, dok na sipkici je ulje skoro pa do vrha, taman kako treba.
da li neko zna o cemu se radi?
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #49 poslato: 14.03.2011. - 22:47 »
Podeli temuIdi gore

kako onda uopste meri? otkacio bih akumulator ali me mrzi opet posle da namestam radio i prozore.... ali ako budem morao ...
Sačuvana

kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Reno klio 1.5 dci

« Odgovor #50 poslato: 14.03.2011. - 23:10 »
Podeli temuIdi gore

Kod mene na meracu ulja na bordu mi ujutru pokaze pre prvog paljenja sve kruice kad ga upalim i napravim koji kilometar i opet proverim fali 1 ili 3 kruzica kontam da je to ono ulje sto ga paci gore na bregastu?Sta mislite?
Sačuvana

Xigo
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 57
Auto: renault senic III 1,5 dci

Scenik III 1,5 dci

« Odgovor #51 poslato: 15.03.2011. - 20:03 »
Podeli temuIdi gore

Vidim svi lepo pisete i pominjete kruzice, na board-u ali ne mogu nikako da ustanovim kako da ja dodjem do kruzica na board-u na Sceniku II, da mi pokazuje kad upalim kola da je nivo ulja u redu? Ranije mi je to pokazivao i toga je nestalo./ Kako da to aktiviram ponovo?
Sačuvana

Xigo
Clio
**
Van mreže Van mreže

Scenik III 1,5 dci

« Odgovor #52 poslato: 15.03.2011. - 21:52 »
Podeli temuIdi gore

Znam al ne pokazuje, a pokazivao je. Ne znam da li ima neka fora kojom se aktivira to pokazivanje?
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #53 poslato: 15.03.2011. - 22:54 »
Podeli temuIdi gore

Je l zna neko gde se tacno nalazi merac ulja za BC? Kontam da je negde sa leve strane posto kad je auto nagnut na desnu stranu pokaze manje a na levu vise.
I interesuje me kako on funkcionise... da li kao merac za gorivo (plovak) ili ima neki senzor?

Ako je sipkica kao na clio 3 onako izuvijana ko joj moze verovati nekako mi to ne moze izmeriti tacno

Nema to veze, ona se ispravi kad udje u motor
Sačuvana

**
Van mreže Van mreže

Scenik III 1,5 dci

« Odgovor #54 poslato: 23.03.2011. - 00:31 »
Podeli temuIdi gore

Trebalo bi nakon paljenja da pokaze poruku: OIL LEVEL OK. Nakon toga pritisnes dugme BC-a na rucici brisaca i BC prikaze kruzice. Bar je tako kod mene.
Saznao sam sto mi ne pokazuje OIL LEVEL OK na bordu: crko mi je senzor koji daje podatke o tome, a kosta negde oko 6.000,00 dinara.
Sačuvana

VeljkoM100
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Renault 19 1.9D

« Odgovor #55 poslato: 19.04.2011. - 10:38 »
Podeli temuIdi gore

Da li držati nivo ulja bliže min, sredina ili blizu max?
Interesuje me prvenstveno za starije modele, 1.9D F8Q, a i za nove, ko zna možda jednog dana i ja kupim board, senz, comp, servis, 21 000 evrića, za sad me kolje samo tih 21000 evrića...
Sačuvana

mixXx
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Megane Sedane 1.5 dci '07

« Odgovor #56 poslato: 20.10.2011. - 12:57 »
Podeli temuIdi gore

obzirom da se ne odnosi na vrstu ulja ( a vezano je za ulje) a sadrži podatak vezano za ulje, evo jedne nove teme

sve počinje ovako:

kada okrenete ključ na kontakt dobičete ovaj prikaz

oznaka 1 pokazuje da je ulje u redu (vjerovatno nivo i kvaliteta ulja)!

ako za vrijeme ispisa ove poruke stisnete dugme za poništavanje (oznaka 2)

u međuvremenu će se pogasiti lampe koje trebaju da se pogase i dobičete sljedeči prikaz

tj. pojavit će se nekoliko krugova poredanih horizontalno (kod mene je bilo ukupno 6, od početka do kraja display-a)

trenutno (od jučer) mi pokazuje kao na slici kao da fali jedan krug!!!

ono što se nameče samo po sebi, jeste pitanje, koliko je mjerodavan ovaj elektronski pokazivač ulja?

zatim ono što mene interesuje, koliko ovih kružiča je normalan nivo ulja (od početka do kraja displaya ili treba ovako kao kod mene da fali jedan krug)? vjerovatno bi se u slučaju da fali ulja pojavila pruka da nije sve u redu s uljem!

da malo obrazložim, jučer sam ga malo oštrije vozio i malo brže (160 km/h konstantno nekih 10-20 km) i tačno se osjeti kako poslije auto malo bolje (neznatno ali bolje vozi) povlači, ali eto fali jedna oznaka na ovom mjeraču (več prošlo 2 mj od zamjene cca 2500km prešao)!
Sačuvana

"Nothing is more powerful than an idea whose time has come." V.H.
zokafesb
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: renault scenic III

« Odgovor #57 poslato: 27.10.2011. - 12:41 »
Podeli temuIdi gore

Nevjerujte tim oznakama na tabli, displeyu ... već jedino sigurno mjerenje je ono ručno ispod haube... evo malo detaljnije kako se to radi....

Osim redovitim servisiranjem vozila, postoji i takozvani preventivni pregled koji možete odraditi u svega par minuta, ne zahtijeva tehničko predznanje, a time možete pomoći sebi i vozilu. Nakon toga možete uživati u nesmetanoj vožnji i izbjeći mogućnost financijskog šoka uslijed mogućeg zaribavanja motora zbog nedostatka ulja u motoru. Bitno je naglasiti da je riječ o potrošnji do cca. pola litre ulja na 10.000 km, sve što je iznad toga, znači da bi motor trebalo odvesti na „generalno uređenje“. Kod rabljenih vozila, bilo bi idealno, pregledavati nivo ulja svaka dva do tri tjedna, radi svoje sigurnosti i barem dok ne upoznate potrošnju ulja svog motora.

Potrebno:
Ulje za motor (1 litra)
Lijevak za dolijevanje,neka bude čist,da nećistoće nemogu ući u motor.
Krpa za brisanje,ako prolijete ili pokapate ulje
Krpa za brisanje ruku od eventualne prljavštine

Kako doliti ulje
1. Doznajte kojeg proizvođača ulja vaš serviser koristi za motor kod redovitog servisa, kakvo je ulje (sintetičko, polusintetičko, mineralno) i koje gradacije (10W-40, 5W-40 itd), te si zapišite i spremite negdje.
2. Kod dolijevanja ulja motor mora biti hladan. Ako ste ugasili vozilo sačekajte pola sata da se motor ohladi, jer pri visokoj temperaturi, volumen ulja se povećava, “širi se“. Očitanje na štangici za provjeru razine ulja neće biti točna (npr.ako fali ulja u motoru mjerite nakon što ste vozilo ugasili, razina ulja na štangici bi mogla očitati da ulja ne fali ili da ga ima previše).
3. Potražite štangicu za ulje i izvucite je van, obrišite o krpu, vratite natrag u utor iz kojeg ste je izvadili do kraja. Taj postupak je nužan zbog ostataka ulja, te prskanja na štangici, što utječe na pravilnu provjeru razine ulja.
4. Sačekajte par sekundi, ponovno izvucite štangicu i očitajte razinu ulja. Znači da pogledate oznake „Min“ i „Max“, te utvrdite gdje je sadašnja razina ulja, jer je štangica uronjena u posudu za ulje na motoru. Vratite je na mjesto.
5. Ako je oko oznake „Min“(minimum) i niže, znači da treba dosta ulja, a ako je oko oznake „Max“-maksimum, onda je potrebno par decilitara ulja za motore ili manje.
6. Na vrhu motora potražite čep(najčešće je žute boje) i odvrnite ga. Zatim izvucite štangicu za mjerenje razine ulja do tri centimetra (ne do kraja), radi lakšeg dolijevanja ulja.
7. Stavite lijevak u rupu za dolijevanje ulja u motor i ulijte decilitar ulja (ako je mjerenje pokazalo razinu između oznaka „Min“ i „Max“ ili nižu, a pola decilitra ako je blizu oznake „Max“. Sačekajte da se ulje “slegne“ u posudi za ulje u motoru, cca. 30 sekundi do minute. Izvadite štangicu za ulje, obrišite je o krpu radi bolje točnosti mjerenja i vratite na mjesto do kraja. Ponovo izvadite štangicu i očitajte novu vrijednost razine ulja.
8. Ako nije došla do oznake „Max“, ponovite postupak broj 7. dok ne dođe do te oznake.
9. Kad ste dolili ulje do oznake iz postupka 8. uklonite lijevak. Obrišite ulje oko rupe za dolijevanje ulja. U slučaju kapanja, vratite čep na rupu i lagano ga zavrnite natrag dok vam ne pruži otpor. Zatim umetnite štangicu za mjerenje nivoa ulja na njeno mjesto, i pritisnite je do kraja.
10. U početku provjeravajte da li ste sve iz stavke 9. učinili ispravno, ponavljajući stavku barem jedanput. Zbog toga da vam čep ne bi ispao u vožnji, da ne ostanete bez ulja i da vam preko otvorene štangice za mjerenje razine ulja ne iscuri ulje.
11. Kad ste sve pravilno učinili, zatvorite poklopac motora, obrišite ruke od nečistoća i onda možete upaliti auto. Napomena: Ako ste slučajno ulili decilitar ulja više, motor vam to može tolerirati i ništa se strašno neće desiti. A ako ste, prije dolijevanja, ustanovili da je razina ulja na štangici za mjerenje na oznaci “Max“, nije potrebno dolijevati ulje i nikako to nemojte činiti. Oznaka „Max“ je na štangici za mjerenje razine ulja sa vrlo dobrim razlogom. Zato uvijek pazite što radite i radite to polako, svjesno, opušteno i sigurno.
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #58 poslato: 27.10.2011. - 13:03 »
Podeli temuIdi gore

Da dodam samo, to se mora raditi na ravnoj podlozi, ukoliko je vozilo na nagibu, nece se tacno ocrtati na meracu
Sačuvana

MarCoM
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault Clio 1.5 dci

« Odgovor #59 poslato: 27.10.2011. - 13:55 »
Podeli temuIdi gore

+1
Sačuvana

Да се зна ко тресе шљиве,а ко чека у потоку!
Stranice: Prev 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 16 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.151 sekundi sa 37 upita.