Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
17.08.2018. - 03:51 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 ... 113 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 454857 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
stars
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: RENAULT LAGUNA KARAVAN

« Odgovor #135 poslato: 05.11.2010. - 16:31 »
Podeli temuIdi gore

Evo malo pomoci mi treba,da li je ovo taj famozni prekidac il sta li vec sto ukljucuje turbinu?Hvala unapred
Sačuvana

mali_veseljak
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #136 poslato: 05.11.2010. - 16:33 »
Podeli temuIdi gore

Jeste, sta ces da radis?
Sačuvana

stars
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #137 poslato: 05.11.2010. - 17:32 »
Podeli temuIdi gore

Pa to treba navodno da promenim jer mi ne ukopcava turbinu...i ima neki ventil dole kod turbine gde pusta malo ulje pa treba da se promeni i onda se nadam da ce auto da radi kako treba...

« Poslednja izmena: 22.01.2013. - 19:55 od strane direstraits » Sačuvana

nenadstoj
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: reno laguna 2, 1.9 dci, 88kw

« Odgovor #138 poslato: 13.11.2010. - 19:26 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,
evo mog problema koji se pojavio u prošlu sredu .Laguna 1.9dci,88kw,120ks cas ide lepo,čas se gusi(pali se zuta lampica grejača)
auto kod Majstora na dijagnosticu i cišcenje erg ventila i  glave ispod haube još jedno 2 sata i opet ništa. Sledece sto predlaze skidanje turbine ali tek za 5 dana.Nečekajuci toliko auto odvezen kod Reno Nese opet na dijagnostoku gde se javlja greška kod 301.Majstor kaze provera protokomera,erg ventila,senzora za turbinu ,raznih creva,interculera i turbine.Auto ostaje u servisu.Sledeceg dana(četvrtak) prvo sto kazu da se zameni crevo od filtera za vazduh do turbine (85e) Crevo kupljeno (petak) zamenjeno i opet ništa . Subota povera protokomera ,instalacija raznih senzora i opet ništa.Ponedeljak i oni predlazu skidanje turbine  cišcenje interculera i creva.To se i radi, turbina  se odmah nosi na remont u Uzice tamo ostaje dva dana.(350e)Za to vreme se menja ulje,filter ulja ,filter vazduha i goriva.(66e)Cetvrtak se montira turbina i opet ništa!?
Ceo servis u cudu, majstor ne zna šta više da radi a JA odavno vec izgoreo.Petak majstor  onako vec pod stresom skida erg ventil i ako je vec čišćen kod prvog majstora kaze samo je on ostao ne pregledan i ima šta da vidi pocetak izduvne grane (kućište erg ventila) je toliko prljavo,  puno garezi  da covek vadi punu saku prljavštine oslobadja protok  gasova izmedju erg ventila i izduvne grane.Vraca sve na mesto i auto kao preporodjen.
Sačuvana

stars
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #139 poslato: 14.11.2010. - 10:59 »
Podeli temuIdi gore

Uf,kad ovo procitam setim se da sam slicno prosao sa istim tipom vozila...Ok.ja sam turbinu trebao da radim al sam kupio protokomer i namontirao protokomer uzalud,a to su mi kod cuvenog "Zeravice" ustanovili,da bi se posle svega ustanovilo da je u pitanju najobicniji prekidac koji uklj. turbinu...JOJ!Eto toliko o ovlasceni i neovlascenim servisima i majstorima...A,da ceh kod "Zere.." 350e,dobro promenio uloske za dizne i ocistio al opet... :fiju:No,jednom se opeces dobro i posle "use u svoje kljuse".Dobro je da postoje ovakvi forumi gde ljudi mogu da napisu svoja gorka iskustva pa nek sluze,ako nista drugo,nego upozorenje da se 4 ociju otvori kad se ide na takva mesta.Jer u danasnje vreme ne gledaju vas kao musteriju koju treba posluziti,nego giljotinu koju treba doooobro odrati!Nazalost...
« Poslednja izmena: 22.01.2013. - 19:57 od strane direstraits » Sačuvana

nenadstoj
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: reno laguna 2, 1.9 dci, 88kw

« Odgovor #140 poslato: 14.11.2010. - 18:24 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav još jednom, samo da napomenem da je laguna 2002god. da je prešla 266650km.
Turbina  je još punila dobro, auto išao bez problema. Kada je vec skinuta vidno su bili ošteceni propeleri ali sa tolikom kilometrazom nije ni čudo, pa da se takva nebi vracala bolje na remont sada  nego kasnije ceo motor ...
Pored tih troškova treba dodati 100e(ruke) + 2900rsd(delove) u servisu.
Šta reci posle svega 
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane 1.5dci

« Odgovor #141 poslato: 18.11.2010. - 19:13 »
Podeli temuIdi gore

na dijagnostikama raznim kao i na clipu pokazuje grsku  KOMANDA TURBO PUNJACA.  U piatanju je 1.5dci 63kw 2005god novembar mesec, to je noviji motor Mgane II.
         Auto nece da vuce, slabo ide u obrtaje u kad se drzi duze na punom gasu npr uz brdo na 3000rpm on upali CHECK INJECTION i onda tek ne ide. Ugasim upalim i onda ugasi
         gresku i opet ide polovicno.....                  

Protokomer vazduga, vakum onaj sa 2 creva, i senzor pritiska onaj mali sto se srafi sa 1teroxom zamenjeni sa ispravnog auta 100% i dalje nista.....  turbinu skidao loicno ja i nosio kod majstora mislio da radim remont...al majstor kaze da je kao nova....   Trenutno u gepeku imam motorni kompjuter karticu citac i onaj djavo ispod table sto ide pa da ne bi sutra ceo dan rasturao i sklapao ako neko zna sta je neka pomogne. Hvala
« Poslednja izmena: 18.11.2010. - 21:05 od strane Terza » Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #142 poslato: 18.11.2010. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

hmm pa valjda bi video da kaplje negde ispod kola?
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #143 poslato: 18.11.2010. - 21:07 »
Podeli temuIdi gore

ne mora da kaplje. moze da uvlaci fals vazduh. A on kada ugasis auto vrati gorivo u rezervoar.
Kada treba da cugne, on povuce i mehurice vazduha i napravi ti problem.
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #144 poslato: 18.11.2010. - 21:21 »
Podeli temuIdi gore

Pogledacu nije mi tesko... Al auto prede u leru i prima gas u leru isto ok al nema snagu da povuce. Javljam sutra sta sam uradio, ako ima neko jos neki predlog neka kaze
Da napomenem, egr, protokomer, senzor pritiska, vakum od turbine i turbina nisu u kvaru
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #145 poslato: 18.11.2010. - 21:24 »
Podeli temuIdi gore

Nemas fap filter?
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #146 poslato: 18.11.2010. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Sreca pa nemam  999           Katalizator sam skidao ok je...
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #147 poslato: 19.11.2010. - 18:22 »
Podeli temuIdi gore

kako to da proverim?      Zamenjen motorni komp, citac kartice i ono trece i opet isto....     Na dijagnostici ne pokazuje dovoljno velike vrednosti od protokomera vazduha ali 3 smo stavili i svaki isto, izgleda da mi pravi problem izmedju kompjutera i protokomera ali ne prijavljuje kao gresku....   

Evo jedno pitanje za sve pristne Smiley  sta se jedino vidi sa meseca?  Kineski zid i ..........  ?         
Sačuvana

Misa
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Reno laguna 1.9dci karavan

« Odgovor #148 poslato: 20.11.2010. - 01:02 »
Podeli temuIdi gore

Skini katalizator! Kod mene je bilo to u pitanju...
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #149 poslato: 20.11.2010. - 01:28 »
Podeli temuIdi gore

Kako ti se manifestovao kvar sa katalizatorom? Ja sam ga skinuo, ide direktno na turbo, al bez  njega nece da primi gas lepo...morao bi da uzmem drugi pa da probam...  koji motor ti je u autu?
Deluje mi cisto, samo sa jedne strane mogu da vidim sace, a na auspuhu mi ne izbacuje nista crno ili belo.... 
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 ... 113 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.209 sekundi sa 37 upita.