Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.05.2018. - 08:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 ... 111 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 425386 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Misa
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Reno laguna 1.9dci karavan

« Odgovor #150 poslato: 20.11.2010. - 19:53 »
Podeli temuIdi gore

1.9 dci 88kw-120ks. auto isto nije hteo da vuce,lose prima gas...nije hteo da ide preko 110.upali lampicu i onda moram da stanem,ugasim auto... U ovlascenom servisu su mi rekli da su zamenili egr ventil i skinuli katalizator. Novi normalno nisam hteo da stavim jer je 450e+ruke.Sad,da kucnem u drvo,ide super.Mada mi je potrosnja malo veca u gradskoj voznji(10l)
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane 1.5dci

« Odgovor #151 poslato: 01.12.2010. - 18:35 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na odgovorima jos nisam resio problem...  menjao sam turbo i vratio stari jer nije turbina Sad ....   uzeo sam kat. polovan pa cu da probam taj i javljam sta sam uradio. Uzeo sam cak i kompletnu instalaciju sto ide oko motora, sa kompa ona 2 dzeka sto se racvaju na sve strane ispod haube...     U slucaju da je kat. da li da stavim taj polovan ili moj da isecem izvadim sace i zavarim rupu pa vratim nazad tako prazan ?  hvala

sa meseca se jedino vidi kineski zid i otpad renoa Smiley   
« Poslednja izmena: 01.12.2010. - 18:39 od strane Terza » Sačuvana

dudo
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: megane II/1.9 dci

« Odgovor #152 poslato: 01.12.2010. - 23:21 »
Podeli temuIdi gore

Kolega kod mene je isti motor sa istim problemom,a turbina i dizne su u redu,sve sam blize zakljucku da treba crijeva oko kucista filtera pregledati,kod mene kada je toplo vrijeme sve je normalno,sada kada je doslo hladnije vrijeme,ujutro kada ga upalim osjetim male ali sasvim male oscilacije na leru dok je hladan prva 3-4 minuta,pa kontam nesto da mi negdje isto ne vuce fals vazduh,ako rijesis problem javi se da cujemo sta je kod tebe bilo.pozdrav
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #153 poslato: 03.12.2010. - 14:23 »
Podeli temuIdi gore

Najbolje da kod nekog majstora zakacis manometar na povratno crevo iz interkulera i vidis koliki pritisak ti pravi turbo. Ja sam tako video da mi puni samo 0.5 umesto 1.2 i dosao do zakljucka da je turbina, zamenio je i nista nisam diobio   onda sam vratio staru. Sad jurim katalizator, uzeo sam jedan al nije odgovarajuci, jutros sam nabavio od modusa 1.5dci i izgleda da je isti kao moj pa kad veceras zamenim javicu sta se desava. Meni u leru ne brlja, radi ko sat nema snage uzbrdo i ne vuce lepo cak ni po ravnom, do 2000rpm ide sporo a posle jos sporije, tek posle 3000rpm malo kao povuce samo  prvoj i drugoj brzini u trecoj vec pali gresku i onda ne ide nikako jer kompjuter ugasi turbinu... safe mod.   pozdrav
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #154 poslato: 04.12.2010. - 22:41 »
Podeli temuIdi gore

Nisam uspeo da nadjem nigde kat od 1.5dci 63kw...  tako da sam skinuo moj isekao burence povadio sace, zavario i vratio. Turbo bust 0bara, znaci turbo mi sad ne radi...verovatno zbog pod pritiska, brzo oslobadjanje gasova jbm li ga poludecu. Znaci turbina vise ne daje ni onih 0.6bara nego 0 ali auto ide mozda malo bolje...  trazim originalni kat pa se javljam. Ako neko zna nesto neka pomogne     hvala
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #155 poslato: 05.12.2010. - 12:09 »
Podeli temuIdi gore

Pod pitanje za kolege forumaše, meni se čini da se meni čuje u rasponu od 1600obrt do 2000obrt, kako pri dodavanju tako i pri oduzimanju, ali to nije zvuk turbine kao onaj iz madmaxa...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=H1MryAt1dw8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=H1MryAt1dw8</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=hV8TBWbjB54" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hV8TBWbjB54</a>
Hehehe... sada možete misliti da sam skrenuo, ali mislim da sve skupa ima veze i sa vremenom, odnosno temperaturom vazduha, poznato je da je na niskim temperaturama vazduh "gušći", pa tako može doći i do promene zvuka, kao što može doći do malog porasta u performansama automobila koji nemaju interkuler, jer su sada ti automobili donekle postali vozila sa prirodnim interkulerom... Hladan vazduh.
« Poslednja izmena: 05.12.2010. - 21:48 od strane rotkod » Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #156 poslato: 06.12.2010. - 18:55 »
Podeli temuIdi gore

cudan auto ovaj reno    danas kad sam se vracao kuci sa faxa on proradio sam... i sad ide normalno, turbo 1.2bara sve ok, vuce, ide... katalizator prazan, ne dimi na auspuhu nista bas, kao da imam katalizator. Ako neko moze da pomogne neka se javi jer mislim da moze opet da mi napravi problem, ovo je vec drugi put, prvi put je bio pre 10000km i isto se samopopravio. Ovi delovi su menjani i nisu u kvaru: protokomer vazduha, egr ventil, senzor pritiska, turbina, motorni kompjuter sa karticom kodom sve... filter ulja, filter vazduha nov. Kvar na dijagnostici je KOMANDA TURBO PUNJACA i ovlasceni servis nije uspeo da resi problem. Ne prodaje mi se auto jer mislm da je neka sitnica... 
Sačuvana

Terza
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #157 poslato: 06.12.2010. - 23:48 »
Podeli temuIdi gore

aa tako se zove     ja ga zvao do sad elektro vakum Smiley   radi on, zuji i pomera osovinu od waste gate-a. Da bi bio siguran ja sam spojio vakume direktno...i onda radi turbina na max navodno... al on je drzi na 0 ne znam kako... i onda proradi kad on hoce. sve mislim da jos nekako regulise pritisak
Sačuvana

goks31
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan

« Odgovor #158 poslato: 21.03.2011. - 20:50 »
Podeli temuIdi gore

može li mi neko objasniti koji se simptomi javljaju u radu motora ako je turbina loša
« Poslednja izmena: 20.04.2011. - 09:37 od strane SlObOdNi » Sačuvana

nenad1909
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Laguna II 1.9 dci 2002

« Odgovor #159 poslato: 21.03.2011. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Ma jednostavno skini crevo do turbine (ono na kom je protokomer).... Gurni prste u rupu turbine , uhvati osovinicu peraja i mrdaj je da vidis jel ima lufta...
Sačuvana

goks31
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan

« Odgovor #160 poslato: 21.03.2011. - 21:15 »
Podeli temuIdi gore

dobro to
ali da li motor lošije radi( troši više,slabije ide,dimi isl.)
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Espace

« Odgovor #161 poslato: 21.03.2011. - 21:27 »
Podeli temuIdi gore

turbina ako je dobila lufta cuo bi pojacano zvizdanje iste, svakako slabije performanse u voznji, pojacan dim iz auspuha, ne retko zamascivanje iste

Ma jednostavno skini crevo do turbine (ono na kom je protokomer).... Gurni prste u rupu turbine , uhvati osovinicu peraja i mrdaj je da vidis jel ima lufta...

u slucaju ovakve provere, motor bi trebalo malo zagrejati, toliko da se ulje razredi
Sačuvana

mikele.st
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Megane II ph 2 1.5 dci 106hp

« Odgovor #162 poslato: 21.03.2011. - 22:36 »
Podeli temuIdi gore

I da dodam trosenje ulja iz motora
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #163 poslato: 21.03.2011. - 23:02 »
Podeli temuIdi gore

a sta se desava kada turbina pocne da prska ulje okolo dok se vrti?
to sam gledao na diskaveri
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #164 poslato: 21.03.2011. - 23:12 »
Podeli temuIdi gore

Ja ovo sto sam gledao prskalo je okolo van, tj. u motorni prostor na okolne delove. Mislim da je islo iz one osovinice
Sačuvana

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 37 upita.