Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
16.10.2018. - 23:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 ... 114 Next   Idi dole
Autor Tema: Turbina- Problemi i saveti (opsta tema)  (Pročitano 471216 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 30
Auto: PEUGEOT 206 1.6 16V ,

« Odgovor #165 poslato: 22.03.2011. - 00:57 »
Podeli temuIdi gore

svakako je bolje ako prska okolo,a ako prsne u motor pa podpali se ulje uisti ,mozes da ga gasis do sutra...kad izgore klipovi tada ce da stane ))
turbina nema lezajeve,ima dve biksne i ima karikice koje dihtuju da ne curi ulje u usiu i izduvu,sto znaci kad ode jedno od ta dva svakako ide ulje u usis a i izduv i dimi malo vise nego sto treba,...
desava se jos i da pukne osovina na kojoj su peraja i tada odjednom istrosi ulje ,mada to su retki slucaji...
srediti turbinu na vreme jer kad napravi stetu kasno je za sve...!!!
Sačuvana

nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #166 poslato: 22.03.2011. - 01:33 »
Podeli temuIdi gore

rasturao sam turbinu od renaulta 1.5 i 1.9 dci i tvrdim da nema lezajeve jer ti lezajevi ne bih izdrzali tolike obrtaje,ima podmazujuce biksne u kojoj se vrti osovina i karike koje sprecavaju curenje ulja. garantujem ,mogu slike da potrazim da se uveris u to sto tvrdim...
Sačuvana

nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #167 poslato: 22.03.2011. - 02:09 »
Podeli temuIdi gore

eee to je potpuno objasnjenje principa rada turbine na 1.5 i 1.9 dci motorima,ima i jos modela auta koji nose takvu turbinu ali za ovaj model to je to.ja sam komentarisao bas za ove turbine,ima i druge ali ovu su najgore )) nisu bas izdrzljive a repariranje i nije se nesto pokazalo uspesno u vecini slucaja,jer setovi za reparaciju su pretezno a i 99% iz kine...
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #168 poslato: 22.03.2011. - 15:22 »
Podeli temuIdi gore

Turbine na 1.9 dCi motorima su se lose pokazale na prvim serijama Lagune II zato sto je Renault preporucivao polusinteticko 10w-40 umesto sintetickog 5w-40. Pisali smo o tome u temi o uljima...

Slazem se sa direstraits-om da turbina moze bez problema da prevali veliki broj km ako se redovno obavljaju servisi i, dodao bih, ne forsiraju mnogo pre gasenja motora. Ja se trudim da tako bude, a kad malo preteram (zustrije vozim) sacekam minut-dva da se pritisak u turbini stabilizuje. Dok, npr. moj otac ne obraca mnogo paznju na to

Ne znam zasto nisu stavili neku lampicu koja ce da signalizira kad motor sme da se gasi a kad ne
Ja kad sam imao Fiat Bravu u uputstvu sam video da turbo-dizel motori imaju zutu lampicu sa slikom turbine koja signalizira da se malo popusti sa gasom kad se preforsira turbina u toku voznje...
Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Megane 1.5 dci

« Odgovor #169 poslato: 09.04.2011. - 09:52 »
Podeli temuIdi gore

Ukratko da opisem problem:
Prosle godine sam primetio neku masnocu na motoru i prilikom servisa (Master group-Novi Sad) su me upozorili da "planiram remont turbo-kompresora". Navodno nije hitno ali za par meseci bi trebao da se uradi. Od tada maltene jednom mesecno idem kod drugara "na kanal" i pratimo da li se pojavljuje nova masnoca - ali ni traga od nje. U principu i ne znam kako se manifestuje kvar turbo-kompresora osim onog sto sam procitao ovde jer kod mene nema nikavih drugih "simptoma" osim pojave te masnoce.

Naime, sumnjam na jednu drugu stvar. Prosle godine sam imao problem sa EGR-ventilom (palila se ona vec cuvena lampica) i lakonski prihvatim sugestiju servisa da ga promenim novim. Kod kuce ga "obelim" ciscenjem i proverim po uputstvu koje sam nasao na ovom forumu - a on ispravan, sto je konstatovao i auto-elektricar!?! Iz tog razloga ne baca mi se 300 i kusur evra, ako ne moram.

Ali pre te promene EGR-a, po savetu jednog "experta" iz komsiluka, malo sam ostrije vozio megana, dakle isao sam dobrano preko 3000 obrtaja, a par puta sam mu "pustio dizgine" i na auto-putu. Ideja je bila da ce se EGR "procistiti" u ostrijoj voznji, dizanjem temperature motora i sad sumnjam da se to odrazilo u vidu curenja maziva na turbo-kompresoru!?!

Moze li neko da mi da neki savet ili bilo kakvu pomoc (spram svog iskustva) po ovom pitanju?
Sta raditi da li da ipak odem do Uzica (jedan ceo dan traje remont) ili da sacekam jos malo?
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Espace

« Odgovor #170 poslato: 09.04.2011. - 10:54 »
Podeli temuIdi gore

u principu turbo ne bih smeo da bude zamascen ni u kom slucaju, prati situaciju i ako pocne da se pojavljuje vise ulja ili turbina pocne primetno jace da se cuje, radi remont do tada, nista ne diraj, bar ja ne bih
Sačuvana

nemke
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #171 poslato: 09.04.2011. - 22:50 »
Podeli temuIdi gore

prati nivo ulja,da ga ne potrosi samo na turbini i lagana voznja,a egr hoce da zeza kad pocne ulje da ide kroz njega,kao i senzor pritiska turba isto flesira kad oseti ulje...
Sačuvana

VolodjaNS
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #172 poslato: 10.04.2011. - 07:21 »
Podeli temuIdi gore

Problem i jeste u tome sto sad nema te masnoce. Nikakav neprirodan zvuk (ne znam ni kako se cuje turbina ako je u kvaru) se ne cuje, a auto ide standardno odlicno.
Pratim i potrosnju ulja preko borda (do sada je relativno dobro odradjivao posao), a one crtice su na max bez obzira sto sam presao skoro 12.000 od zadnjeg servisa.
Ima ovde jos jedna tema po pitanju ovog problema:

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=3771.0

Ozbiljno sumnjam da sam malo preterao sa "brojevima obrtaja" i da je u tim uslovima negde malo turbo kompresor "propustio" mazivo.
Sačuvana

dule-car
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: scenik 2 1.6 16v

« Odgovor #173 poslato: 10.04.2011. - 09:51 »
Podeli temuIdi gore

Turbinu sam radio pre 4 dana,i nije se uopste cula pre nego je servisirana,a sad se cuje zujanje i auto ide mnogo bolje tako da nema veze da li zuji ili ne nego dali propusta ulje,ali ni to nije merilo,meni je pustala pa nije bila crkla nego samo u debalansu.
Sačuvana

VolodjaNS
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #174 poslato: 10.04.2011. - 15:36 »
Podeli temuIdi gore

To zujanje sto spominjes da li je to normalno u radu turbine?

Reci mi gde si radio remont turbine i koliko te je to "zadovoljstvo izaslo"?
Sačuvana

edge91
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Clio 2 ph2 Billabong 1.5dCi (60kW/82KS)

« Odgovor #175 poslato: 14.04.2011. - 08:16 »
Podeli temuIdi gore

Bio sam u subotu na dan otvorenih vrata u Master Group-u i izmedju ostalog napisali su mi da treba raditi remont turbine. Naravno ja kao i uvek isao sam po jos jedno misljenje kod mog majstora. Rekao sam mu da ne baca dim, ne gubi skoro nista ulja na 10000km, i da ne zvizdi. Rekao mi da onda nema potrebe da se radi remont, mada ja sam jos insistirao da ga zakaci na racunar da pogleda pritisak. Provozao ga malo, pritisak skocio i do 1.2. Sada dolazim i trazim trece misljenje, tj. da li vi mislite da treba da bacim nekih 300e za remont ili mogu da sacekam?
Sačuvana

Filip
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Fluence 1.6 16v

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

« Odgovor #176 poslato: 14.04.2011. - 09:52 »
Podeli temuIdi gore

ne diraj! ako auto lepo vuce, ne zvizdi i ne dimi nista ne pipaj!!! Pritisak od 1.2 je odlican, toliko i treba da bude
Sačuvana

Fluence 1.6 16v ph1 2011
Twingo 1.2 16v 2004
mincoslav
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: renault megane 1.5.dci

SxGxSx

« Odgovor #177 poslato: 14.04.2011. - 21:14 »
Podeli temuIdi gore

Cuo sam da remont rade samo u Uzicu?  A to zujanje primetio sam i kod mene na meganuII iz '06 god. 1.5.dci. Primetio sam da ima masnoce na crevu interkulera na ulazu hladnjaka. To mi majstor rece, i kaze da pocnem da skupljam pare za turbinu, jer ce ova, kako on kaze, za nekih 50000km da crkne???  Pa rekoh da priupitam dal je u pravu? I dal' ima veze to sto se vidi masnoca oko tog creva na ulazu u hladnjak?
Sačuvana

modesti
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Grand Scenic III 1.6 dci 131hp, Fiat grande punto 1.4

« Odgovor #178 poslato: 14.04.2011. - 21:16 »
Podeli temuIdi gore

Reparaciju rade i u Novom Miloševu, servis Žeravica. Moja je tamo rađena.
Sačuvana

it is much easier not to get to trouble then get out of trouble
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #179 poslato: 14.04.2011. - 21:43 »
Podeli temuIdi gore

Zvuk loše turbine

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S0GEM_-NFmI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S0GEM_-NFmI</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=GFSiMIYATjA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=GFSiMIYATjA</a>
Sačuvana

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 38 upita.
anything