Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.04.2017. - 06:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi dole
Autor Tema: Servisni interval za Renault vozila  (Pročitano 66524 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
IsNoGood
Gost
« poslato: 26.01.2009. - 16:21 »
Podeli temuIdi gore

Svi znamo da je kod nas skracen preporuceni servisni interval za sva vozila zbog loseg kvaliteta goriva i visokog sadrzaja sumpora u njemu. Ali ja, kao i mnogi drugi, vozim auto sa modernim CR motorom i sipam iskljucivo uvozni EuroDizel na proverenim mestima (kao sto je Mol). Posto "mi" odgovorni (za svoj auto) sipamo gorivo EU kvaliteta znaci da nam je gorivo po standardu koji odgovara nasem motoru, tj. istog zadovoljavajuceg kvaliteta je koji su i fabrike imale u vidu konstruisuci ove motore. Zasto onda i dalje traze od nas da postujemo skraceni servisni interval?
Ovo me zanima, jer upravo zbog tog skracenog servisnog intervala godisnje dajem 300-400e vise (nego sto bih davao u EU za isti auto) samo na redovan servis, ne racunajuci gubljenje vremena na isti, a sve u skladu sa kilometrazom koju auto prelazi.
« Poslednja izmena: 09.01.2011. - 16:27 od strane SlObOdNi » Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: 26.01.2009. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

Ja menjam ulja i sve filtere na 10.000 km, dam 100 evrica i to je to. Bolje je za turbinu, nije to po meni neki trosak 
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #2 poslato: 26.01.2009. - 19:11 »
Podeli temuIdi gore

Pricali smo o tome, kod mene je isti taj servis 180e. Na stranu pare, mislim da nema potrebe da mi imamo skraceni interval uz iste uslove eksplatacije 
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #3 poslato: 26.01.2009. - 19:13 »
Podeli temuIdi gore

Pa vidi,neces pogresiti sigurno ako cesce radis servis Na tebi je odluka
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 26.01.2009. - 19:21 »
Podeli temuIdi gore

Dok ti je auto u garanciji, moras postovati rokove. Kada izadje iz nje, radis kako smatras da je dobro i to je to.. Nazalost, mi ne mozemo da uticemo na njihovu poslovnu politiku.
Ili gledaj recimo.. ti i ja imamo mogucnost da tankujemo najkvalitetnije gorivo (recimo, ED5).. A sta je sa onima koji zive daleko od MOL pumpi, te sipaju losije gorivo?
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #5 poslato: 26.01.2009. - 19:30 »
Podeli temuIdi gore

Pa oni neka servisiraju na 10k. Ja razumem zasto je preporucen taj kraci interval, ali mislim da nije u redu da uslovljavaju garanciju ako vec imamo uslove da sipamo dobro gorivo...
Sačuvana
Stragi21
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna W204 Agila

« Odgovor #6 poslato: 26.01.2009. - 21:47 »
Podeli temuIdi gore

Servis na 30000km,tako po servisnoj knjizici a to mi potvrdili i u Reno-u u Kg. jer tu radio servis na 22000,tu se zadesio kad se upalilo upozorenje za servis pre vremena. Kao sto mi Click vec objasnio zbog veceg protoka goriva,skratio mi se taj interval...
Jedino ako krenem za Srbiju ili duzi put a servis se blizi naravno obavim pre vremena...
To izgleda kod nas skratili da bi nam uzimali pare!
Sačuvana

Alhemičar
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #7 poslato: 27.01.2009. - 00:09 »
Podeli temuIdi gore

Ovo sto je IsNoGood pitao tj. konstatovao je odlicno!I ja sam pre neki dan,onako lezeci u krevetu,slucajno pomislio bas na to.
Cim Rusi budu preuzeli u potpunosti NIS i kada se jednom za svagda u ovoj zemlji klasifikuju goriva,kada se uvedu strozije norme i propisi kvaliteta (a mislim da je pocelo) ,morace i proizvodjaci da uvedu standardne servisne intervale za svoje motore.U Hrvatskoj su vec polako dosli na servisne intervale koji su evropski.
U EU cini mi se da je servisni interval za benzinske motore 30.000km ili 1 godina a za Dci agregate je 20.000 km ili 1 godina.Ako sam pogresio neka me neko ispravi.

@ IsNoGood : Izguraj jos malo ovu garanciju,a posle,posto znas sta sipas u auto,slobodno servise radi na svakih 20.000 km ili 1 godinu.Ono sto je bitno reci jeste sledece .. to uvodjenje duzih servisnih intervala,ustedece novac kod ljudi koji prelaze dosta km tokog godine kao sto si npr. ti,zato nije slucajno sto ti pokreces ovu temu i ja to do kraja podrzavam.  Meni i vecini ljudi koji godisnje radimo oko 15.000km to nece nista znaciti jer i ako nam Renault dozvoli da idemo do 30.000km,ja cu taman stici negde do 15.000 a otkucace mi 1 godina i ja svakako moram na servis.   
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #8 poslato: 30.06.2009. - 13:49 »
Podeli temuIdi gore

Ja nezavisno od ove teme, posto me je to bas zanimalo, pitao zvanicno Reno zasto mi je ovde preporuceni servisni interval na 10.000km a na BC i zemlji porekla je podeseno na 30.000. Evo sta su odgovorili:

Postovani gospodine Mirkovicu,

hvala za e-mail. Naime, servisni interval je kraci za nase
podrucje radi kvalitete goriva koje je izlozeno nasem trzistu.

Srdacan pozdrav,
Renault Nissan Hrvatska d.o.o.
Kontakt stranke

Hmmmm. 

Ono sto sada mene kopka je sledece. Kao i vecina na forumu koja ima prilike i ja sipam u svoj auto gorivo proverenog/preporucenog kvaliteta (ED5) na MOL pumpama i priznajem, jednom sam sipao na ELP i par puta na Shell pumpama. Sto znaci ako izuzmem glavni adut Renoa za kraci servisni interval a mislim da je pod pomenutim uslovima to prilicno realno, da li bilo ok da obavaljam redovan servis na duzi period i na koliko duzi? Da li ako produzim period i dalje sipam isti ELF exc. 5w40 kao i na 10.000km?

Sta mislite o tome?
Sačuvana

idemo dalje =)
Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #9 poslato: 30.06.2009. - 13:58 »
Podeli temuIdi gore

slazem se da za dizele nema potrebe da bude na 10k sem ako npr 90% vremena provodite u gradu po guzvama...
za moj auto je bolje da ide na 9-10.000, al za nekoga ko vozi privatno, mislim da nema potrebe...

za benzince redovno na 10, benzin je i dalje sra*e...
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #10 poslato: 30.06.2009. - 14:09 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam vec pricao o tom servisnom intervalu za dizelase. Posto sipam iskljucivo na Mol i Eko pumpama i ja sam se pitao zasto je taj servisni interval toliko skracen. Ja sam svakako odlucio da kada na jesen istekne garancija produzim servisni interval na 15-20.000km. Verovatno cu samo filter vazduha da menjam cesce jer su ptevi prasnjavi do bola...
Sačuvana
Sauriann
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #11 poslato: 30.06.2009. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

nije mi jasno kako niste razumeli da ne postoji mogućnost da vi ovlašćenom servisu dok ste u garanciji DOKAŽETE da ste sipali isključivo na OK pumpama, nasuprot onih loših.

e kada budu postojale samo OK pumpe, kada preprodavci benzina ne budu imali nikakvu zaradu od prodaje(i svrhu da postoje, tj kada država ne bude toliko bezobrazna sa akcizama) i kada ne bude bilo "muljana" po po pumpama sa dodavanjem vode itd, interval propisanog servisa će biti duži.
Da ne pominjem da će to biti malo sutra, tj. da će biti kada naša država bude država
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #12 poslato: 30.06.2009. - 14:34 »
Podeli temuIdi gore

Ko je rekao da ne razumemo? Niko nije spomenuo nikakvo dokazivanje. Zato sa i rekao da cu da sacekam da prodje garancija...
Sačuvana
Sauriann
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #13 poslato: 30.06.2009. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Zasto onda i dalje traze od nas da postujemo skraceni servisni interval?

vidim da ste se raspričali
Sačuvana

Malivuk612
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #14 poslato: 30.06.2009. - 14:40 »
Podeli temuIdi gore

nije mi jasno kako niste razumeli da ne postoji mogućnost da vi ovlašćenom servisu dok ste u garanciji DOKAŽETE da ste sipali isključivo na OK pumpama, nasuprot onih loših.

e kada budu postojale samo OK pumpe, kada preprodavci benzina ne budu imali nikakvu zaradu od prodaje(i svrhu da postoje, tj kada država ne bude toliko bezobrazna sa akcizama) i kada ne bude bilo "muljana" po po pumpama sa dodavanjem vode itd, interval propisanog servisa će biti duži.
Da ne pominjem da će to biti malo sutra, tj. da će biti kada naša država bude država

ajde nek oni dokazu da nisam 
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 47 upita.