Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 04:11 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 108 109 110 111 [112] 113 114 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 478404 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Renault Megane II 1.9 dCi sedan

« Odgovor #1665 poslato: 18.06.2018. - 09:18 »
Podeli temuIdi gore

Zamenjena je turbina, stavljena polovna, pošto nisu hteli da stavljaju remontovanu na motor koji "duva" jer ne mogu da daju garanciju itd.
Išao sam u Grčku, prešao sam oko 2.000km, ulje je i dalje na maksimumu, auto se normalno ponaša, lepo radi, dobro vuče, nema problema.

E sad, pri jačem gasu izbacuje crni dim, ali samo kad se potopi papučica gasa, posle toga odmah staje. Na jednom mestu sam ga u leru žestoko proturirao i video ispod auspuha poveću crnu fleku, kao da je izbacio neku garež, ne znam mokar je bio put pa nisam siguran šta je.
Posle konstatacije majstora da je motor "produvao" i da je zreo za generalku, a nakon 2.000 kilometara bez potrošenog ulja, bez plavog ili belog dima na auspuhu, ja više ne znam šta mi je činiti, vozim dalje pa ćemo videti...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1666 poslato: 18.06.2018. - 09:22 »
Podeli temuIdi gore

I ja tako vozim vec godinama Smiley
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #1667 poslato: 18.06.2018. - 13:15 »
Podeli temuIdi gore

E sad, pri jačem gasu izbacuje crni dim, ali samo kad se potopi papučica gasa, posle toga odmah staje. Na jednom mestu sam ga u leru žestoko proturirao i video ispod auspuha poveću crnu fleku, kao da je izbacio neku garež

Sve je to normalo
Sačuvana

Mazzy
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #1668 poslato: 18.06.2018. - 13:17 »
Podeli temuIdi gore

Jedno pitanje...

Kada turbina ode ili je pri izdisaju, onda trosi ulje...

Na kojoj kilometrazi binse trebala primjetiti potrosnja ulja?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi; Passat B6

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #1669 poslato: 18.06.2018. - 14:58 »
Podeli temuIdi gore

Primeti se, ne brini Smiley

Samo meri cesce. Ali ne mora da znaci da ce da trosi ulje... Moze ona da bude losa a da ne trosi....

Kod mene na seniku se cuje blago zavijanje a ne trosi ni gram ulja... Mora se menja bez obzira...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Mazzy
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1670 poslato: 18.06.2018. - 15:52 »
Podeli temuIdi gore

Moja na Laguni zvizdi duze vrijeme ahhahaaha. Ali auto vuce normalno..ne dimi, ne trosi ulje ahha

Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1671 poslato: 18.06.2018. - 17:20 »
Podeli temuIdi gore

I meni zavija turbina jednako 7 godina. Mora da se čuje bar nešto Smiley
Sačuvana

Mazzy
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1672 poslato: 18.06.2018. - 18:30 »
Podeli temuIdi gore

Dok vuce i dok ulje ne gubi, briga me hahah

Sačuvana

Ilijasmiljanic86@live.com
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Megan II 2007 1.9dci 130ks

« Odgovor #1673 poslato: 21.06.2018. - 21:38 »
Podeli temuIdi gore

Pre 2 dana sam menjao silan blokove mosta. Kada sam uzeo auto nisam primetio nista neobicno. Majstor je od mene 300 metara. A danas kada sam krenuo na posao provalim da auto ne vuce kako treba ne pali turbinu kada dodam na manjim brzinama gas i predje 2-2500 obrtja cuje se neko lupkanje. Pretpostavljam da je turbina crkla, interesuje me da li je mjstor koji je menjao silan blokove mosta đozda nesto otkacio? Na 120 mi pali injection controlle... Hvala na svakom savetu.
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1674 poslato: 26.06.2018. - 07:25 »
Podeli temuIdi gore

Zamenjena je turbina, stavljena polovna, pošto nisu hteli da stavljaju remontovanu na motor koji "duva" jer ne mogu da daju garanciju itd.
Išao sam u Grčku, prešao sam oko 2.000km, ulje je i dalje na maksimumu, auto se normalno ponaša, lepo radi, dobro vuče, nema problema.

E sad, pri jačem gasu izbacuje crni dim, ali samo kad se potopi papučica gasa, posle toga odmah staje. Na jednom mestu sam ga u leru žestoko proturirao i video ispod auspuha poveću crnu fleku, kao da je izbacio neku garež, ne znam mokar je bio put pa nisam siguran šta je.
Posle konstatacije majstora da je motor "produvao" i da je zreo za generalku, a nakon 2.000 kilometara bez potrošenog ulja, bez plavog ili belog dima na auspuhu, ja više ne znam šta mi je činiti, vozim dalje pa ćemo videti...

Dima skoro da više nema, sve se ponaša normalno osim jedne stvari, kada se malo forsira motor, napravi se par jačih ubrzanja i posle toga se recimo zaustavim oseti se neki smrad u kabini (ventilator kabine ga uvuče), ne znam kako bi ga opisao, da li kao sagorelo ulje ili slično 
Šta bi to moglo da znači, nije mi jasno kuda "izađe" taj smrad da bi ga ventilator uvukao u kabinu? Da napomenem da potrošnje ulja nema, jedino ako troši nešto jako malo pa se i posle 2.500km ne vidi, na maksimumu je i dalje.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1675 poslato: 26.06.2018. - 07:31 »
Podeli temuIdi gore

Podloška dizne produvala
Sačuvana

reemark78
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1676 poslato: 26.06.2018. - 07:52 »
Podeli temuIdi gore

Misliš da smrad dolazi od nafte? Nije nemoguće, podloške dizni su menjane pre godinu dana, nedavno su menjane i one gumice na povratnim crevima na diznama, ali i dalje negde prska, creva oko dizni i same dizne su stalno isprskane. Ok, moram to prvo rešiti pa da vidimo kako će onda biti.
Sačuvana

Volodja
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Megane 2

« Odgovor #1677 poslato: 03.07.2018. - 11:47 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav narode, vozim Megana 2 iz 2003god. Bio na odmoru i tri dana pred polazak kuci primetim da mi ne vuce kako treba, a ne daje nikakva obavestenja na tabli. Krenem tako nazad, ali ga ne przim, sve polako i nezno ( reko ako rikne da bude sto blize kuci). Elem kao sto rekoh jako mi slabo vuce, u cetvrtoj na 80km/h nikako da krene kad sam morao nekoga obici, a pred Beogradom na onim uzbrdicama posle naplatne rampe pri brzini 110km/h i 2400 obrtaja (na tempomatu) on gubi brzinu i obrtaje, a ranije mi je to preletao i cak ubrzavao na 120-130km/h kad stisnem papucicu. Da napomenem da sam pre polaska izvrshio i veliki i mali servis i menjao lamelu i sve uz nju. Da ponovim da mi nista ne signalizira na tabli, niti ima cudan zvuk. Ajde molim vas neki savet, ako treba mozda i da pojasnim stanje al generalno to je to.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1678 poslato: 03.07.2018. - 12:20 »
Podeli temuIdi gore

Meni kad je krenuo samo jedan dan tako da zeza, upalio je check injection odmah sledece paljenje auta .. stvarno neverovatno da ti nista ne pali .. mozda ti ne rade te sijalice?

po opisu bi najbezbolnije mogao biti EGR koji je zaglavio
Sačuvana

Volodja
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Megane 2

« Odgovor #1679 poslato: 03.07.2018. - 17:10 »
Podeli temuIdi gore

Da toga se i ja bojim, da ne rade te sijalice ili sami senzori. Mada nisam pomenuo da mi je ciscen taj EGR pre jedno mesec dana ali je tad isao 130km/h u petoj ( tad sam sipao aditiv za ciscenje dizni pre puta) i posle toga je bio znatno bolji ali ne kao pre. Ajde da uzmemo da mu je 15 god, da ima 60 kilovata i da je presao 210000, ali ne mogu da prihvatim da mi je rizik da preticem u 4-oj pri brzini 70-80km/h  jer mi ne moze povuci, odnosno da mu na ravnom treba kilometar da ubrza.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 108 109 110 111 [112] 113 114 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 37 upita.
anything