Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.05.2018. - 15:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 107 108 109 110 [111]   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 425500 puta)
reemark78 i 1 gost pregledaju ovu temu.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1650 poslato: 24.03.2018. - 19:18 »
Podeli temuIdi gore

Ne postoji, naravno.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 38
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1651 poslato: 24.03.2018. - 19:19 »
Podeli temuIdi gore

Aditiv ima za dizne za auta sa i bez dpf i tako slično
Sačuvana

petarcirjanic
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #1652 poslato: 24.03.2018. - 19:55 »
Podeli temuIdi gore

Odes kod majstora da ti ocita kad ukljucuje turbiinu i koliko puni,eventualno da prekontrolise creva i interkuler,ako nije nista od toga od toga onda da trazi dalje.
Sačuvana

tasicss
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #1653 poslato: 25.03.2018. - 22:40 »
Podeli temuIdi gore

Ne postoji aditiv za turbinu, samo reparacija pomaze, tj zamena centralnog dela i elisa po potrebi,.mada posto si radio vec turbinu proveri creva do i od interkulera, ako su sva citava onda iskoristi garanciju a pre toga nek ti majstor premeri pritisak turbine.
Sačuvana

"Never drive faster than your guardian angel can fly"

Sledge
Captur
Na mreži Na mreži

Starost: 25

« Odgovor #1654 poslato: 09.04.2018. - 17:19 »
Podeli temuIdi gore

Je li se vam se desilo da poslije reparacije turbine,crn dim ide na auspuh ili da ima malo ulja u crijevima od interkulera do usisne grane ? moja turbina je poslana u Užice na reparacija,tamo su završili,vratili je nazad,sve što se je moglo oprati,oprano je ,od kartera,cijevi za dovod i odvod ulja iz tubine,interkuler,PCV ventil,crijeva od turba do interkulera,od interkulera do usisne grane,i ono od filtera do do turba,također usinsa i izduvna grana zajedno sa katalizatorom su oprane,auto ide dobro,fino radi u leru,vuče dobro,ali sam počeo primjećivati na stiskanju gasa,da malo,vrlo malo crnog dima izlazi,i primjetio sam na klapni na usisnoj grani da se pojavilo malo ulja,sad ne znam je li do turbine ili turbina preko separatora povlači ulje,pa to baca u usis.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #1655 poslato: 10.04.2018. - 09:08 »
Podeli temuIdi gore

Ne može da nema dima, nemaš FAP filter.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 38
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1656 poslato: 10.04.2018. - 09:27 »
Podeli temuIdi gore

A gde ima dima ima i vatreee brrrmmmmm Smiley

Prso sam .. prvi dan na poslu ..
Sačuvana

fantom_s
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Renault megane III

...

« Odgovor #1657 poslato: 30.04.2018. - 11:58 »
Podeli temuIdi gore

Od početka jeseni, kako je počelo hladnije vrijeme, a posebno sad u toku zimskih mjeseci, prilikom prvog jutarnjeg paljenja auta sa desne strane se čuje neki tupi pisak, hučanje, u intervalu između 1500-2000 obrtaja. Taj zvuk traje otrpilike 3-4 minute i onda prestaje, bilo da je auto u vožnji ili na leru. Na sledećim paljenjima se ne čuje (bar ja ne primjećujem). Veliki servis urađen u julu, mali u avgustu, danas ponovo pregledani svi dijelovi i sumnja pada na turbinu. Po riječima majstora turbina u ovim hladnm danima ne dobije ulje na vrijeme, tj. sporije se podmaže i otuda taj zvuk. Po njemu to nije problem već je česta stvar za ovu vrstu motora ( renault megane 1.5 dci, 81 kW, 2011 godište). Ono što sam ja primjetio jeste da se za vrijeme toplijih dana taj zvuk stvarno ne čuje, motor vuče normalno, ulje ne troši, bar ne za ovih 5000 km od zadnjeg malog servisa, potrošnja goriva u granicama normale. Pa me zanima vaše mišljenje ili eventualno iskustvo u sličnim situacijama, šta mi je činiti, da idem na detaljniji pregled turbine ili da ostavim ovako?
Došlo toplo vrijeme zvuka više nema. Aj ti budi pametan.
Sačuvana

Dolazim ti kao fantom slobode i zato pokaži šta znaš.
reemark78
Clio
**
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Renault Megane II 1.9 dCi sedan

« Odgovor #1658 poslato: danas u 08:59 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima, treba mi savet.

Pre par dana išao sam na put u CG. Negde pre Nikšića auto je malo više dimio na usponima i ubrzo aktivirao safe mode. Nekako sam se dovukao do Nikšića uz strašan oblak dima iza mene, u ekološkoj državi sam napravio ekološku katastrofu. Turbina je isterala svo ulje iz motora.
Pošto se na remontovanu moralo čekati nekoliko dana (koje nisam imao) ugradili su mi polovnu turbinu, zamenili ulje i filter ulja. Ceh 260e.
Majstor mi reče da je merio pritisak ulja iz motora i da je to u redu. Da napomenem da sa turbinom nije bilo problema pre toga, auto nije trošio ulje, nije dimio, jednostavno je odjednom otkazala. Kada sam je pogledao posle zamene onaj centralni deo sa elisom je bio skroz labav..
Posle zamene auto je dimio još puno puno kilometara pri jačem gasu, tek u povratku na auto-putu Ljig-Preljina mislim da je prestao da dimi, valjda je trebalo da se izbaci svo to ulje koje se nakupilo u izduvnom sistemu, kako reče majstor, pa to ti je normalno, zadnji lonac ti je pun ulja..
Sada lepo ide, imam utisak bolje nego ranije i nema dima!

Ono što mene brine je zašto je tako naglo crkla turbina, ona je verovatno ostala bez podmazivanja, šta bi mogao biti razlog tome? Šta mi savetujete da uradim jer kada sa došao kod mog majstora u NS on baš nije pokazao mnogo želje da tu nešto proverava i gleda, eventualno da ga provozamo, "stisnemo" i vidimo kako se čuje, ponaša, itd. Za par nedelja treba da idem u Grčku i živ se jedem sada, nisam siguran, kako da se opustim i krenem na put od cirka 2.000km. (definitivno moram uzeti neko putno osiguranje - pomoć na putu)
Sačuvana

Sledge
Captur
Na mreži Na mreži

Starost: 25

« Odgovor #1659 poslato: danas u 09:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja bi lično na tvom mjestu saprao sva crijeva od zraka,pogtovo ono od turbine do interkulera,i sa interkulera na usis,također interkuler koji je vjerovatno još zamašćen i pun ulja,navodiš da je prošla turbina imala lufta,a to je vjerovatno ili od stranog tijela u njoj koji ju je dovelo u debalans ili od slabog podmazivanja,ne znam kakav ti je luft imalo radijalni ili aksijalni,ali također obavezno očistiti cijevi za dovod i odvod ulja iz tubine,jer stara nije crkla bez razloga,tako da ćeš to morati pregledati kako se ne bi ponovo našao  sličnoj situaciji,također poželjno bi bilo preko dijagnostike provjeriti punjenje turbine i stanje samog ulja u motoru.Ja bi tako radio da sam na tvom mjestu,ali siguran sam će ti netko dati i drugačije mišljenje,također je možda poželjno bilo da se je pri zamjeni ulja skinuo karter i provjerilo sito na uljnoj pumpi,da bi se to isključilo kao uzrok slabog pritiska ulja,ma da bi vjerovatno u tom slučaju dobio neku vrstu obavijesti na instrument tabli.
« Poslednja izmena: danas u 09:19 od strane Sledge » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 107 108 109 110 [111]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 32 upita.
anything