Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.10.2014. - 11:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 ... 71 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 121034 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
kivu871
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 27
Auto: Renault Laguna I I 1.9 dcI Restayling

« Odgovor #615 poslato: 10.10.2013. - 22:37 »
Podeli temuIdi gore

Dobro vece dobri ljudi, dobro bi mi dosla vasa pomoc oko ove moje Lagune,,,
Kupio sam Lagunu 19.dcI 88 kW,vlasnik sam vec tri i po godine auta , od 142000 km, auto je sada presao  171000 km...
Elem, na nekih 150 hiljada, mozda pre, mozda i posle, primetio sam po malo ulja na crevu turbine na ulazu u motor i sasvim malo tu u okruzenju,tanak sloj, to je tako i sada na 171000 km, auto odlicno ide, turbina se normalno cuje, isto kao kad sam kupio auto...auto ne trosi nesto previse ulja ( sipam Elf full syntethic, od servisa do servisa, dakle na 10000 km, pomeri mi dve one crtice na bordu, plafon tri i to kad je auto parkiran pod nagibom, a posle se vrati na jednu-dve crtice manje).
Auto mi baca crni dim iz auspuha ( na preko 3500 obrtaja i vise ) kako sam ga kupio, moram da napomenem da izuzetno umereno vozim, uglavnom max 3000 obrtaja...i kad neki put stisnem jaci gas, pojavi se crni dim na auspuhu i posle u voznji, prilikom ponovnog stiskanja gasa dim se dosta manje pojavljuje ....
U servisu Renoa u Krnjaci su decku koji je oterao auto tamo rekli da je to mana svake Lagune, da je sve ok, itd,,,,Sta vi mislite ?
Hvala, pozdrav....
Sačuvana
Ultrena
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 20
Auto: Renault Laguna II 1.9dci (74kw)

« Odgovor #616 poslato: 10.10.2013. - 22:49 »
Podeli temuIdi gore

Nakupila se garez u izduvu i normalno da ce dimiti kad stisnes jaci gas... A ovo nase gorivo je katastrofa, tako da to nista nije cudno.
I moja dimi i to lepo (isto kada se malo nagazi). Inace umerenom voznjom nema dima.
Sačuvana
mupe
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #617 poslato: 11.10.2013. - 07:50 »
Podeli temuIdi gore

Ta priča s gorivom mi je već dosadila. Moja laguna je kod mene već 5 godina i jedva se vidi da dimi na punom gasu. Dim se pojavljuje zbog nepotpunog sagorevanja koje se može pojaviti iz mnogo razloga - nizak pritisak turbine, neprecizno ubrizgavanje...

Ulje na crevu vazduha kod usisne grane jeste normalna pojava.
Sačuvana
vgorenc
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #618 poslato: 11.10.2013. - 10:40 »
Podeli temuIdi gore

Ja ne znam da li je gorivo ili turbina ili nesto trece. Kod mene zadimi malo kod prvog naglog preticanja i tom prilikom izbaci malo cadji. Tako da, preko dana mogu reci da ne dimi uopste. Ali, uvece pod farovima, u retrovizoru se vidi da zadimi dosta vise kod naglog ubrzavanja; recimo trecom naglo ubrzanje iz nizih obrtaja.

Ja nemam mnogo iskustva sa dizelom, ovo je moj prvi ali sam naucio da kada izbacim cadj iz sistem (tako sto par sekundi vozim iznad 3k obrtaja) u toku dana vise ne dimi ni malo. 

Ja se uglavnom vozikam po gradu pa kapiram da se nakupi cadji i da zbog toga zadimi s vremena na vreme, uglavnom vidljivo nocu...

To je neko moje nestrucno misljenje.
Sačuvana
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 35
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #619 poslato: 11.10.2013. - 10:42 »
Podeli temuIdi gore

Identicno mi se ponasa auto kao ovo sto si opisao.. Nocu u retrovizoru se vidi dim izmaglica sta li vec kad naglo dam gas.. To se danju ne vidi
Sačuvana

slavko_bgd
Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Citroen C3 1.4MPI Exclusive+TNG

« Odgovor #620 poslato: 11.10.2013. - 11:09 »
Podeli temuIdi gore

Pa ne vozite noću ako Boga znate 

Drugari, vodena para je normalan sastojak izduvnih gasova i ima je više što je motor ispravniji odnosno u boljem stanju. Ta "izmaglica" koja se javlja kada je vazduh hladniji (obično noću) bi trebalo da bude pokazatelj ispravnog motora-sagorevanja-ubrizgavanja-katalizatora. Malo čađi kod dizela je takođe neizbežno jer čvrste čestice u katalizatoru moraju da ili sagore ili da se kao nesagoreli višak izbace kroz auspuh napolje. Vrlo slična priča je i sa benzincima, s tom razlikom što benzinjare prave malo manje čađi od dizelaša.

Beli, plavi ili konstantno crn dim ne sme da se vidi iz auspuff-a ni kod jednog 4-taktnog motora.
Kad jednog lepog dana budemo vozili na baterije sa elektromotorima, e to će biti druga dimenzija vožnje...
Sačuvana
direstraits
Gost
« Odgovor #621 poslato: 11.10.2013. - 11:10 »
Podeli temuIdi gore

Ne govore oni o tome, oni govore o crnom dimu koji mogu da vide pod svjetlima automobila koji vozi iza njih. Danju se ne vidi jer nema svjetlosti koja bi osvjetljavala dim iz tog ugla.
Sačuvana
slavko_bgd
Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Citroen C3 1.4MPI Exclusive+TNG

« Odgovor #622 poslato: 11.10.2013. - 11:25 »
Podeli temuIdi gore

Dire, prijatelju, cenim da se po mraku bez svetla ne vidi ništa  Ti znaš na kom principu radi merač dimnosti izduvnih gasova za dizelaše, zato cenim da si napisao to u vezi farova i ugla osvetljavanja. Nebitno. Aj' da probam da pojasnim nešto ako mogu:

Ja ne znam da li je gorivo ili turbina ili nesto trece. Kod mene zadimi malo kod prvog naglog preticanja i tom prilikom izbaci malo cadji. Tako da, preko dana mogu reci da ne dimi uopste. Ali, uvece pod farovima, u retrovizoru se vidi da zadimi dosta vise kod naglog ubrzavanja; recimo trecom naglo ubrzanje iz nizih obrtaja.

Ja nemam mnogo iskustva sa dizelom, ovo je moj prvi ali sam naucio da kada izbacim cadj iz sistem (tako sto par sekundi vozim iznad 3k obrtaja) u toku dana vise ne dimi ni malo. 

Ja se uglavnom vozikam po gradu pa kapiram da se nakupi cadji i da zbog toga zadimi s vremena na vreme, uglavnom vidljivo nocu...

" Malo čađi kod dizela je takođe neizbežno jer čvrste čestice u katalizatoru moraju da ili sagore ili da se kao nesagoreli višak izbace kroz auspuh napolje. "

Mislim da i dizeli kao i benzinci pri naglim ubrzavanjima rade u "open-loop" režimu (ECU dozira malo više goriva nego što je idealno i nema korekcije preko lambda-signala) tako da je normalno da se pojavi malko više crnog dima ali kratkotrajno. E sad, da li je to stvarno crn dim ili čađ koja se "isteruje" iz izduvnog sistema je drugo pitanje. Hoću da kažem da malo dima uopšte ne mora imati veze niti naznake nekog problema sa turbinom, gorivom, motorom...
Sačuvana
direstraits
Gost
« Odgovor #623 poslato: 11.10.2013. - 11:36 »
Podeli temuIdi gore

Da, htio sam reci da oni ne govore o kondenzaciji vodene pare, a malo cadji kod vozila bez DPF-a je normalno, sve dok to nije kuljanje crnog dima koje upucuje na kvar sistema ubrizgavanja (usis/ubrizgavanje).
Sačuvana
Limune
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Laguna II 1.9 dci (107 KS)

Toči i vozi !!!

« Odgovor #624 poslato: 13.10.2013. - 18:00 »
Podeli temuIdi gore

Znate li ima li razlike u turbini na mom motoru 1.9 dci 79 kw (107 ks) od one u motorima sa 120 ks....koje su oznake za jedan tip turbine koje za drufi i može li se staviti ova od 120 ks na motor od 107 ks???
Mislim da je upravo razlika u snazi motora dolazi od različitih turbina?
Sačuvana
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #625 poslato: 13.10.2013. - 18:16 »
Podeli temuIdi gore

Ima, ali nije to jedina razlika između ta dva motora.
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #626 poslato: 14.10.2013. - 08:23 »
Podeli temuIdi gore

Ne govore oni o tome, oni govore o crnom dimu koji mogu da vide pod svjetlima automobila koji vozi iza njih. Danju se ne vidi jer nema svjetlosti koja bi osvjetljavala dim iz tog ugla.

Upravo tako i to nije ništa nenormalno. Pojavljuje se i kod poptuno novih automobila bez FAP.
Sačuvana
balki
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megan II 1.9dci

« Odgovor #627 poslato: 14.10.2013. - 20:13 »
Podeli temuIdi gore

Znate li ima li razlike u turbini na mom motoru 1.9 dci 79 kw (107 ks) od one u motorima sa 120 ks....koje su oznake za jedan tip turbine koje za drugi.....

http://www.turbotechnics.com/docs/catalogue.pdf

ovdje vidiš koje srce turbine paše na koje motore pa ti je lako usporediti
Sačuvana

"Kada čovjeku pukne dihtung na glavi pomješaju mu se go**a s mozgom i eto problema..."
Limune
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Laguna II 1.9 dci (107 KS)

Toči i vozi !!!

« Odgovor #628 poslato: 15.10.2013. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

Hvala ali nema mog motora sa 107 ks na popisu, kao da je tercijarni relikt nigdje ga nema na popisima....vrlo rijedak motor to je na nekom prijelazu sa dti - na dci...mnogi neznaju ni da postoji
« Poslednja izmena: 15.10.2013. - 23:08 Limune » Sačuvana
vgorenc
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Laguna II PH2 1.9dci, Megane II 2.0 16v 138hp

« Odgovor #629 poslato: 04.11.2013. - 10:52 »
Podeli temuIdi gore

Evo jednog nemca, da ne bude da se samo renoima ovo desava.

Sačuvana
Stranice: Prev 1 ... 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 ... 71 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.257 sekundi sa 43 upita.
anything