Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.07.2019. - 02:49 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 121 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 521159 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #210 poslato: 07.05.2011. - 20:37 »
Podeli temuIdi gore

Valjda kad se oduzme gas turbina prestaje da se vrti Barem ove VGT.
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #211 poslato: 07.05.2011. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Nemoj da se smeješn , problematika je u tome, što ja jedini tvrdim da je malo čujem, no ostali samo potvrđuju, ne kažem da se ne čuje, ali ima mi zvuk kao da je remenica pretegnuta, a po oduzimanju gasa, kada zatrza, dva puta, zvuk dobije dva puta promenu... tako da nisam siguran 100%.
Ne popravljaj stvari koje (jos uvijek) nisu pokvarene.
Slažem se, nego ja ne bi voleo napraviti neku veću štetu... Jbg.
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #212 poslato: 07.05.2011. - 20:53 »
Podeli temuIdi gore

@rotkod
Baš sam hteo da ti kažem da sumnjam na neku remenicu. Ne verujem da je do turbine...

VGT ima samo 1.5 dCi sa 101 i vise KS, ostali motori imaju obican turbo. Turbina pocinje da se vrti od samog paljenja motora, ne velikim brzinama, ali ipak dovoljno da se unutar nje napravi pritisak dovoljan za podmazivanje lezaja.

Zar, ja nemam varijabilnu turbinu

Inače, znam da VGT radi i na leru, nego sam hteo da kažem da se krilca turbine zatvaraju kad se oduzme gas dok se auto kreće posredstvom inercije a menjač je u brzini (tj. trenutna potrošnja na bordu je 0.0 L).
« Poslednja izmena: 07.05.2011. - 21:03 od strane meganed97 » Sačuvana

Van mreže Van mreže

« Odgovor #213 poslato: 07.05.2011. - 21:05 »
Podeli temuIdi gore

@rotkod
Baš sam hteo da ti kažem da sumnjam na neku remenicu. Ne verujem da je do turbine...

Zar, ja nemam varijabilnu turbinu
Jbg... Kad im dođe Steva Žigon, oni samo klimaju glavom, ne bi li pre da me se reše...

Inače, da ne ureknem, auto ide normalno... I ne dimi... Sem ponekad, posle duge gradske vožnje, pa ga zakucam...
Ovo je grozno, kako takav auto ugasiti, ručna, nožna, pa u 1 brzinu i pusti kvačilo? Ili ako je u vožnji, u toj brzini u kojoj je, pa koči dok ne stane?
Edit: Jel' ovi na Partizanskom putu, servisiraju, skidaju i šalju za Užice?
« Poslednja izmena: 07.05.2011. - 21:18 od strane rotkod » Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #214 poslato: 07.05.2011. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

rotkod: tirbina ne bi trebala da se cuje pri pustanju gasa,jer tad prestaje delovanje pritiska vazduha u njoj. Ako je suva,nemas sta brinuti. Taj huk sto se cuje mozda izaziva nesto drugo 
Sto se tice gasenja morora (u vezi onog klipa sa X5) zaista je grozno. Pretpostavljam da ne bi bilo dobro ubaciti u prvu ili drugu brzinu i stisnuti kocnicu-mogu samo da zamislim kakav bi to udar stvorilo u motoru. Ne bi valjalo ni u petu,jer bi sprzio lamelu. Ako je lamela dobra,verovatno bi najbolje bilo u 3 ili 4  Ne bih ni zeleo da saznam. Samo znam da onaj ko vozi sa automatskim menjacem-na..bao je. Moza samo da gleda kako motor umire 
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #215 poslato: 07.05.2011. - 22:05 »
Podeli temuIdi gore

Jbg... Kad majstori neće da se pozabave mojim problemom... Turbina može da se čuje, ali... Kome god da sam rekao "da oslušne" nije odmah čuo taj zvuk...
Jbg... Možda je neki španer...   Ovako, vozim, pa ću da vidim šta dalje...  

EDIT: Evo pa poslušajte i prosudite sami....

http://yourlisten.com/channel/content/94149/clio%201.5%20dCi%20sound%20of%20engine%20(1)

http://yourlisten.com/channel/content/94148/clio%201.5%20dCi%20sound%20of%20engine%20(2)

« Poslednja izmena: 08.05.2011. - 11:15 od strane rotkod » Sačuvana

Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #216 poslato: 08.05.2011. - 17:42 »
Podeli temuIdi gore

Dobra je turbina, ne izmisljaj... Kad bude crkla, znaces veruj mi... Ima da zvizdi samo tako
Sačuvana

Fluence 1.6 16v ph1 2011
Twingo 1.2 16v 2004
Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #217 poslato: 11.05.2011. - 23:05 »
Podeli temuIdi gore

To sto mislis da se cuje je remenica od alternatora ...   i normalno je da se cuje
Sačuvana

Fluence 1.6 16v ph1 2011
Twingo 1.2 16v 2004
mickers
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: megane II 1.9dci 120ks privilege

nema

« Odgovor #218 poslato: 24.05.2011. - 20:55 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima sa foruma!
Kupio sam skoro megane 2 1.9dci (2003) nisam primetio iz pocetka da mi slabo vuce (sumnjao da) dok mi nije pre neki dan upalio check injection, pri brzini 130km/h. Otisao u servis na clip ,kazu map senzor zamenio onim iz lagune medjutim taj nije odgovarao nekako je majstor pozajmio odgovarajuci ugradio i pogasile se sve greske ,tek smo onda utvrdili da se TURBINA uopste ne ukljucuje . Probao je ventil turbine -radi,interkuler ispravan, turbina kaze dobra ,katalizator nije zapusen, egr dobar, maf protokomer isto u redu. Jedino sto su primetili da na ventilu onom iznad turbine na koji dolaze silna  crevca ,postoji jedna pipa na koju nije nakaceno crevo ali ne postoji crevo viska koje bi se udenulo na tu cevcicu,. Sve u svemu auto stoji 3 dana u servisu danas mi rekose da sumljaju da je neko ranije izmesao creva ne mogu da nadju drugi megane 1.9 dci da bi videli kako izgleda kod njega splet creva ,mozda sam vas naveo u pogresnom smeru ali trudio sam se da budem detaljan ,
P.S
Za pomoc bi mi dobro dosla fotografija turbine od  megane 1.9dci sa crevima okolo hvala unapred
Sačuvana

Mickers (^^^)
lukaimasa
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Scenic II 1.9 dci 130 KS, Scenic III 1.6 dci 130 KS

« Odgovor #219 poslato: 24.05.2011. - 21:05 »
Podeli temuIdi gore

A da promeniš majstora koji ne zna kako stoje creva na turbini.
Ako će se popravljati kola po sistemu: "Dovezi mi isti ovakav ispravan da vidim kako radi". Onda "beš ga.
Sačuvana

Realnost nije briga na koju se mi obaziremo.
Koža, klima, ABS, pa nemao ništa jes'!
sreta
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Megane II 1.9dci 130ks

« Odgovor #220 poslato: 24.05.2011. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

Slikaj da vidim sta treba da slikam!

Sačuvana

mm
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: renault laguna 2 2,2dci 2002god

« Odgovor #221 poslato: 24.05.2011. - 21:43 »
Podeli temuIdi gore

na cijevi od turbine sto ide preko motora postoje umeci koji su pricvrsceni na cijev selnama a cijev je metalna i isprekidana na tri mjesta i ja sam skidao te umetke da vidim da li ima ulja kroz ulja ima,e sad je problem sto mi auto od tada slabo vuce imam i ja osjecaj da uopste ne ukljucuje turbini,i potrosio je 0,6 0,7l ulja na 5hilj km. laguna 2,2dci 110 kw
Sačuvana

stanci
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: scenic 1.9dci `07.god

« Odgovor #222 poslato: 25.05.2011. - 09:06 »
Podeli temuIdi gore

Keve ti, da li je moguce da si ostavio auto majstoru koji nikada nije video turbinu u zivotu  Ne zelim da ti stajem na muku, ali bi stvarno najbolje bilo da upalis auto i oteras ga kod nekog drugog. Mozes da vozis bez turbine, samo gledaj da ti je vrati, da je ne mazne. Uopste nemam poverenja  u tvog majstora 
Sačuvana

i takoo...
mickers
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: megane II 1.9dci 120ks privilege

nema

« Odgovor #223 poslato: 25.05.2011. - 17:13 »
Podeli temuIdi gore

Samo da vam javim ,problem resen kod istog majstora, kazu neko je ranije nesto cackao oko tog ventila ili je isti zamenjen ali crevca nisu dobro vracena, ECU nije ocitavao dobre parametre tako da nije ukljucivao turbinu. Megan sada ide ko metak,  Jos jednom hvala svima na konstruktivnim odgovorima, valjda ce ovo nekome koristiti.
Sačuvana

Mickers (^^^)
tibby
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna II dci - 88kw, 120KS, 2004 god.

« Odgovor #224 poslato: 27.05.2011. - 01:42 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav, do sada nisam previse pisao ovde, vide sam citao....pokusao sam naci nekih svezijih info o ovoj temi, ali kako vidim ima nekih informacija jos od 2009. pa me zanima kakva je situacija kod vas, sta preporucujete? Svi simptomi lose turbine su tu i izvesno je da moram na reparaciju iste...u nekom servisu u NS su mi ponudili da oni imaju fabricki reparirane i nastelovane turbine...kada mi je rekao za cenu, samo sto nisam pao u nesvest... oko 120.000 din!!! Neverovatno, 3-4 takve turbine ko cela kola kostaju!
Ima li neko iskustva i preporuke vezano ya ovu tematiku...po mogucnosti ako ima neko valjan i pouzdan u Vojvodini... Ja sam citao o nekom servisu u Novom Milosevu blizu Zrenjanina da se spominje kao valjan...cene reperacije u zavisnosti koliko je turbina ostecena 150 do 350€
Da li reparirana turbina zaista moze biti valjana i dobro podesena posle? (da ne kazem - kao original) 

edit: spojene teme
« Poslednja izmena: 27.05.2011. - 08:59 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 121 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 37 upita.