Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.11.2018. - 18:48 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 19 20 21 22 [23]   Idi dole
Autor Tema: Problem: "Check engine" poruka - zuta lampica sa simbolom motora (slavinica)  (Pročitano 171777 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
sinisa1979
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Alfa Opel Reno

« Odgovor #330 poslato: 20.05.2017. - 00:29 »
Podeli temuIdi gore

Moguce da je od goriva, a narocito od plina (u slucaju da nije nastelovan dobro sistem)...

Idi na dijagnostiku, pa vidi  Verovatno greska na lambda sondi.
Bio mi auto na servisu za gas i sad mi svetli check engine lampica.... "majstor" tvrdi da će se sama ugasiti. Ali evo vec nekih 150km se ne gasi. I sad listam temu pa sam naišao na ovaj post člana Cherokee pa se nešto mislim.... Da li je stvarno moguće da je pogrešno podesio sistem pa da zbog toga svetli? Auto normalno pali,radi,vuče.... Sutra,tj danas treba da zapalim do Surčina pa mi nije svejedno.... Samo mi to fali da mi auto stane negde na autoputu.  Šta mi je činiti? Da idem na put sa njom ili ne? Laguna II 1.8 16v,
Unapred zahvalan
Siniša.
Sačuvana

zokce
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 57
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #331 poslato: 20.05.2017. - 22:24 »
Podeli temuIdi gore

Mozda je lambda sonda. Ici ce i sa neispravnom lambda sondom samo ce potrosnja da bude velika. Ipak, na dijagnostiku.
Sačuvana

PSale
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Laguna 2R 1.9dci 120hp 2005.

« Odgovor #332 poslato: 07.10.2018. - 00:49 »
Podeli temuIdi gore

Pre par meseci  kupio sam Lagunu 2R 1.9dci 120 HP . U međuvremenu sam bio na moru u CG i putovanje je prošlo bez problema osim što sam na jednoj oštroj uzbrdici primetio da mi je auto prilično zadimio iz aspuha.Takođe mi se činilo kao da malo teže kreće iz mesta.Rešio sam da očistim EGR ventil što sam i uradio.Prilikom čišćenja EGR-a očistio sam i usisnu granu koja je bila više od pola zapušena od gareži.Nakon sklapanja i paljenja motora upalila mi se lampica za check engine i servisna lampica a na displeju mi piše check emission.Prikopčao sam na univerzalnu diagnostiku i izbacio mi je grešku sezor pozicije EGR-a ,stalna greška.Obrišem grešku,startujem auto,vozim i sve je u redu.Kad ugasim auto i ponovo ga upalim, opet se pojavi sve kao i na početku.U oba skučaja auto ide sasvim normalno, čak i bolje jer je prodisao nakon čišćenja a i lakše kreće iz mesta.
 Da li je neko imao ovakav čudan slučaj ili možda zna o čemu se radi?Imam poznanika koji je radio u Renoovom servisu i ima CLIP pa ću svakako otići do njega.U međuvremenu, dok stignem na red, da probam  ovako da rešim ovu zafrkanciju jer mi bodu oči ta silna žuta svetla.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #333 poslato: 07.10.2018. - 09:04 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno si nešto razdrmao kad si čistio EGR. Možda i samo kontakte
Sačuvana

PSale
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 49
Auto: Laguna 2R 1.9dci 120hp 2005.

« Odgovor #334 poslato: 07.10.2018. - 17:55 »
Podeli temuIdi gore

I meni je to bilo jedino logično i ako je konektor izašao bez ikakvih problema.Pregledao sam kontakte sa obe strane i sve je dobro i čisto,jedino da se nije oštetila neka žica unutar izolacije.Valjda nisam baš toliki baksuz da mi je u toku skidanja crkao EGR
 Da li može da se ošteti nešto od kucanja?Trudio sam se što manje da udaram po elektronskom delu, svega jedno dva puta po spoljnom rubu kako bih ga pokrenuo sa onih čaurica-uvodnika.Pri sklapanju sam morao da odstranim te čaurice jer su se deformisale pa nikako nisam mogao elektronski deo da vratim na mesto.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 19 20 21 22 [23]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 28 upita.