Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2018. - 13:05 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 ... 114 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 465975 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #255 poslato: 30.09.2011. - 19:06 »
Podeli temuIdi gore

+1
Moguće da je nešto oko prenosnika...
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #256 poslato: 01.10.2011. - 09:56 »
Podeli temuIdi gore

Ne mora biti ni jedno ni drugo, može biti glupost, ako auto ne gubi snagu... Čini mi se da si navela da je rađen servis... Pri pokretanju lagune, kretanju, onda reži... odnosno nešto se čuje... Hmmm... Mislim da zvuk nema nikakve veze sa turbinom, kao ni sa pumpom, ili pomenutim brizgaljkama, ako se zvuk pojavio nakon servisa, onda je "majstor" nešto u brzom i stručnom radu... "sjebao", ne trajno... Treba videti i razlikovati, metalni zvuk režanja, koji je rezultat, kockanja dva metala, i režanja plastika+metal... Možda je neki štitnik u kontaktu sa motorom ili menjačem, pa pri kretanju, kada motor, zajedno sa menjačem ima najveći rad, zveči... Možda "malo" i lupam...
Sačuvana

iggy1607
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: renault 19 chamade turbo DX

…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

« Odgovor #257 poslato: 01.10.2011. - 10:22 »
Podeli temuIdi gore

Možda je neki štitnik u kontaktu sa motorom ili menjačem, pa pri kretanju, kada motor, zajedno sa menjačem ima najveći rad, zveči... Možda "malo" i lupam...

Ne lupaš-dešava se. Kod mene na leru čuje se blago režanje,čim dignem obrtaje za 200-300 obrtaja režanje nestaje. Negde vibrira neka plastika a ne mogu da nadjem gde. Pretpostavljam da je negde oko levih vrata,ili dela table kod vrata...ali ne može da se provali.
Kod prethodnog auta R9 čulo se jedno vreme pri malo bržem kretanju iz mesta negde pozadi kao 'klap' i to me izludjivalo jer se pri promeni brzine iz prve udrugu čulo kao povratno 'klap'. Užas jedan-krenem 'klap' stisnem kvačilo -ponovo 'klap'...negde u gepeku. Sve sam iz njega vadio,lupkao nazad na sve strane,i ništa...prestalo je samo od sebe nakon 3-4 meseca. Ima gomila tih sitnih gluposti (plastike,žabice...itd) koje se rastresu na lošim putevima i onda tandrču ili vibriraju.
Kristina: nadam se da je ovako nešto u pitanju,ali ipak pokušaj da otkriješ uzrok. Probajte sve plastike oko motora da mrdate,a neka neki dobar majstor (na sluh) oslušne motor...za svaki slučaj.
Sačuvana

kristina
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 59
Auto: Reno Laguna 1,9 dci 2002.initiale

zavalim se u lagunu, vozim i uživam!

« Odgovor #258 poslato: 01.10.2011. - 12:45 »
Podeli temuIdi gore

Evo me, provereno jutros na turbini ne pušta ulje, na usisnoj grani malo pušta ali verovatno kao posledica malo jačeg duvanja motora iz iber laufa. Jedan majstor je rekao da taj zvuk potiče možda od lošeg nosača motora ili menjača pa prilikom opterećenja kada se kreće i kada se dodaje gas izduvna cev se nasloni na karoseriju i proizvodi tvrdi neprijatni zvuk. Takodje sumnja da je moguće da se u pletenici auspuha nešto pocepalo i da to vibrira, ali je rekao da bi to vibriralo i kada je auto u leru. Majstor misli da su brizgaljke u redu jer ne izbacuje grešku na bordu, auto dobro prima gas i ne dimi, a ako bude potrebno a on misli da nije potrebno ispitaće na dijagnostici pritisak dizni. Da li da proverimo katalizator i da li može da radi bez njega. To su mi najnovije informacije u vezi mog auta. A što se tiče čudnih zvukova evo i ja imam priču. Čovek je radio generalnu (zato što je trebalo) ali je zvuk na koji se žalio i dalje ostao. Majstori su ponovo uzeli auto sve pregledali i dalje čučka  i ne mogu da otkriju gde Ponovo sve rasklope da bi vadili motor i u tom trenutku ispadne kamenčić koji se zaglavio kod nosača motora. Sastave sve i AUTO VIŠE NE PROIZVODI NIKAKAV ZVUK ! Pa to je da poludi čovek dok ne otkrije šta ga z........! Smiley
Sačuvana

mdragonjic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Laguna II ph2 1.9dci Initiale

« Odgovor #259 poslato: 02.10.2011. - 14:49 »
Podeli temuIdi gore

Imam Lagunu 1.9dci 96kw, 2006., desava mi se nekad, a ne tako retko, da u rasponu izmedju 1900 i jedno 2100 rpm bruji nesto, a lici mi na turbinu... nije previse glasno al' me iritira i malo zabrinjava.... da napomenem da auto vuce dobro i tokom ''brujanja'' i posle...
Sačuvana

kristina
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 59
Auto: Reno Laguna 1,9 dci 2002.initiale

zavalim se u lagunu, vozim i uživam!

« Odgovor #260 poslato: 05.10.2011. - 18:21 »
Podeli temuIdi gore

Ne mora biti ni jedno ni drugo, može biti glupost, ako auto ne gubi snagu... Čini mi se da si navela da je rađen servis... Pri pokretanju lagune, kretanju, onda reži... odnosno nešto se čuje... Hmmm... Mislim da zvuk nema nikakve veze sa turbinom, kao ni sa pumpom, ili pomenutim brizgaljkama, ako se zvuk pojavio nakon servisa, onda je "majstor" nešto u brzom i stručnom radu... "sjebao", ne trajno... Treba videti i razlikovati, metalni zvuk režanja, koji je rezultat, kockanja dva metala, i režanja plastika+metal... Možda je neki štitnik u kontaktu sa motorom ili menjačem, pa pri kretanju, kada motor, zajedno sa menjačem ima najveći rad, zveči... Možda "malo" i lupam...REŠENO! Više ne reži, bio si u pravu 100% da je neka glupost u pitanju! Donji nosač motora je zamenjen, još će se prekontrolisati gornji i nosač menjača, mada se više ništa nečuje. Kupljen španski po 1300 dindži u Autocentru, a nemački košta 2600. Gornji je 3900, a nosač menjača 2400, isto španski. Guma koja je na nosaču pod prstima se krunila, pa je zato bio onaj zvuk metal-metal. Danas sam ga prašila, nema više straha zbog "režanja"!
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #261 poslato: 05.10.2011. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

Imam Lagunu 1.9dci 96kw, 2006., desava mi se nekad, a ne tako retko, da u rasponu izmedju 1900 i jedno 2100 rpm bruji nesto, a lici mi na turbinu... nije previse glasno al' me iritira i malo zabrinjava.... da napomenem da auto vuce dobro i tokom ''brujanja'' i posle...
Možda se čuje neki španer, ja mislim da čujem svoj upravo u tom rasponu obrtaja, mada sam mislio da je turbina... samo nije piskav zvuk...
Sačuvana

mdragonjic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna II ph2 1.9dci Initiale

« Odgovor #262 poslato: 06.10.2011. - 00:08 »
Podeli temuIdi gore

Skoro slican "problem", samo sto se kod mene ne cuje u leru, vec samo u voznji, al' ne uvek... Moguce da se cuje neki spaner, jer na dijagnostici ne pokazuje ni jednu gresku... veliki servis radim za 8k km tako da cu videti do tad' da l' cu nesto dirati...
Sačuvana

nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Safrane 3.0 v6 24v

sve volim i sve hoću

« Odgovor #263 poslato: 08.10.2011. - 18:37 »
Podeli temuIdi gore

zato se ne treba plašiti i treba malo zaprljati ruke ikrenuti polako nekada najluđe stvari ispadnu da one prave problem a nikada ne bih rekli da je to nego odma daj novu pumpu turbinu i još 500e za ruke .
meni je tandrkalo nešto i ustanovio sam da je donji nosač a mslio sam da je katalizator ili turbina  zato treba polako i pažljivo i nikako ne trčati svaki čas kod majstora
Sačuvana

rotkod
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #264 poslato: 08.10.2011. - 19:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja trčim kod majstora, mrzi me da se prljam, ali njima sugerišem gde da gledaju... do sada vrlo uspešno...

Steva Žigon
Sačuvana

torrente
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: megan II 1.5dci karavan

« Odgovor #265 poslato: 10.10.2011. - 11:21 »
Podeli temuIdi gore

meni se sinoc upalila lampica za service i onaj žuti ventil...vuce ko lud pre 3000km.remontovana je turbina u Užicu i očišćen EGR ventil???Ima li ko ideju sta može biti
Sačuvana

nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

sve volim i sve hoću

« Odgovor #266 poslato: 10.10.2011. - 11:24 »
Podeli temuIdi gore

može se desiti da se ugasi samo od sebe,al ja bih probao da pokrenem test mode i da vidim koju bi grešku izbacio i onda će se možda ugasiti
Sačuvana

torrente
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: megan II 1.5dci karavan

« Odgovor #267 poslato: 10.10.2011. - 15:20 »
Podeli temuIdi gore

kako pokrenuti taj test mode?!
Sačuvana

nikolanixy
Kadjar
Van mreže Van mreže

sve volim i sve hoću

« Odgovor #268 poslato: 10.10.2011. - 15:48 »
Podeli temuIdi gore

na laguni je : stisneš bord dugme i držiš i ubaciš karticu i onda skazaljke počnu da lude i stiskaš bord dugme dok se ne pojave ---- pvako izgleda recimo kod tebe bi trebalo da izgleda ovako  t----  kada dođeš do toga stisneš dugme za reset kilometraže i skale se vrate tako i greška bi trebala da nestane
Sačuvana

Miroslav
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Megane dci 1.5

« Odgovor #269 poslato: 19.10.2011. - 10:46 »
Podeli temuIdi gore

Ipak moja turbina mora na remont u Uzice.
Majstor kaze da je otisla neka geometrija na njoj i da auto prakticno radi bez turbine.
Inace, vec sam pisao o tom, auto slabije vuce i izbacuje poruku check injection.
Moze dostici brzinu od 160-170 KM/h, samo mu treba dosta vremena.
Cijena remonta je negdje oko 300 evra, ali jos ce mi reci tacan iznos.
Kad se ukljuci jos u tu cijenu mali servis i njegov rad, bice negdje oko 400 evra.
Auto mi je zvanicno preslo 143.000 km, a nezvanicno nemam pojma.
Kakva su novija iskustva sa remontom turbine u Uzicama (znam da je to jedan od najboljih servisa za remont na ovim prostorima),
koliko mogu ocekivati da cu s tom turbinom preci i koliko imam garanciju.
Pozdrav.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 ... 114 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 37 upita.