Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.05.2018. - 08:09 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 111 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 425385 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
bazdarevic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38
Auto: clio II dci

« poslato: 27.01.2009. - 16:07 »
Podeli temuIdi gore

Postovanje drage kolege,
Savet mi je preko potreban.
Na kliu 1.5dci mi turbina nekad radi nekad ne radi. Nekad kad ga upalim ne radi uopste, a nekad radi.
Ne mogu da prokontam kad ce.
Ima li jos neko slicna iskustva?
« Poslednja izmena: 13.10.2012. - 19:37 od strane nuk » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.01.2009. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

Iz sturog opisa da se zakljuciti da turbina ne stvara pritisak. ona se uvek vrti kada motor radi i ja tipujem na neko od creva i/ili zaglavljeni wastegate.
Pritisci koje turbina u 1.5 dCi motoru ostvaruje:

K9K 1.5 dCi sa 65 ks   1.05 bara
K9K 1.5 dCi sa 82 ks   1.20 bara
K9K 1.5 dCi sa 100 ks  1.25 bara

Dakle, neka majstor proveri na koliko duva turbina, da li su sva creva OK i da li je wastegate ostao otvoren..
Vise mi  nista ne pada na pamet 
Sačuvana

IsNoGood
Gost
« Odgovor #2 poslato: 29.01.2009. - 01:26 »
Podeli temuIdi gore

Click, mozes li da izbacis i pritiske turbine za novije 1.5 dci motore, kao sto je u mom cliu?
Sačuvana
boki01
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Clio 1,5 Dci

« Odgovor #3 poslato: 29.01.2009. - 03:02 »
Podeli temuIdi gore

Oprostite neznalici, ali šta bi bio wastegate? Jeli to onaj ventil što se otvara kad pritisak punjenja dostigne dozvoljeni maximum?
Sačuvana

Ljubitelj Francuza i dizela
newbie
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: clio 2 ph2 1.2 16v

« Odgovor #4 poslato: 29.01.2009. - 11:39 »
Podeli temuIdi gore

kako mislis nekad ne radi nekad radi? opisi malo po cemu si to zakljucio.. mozda ti baca u safe mode ili kaj? ne kuzim bas iz opisa
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 29.01.2009. - 17:30 »
Podeli temuIdi gore

Oprostite neznalici, ali šta bi bio wastegate? Jeli to onaj ventil što se otvara kad pritisak punjenja dostigne dozvoljeni maximum?
Bas to..

@IsNoGood
Pritisci su gotovo identicni..
Sačuvana

boki01
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Clio 1,5 Dci

« Odgovor #6 poslato: 30.01.2009. - 12:39 »
Podeli temuIdi gore

Video sam pre godinu dana Lagunu 1,9 dci (ili šta tome slično  ) kod koje je motor isterao ulje na autoputu u Italiji. Čovek natovario kola na šlep i doterao u BG.

Najsmešnije je bilo što je majstor zamenio filter vazduha, nasuo novo ulje i upalio auto i sve radi  Naravno, turbina je morala na remont. Taj wastegate nije otvorio na vreme i... U čemu je tu fora. Mislim, jasno mi je da zaglavi u otvorenom položaju, ali kako da zaglavi i ne otvori? Na kom principu radi taj ventil, mehaničkom (opruga) ili elektro magnet?
Sačuvana

Ljubitelj Francuza i dizela
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #7 poslato: 30.01.2009. - 18:47 »
Podeli temuIdi gore

Ma daj... šlepovanje iz Italije + popravka u BG bi koštali više nego popravka u Italiji, ovo mi je malo besmisleno...

A wastegate nema baš veze sa bljuvanjem ulja iz turbine. Da je turbina uterala ulje u motor najverovatnije bi ga prevrtela i uništila, mada ima srećnika koji su prošli samo sa rasturenom turbinom...

Ako se wastegate ne otvori, to bi samo moglo da potera veći pritisak vazduha u motor, a što bi se primetilo u njegovom radu, jer ubrizgavanje nije mapirano za rad sa viškom vazduha...
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 30.01.2009. - 18:57 »
Podeli temuIdi gore

Da je riknuo wastegate, mislim da bi pre riknuo motor od turbine...
Sačuvana

bazdarevic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 01.02.2009. - 15:26 »
Podeli temuIdi gore

kako mislis nekad ne radi nekad radi? opisi malo po cemu si to zakljucio.. mozda ti baca u safe mode ili kaj? ne kuzim bas iz opisa
Paa bas ne znam za safe mode, ali znam kad krenem na put stisnem gas i cujem i osetim da li turbina radi.
Znaci kad sledeci put krenem na put bukvalno ne znam oce li raditi.
Sad nisam trenutno u srbiji, vracam se za 5 dana pa cu videti kakva je situacija.
Sačuvana

podun
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Reno Clio 1.5 dci

Milos

« Odgovor #10 poslato: 10.02.2009. - 16:18 »
Podeli temuIdi gore

A na koliko ti se obrtaja otvara turbina? Meni na Cliu 1.5 dci se otvara na onako odokativno na 2500 obrtaja, ne znam mozda i gresim, ako neko zna tacnu informaciju na koliko se otvara turbina kod 1.5 dci motora, kod drugara na opel corsi 1.3 cdti turbina otvara na 2000 i auto kida kada se otvori, dok kod mene tek na 2500 i povuce on lepo, ali ne bas tako dobro ko opel, dodouse njegov opel je 2006 godiste, a moj clio 2002, mozda su malo unapredili taj motor, mada to je samo fiatov motor u njemu, ali vuce.....da mi nije neki problem u turbini ili je 1.5 dci motor malo lenj....
Sačuvana

Milos
Malivuk612
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #11 poslato: 10.02.2009. - 17:02 »
Podeli temuIdi gore

turbina uvek vrti... mislim da pocinje stvarno da puni na mnogo manje od 2500...
Sačuvana

podun
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Reno Clio 1.5 dci

Milos

« Odgovor #12 poslato: 10.02.2009. - 17:41 »
Podeli temuIdi gore

Da, u pravu si, ona stalno vrti, mislio sam na to kada ti auto povuce kao pri preticanju kada das gas do daske, taj momenat je kod mene oko 2500 obrtaja, a kod drugara na opel corsi 1.3 cdti je na 2000 obrtaja, i pri tom bolje povuce nego kod mene, nisam vozio ni jedan clio 2 sem mog, pa uporedjujem sa drugarovim, pa rekoh da mi nije nesto turbina losa!
Sačuvana

Milos
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #13 poslato: 10.02.2009. - 19:25 »
Podeli temuIdi gore

^^
1.3 cdti u najslabijoj verziji ima 70 ks a tvoj ima 65 ks,moguce da pored tog momenta ranijeg otvaranja turbine,ovih 5 konjica igraju neku ulogu.Od 2006 svi 1.5 dci motori takodje imaju 70 ks u najslabijoj verziji kako u Cliu 2 tako i u Cliu 3.

Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
bazdarevic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 20.02.2009. - 14:08 »
Podeli temuIdi gore

A na koliko ti se obrtaja otvara turbina? Meni na Cliu 1.5 dci se otvara na onako odokativno na 2500 obrtaja, ne znam mozda i gresim, ako neko zna tacnu informaciju na koliko se otvara turbina kod 1.5 dci motora, kod drugara na opel corsi 1.3 cdti turbina otvara na 2000 i auto kida kada se otvori, dok kod mene tek na 2500 i povuce on lepo, ali ne bas tako dobro ko opel, dodouse njegov opel je 2006 godiste, a moj clio 2002, mozda su malo unapredili taj motor, mada to je samo fiatov motor u njemu, ali vuce.....da mi nije neki problem u turbini ili je 1.5 dci motor malo lenj....

Meni se otvara odokativno na 2000 i mogu ti reci da sad zadnjih 10 dana radi super.
Da me ubijes ako znam sta je a ne ide mi se u servis opet...
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 111 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.177 sekundi sa 43 upita.
anything