Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.01.2020. - 17:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 195 196 197 198 [199]   Idi dole
Autor Tema: Veliki servis  (Pročitano 744690 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
valjan
Scenic
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: Scenic II phI 1.9 dCi 130KS 2006.

« Odgovor #2970 poslato: 16.01.2020. - 12:41 »
Podeli temuIdi gore

Pa nijedan od tih brendova alata nije fiktivni iz garaže, prisutni su na tržištu decenijama, ali jednostavno se ne prave onako kako prosečan kupac zamišlja...
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #2971 poslato: 16.01.2020. - 13:05 »
Podeli temuIdi gore

https://www.youtube.com/watch?v=bifOI4MbHVU

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bifOI4MbHVU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bifOI4MbHVU</a>
Sačuvana

mire
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #2972 poslato: 16.01.2020. - 13:07 »
Podeli temuIdi gore

@valjan - Ja sve te koje si nabrojao doživljavam baš kao takve. Komercijalni brendovi, izmišljeni samo za potrebe marketinga i prodaje. Pravi brend je Vestel. To čak nije ni za poređenje sa npr. brendovima Panasonic, Technics, National... koji su svi pripadali Matsushita electronics.

Posebno su mi problematični Grundig, Philips, Hitachi, Sharp... koji nemaju bukvalno nikakve veze sa nekadašnjim brendovima istog imena, već su kupljeni bukvalno samo da bi se to ime (i eventualno lanac prodavnica i servisa) koristili.

Na primer, među proizvođačima televizora kao nezavisni su opstali Sony, Panasonic, LG, Samsung, i među novijim igračima Hisense, TCL, Visio.

Elem, ovo što su radili SKF i IKL je samo obična prevara. Lagali su čak i o mestu gde je roba proizvedena.
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #2973 poslato: 16.01.2020. - 13:28 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Laguna2 2.2 DCi 2003 Initiale Auto: Megane2 1.5 DCi 2007

Siva Krstarica

« Odgovor #2974 poslato: 16.01.2020. - 15:06 »
Podeli temuIdi gore

Zar TCL nije SONYjev brend?
Sačuvana

super_koza
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 132
Auto: 2x Scenic 3

« Odgovor #2975 poslato: 16.01.2020. - 15:57 »
Podeli temuIdi gore

Ajte malo da se vratimo na temu.. 

Zašto se često mijenja samo PK kaiš, a ne i španeri?
Sačuvana

baki800
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic III , C3 Picasso 1.6 Hdi

« Odgovor #2976 poslato: 16.01.2020. - 16:24 »
Podeli temuIdi gore

Zato sto se to ne vidi

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Sačuvana

Neletaksista
Captur
Na mreži Na mreži

Starost: 48
Auto: Scenic 1.6 Exception 2007

« Odgovor #2977 poslato: 16.01.2020. - 16:39 »
Podeli temuIdi gore

Nikada, ni na jednom autu,nisam menjao set PK,samo kaiš. Majstor mi kaže da uzmem sve ostalo,a to ce proveriti kada siine i ako treba da uzmem naknadno. Zato sto, kaže,retko kada treba. Samo moj prethodnni Senik je imao 450k kada sam ga prodao i nikada nije menjano. A presao sam sa svim autima do sada sigurno preko milion km.
Ne kazem da je to sigurno pravilno,ali ja sam se eto vodio svojim serviserom i izgleda da je bio u pravu.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: Citroen C3

« Odgovor #2978 poslato: 16.01.2020. - 17:04 »
Podeli temuIdi gore

to je bila izgleda normalna stvar i tada jer je caletova Sloga iz Zrenjanina proizvodila zenski donji ves za Triumph, na cijim kutijama je pisalo Made in Germany...

Pa, ja sam u Engleskoj početkom osamdesetih kupio Wrangler kaput kome je pisalo Made in Yugoslavia, al` takvog nisam video u beogradskim prodavnicama tada. Da, jeste bila normalna stvar da su jugoslovenske firme proizvodile mnogo toga što su strani brendovi prodavali pod svojim imenom (pa je možda zapadu ta_man dobro došlo da se unakazi nešto što im je bilo konkurentno +da_se_otvori_novo_tržište). Modričina Optima je npr. imala važeći ugovor sa British Petrol-om o izvozu baznih ulja (što doduše ne čini gotovo motorno ulje). Primera je milijardu. Na belim kožnim sedištima jednog Peugeot 307 CC sam pročitao Made in Bosnia (ili Made in Bosnia and Hercegovina). Možda je samo koža bila iz_bosne, ne sećam se više detalja.

Za famovo ulje (od 1. avgusta prošle godine je zvanično valvoline-ovo) znam koliko je loše, (a takođe i iz pouzdanih ili "pouzdanih" izvora mi je pre oko pet godina rečeno da je loše) - pa je njihovo ulje u mom C3 inače u osmoj/godišnjoj izmeni, tj. od neke 2012. godine pa do sada ga 90,000 km loše podmazuje. Prosek brzine za tih osam godina je 23-25 km/h (beo)gradske voznje, kako u kojoj izmeni.  

Sad, čisto lično, na žalost sa IKL ležajima za automobile nisam imao neposredno iskustvo - osim što bi ih iz bar jednog jedinog razloga koristio da im je fabrika tamo gde je nekada bila. Pa ta_man da im ležaji propadaju na par kilometara. Al` to nije priča o kvalitetu ležaja za veliki servis automobila nego priča koju je npr. Bora Stanković umeo bolje da ispriča tj. napiše.

Izvinjavam se za off_t.

Da se vratimo na temu?  
Za neke ljude koji umiru po bolnicama i kućama osim što konsultujem lekare, odem i do crkve da klečim. Za rezervne delove ne konsultujem lekare, samo odem do crkve nakon servisa odnosno nabavke delova. Pri toj metodologiji mi se FAG (koji pripada shoeffler grupi) proizveden negde na dalekom istoku pokazao zadovoljavajućim. Mom majstoru se tako pokazali Dayco kaiševi i SKF ležaji.

Neke mušterije su mu međutim umrle, ali ne zbog delova koje im je ugradio i za koje ni on sam nije znao poreklo. Možda nije dovoljno klečao, ili to ič nisu činili uvoznici?
« Poslednja izmena: 16.01.2020. - 19:00 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 195 196 197 198 [199]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 32 upita.