Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.03.2019. - 03:19 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 78 79 80 81 [82]   Idi dole
Autor Tema: Ler gas: problemi, variranja, niski obrtaji  (Pročitano 383883 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1215 poslato: 16.03.2019. - 19:15 »
Podeli temuIdi gore

Pročitao prethodnih 10ak strana?
Sačuvana

VladimirTwingo
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Twingo 16v

« Odgovor #1216 poslato: 18.03.2019. - 10:27 »
Podeli temuIdi gore

E zdravo. Upadoh u ovu temu al delimicno spadam u nju al se nadam nekom misljenju Smiley E ovako, imam twinga 2005 god 16v. 3 godine je u mom vlasnistvu. E sad otkako pamtim imao sam problem sa kvacilom bar sam tako mislio dok mi sad jedan majstor (mlad momak, ne znam kolko da mu verujem) nije rekao drugacije odnosno da je klapna gasa bila prljava i da je do nje bio razlog cestih gasenja motora kada bih na primer hteo da ga uparkiram preko nekog ivicnjaka ili kada bi prosao preko lezeceg policajca itd. E sad kako sam ja dosao do tog majstora i od kvacila do klapne...Smiley Pre oko 7 meseci sam primetio povecanu potrosnju (gradska voznja) za dva litra vise u odnosu na one srecne dane kada je trosio 6.5-7 L u gradu. A onda sad zimi potrosnja mu je skocila na 10-11 litara, pa sam dobio savet od tamo nekih majstora da ga pustim da radi u leru oko 5 minuta pre nego sto krenem na posao da bi se ugrejao pa mu potrosnja skocila na 15 L na `100 km u gradu. E sad niko od ovih majstora koji vaze za dobre nije hteo da se upusti u resavanje ovog problema potrosnje. E sad ovaj decko-majstor se poduhvati i navodno mu je crkla lambda sonda ( auspuha ako se ne varam ) i on je postavio neku polovnu ( nije mi se bas svidelo to za polovnu al ajd neka ide zivot ) i rece da pratim potrosnju pa da mu se javim sta je bilo... E kako sam krenuo od njega auto polude na ler gas pa sam se tako i vratio i on je smanjio ler gas i rece to je to pa da se javim... I testirao ga ja prekjuce i vidim malo mi bucniji rad motora al nista strasno al ono sto je primetno bilo jeste da preko lezecih prolazim bez problema, parkiranje preko ivicnjaka lepota... ( nemoguce da sam tolko dobro uvezbao voznju )... I ubacim ga ja u drugu, sklonim nogu sa gasa i naravno kvacila i na ravnom ide auto samo 15 km na sat, cak i u trecu ide, muci se ali ide, prva brzina vec lepota. Mene to zabrine i dodjem danas kod majstora i on kaze da je to normalno i da je tako oduvek trebalo da radi i da je to sad tako zato sto je ocistio klapnu gasa koja je bila prljava i zapusena itd....pokaza mi klapnu i stvarno bese cista... E sad mene interesuje da li stvarno ovako treba da bude sa ler gasom da u drugoj brzini ide 10-15 km/h ?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1217 poslato: 18.03.2019. - 10:31 »
Podeli temuIdi gore

Racunar regulise dotok goriva da auto moze da ide bez pritisnute papucice gasa .. To mi mozemo da zovemo "ler", ali ler gas u tom smislu vise ne postoji, jer je sve elektronski .. Kada auto nije u brzini, racunar samo regulise broj obrtaja.. Pa kada je ubacen u brzinu, isto racunar nece dozvoliti da padne broj obrtaja, pa samim tim se auto krece sa dovoljnim gasom da ne pada broj obrtaja
Sačuvana

VladimirTwingo
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1218 poslato: 18.03.2019. - 10:41 »
Podeli temuIdi gore

Racunar regulise dotok goriva da auto moze da ide bez pritisnute papucice gasa .. To mi mozemo da zovemo "ler", ali ler gas u tom smislu vise ne postoji, jer je sve elektronski .. Kada auto nije u brzini, racunar samo regulise broj obrtaja.. Pa kada je ubacen u brzinu, isto racunar nece dozvoliti da padne broj obrtaja, pa samim tim se auto krece sa dovoljnim gasom da ne pada broj obrtaja
Znaci bracki, ovo je u redu da auto ovako radi ? Da bez pritisnute papucice gasa on neda autu da se ugasi vec lagano ide ? Nadam se da me razumes...
« Poslednja izmena: 18.03.2019. - 10:42 od strane VladimirTwingo » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1219 poslato: 18.03.2019. - 10:54 »
Podeli temuIdi gore

Tako je. Ne treba da se gasi auto bez diranja pedale gasa.
Sačuvana

VladimirTwingo
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1220 poslato: 18.03.2019. - 10:58 »
Podeli temuIdi gore

Tako je. Ne treba da se gasi auto bez diranja pedale gasa.
WOW a tolike godine mucenja,znaci u soku sam...
Joj samo ovo oko potrosnje jos da se sredi aiii.... Sad
Hvalaaaa na infooooo
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1221 poslato: 18.03.2019. - 12:00 »
Podeli temuIdi gore

Sajber, da li i ti polaziš sa mesta ler gasom?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1222 poslato: 18.03.2019. - 12:04 »
Podeli temuIdi gore

Ne, ali dodam minimalno gas.. No, kada pustis na primer u prvoj, drugoj trecoj brzini gas, brzina ce padati do tih nekih 800-900 obrtaja i dalje nece nego ce nastaviti racunar da "vuce" auto na "leru"

Ako bas lagano pustis kvacilo bez gasa, auto treba da krene u prvoj brzini bez problema
Sačuvana

VladimirTwingo
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1223 poslato: 18.03.2019. - 16:04 »
Podeli temuIdi gore

Ne, ali dodam minimalno gas.. No, kada pustis na primer u prvoj, drugoj trecoj brzini gas, brzina ce padati do tih nekih 800-900 obrtaja i dalje nece nego ce nastaviti racunar da "vuce" auto na "leru"

Ako bas lagano pustis kvacilo bez gasa, auto treba da krene u prvoj brzini bez problema
Da tako se sad kod mene desava otkako je ociscena klapna ... A godinama sam se mucio i sve mi se gasilo auto i krivio tvrdo kvacilo Smiley
« Poslednja izmena: 18.03.2019. - 16:05 od strane VladimirTwingo » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1224 poslato: 18.03.2019. - 16:45 »
Podeli temuIdi gore

Čitam ovo i moram da ti kažem... Nije mi jasno kako ti je kvačilo uopšte palo na pamet.

PS: Ne citiraj post iznad.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
VladimirTwingo
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1225 poslato: 18.03.2019. - 16:49 »
Podeli temuIdi gore

Pa zato sto na primer kada bih teo da predjem preko nekog ivicnjaka morao bih da usporim naravno e sad tu dolazi igra kvacila i gasa da lagano predjem preko ivicnjaka i u toj igri meni bi se gasilo auto.. Kao ono kod pocetnika kada vezbaju da krenu iz mesta a i to mi se desavalo da kada zelim da krenem iz mesta u rikverc ma i napred da mi se ugasi auto... I onda sam sumnjao na kvacilo da kako se to vec kaze da nisko odvaja il sta vec...
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1226 poslato: 18.03.2019. - 16:50 »
Podeli temuIdi gore

Da, ako ne spaja i odvaja kako treba moze dosta da utice na opterecenje motora i ako gas nije iskoordiniran moze da se ugasi. Kad je sve ispravno, tih problema obicno nema.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 78 79 80 81 [82]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 35 upita.
anything